Případ Amelia

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4.1556
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia, 2013

Kniha Případ Amelia

hey123

Nejdříve jsem si myslela, že se mi kniha bude číst špatně, a to kvůli,, nahnacanemu" textu a dlouhým kapitolám. Tomuto stylu neholduju.
Ale jakmile jsem se do knihy zacetla sly všechny obavy stranou.
Velmi dobrý nápad, líbilo se mi prolínání časových linii a pohledy dvou hlavních postav.
Myslim, ze by kniha byla i vynikající film.

eva3992
29.12.2020

Jednoho dne jede Kate vyzvednout svou patnáctiletou dceru do školy, přijede však pozdě. Amelia spáchala sebevraždu. Po laxním přístupu policie se Kate rozhodne pátrat dál, chce se dozvědět pravdu, zda dcera skutečně skočila sama.

Tato kniha mi už doma leží nějaký ten pátek, poslední dobou jsem na ní viděla pozitivní recenze, tak jsem si řekla, že je čas se do ní také pustit. Bohužel mě kniha nenadchla, byl to takový průměr.

Na můj vkus byla kniha moc zdlouhavá, pasáže o ničem, jedny a ty samé myšlenky kdyby a co kdyby. U thrillerů a detektivek mám ráda, když má děj spád a vyšetřování nás vede rovnou k cíli.
Bylo zde spousta postav i zápletek a některé byly absolutně zbytečné. Líbilo by se mi, kdyby se autorka zaměřila hlavně na kyber šikanu, o které v knize píše. Navíc veškeré hrdinky mi byly značně nesympatické.

Každopádně knihu určitě nezatracuji, věřím, že své fanoušky si najde. Tato kniha je autorčina prvotina a myslím si, že její další knížky budou jen lepší.

Katka569
05.12.2020

Super knížka.

perpe2a
18.10.2020

Zajímavý námět, vše nejprve ukazuje na jasný případ, ale pak se děj začne rozplétat: Nebylo to špatné, ale ani wow efekt se nedostavil. Průměr.

ctenarkaEva
29.08.2020

Zajímavý příběh, i když thrillerem bych ho zrovna nenazvala. Spíše něco jako psychologický román z prostředí střední školy s tragickou zápletkou. Některé popisy mi přišly až zbytečně podrobné a zdlouhavé.

radkanin
19.08.2020

Náhodně jsem si půjčila v knihovně. Příjemně mne překvapila, stojí za přečtení. Poutavý příběh plný emocí, napínavý až do konce.

berila
02.08.2020

Tak tohle bylo opravdu výborné a co je pro mě důležité, není třeba ani spousta mrtvých a přesto je to napínavé až do konce.

ladyxx
27.07.2020

Smutný příběh věnující se tématům vztahu mezi rodičem a dítětem, sexuality, a temné stránce života na prestižní americké střední škole, který by se klidně někde mohl odehrát. Ameliiny kapitoly jsou vyprávěné v první osobě dost autentickým pubertálním stylem, Kateiny kapitoly jsou ve třetí osobě a dobře vykreslují profil truchlící matky. Sem tam jsou proložené střípky z dávné minulosti Kate (deník nebo korespondence), děj by fungoval i bez nich, ale jsou osvěžující. Zvláštní mi přišlo, že policejní vyšetřování probíhalo za přítomnosti Kate, jelikož se policie vždy snaží labilní pozůstalé udržet v patřičné vzdálenosti. Jinak byly postavy uvěřitelné.