Případ Amelia

Případ Amelia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/bmid_pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4 668 191

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia , 2013

Tulicek404
20.12.2017 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh:-) zase trochu jiná "detektivka" s překvapivým koncem.

šavlozubka
25.11.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, podaný z pohledu obou osob. Přišlo mi dost smutné, že matka se sblíží s dcerou, až když je pozdě, budovat nějaký vztah. Příběh čtivý, věrohodná komunikace prostřednictvím sociálních sítí a mobilů.

terkamucka
15.11.2017 4 z 5

Kniha zachycuje drsnou šikanu na americké střední škole, která bohužel končí špatně.
Příběh dost poutavý, je zajímavé číst stránky, které vypráví samotná oběť šikany a pak také ty stránky, která píše její nic netušící milující matka.
Konec mě trochu zklamal,proto udílím 4*.

Rade
09.11.2017 4 z 5

Americké školní prostředí, vztahové problémy, matka workoholička, dospívající dcera, drsná šikana a kyberšikana mezi spolužáky. Prostředí americké střední školy je vylíčeno jako neobyčejně depresivní a neradostné, jako boj o prvenství, kdo druhého nejvíc poníží, vyhrává. Já mám na středoškolské studium zcela jiné vzpomínky; ok, byla jiná doba, ale i moji synové vzpomínají na střední školu pozitivně.
Ale nevylučuji, že takové děsivé vztahy mezi teenagery mohou být a je to dost deprimující. Nakonec i vztahy mezi dospělými zde nejsou vylíčeny nijak ideálně Příběh v něčem až překombinovaný, ale jinak dost věrohodně psaný, včetně uvěřitelné konverzace prostřednictvím sms a facebooku.

GabrielleE
07.11.2017 5 z 5

Z knížky jsem dost nadšená, připomíná mi mojí oblíbenou Gossip Girl, jen s vraždou.
Jen mi byla celkem nesympatická postava Kate. Pořád obviňuje ostatní. Ptá se sousedů a spolužáků proč nezakročili, když se o Amélii dozvěděli různé věci a přitom ona sama se problémům svojí dcery nevěnovala.

whiolet
06.11.2017 4 z 5

Příběh se mi četl velmi dobře a díky sympatické Amélii i rychle.
Je smutné ,jak jedna malá chyba ,dokáže odstartovat souhru bolestných událostí.

helenkan
27.10.2017 4 z 5

Zajímavý a smutný příběh plný zvratů a překvapení. Myslím,že je i poučný pro ..náctileté a hlavně pro jejich rodiče.

qydko
23.10.2017 5 z 5

Poutavá, napínavá... a dlouho jsem netušila, jestli je někdo vrah a kdo by to případně mohl být. Doporučuju.

Leniiis
25.09.2017 4 z 5

Nejdřív jsem měla problém se začíst, ale pak už to šlo rychle. Zajímavý příběh, i když teda smutný.

Danago
19.08.2017 5 z 5

Tato knížka mě přitáhla obálkou , názvem i anotací a rozhodně nezklamala .
Proč doposud naprosto bezproblémová patnáctiletá Amelia skočila ze střechy školní budovy? Byla smrt Amélie sebevražda ? Kde je pravda? Co se doopravdy přihodilo, a kým Amélie vlastně byla.
Příběh je plný naprosto neočekávaných zvratů a překvapení. Knížka je velice poutavě napsaná. Nenechá čtenáře vydechnout. Příběh je svižný, napínavý a neuvěřitelně čtivý. Opravdu velice povedená kniha. Která chytne všechny věkové kategorie.

KnihomolkaMari
30.07.2017 4 z 5

Kniha mne upoutala jak názvem, tak obalem, který ve mne vyvolával podivné, chmurné a tajemné pocity. V knihkupectví na mne doslova volal. Byla jsem tou knihou tolik oslněna, že jsem ani chvíli neváhala a hned se do ní pustila. Splnila má očekávání, byla napínavá a čtivá. Překvapily mne ukázky mobilních zpráv a facebookových statusů, které této knize přidaly na vyjímečnosti. Jsem tou knihou doslova okouzlena a dlouho ještě budu.

hadenka
22.07.2017

Za mě luxusní počteníčko, supr, přečetla jsem jedním dechem

skubby
11.07.2017 3 z 5

Pěkná kniha, zajímavý příběh...

