Ďáblův elixír ekniha

Co když původní obyvatelé Střední Ameriky znali rostlinu, jejíž účinky by mohly otřást samotnými základy křesťanství? Co když o tuto rostlinu začnou projevovat nebývalý zájem lidé stojící na obou stranách zákona a vzplane mezi nimi nemilosrdný boj o to, kdo účinky tajemné byliny využije jako první? A co když jsou agent FBI Sean Reilly a jeho přítelkyně Tessa Chaykinová jedinými, kdo může udržet tuto Pandořinu skříňku zavřenou? I v nejnovějším thrilleru Raymonda Khouryho se setkáváme s hrdiny jeho předchozích úspěšných templářských románů, abychom spolu s nimi odhalovali dávná tajemství i současná spiknutí. Sean a Tess zápasí s časem, drogovými kartely i americkou protidrogovou policií, protože pokud neuspějí, ocitne se svět na pokraji zkázy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122858/dabluv-elixir-122858.jpg 3.9136

Poslední templář 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Domino

The Devil´s Elixir, 2012

Kniha Ďáblův elixír

Hall3006
19.11.2020

Dlouho odkládaná kniha, jejíž anotace mě zaujala v době, kdy jsem koukal na seriál Narcos o Pablu Escobarovi. Nyní tedy po letech v knihovně jsem jí přečetl a velmi mile mě překvapila. Svižný a napínavý příběh z drogového prostředí Americko-Mexického pomezí s uvěřitelnými postavami a jasnými postoji. Agent FBI povolán z New Yorku a pomáhá mu kolegyně s DEA v boji proti drogovému bosovi, který objevil "drogu, který by chtěl každý". Děj vás rychle pohltí a konec... hm ten jsem opravdu nečekal.
Jednu hvězdu snižuji za chybějící popis zkušenosti s drogou, kterou objevil misionář Eusebius v pralesích střední Ameriky a náhlý přechod do současnosti.

March
24.01.2020

Začátek knihy mě bavil, bylo zajímavé i návrat do minulosti, ani mi nevadilo odbočení od templaru. Ale pak to už bylo chvilkami až nereálné..ale nevadí, napětí, napětí a napětí to mělo.

Kuža007
12.11.2018

Sice to není už Khouryho templářské konspirace, ale místo toho je to úžasný detektivní thriller.

dalibor123
01.03.2018

Nooo... Knížka začne fakt dobře, hned zaujme už na prvních stránkách a vtáhne do děje. Ale pak prostě ztratí tempo i napětí a celý střed knížky je někdy nezáživný i nudný. Ale když už se tím člověk prokouše na konec, tak tam ho čeká sladká odměna :) Konec a začátek se mi hodně líbil. Tak že takový průměr :)

genie
10.12.2017

Celkem zklamání, takové průměrné dobrodružství, které mě moc nenadchlo ...

Atanone
15.05.2017

Zkraje mi trochu dělalo problémy to "přepínání" ze 3. do 1. osoby,ale když jsem se zorientovala v postavách,tak jsem si na to zvykla.
Kniha mě docela bavila,jen jsem si říkala,jestli to s tou reinkarnační zápletkou fakt myslí vážně,tak CO asi se stane na konci,když věci vypadaly totálně bezvýchodně. Vyřešeno-deus ex machina zapracoval a navíc jsem dostala svou oblíbenou dávku překvapení ,protože rozuzlení se nabízelo a já na něj nepřišla.
Takže spokojenost- chtěla jsem dobrodružný příběh a taky jsem ho dostala.

Ivanka83
04.02.2017

Pěkná kniha. Hezky se četla. Napínavé až do konce.

petra4080
24.02.2016

Kniha mě bavila víc než Poslední templář, i tak to ale není můj šálek čaje.

Raymond Khoury
libanonská, 1960