Ilona Ilona komentáře u knih

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Autorka je skvělá! Pro mě výborný psychologický román, který má spád, dynamiku a dokonalým tempem se žene dopředu tak, že každé odložení knihy stojí nemalé úsilí.

07.11.2019 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Promyšlené, propracované, lživé.. Zase něco jiného, co stojí za to si přečíst.

23.01.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Podobný námět už tu asi byl.. Ale to zpracování, to celkové pojetí a co teprve závěr! Určitě neotřelý způsob pohledů dvou žen, kdy jednotlivé dílky rodinného dramatu pomalu zapadají do sebe. Skvělé čtení, které vás od knížky nebude chtít nechat odejít.

20.01.2019 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Opět bravurně napsaný thriller. Autoři jsou neskutečnými vypravěči, kteří dokáží děj knihy popohánět velmi rychle dopředu, popisují drastické scény a okolnosti, ale současně s úplným klidem vloží část, kdy se jedna z postav v pohodě posadí u šálku kávy a rozjímá. Kdy vychází další díl?!

12.01.2019 5 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Naprosto skvělé! Naprosto jiný styl psaní, naprosto geniální způsob, kdy nevíte, co je skutečnost a co jen fikce. Obojí se však v závěru dokonale spojí.. Tak jen doufám, že autor dokončuje další povedené čtení!

06.01.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Až otočíte poslední stránku, až zamáčknete poslední slzičku, budete snad chtít i dalších pár stránek..

06.08.2018 5 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Je docela škoda, že knížka má tak nízké hodnocení.. Určitě to není thriller, ale není to ani detektivka, spíš bych knížku označila jako povedený román s detektivní zápletkou. Dějová linka se mi líbila a vyprávění o královně detektivek mě navnadilo určitě zase sáhnout po nějaké její knížce.

02.06.2018 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Velmi povedená knížka, úsměvné vyprávění pro dobrou náladu. Těším se na další!

22.05.2018 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Wow! Nabitý děj, zvraty, překvapení, dávná tajemství. Žádný překombinovaný děj, po různých thrillerech a knihách roku opravdu skvělé počtení!

31.12.2017 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

To byla panečku jízda! Jak už zde bylo několikrát napsáno, díl od dílu lepší, barvitější, překvapivější. Co dalšího přinese pokračování? Hned sem s ním!

16.12.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Kniha má od samého začátku neuvěřitelně rychlý spád, dynamiku, děj každou stránkou graduje a udržuje v napětí, kam že se to může ještě posunout. Ale co ten závěr?

30.11.2017 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Výpravný román, barvitě líčí a popisuje jednotlivé události, které se pomalinku skládají, až nakonec do sebe všechny zapadnou. Bylo báječné nechat se nést na vlně naznačeného zločinu, střídat možné pachatele, vnímat příběh z pohledů různých vypravěčů, až do samotného finále. Poutavé čtení, v němž každé slovo má svůj účel.

10.10.2017 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Je naprosto neuvěřitelné, jak lze poklidným vypravěčským stylem a výběrem těch správných slov, napsat děsivý detektivní příběh. Dokonalé a báječné. Ještě dlouho po přečtení mám v sobě tu zvláštní a smutnou atmosféru, která mi připomíná stav, jako bych já sama přišla o velmi blízkého přítele..

14.05.2017 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Dynamické, vzrušující, téměř akční a tak moc smutné.. Relativně jednoduchý příběh je brilantní ukázka toho, že mnohdy na nevyřčená slova, může být již pozdě.

28.01.2017 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Zase o fous lepší než předchozí díly. Báječná detektivka, která si plyne svým poklidným tempem, barvitě líčí náladu a atmosféru probíhajících skutků, které vedou ke zločinu. Při čtení mám pocit, že s inspektorem Gamachem a jeho ženou Reine-Marií sedím u stolu, společně s nimi ochutnávám ty báječné pochoutky a vnímám zvláštní rodinku Finneyových..
Louise Penny je prostě skvělá vypravěčka.

10.08.2016 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

..ještě aspoň jednu kapitolu, alespoň jednu stránku a otáčím a otáčím, knížku nejde odložit, protože co když je to jinak, než kam děj míří..? A bojím se, většinou se i bojím..

07.08.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Z počátku nemastný neslaný rozjezd, ve kterém jsem se hůře orientovala, dostal ve druhé třetině velmi slušnou rychlost a spád. Mlhavé náznaky do sebe začaly zapadat, útržky dostaly smysl a řád. Je velmi zajímavé vidět stejné věci z různých úhlů pohledu! Dojemné vyprávění o době, která ovlivnila milióny osudů nejenom ve svém čase, ale i hodně dlouho po něm.

05.06.2016 4 z 5

Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Pavla Smetanová

Surový, nezidealizovaný pohled na kouzelné Řecko. Knížka jen malinko poodhaluje,
kolik různých pohledů může být na jednu věc, jak obecně vydávané "pravdy" se mohou
lehce stát tou pravdou nejpravdivější.
Byť vážné téma, autorka opět, méně a mírně, použila svůj vynikající nadhled a humor, díky nimž
se její knížky tak skvěle čtou!

28.03.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Co čtenář, to názor.. Utahaná, rozvláčná? Pro mě v žádném případě! Styl Kate Morton je jiný,
jedinečný, její popisy prostředí, nálad, pohnůtek jsou naprosto neotřelé. Autorka pomalu vede k předem danému závěru, vy se můžete domnívat, hádat, ale stejně se tam objeví něco jinak.
Navíc střídání časových rovin knihy je jen třešinkou na dortu.

20.03.2016 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Vynikající autorčin počin, pro mě jedna z jejích nejlepších knih! Výborným způsobem popsané dvě hlavní dějové linie, vnitřní pocity a nálady všech postav. Skvěle propracovaný popis vzájemného vztahu Evie a její matky a otce a konvencí poplatných době, které vystihují, co vše může způsobit několik nevyřčených slov.

03.01.2016 5 z 5