Snaž se nedýchat

Nezapomeňte dýchat.. Amy Stevenson byla největší novinová zpráva z roku 1995. Teprve patnáctiletá Amy zmizela, když se vracela ze školy, a o tři dny později byla nalezena v bezvědomí. Její útočník nebyl nikdy dopaden a její andělská tvář se objevila ve všech novinách i televizních zpravodajstvích. O patnáct let později Amy stále leží v nemocnici, obklopena plakáty zpěváků z 90. Let. Jednoho dne ji objeví reportérka Alex Dale, když píše nudný článek o lidech ve vegetativním stadiu. Vzpomene si na Amyin příběh a napadne jí, že by jí mohla pomoct obnovit zašlou novinářskou slávu. Jediný problém je, že Alex je stejně ztracena jako Amy, protože její alkoholismus jí o vše připravil, včetně manžela a pověsti dobré novinářky. Doufá, že když najde pachatele, postaví se zase na nohy, a tak se pouští do nebezpečného vyšetřování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323992/big_snaz-se-nedychat-obL-323992.jpg 4.1289
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega

Try Not To Breathe, 2016

Kniha Snaž se nedýchat

Raddkaa

Kniha vypráví o Amy, která je 15 let ve vegetativním stavu po napadení a stane se hlavním tématem článku novinářky na volné noze Alex, která propadla alkoholismu. A Alex se postupně snaží rozplést celý případ. Kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám. Kniha se mi líbila, ale některé věci v knize byly nepříliš logické, řadu podrobností jsme se nedozvěděli i přesto je kniha napínavá a dobře se čte.

Juvka

Zase po dlouhé době perfektní knížka, kterou jsem hltala. Kniha se čte dobře.

amelie.m

Námět celkem fajn, ale ten styl psaní.. toporný, nezáživný..

dencazrnu

Tato kniha mi přišla o něco slabší než autorky druhá kniha Nezavírej oči. I tak ale dávám knize vysoké hodnocení. Moc se mi líbí, jak autorka střída časové období i postavy. Celkem mě překvapují negativní komentáře, protože já za sebe mohu říci, že je to velmi kvalitně napsaný příběh. Kniha měla spád, děj na sebe plynule navazoval a neměl hluchá místa. Jen souhlasím s ostatními, že postava Fiony byla naprosto zbytečná.. :-)

Leena

Neoslovilo mě to, kniha v podstatě o ničem..
Za pár dní nebudu vědět, o čem to bylo..
Thriller ani náhodou, jen takové zmatené pátrání.

Simix.š
30.09.2020

(+ SPOILER) Kniha mě nalákala vysokým hodnocením, ale já nějak nevím ... Nebyla vyloženě nudná, ale některé odstavce jsem jen rychle prolítla očima, protože byly zbytečné a zdlouhavé. Kdo je pachatel jsem věděla, už když tam jeho postavu zmínili poprvé. Autorka se snažila do poslední chvíle mlžit, ale podezřelé servírovala takovým až moc podbízivým způsobem, že bylo jasné, že ten ani onen to není, bylo by to moc okaté. Celkově bych dala max 65 %, do 80% má kniha dost daleko.
Ale teda ty překlepy mě nebavily (e-kniha z Dobrovského). Na každé straně jich je alespoň 20 :/ Kdo toto psal...... ?
- - - spoiler - - -
Alex mi připomínala Rachel z Dívky ve vlaku - alkoholička, která přišla o dítě a opustil ji manžel, to bylo jak přes kopírák. A Fiona mi vyloženě lezla na nervy, úplně zbytečná postava.

Peggy2711
24.06.2020

První půlka děje opravdu letěla a moc mě to bavilo, pak už mi to přišlo zbytečně natahované, věděla jsem kdo je pachatel, i když se autorka snažila mlžit :-) Ale celkově se mi kniha líbila.

JanaK00
28.05.2020

Kniha se skvěle četla, přímo jedním dechem. Příběh zajímavý. Jen mi dost brzo bylo jasné, kdo je pachatel (můj problém).