Rendez-vous v Paříži

Když anglická čtenářka románů Eva Petworthová napíše úspěšnému americkému autorovi Jacksonu Cooperovi a pochválí mu scénu v jeho knize, oba zjistí, že sdílejí vášeň pro vaření. To zažehne vztah, který změní jejich životy. Přátelství se rozvíjí a navzájem si svěřují detaily svého života. Jack má barvité přátele a řadu mladých obdivovatelek, ale není spokojený. Eva měla chladný vztah ke své matce a nyní se snaží překonat napětí mezi sebou a svou dcerou, která se má vdávat. Eva a Jackson se sbližují stále více i přes velkou vzdálenost, která je odděluje. Radí si navzájem a snaží se překonat své problémy. Chtějí se poznat osobně, a tak vznikne nápad. Rendez-vous v Paříži. To je to správné místo pro dobré jídlo a snad i lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201809/rendez-vous-v-parizi-yGG-201809.jpg 2.966

That Part Was True (2014)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Rendez-vous v Paříži

Charmedka

Žádný milostný příběh, ale dva hlavní hrdinové, kteří soupeří o to, kdo z nich je větší ztroskotanec. Neoblíbila jsem si ani Jacka, ani Evu. Oba mi byli strašně nesympatičtí a neustále si na něco stěžovali.

Monul.ka
30.09.2018

Krásná obálka, klíčová slova jako Paříž, dobré jídlo, dopisy, romantika. Z marketingového pohledu skvělé - naláká čtenáře, teda čtenářky. Bohužel kniha ale očekávání voňavého, romantického čtení nesplní. První polovina mi přišla dost neuspořádaná, docela jsem se ztrácela. V druhé půlce jsem se už začetla. Takže hodnocení tak na půl. Jako oddychovka dobrý, jen nemít velká očekávání.

Denikyy
27.12.2017

Tahle knížka mě zaujala hlavně kvůli obálce. Ale později zjistíte, že ta obálka je na téhle knize to jediné dobré. Styl psaní není poutavý, děj roztahaný a Rendez vous v Paříži bych ji rozhodně nenazývala - akorát to člověka mate. Rozhodně jsem čekala něco víc.

TheGoldenHill
23.11.2017

Do této knížky jsem se nemohla vůbec začíst - vůbec mě nebavila. Škoda, mám ráda romantiku, jídlo, vaření, dopisy, ale příběhy jednotlivých osob mě nebavily.

Andynka
18.11.2017

Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že to blbost...moc jsem od ní opravdu neočekávala, ale vyklubala se z toho moc krásná, romantická kniha s jednodušším dějem. Ihned jsem se začetla a nechala se provést celým příběhem na jeden nádech. :-)

Terezita
02.07.2017

Čekala jsem to horší, takový kýč trochu. Ale vyklubala se z toho docela příjemná knížka, která neurazí, ani nenadchne. Četla se dobře, je to ten typ knížky, kterou si vezmete, když se jdete plácnout někam ven a nechcete si moc namáhat mozek. Velké plus má za recepty, které chci na stopro vyzkoušet. Na druhou stranu mi věty občas nedávaly smysl. Takový průměr. Tím, že se ,,velké shledání“ nekonalo, nejsem nijak zklamaná. Naopak se mi zdá, že to bylo poměrně dobře vysvětleno.

Viky19
17.04.2017

Romantika - 0/2

Paříž. Co vás pod tímto pojmem napadne? Láska, že ano? Já nepohrdnu ničím, co je s Paříží spojeno. Tato kniha se tohoto města týká jen názvem. V samotné knize se o ní baví tak pětkrát a nakonec se do ní ani nikdo nedostane. Omlouvám se za spoiler, ale musela jsem to napsat.
Tato kniha se považuje za román, ale je jím skutečně? Nic romantického tam (až na tu zmínku o Paříži), nebylo.
Celkem to ale vyrovnává to, že kniha je založena na lásce k nějakým lidem a jídle. Za to bohužel ale nedám bod. Romantické to prostě nebylo. Nějak mi to nevadilo, protože jsem poslední dobou četla až dost velké slaďáky, ale i tak bych jí tam očekávala trochu víc.

