Případ Amelia

Případ Amelia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/bmid_pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4 668 191

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia , 2013

mstep
15.04.2015 3 z 5

Autorka si sice vybrala zajímavé téma, ale neumí udržet napětí...spoustu věcí a myšlenek opakuje a omýlá pořád dokola, je to zdlouhavé a nezáživné...nějak mě to nebavilo a do čtení jsem se musela nutit...dočetla jsem jenom proto, abych věděla, co se Amelii stalo.

fraste
15.03.2015 3 z 5

Zdál se mi příběh nedokončený, co učitelka angličtiny ?...jinak šikana je strašná věc a mnoho lidí si neuvědomuje,kam je až může dovést, viz zničený život několika lidí v této knize

Daenerys
09.03.2015 5 z 5

Napsané s lehkostí - velmi čtivé, nemohla jsem se odtrhnout! Zajímavé téma, příběh uvěřitelný, což teda působí dost děsivě, vezme-li se to do důsledků. Bavilo mě prostředí střední školy, dobře nastíněná zranitelnost dospívajících. Prolínání časových rovin a vyprávění příběhu z pohledu dvou hlavních postav dává příběhu ten správný šmrnc.

Hella
28.02.2015 4 z 5

Čtivé, zvláštní, poměrně originální. Jen mi - přes veškerou snahu autorky - nebyla příliš sympatická matka workoholička.

BiancaB
23.02.2015 3 z 5

Poměrně rychle jsem se začetla, příběh je poutavý, ze začátku bylo potřeba dávat si pozor na data, ale po chvíli už se člověk orientoval. Jediné co bych v knize oželela, je zbytečně velké množství vulgarismů, které mě popravdě znechutilo číst dál. Vím, že dnešní mládež tyto výrazy běžně používá, ale myslím, že jich tam rozhodně mohlo být méně. Ke konci mi přišlo, že už je to mírně překombinované a popravdě mě ten závěr docela zklamal, čekala jsem něco trochu jiného. Kniha se mi líbila, ale znovu bych si ji už nepřečetla.

Luca287
19.02.2015 4 z 5

Skvělé počteníčko...úplně se hrozím, co budou vyvádět moje děti... kniha mne dostala svým příběhem... přirovnala bych spíš k Luptonové (V plamenech)... tento žánr moc nečtu, přesto jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou... na prvotinu skvělé...

Oifa
19.02.2015 3 z 5

Celou knihu jsem se těšila na epický konec, ale tohle?!

vyvodka
13.02.2015 5 z 5

Moooooc dobré! Zajímavé napsané, prostě jsem si to počteníčko užila.

Alienn
13.02.2015 4 z 5

Kniha mě chytila od začátku. Postava Kate mi přišla snadno uvěřitelná a rozuměla jsem jí. Přiznávám, že právě části vyprávěné Kate mě asi bavily více, ale to bude tím, že se vzhledem k věku spíš dokážu vcítit do role nedokonalé matky než teenagera :-) Ale celkově dojem hodně dobrý, určitě bych se nebránila dalším knihám této autorky.

Šárka5875
10.02.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem toho úplně plná. Výborná kniha. Chytla mě od samého začátku a posledních asi 70 stran jsem přímo hltala. Tolikrát jsem se dokázala vžít do situace matky Amelie, tak dobře byly její pocity vyjádřeny. Zkrátka výborný debut a doufám, že Kimberly bude v psaní pokračovat, protože kam se hrabe Zmizelá za touto knihou. Vůbec bych tyto knihy nesrovnávala, jediná podobnost tam je ve formě psaní, a sice pohled matky a pohled Amelie, přítomnost a minulost. Prostě jednoznačně skvělý počin.

Dousabel
07.02.2015 4 z 5

Případ Amelia je opravdu výborný psychologický román. Chytne prakticky od první stránky a celou dobu si drží tempo, pro mě tam nebyly žádné hluché místa. Je pravda, že na konci se autorka snažila přidat co nejvíce překvapivých momentů, s kterými si pak úplně neporadila, chtělo to trochu více rozvést a vysvětlit, ale nakonec se jí to docela zdařile podařilo ukončit. Alespoň pro mě, bylo posledních cca 50 stránek docela nervydrásajících :) Jako debut je to opravdu vynikající, doufám, že o téhle paní ještě uslyšíme!

