Oživlý kámen

Léto vrcholí, vrchní inspektor Armand Gamache slaví s manželkou Reine-Marie výročí svatby v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových – kvůli své oslavě. Rozkošný Manoir Bellechase sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté… a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil dlouho pohřbená tajemství a zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. Případ jej zavede znovu do Three Pines, do temných koutů jeho vlastního života, až dospěje k trýznivému završení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290683/ozivly-kamen-CsR-290683.jpg 4.5251

Případy vrchního inspektora Gamache 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

The Murder Stone / A Rule against Murder, 2008

Kniha Oživlý kámen

alzbeta4340
včera

Povedená klasická detektivka, jakoby rodinné drama, napsané stylem, které přes napětí a záhadu čtenáře spíše uklidní. Inspektor Gamache si mě tímto čtvrtým dílem zcela získal. Souhlasím se všemi spokojenými komentáři - a že jich není málo.

ajasin

Další skvělá návštěva ve vesničce Three Pines. I když tentokrát jsme do vesničky pouze dojížděli.

raty

Opět skvělé čtení. Na začátku zklamání: Ono to nebude v Three Pines? Naštěstí to nebylo daleko zeměpisně ani stylem. Autorka mě pěkně napínala a moc jsem se bavila.
Detektivka, která neřeší jen zapeklitý případ, ale i vztahy a životní osudy postav je přesně můj šálek kávy.

Blaník8

GAMACHE SE K NÍ ZNOVU NAKLONIL ,,To, co lidi doopravdy zabíjí, není kulka, čepel nebo rána pěstí do obličeje. Lidi zabíjejí pocity. Ponechané příliš dlouho svému osudu. Někdy v chladu, zamrzlé. Někdy pohřbené a páchnoucí. A někdy opuštěné na březích jezera. Ponechané, aby zestárly a nabraly na bizarnosti.,,

Jenda75

I tato kniha naplnila mé očekávání. Autorka opět člověka v prvních deseti kapitolách provedla prostředím, ve kterém se příběh odehrával. Potom se rozehrála nádherná hra osob a slov. Už se těším na další knihu.

martiline

Kdybych mohla přidat dalších deset hvězdiček ... tak je všechny označím ...
Čtení od Louisy Pennyové mne přivádí do klidu ačkoliv se vraždí ... Nehoním se ani za koncem, rozuzlením ... nechávám si vše předkládat a ani si nedovolím dedukovat jak u detektivek od jiných autorů. Zkrátka se nechám přivést k odhalení.
Užívám si okolí, přírody a všech těch krás spojených s okolním světem. Tahle kniha byla taková, že jsem se i probouzela s myšlenkou na ni a s určitou vzpomínkou v textu, což se mi nestává.
Nechám ji v sobě vstřebat ... a spočítám si dary ... Děkuji.

broskev28

Další díl, určitě čtivý, spousta nových postav, ale . . .
pro mě zatím asi nejméně zajímavý a uvěřitelný díl. Přesun do nedalekého hotýlku byl výborný tah, oslava úctyhodného svatebního výročí, obyvatelé Three Pines opět na scéně, i když tentokrát v menšině. Ano, to všechno bylo dobré, ale současně jsem tady narazila na spoustu drobností, které mě trochu popuzovaly. Takže tentokrát asi nejvíce rezonuju s komentářem Belatris, ale děkuju za všechny další zajímavé názory.
Nejzajímavější postava tohoto dílu pro mě byl sochař Pelletier a obecně povídání o sochařině, hlavně o Rodinovi a jeho Měšťanech. Podobné prozření mi navodila merleta, jak heraldická, tak rodinná. Už jen pro tyhle zajímavé střípky ráda čtu knihy Louise Penny.

"V skrytu duše to ale Reine-Marie stejně nedalo. Říkala si, jestli to, jak se lidé chovají v krizové situaci, není ve skutečnosti jejich pravé já. Zbavené rafinovanosti a společenského vychování. Je snadné být slušný, když vám všechno vychází, ale úplně jiná věc je být slušný, když se rozpoutá peklo.
Její manžel vstupoval dobrovolně do pekla každý den a svou slušnost si uchoval. Pochybovala, že by se to samé dalo říct o Morrowových."

DvěTéčka

Opravdu hezká detektivka, je vidět že autorka opravdu umí krásně psát. A ty obálky jsou dechberoucí!