Zábava - 1/2

Kniha je chvílemi zábavná, takže se od srdce zasmějete. Některé postavy mají prostě vtipné odpovědi... Jelikož ale takhle knížka moc o vtipu být nemá, nemohu jí dát dva body.

Postavy a výtky - 1/2

V celé knize na mě nejlépe působil Jack - spisovatel, kterému se Eva ozvala. Je zajímavý, jak svou povahou, tak myšlením. Jelikož mu táhne na padesát, zamýšlí se nad svým životem. Sdílí vášeň pro vaření a pochpitelně i pro psaní, kterému bohužel poslední dobou moc nejde. Líbí se mi, jak přemýšlí a vůbec je hrozně milý (pokud tedy může). Navíc mi přišly vtipné scény, kdy ho neustále otravuje Lisa - vlezlá žena.

Eva je také trošku starší, ale zato hodně živá při vaření a zahradničení. Když se ozve Jackovi, zní hodně elegantně a mile. Oblíbila jsem si, i když mi připomíná mou babičku. Jak jménem, tak vášní pro vaření.

Snad nejhorší postava byla Izzy, dcera Evy. Scény s ní mi lezly na nervy. Byla neurotická a vypadala hrozně netrpělivá. Navíc se má vdávat, takže to je ještě horší.
Svou matku nemá ráda tak, jak by měla. Svým způsobem je na ni zlá, ale má proto své důvody. Otce pozná až díky svatbě, kterou jí má zaplatit. Také uvidí jeho manželku a syny. Je ze své rodiny trošku nešťastná, a přála by si zpět babičku. Postupem knihy se však dozvídáme, proč se chová tak, jak se chová, a na samotném začátku se s matkou "udobří".

Výtky- na začátku mnohokrát opakovaná jména, kterých je vlastně v celé knize dost. Ztrácela jsem se v nich.
Orientace v knize byla poměrně jednoduchá, ale prostě když chvíli nedáváte pozor, ztratíte se v tom.
Bylo to napsáno pěkným stylem, ale hrozně zdlouhavým.
Kniha měla být o setkání v Paříži, a to nakonec nebylo. A byla nejvíc očekávaná.

Za postavy dávám jeden bod, protože ty byly snad nejvíc propracované.

Obálka - 2/2

Tady si zaslouží plné body! Potácela jsem se v Levných knihách v Ostravě, a prostě nemohla najít nic, co by mě zaujalo. Zastavila jsem se u této knihy, protože se mi zalíbila ta Eiffelova věž, nápis i takový ten červeno-modro-bílý pruh, který bývá na dopisech.
Poznáte tedy, o čem kniha bude. A já mám Paříž a dopisy moc ráda...

Celkem: 4/8

Je to polovina. Možná bych dala jen tři body, ale prostě to celé nebylo až tak hrozné. Rozhodně je to oddechové čtení.
Celkově jsem ale trochu zklamaná. Nejvíc tou Paříží a zdlouhavým stylem psaní.

Líbily se mi ale ty dopisy, které si mezi sebou psali, a vlastně ta atmosféra. Za dvě věci ale další bod dát nemohu.

Kniha mě při výběru zaujala vzhledem, a později i anotací. Celkový obsah se mi bohužel moc nezamlouvá.

Vierka_kikanika
02.01.2017

V slovenskom preklade má kniha názov Recept na šťastie, preto som si ju s Parížom vôbec nespájala (aj keď je Eiffelovka na obálke). Je to knižka o osobnostnej kríze, komplikovaných vzťahoch, hlbokom priateľstve a napokon aj o vášni k jedlu. Rozhodne nezaujme čitateľa, ktorý má v knihách rád napätie a dejové zvraty. Naopak, dej plynie pomaly, vyvíja sa len málo, čo môže pôsobiť rozvláčne až nudne. Autorka sa skôr sústreďuje na opis vnútorného rozpoloženia hlavných hrdinov a udalosti, ktoré k nemu viedli. Mne sa však kniha páčila atmosférou, ktorá z nej sála. (Aj napriek komplikovanému psychickému stavu hrdinov.) Chute a vône, hudba, listy - to je to "francúzske" v nej (napr. čo sa týka vzťahu k jedlu - kontrast asketickej Američanky Adrianne a pôžitkárskej Eve). Oceňujem príjemný záver.