Chemlona
01.02.2015 3 z 5

Nevím sice proč je knížka přirovnávaná ke Zmizelé, podle mě je to úplně jiný žánr, ale rozhodně je to docela zajímavý příběh. Spíše bych to viděla jako story pro dospívající a dávám palec nahoru za dobře zpracované téma kyber šikany, které je bohužel stále aktuálnější. Dala bych o hvězdičku více, ale v knize byly menší mezery, které nebyly vysvětleny.

Jen si dovolím malou poznámku pod čarou: Kate si v roce 1997 píše email přes gmail se svým tehdejším přítelem, nejsem žádná expert na internet, ale tohle mě praštilo do očí a hned jsem se jala hledat kdy vlastně vznikl Google a následně gmail. Takže Google byl založen v roce 1998 a gmail dokonce až v roce 2004, velice těžko jej tedy mohla Katy používat. :-)

matas888
30.01.2015 4 z 5

Se Zmizelou jsem našla jen jedinou podobnost, a to, že se v knize střídají dvě dějové linie - současnost a minulost, jinak co se příběhu týče, podobnost žádná :-) Narozdíl od Zmizelé mě zápletka začala bavit hned od začátku, má svižný vývoj a nenudila jsem se. Bohužel závěr mě trošku zklamal, přišel mi skoro až zbytečně překombinovaný. Přesto ale musím říct, že to je výborná kniha.

kikies
25.01.2015 5 z 5

Výborná kniha. Snaha matky zpětně se zorientovat v životě patnáctileté dcery vyprávěná v několika rovinách a z několika pohledů okořeněné náhledem do života dnešních teenagerů. Určitě stojí za přečtení a doporučuji, jen bych ji nepřirovnávala ke Zmizelé... větší podobnost vidím u Temných koutů (také od Flynnové) nebo třeba V plamenech (Luptonová)

galadrielin
21.01.2015 4 z 5

Svěží styl psaní, děj se neustále hezky posouvá dál a dál a vy pořád fandíte Kate, aby zjistila, jak to vlastně s Amelií doopravdy bylo. A když už si myslíte, že vy to dávno víte, tak vás Amelia zase vyvede z omylu.

Některé dějové linky mohly být rozvedeny více, ale celkový dojem z knížky je velmi dobrý. Chytne vás a nepustí, dokud nedočtete.

andream
20.01.2015 5 z 5

Zajímavá kniha, dobře se četla. Někdy malinko zmatek v časových úsecích, fakt to chce číst datumy u kapitol -) . Nejdřív mi vadilo, že mluví Amelia v první osobě, když už je vlastně mrtvá... poslední kapitola to spravila a celkově knihu hodnotím jako velice zdařilou a určitě stojí az přečtení.

KriKri
16.01.2015 4 z 5

Velmi zdařilá kniha, ale ke Zmizelé bych jí asi nepřirovnávala. Jediné,co mají tyhle dvě knihy společného je tajemství. Ale tajemství má v sobě každá druhá knížka.

Styl autorky se mi velmi líbil, ale chvilku jsem si na něj musela zvykat, Ameliina část je psána v první osobě, kdežto Katina část ve třetí. Troufám si tvrdit, že tahle kniha je pro velmi široký okruh čtenářů. Je to něco na pomezí thrilleru, detektivky a teenage románu. Ani jednou jsem se u knihy nenudila, závěr byl pro mě velmi překvapivý a těším se, čím nás autorka Kimberly McCreight příště překvapí.

Petra28
14.01.2015 4 z 5

Zmizelou jsem nečetla. Srovnání nemám a možná je to dobře.
Kniha se četla velmi dobře. Ze začátku jsem musela dávat pozor na datum kapitol ... příběh má více časových linií.
Ale není to rozhodně knížka na odpočinek. Bylo mi jich líto ... ztráta dítěte je děsná ve všech formách ... fikce nefikce.

mijala
13.01.2015 4 z 5

Knížka je výborně napsaná a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. I přesto na mě působí docela ponuře, a to hlavně závěr, protože vám už pomalu začne docházet, co se vlastně stalo. Nejradši bych knížce dala 4 a půl hvězdiček, kdyby to bylo možné, protože na plný počet hvězd to ve mě zanechalo až moc rozporuplných pocitů. Možná to bude tím, že jsem si přála happy end, o kterém jsem věděla už od začátku, že se ho nedočkám.

Terezk-a
10.01.2015 5 z 5

Výborný!
Celý příběh je geniálně promyšlený a vy musíte číst dál, dokud nedočtete! Žádné zdlouhavé popisování věcí nebo nudné pasáže.

Na knize je napsáno ,,pokud máte rádi Zmizelou, budete tuhle knihu milovat"
Mám ráda Zmizelou a tuto knihu miluji! :D