Oživlý kámen

Léto vrcholí, vrchní inspektor Armand Gamache slaví s manželkou Reine-Marie výročí svatby v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových – kvůli své oslavě. Rozkošný Manoir Bellechase sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté… a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil dlouho pohřbená tajemství a zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. Případ jej zavede znovu do Three Pines, do temných koutů jeho vlastního života, až dospěje k trýznivému završení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290683/ozivly-kamen-CsR-290683.jpg 4.5207

Případy vrchního inspektora Gamache 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

The Murder Stone / A Rule against Murder, 2008

Kniha Oživlý kámen

Jaruš7

Aura silně potrhaná.
Autorka se veze, ale cesta uhlazená může klouzat, stačí cákanec nepatřična a dílo klesne.
Pocit, že si v rodinném klanu každý mluví svým jazykem, kterému ti ostatní až tak nerozumí, anebo porozumí, až když to, už není komu oplatit laskavostí.
Pocit lhavého přátelství, snadného odsudku, zrady, špatně vyjádřených a pochopených citových pohnutek, afektů v postojích za cosi, co smazal čas, působí divoce.
Přidat tak počet potomků, pak by majitelka penzionu mohla na dobu určitou doplnit štít ochrannou známkou " ústavní penzion".
Citace:" To, co lidi doopravdy zabíjí, není kulka, čepel nebo rána pěstí do obličeje. Lidi zabíjejí pocity. Ponechané příliš dlouho svému osudu. Někdy v chladu, zamrzlé. Někdy pohřbené a páchnoucí. A někdy opuštěné, ponechané, aby zestárly a nabraly bizarnosti."
Čtení, žádný med, i když ten zdejší musel mít grády.

Leona333

Na to, aby byla napsána kvalitní detektivka, není nutné mít velký počet zavražděných, nebo stále se měnícího prostředí, kde se oběti a možní svědci zločinu nachází. Stačí jedno dobře vybrané a popsané místo, jako to zde udělala autorka, této senzační detektivky a od začátku do konce nejste schopni pustit knihu z ruky!
Za sebe mohu jen doporučit.

Tereyciiik

Další skvěly příběh. I když zasazený pouze do jednoho krásného, odpočinkovéhi prostředí, stejně tak napínavý. Pro čtení se dokážu vcítit do prostředí a dokonce občas podlehnu Gamachovu kouzlu a jako by seděl vedle mě. Popis je tak dokonalí, jako bych na daných místech opravdu byla, čítá vůní kávy a hlazení větru po tváři.
Těším se na další příběh. Spisovatelka je skvělá a píše rychleji, než já čtu =)

Bezkyne9

Jak krasna dokaze detektivni kniha byt? Prekrasna, az hvezdy nestaci. Louise zacina byt moji srdcovou autorkou. Ma jedinecny talent, je mistrem postav a atmosfery. Jeji knihy jsou mnohovrstevnate, maji hloubku a nesmirny presah. Jsou vlidne a utulne, vonave a hrejive. Maji charakter, vzdelavaji. A kdo by si nepral mit inspektora Gamache po svem ctenarskem boku, ucit se jeho klidu a laskavosti, nadhledu a lidskosti?
Vsema deseti vrele doporucuji :) Uz se nemohu dockat dalsich dilu.

Ze kniha bozsky vonela a mela krasnou obalku, jako cela serie, netreba dodavat :)

konicekbily
20.12.2019

Autorka zase pro čtenáře, kteří si oblíbili její styl, připravila poklidnou klasickou detektivku. Setkání rozvrácené bohaté rodiny v penzionu vzdáleném od civilizace jí umožnilo rozehrát se mnou hru plnou slepých uliček a fingovaných stop a mylných teorií. Dobře jsem se při čtení pobavil.

Lessana
30.11.2019

Občas mám chuť na nejakú klasickú detektívku a nalákaná tunajším vysokým hodnotením som sa rozhodla vyskúšať niečo od tejto autorky. Zobrala som z knižnice, čo tam bolo, no a neostáva iné, len skonštatovať čitateľskú spokojnosť. Žiaden krvák, drasťák či nervák, lež pokojné, pomalé tempo rozprávania s postupným odhaľovaním kostlivcov v skriniach jednotlivých členov rodiny, ktorá tu hrá prím. Po sympaťákovi Gamacheovi, samozrejme :). Oceňujem psychológiu postáv, krásny vzťah medzi inšpektorom a jeho manželkou, zaujímavú zápletku, ako aj gradujúce napätie smerujúce k zisteniu kto? prečo? a hlavne ako? A teraz šup na ďalší diel! :)

putpuda
12.11.2019

Tak mě se tedy tento díl asi líbil nejvíc. Také mi trochu chyběla Three Pines, ale i tak to bylo super.
Moc mě kniha pobavila, i jsem se zasmála ;)
Dávám si mezi díly vždy pauzičku, ale už se těším na další případ inspektora Gamache ...mě přijde, že tato série má takovou zvláštní atmosféru...tak nějak mě to vrací do dětství :)

Adveda
05.11.2019

Tento díl se odehrává mimo vesnici Tree Pines a byl pro mě zatím nejslabší. Byl celkově jiný oproti prvním třem. Naštěstí se v dalším díle autorka vrací zpět k oblíbeným postavám a k prostředí známé kouzelné vesnice... To je prostě to co se mě na sérii líbí jak popisuje postavy a jejich charaktery a prostředí ve kterém se děj odehrává. Mám tyto knihy ráda je to nenáročné a přesto velice zajímavé čtení....

Právo nálezce
Právo nálezce