Případ Amelia

Případ Amelia https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218945/bmid_pripad-amelia-7B5-218945.jpg 4 668 191

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reconstructing Amelia , 2013

miroslav7393
07.01.2015 5 z 5

Vynikající! Vřele doporučuju!

jefff
04.01.2015 5 z 5

Parádní knížka. Jakmile ji začnete číst neskončíte, dokud nedočtete. Pohled dcery a matky na celý tajemný případ je nesmírně autentický a uvěřitelný. Policejní pátrání je tu jen okrajové a v knize příliš prostoru nedostává. Amelia je ovšem jedna z knih na kterou budu myslet ještě hodně dlouho. Velký zážitek.

Martink@
02.01.2015 4 z 5

V první řadě nevidím podobnost se Zmizelou...nikde a žádnou. Příběh je celkem dobře laděný a vyprávění ze dvou pohledů mě baví. Dějová linie se poměrně plynule nabaluje i když místy je překombinovaná, zbytečná a příběhu nic nedává. (Ben)
Osudové omyly, špatná rozhodnutí, věci, které měly být řečeny a nebyly... to všechno utváří budoucnost aniž bychom si kolikrát vůbec připustili, že "ta drobnost co už vlastně nemá cenu někomu říkat" může mít nedozírné následky.... Tyto věci mi nejprve vadily, ale ono to tak kolikrát opravdu je. Myslíme si, že "problém bude co nevidět vyřešen" a ono je vlastně už pozdě, vlak je rozjetý a těžko se vyskakuje za jízdy...
Když to celé shrnu: Knížka je čtivá a jako debut to není vůbec špatné...Jen do kategorie Thriller bych ji asi uplně nezařadila...sama nevím proč.

kanitsuj
01.01.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, příběh byl zajímavě napsaný a napínavý od začátku až do konce. Jen nemohu přijít na to, v čem je ona avizovaná podobnost se Zmizelou G. Flynnové.

HanaBambi
30.12.2014 4 z 5

(obsahuje malý spoilerek)

Hned po přečtení jsem byla strašlivě naštvaná, tak banální vyústění tak výborného příběhu?! Po dvou dnech převalování dojmů nakonec hodnotím zakončení knihy jako skvělý nápad, vždyť banality a osudové omyly jsou to, z čeho se skládají životy nás všech. A někdy holt mají fatální důsledky.

Slabší **** hvězdičky za podivnou linku s Benem, to už bylo lehce přitažené za vlasy, ale jinak jsem si celou rekonstrukci užila.

Adris
28.12.2014

Zpočátku mě kniha bavila ale asi v polovině, kdy matka pátrá po důkazech, že dcera nespáchala sebevraždu mě to najednou bavit přestalo. Knihu nejspíš už nedočtu. Ale pro milovníky trilerů a detektivek doporučuju. Já jsem asi holt moc na fantasy a romanťárny:)

mmmisulka.r
21.12.2014 4 z 5

Musím říct, že mě tahle knížka donutila k zamyšlení. A myslím, že se to samé stane každému, kdo si tohle přečte. Obzvláště rodičům. Nebo někomu, kdo má nějaké zkušenosti se šikanou apod....
Moc pěkné čtení, napínavé, zajímavé, vážné...

evasamankova
16.12.2014 4 z 5

Kniha, která svou reálnou zápletkou určitě pocuchá nejeden nerv v těle. Čtivá, napínavá, v mnohém velmi děsivá. Přesto mám pocit, že autorka některé drobné střípky nechala bez vysvětlení, občas vyprávění zbytečně protahovala, a v určitých aspektech zápletku nakonec i zbytečně překombinovala. Právě tomuto příběhu - kvůli tématu a jeho velké aktuálnosti - by podle mého slušela větší "jednoduchost".
Přirovnání ke Zmizelé beru s velkým nadhledem, protože styl obou autorek je naprosto odlišný, a především to, co napsala G. Flynn má k realitě a uvěřitelnosti kilometry daleko. Naopak K. McCreight ťala do živého..

Recenze:

Neri
11.12.2014 4 z 5

Poměrně děsivé čtení, zejména pro rodiče teenagerů, kteří si pravděpodobně po celou dobu četby Případu Amelia budou klást podobné otázky jako já - co se asi děje v hlavě mého syna/dcery, mohlo by se něco podobného stát i mému dítěti? Jak se dítě, byť inteligentní a rozumné může octnout v soukolí událostí, které se pro něj zdají být neřešitelné a mohou mít fatální důsledky? Proč jsme tak naivní ve vztahu k sociálním médiím?
Skvělý námět pro román, děj je dostatečně napínavý, místy provokativní, dokáže vyvolat emoce. Užila jsem si ho a jsem hodně zvědavá, co dalšího nám autorka přichystá.

Babouš
25.11.2014 5 z 5

Zajímavě vyprávěný thriller o matce a dceři, jejichž dějové linie se vzájemně prolínají a jeden začíná tam, kde druhý končí. Je to příběh o tom, že nic není takové, jak se zdá na první pohled. Knihu jsem nečetl - knihu jsem zběsile prožíval, zvládl jsem ji za jednu sychravou sobotu. Chválím skvěle napsané postavy a neustálá překvapení.

Morsie
20.11.2014 4 z 5

Vůbec jsem neměla v plánu si tuhle knihu pořizovat. Tolik chvály kolem, to mi bylo podezřelé - za srovnáváním se Zmizelou jsem čula jen vychytralý marketingový tah.
No, jenže snáz se to řekne, než udělá, a tak když jsem pak knížku objevila u kamarádky, bylo to jasné. A teď jsem za to ráda! Protože víte co? Protože tahle kniha si vážně všechnu tu ódu zaslouží.

Už na první stránce jsem Případu Amelia propadla a mimo nanejvýš zajímavý příběh jsem si taky sakra užila to prostředí střední školy. Je fajn si zavzpomínat a tady je to navíc naservírované pěkně bez obalu.

No ve všech ohledech musím říct, že i když jde o debut, tak má tahle kniha našlápnuto hodně vysoko a co se týká autorky, no to ani nemluvím. Myslím, že můžeme čekat ještě velké věci!