Oživlý kámen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Léto vrcholí, vrchní inspektor Armand Gamache slaví s manželkou Reine-Marie výročí svatby v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových – kvůli své oslavě. Rozkošný Manoir Bellechase sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté… a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil dlouho pohřbená tajemství a zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. Případ jej zavede znovu do Three Pines, do temných koutů jeho vlastního života, až dospěje k trýznivému završení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290683/ozivly-kamen-CsR-290683.jpg 4.5207
Série

Případy vrchního inspektora Gamache 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Murder Stone / A Rule against Murder, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (75)

Kniha Oživlý kámen

Přidat komentář
Jaruš7
25. května

Aura silně potrhaná.
Autorka se veze, ale cesta uhlazená může klouzat, stačí cákanec nepatřična a dílo klesne.
Pocit, že si v rodinném klanu každý mluví svým jazykem, kterému ti ostatní až tak nerozumí, anebo porozumí, až když to, už není komu oplatit laskavostí.
Pocit lhavého přátelství, snadného odsudku, zrady, špatně vyjádřených a pochopených citových pohnutek, afektů v postojích za cosi, co smazal čas, působí divoce.
Přidat tak počet potomků, pak by majitelka penzionu mohla na dobu určitou doplnit štít ochrannou známkou " ústavní penzion".
Citace:" To, co lidi doopravdy zabíjí, není kulka, čepel nebo rána pěstí do obličeje. Lidi zabíjejí pocity. Ponechané příliš dlouho svému osudu. Někdy v chladu, zamrzlé. Někdy pohřbené a páchnoucí. A někdy opuštěné, ponechané, aby zestárly a nabraly bizarnosti."
Čtení, žádný med, i když ten zdejší musel mít grády.

Leona333
22. března

Na to, aby byla napsána kvalitní detektivka, není nutné mít velký počet zavražděných, nebo stále se měnícího prostředí, kde se oběti a možní svědci zločinu nachází. Stačí jedno dobře vybrané a popsané místo, jako to zde udělala autorka, této senzační detektivky a od začátku do konce nejste schopni pustit knihu z ruky!
Za sebe mohu jen doporučit.


Tereyciiik
03. března

Další skvěly příběh. I když zasazený pouze do jednoho krásného, odpočinkovéhi prostředí, stejně tak napínavý. Pro čtení se dokážu vcítit do prostředí a dokonce občas podlehnu Gamachovu kouzlu a jako by seděl vedle mě. Popis je tak dokonalí, jako bych na daných místech opravdu byla, čítá vůní kávy a hlazení větru po tváři.
Těším se na další příběh. Spisovatelka je skvělá a píše rychleji, než já čtu =)

Bezkyne9
20. února

Jak krasna dokaze detektivni kniha byt? Prekrasna, az hvezdy nestaci. Louise zacina byt moji srdcovou autorkou. Ma jedinecny talent, je mistrem postav a atmosfery. Jeji knihy jsou mnohovrstevnate, maji hloubku a nesmirny presah. Jsou vlidne a utulne, vonave a hrejive. Maji charakter, vzdelavaji. A kdo by si nepral mit inspektora Gamache po svem ctenarskem boku, ucit se jeho klidu a laskavosti, nadhledu a lidskosti?
Vsema deseti vrele doporucuji :) Uz se nemohu dockat dalsich dilu.

Ze kniha bozsky vonela a mela krasnou obalku, jako cela serie, netreba dodavat :)

konicekbily
20.12.2019

Autorka zase pro čtenáře, kteří si oblíbili její styl, připravila poklidnou klasickou detektivku. Setkání rozvrácené bohaté rodiny v penzionu vzdáleném od civilizace jí umožnilo rozehrát se mnou hru plnou slepých uliček a fingovaných stop a mylných teorií. Dobře jsem se při čtení pobavil.

Lessana
30.11.2019

Občas mám chuť na nejakú klasickú detektívku a nalákaná tunajším vysokým hodnotením som sa rozhodla vyskúšať niečo od tejto autorky. Zobrala som z knižnice, čo tam bolo, no a neostáva iné, len skonštatovať čitateľskú spokojnosť. Žiaden krvák, drasťák či nervák, lež pokojné, pomalé tempo rozprávania s postupným odhaľovaním kostlivcov v skriniach jednotlivých členov rodiny, ktorá tu hrá prím. Po sympaťákovi Gamacheovi, samozrejme :). Oceňujem psychológiu postáv, krásny vzťah medzi inšpektorom a jeho manželkou, zaujímavú zápletku, ako aj gradujúce napätie smerujúce k zisteniu kto? prečo? a hlavne ako? A teraz šup na ďalší diel! :)

putpuda
12.11.2019

Tak mě se tedy tento díl asi líbil nejvíc. Také mi trochu chyběla Three Pines, ale i tak to bylo super.
Moc mě kniha pobavila, i jsem se zasmála ;)
Dávám si mezi díly vždy pauzičku, ale už se těším na další případ inspektora Gamache ...mě přijde, že tato série má takovou zvláštní atmosféru...tak nějak mě to vrací do dětství :)

Adveda
05.11.2019

Tento díl se odehrává mimo vesnici Tree Pines a byl pro mě zatím nejslabší. Byl celkově jiný oproti prvním třem. Naštěstí se v dalším díle autorka vrací zpět k oblíbeným postavám a k prostředí známé kouzelné vesnice... To je prostě to co se mě na sérii líbí jak popisuje postavy a jejich charaktery a prostředí ve kterém se děj odehrává. Mám tyto knihy ráda je to nenáročné a přesto velice zajímavé čtení....

1

Doporučujeme

Právo nálezce
Právo nálezce
Půlnoční slunce
Půlnoční slunce
Příští oběti
Příští oběti
Moucha
Moucha