Liilith
07.07.2017 4 z 5

Případ Amelia bych charakterizovala jako psychologický román s příchutí detektivky. Rozhodně nečekejte žádný thriller ani vyvražďovačky. A jestli nemáte rádi školní prostředí, raději se mu vyhněte. Ale jestliže si chcete přečíst opravdu kvalitní knihu, která vás zasvětí do života i smrti mladé holky a jejích problémů, rozhodně nesáhnete vedle. Napětí je maximální a vyvrcholení enormní. Navíc má kniha i velice pěknou obálku, takže ji v knihkupectví prostě nemůžete přehlédnout.

marara
23.06.2017 5 z 5

Skvěle napsané, podnětné. Jen moc nevidím podobnost se Zmizelou, jak se píše. Od začátku až do konce odhalujeme, jaký byl vlastně vztah matky k dceři a dcery k matce. Amélie byla vlastně snovou dcerou. Chápavá, samostatná, zodpovědná, jedinečná, jdoucí proti davu. Jejím handicapem bylo to, že jí Kate neřekla pravdu o jejím původu. Nemusí to být přímo lež, může to být jen nevyřčená pravda, co napáchá zlo. Ale těch témat k přemýšlení bylo tolik! Vztahy mezi pubertálními holkami, vliv sociálních sítí na život mladých, vysledovatelnost každého z nás na internetu, hrůzu budící nezájem rodičů o život jejich dětí, frustrace dětí, která z toho plyne, strach z duševních poruch a především tlak rodičů na chod školy, který je možná míněný dobře, ale je překážkou nejen ve výuce, ale především ve výchově mladých lidí. Skvělé čtení!

Nikka710
16.06.2017 4 z 5

Zemřela Amelia zbytečně? Jistě ne, nejvíce tato „nešťastná náhoda“ zasáhne její přítelkyni Sylvii Golde. Proč? To prozrazuje až závěr knihy. Její smrt zasáhne i Ameliinu matku, jelikož ztráta milovaného dítěte je tím nejhorším. I Kate Baron si nese z minulosti jistá tajemství, o kterých Amelia nemohla mít tušení. Obálkou knihy přirovnáváno ke „Zmizelé“, avšak příběh daleko silnější/reálnější a jistě by nebylo marné vidět kvalitní filmové zpracování. Původně lehce problémová Amelia, jak dívky v jejím věku bývají, byla velmi citlivou dívkou a úžasnou přítelkyní Sylvie. Oproti tomu oblíbená učitelka Liv ukáže svou pravou tvář pomocí blogu gRaCeFULLY, ve kterém popisuje životaběh na Grace Hall. Téměř již na počátku knihy čtenář zjistí, že se nejedná o oficiální školní věstník. Avšak, kdo z nás se nesetkal s českou formou „Strak“?

Ketrin.TR
23.05.2017 5 z 5

Velmi smutná knížka s tragickým příběhem, který umocňují pohledy matky, dcery a výňatky ze sociálních sítí a SMSek. Stránky se doslova četly samy, při čtení Amelie mi až pukalo srdce nad tou nespravedlností a zoufalstvím, ze kterého nebylo cesty ven.

Seiers
18.05.2017 5 z 5

Kniha, která určitě stojí za pozornost. Zajímavé téma, formát vyprávění podobný "Zmizelé", pečlivě stupňované napětí, ale především uvěřitelný konec. A právě reálnost děje dělá z příběhu neobvykle surový a smutný zážitek. Amelia je jedna z mála knih poslední doby, kterou mohu s klidným svědomím doporučit.

Mr.Pajek
16.05.2017 4 z 5

Super, trochu jsem se bála, že to bude moc pubertální, ale nakonec je to dost zajímavé a k zamyšlení..

barbarela
11.05.2017

Kniha na mě opravdu zapůsobila, je zde popsáno, jak nebezpečný dnes může být svět kybernetiky pro mladé lidi, zvlášť kyberšikana. Na této autorce se mi moc líbí jak poutavě a lidsky popisuje pocity a vztahy. Krásná kniha, ta zůstane v paměti.