Případ Amelia

Případ Amelia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/bmid_pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4 668 191

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia , 2013

Styblice
24.08.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která se rychle čte. Byla to má první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale určitě si přečtu i další.

PetK
30.07.2016 3 z 5

Za "novou Ztracenou" bych ji rozhodně nepovažovala. V první polovině mě místy občas už i přestávala bavit... Ve druhé půlce se to rozjelo a nakonec jsem to dočetla, přece jen jsem chtěla vědět, co se vlastně stalo. Ale místy to bylo lehce naivní a příliš průhledně poučné. A taky je třeba dávat si pozor na data jednotlivých kapitol, děj hodně skáče v čase, jinak se ztratíte v ději. Nebyl to ztracený čas, ale očekávání jsem měla větší, než byla nakonec realita.

martina4041
28.07.2016 4 z 5

čekala jsem od knihy něco jiného,ale i tak se mi kniha četla dobře. konec mě překvapil, ale i jsem něco podobného očekávala. Kam až se může dostat zlost a intriky ....

Evik30
25.07.2016

Knížka se četla dost těžce, protože tam bylo dost pasáži které příliš nezaujaly. V určitých věcech souhlasím se čtenářkou Dominou CZ. Naivita příběhu bije do očí. Trend dnešní doby: pracující rodiče nemají čas na své děti a ty pak dělají v životě spoustu chyb. Ke konci kniha dotávala spád, ale žádný zázrak to pro mě nebyl. Už jsem četla lepší knížky.

zuzina88
11.07.2016 4 z 5

Tak nevím, pro koho by měla být kniha více varováním - pro rodiče, nebo pro náctileté? Pro mne, jako pro matku, mrazivé čtení. Zvláště proto, že Amelie byla tak skvělá chytrá holka...
Před toto knihou jsem přečetla Je to i můj život - a nevím, kdo skončil hůř - Anna, nebo Amelia? Každopádně asi přejdu na nějakou veselejší četbu :-)

Gabrinela
01.07.2016 4 z 5

Knížka se čte rychle a lehce. Doporučuji rodičům dospívajících dětí, najdou inspiraci k zamyšlení. Není to trhák, ale bavila mě.

Kačen
17.05.2016

Přečteno za pár hodin:)Čte se opravdu samo.

Káča Máča
15.04.2016 4 z 5

Pro mě bezvadné čtení, nemám ráda příliš složité a zamotané příběhy, ve kterých se člověk ztratí hned v začátku. Tohle bylo pro mě tak akorát, děj, který pěkně "odsejpal" a četl se téměř sám.

Téra
06.04.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Vadilo mi přeskakování v časových liniích, ale nakonec jsem se začetla a to pořádně. Příběh až děsivě reálný. Člověk si pořád říká, vždyť tohle se klidně může opravdu stát. Jen teda musím souhlasit, že zde zůstalo spoustu nevysvětlených věcí.

Samaret
21.03.2016 5 z 5

Pokud bych měla srovnat se Zmizelou, je tohle kniha o něco čtivější, stejně překvapivá, ale rozhodně více emotivní. Dokázala jsem si postavy - především Amelii - oblíbit natolik, že jsem deset stránek před koncem pobrekávala a poslední tři stránky jsem probulela kompletně. A to jsem - co si pamatuji - brečela všeho všudy u tří knížek.
Krásná a velmi poutavá kniha, kterou bych doporučila snad každému.
Bravo.

Christienne
12.03.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, určitě stojí za přečtení.

malen
10.02.2016 4 z 5

Zajímavé, vědět dopředu, že hrdinka nepřežije a sledovat, co tomu předcházelo. Ale také jsem ji nejdříve chtěla odložit, než mě to chytlo.

petrzel
04.02.2016 5 z 5

Málem jsem jí nedala ,ale když jsem se začala orientovat v čase a osobách tak mě to tak chytlo, že se nedalo přestat

kachnch
17.01.2016 3 z 5

Knížka mě bavila, příběh byl napínavý a měl v sobě něco, co mě nutilo číst dál a toužit po rozuzlení. Konec však mohl být rozhodně zajímavější... čekala jsem asi něco záhadnějšího, nějaké "špinavější tajemství", které se bohužel nekonalo.

lhering86
11.01.2016 4 z 5

Super kniha... napínavá až do konce

QuackyQuack
10.01.2016

Je to takova limonada neurazi ani nenadchne. Kazdopadne k Flynnovy bych to vubec neprirovnavala. Knizka se cte dobre (narozdil k Flynnovy, ktera je plna psychologie) rozuzleni zajimavy, nicmene ta knizka videla thriller tak mozna z rychliku.

Matylda66
03.01.2016 5 z 5

Tak tahle kniha mě dostala a vzhledem k tomu, že je to autorčin zatím jediný počin, smekám. Velmi dobře vystavěná a gradovaná a i když člověk ví jak to skončí, napětí jsem cítila až do samotného závěru. Teď už jen lítost nad tím, kam až jedno rozhodnutí může zajít. Nevím co má mít kniha společného se Zmizelou, snad formu, ale obsah je zcela odlišný, naštěstí....

ptoček
22.12.2015 3 z 5

Četla se dobře, ale na Zmizelou to nemá :-)

jana1599
07.12.2015 3 z 5

Hodně jsem od toho očekávala, ale bylo to celkem zklamání.. Každopádně se to nečte špatně, jen v tom nehledejte "druhou Zmizelou", jak jsem někde četla.

lea6493
20.11.2015 5 z 5

tak tohle mě hodně bavilo. Hezky zamotané, takže těžko odhadnout jak to celé bylo :) víc takových knížek