Hra na lež

Harriet Lockwoodová vždy věděla, že své dceři Florence nerozumí. Že si jedna k druhé neumí najít cestu a jejich pokusy o dialog jsou vlastně dvěma nesourodými monology. Nekonečný sled nedorozumění, trvalá rozladěnost. A pak jednoho dne Harriet zjistí, proč to tak je: dívka, kterou patnáct let vychovávala, není její biologická dcera. Zoey Sandsová je pravým opakem energické Harriet. Ve svém chaotickém životě plném nejistot má jediný pevný bod: dceru Nell. A teď na jejím prahu stojí nějaká cizí ženská a tvrdí, že Nell není její? To přece nemůže být pravda! Ukáže se, že je to pravda. Ale co teď s ní? Nešťastná shoda okolností, která se odehrála před patnácti lety, teď zásadním způsobem ovlivní životy dvou rodin. Nic už nebude jako dřív. A nikdo vlastně nebude vědět, jestli se on sám zachoval správně......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/188190/hra-na-lez-188190.jpg 3.9210

The Lying Game (2013)

Vydáno:, Domino

Ester59

Průměrná oddechovka, byt zapletka ze zacatku vypadala slibně. Ale pak neuvěřitelné vyústění a ty sexualni sceny :-(

Arsi007

Hodne prumerna oddechovka o zamene deti, ktera ale nakonec ve sve podstate neni stredobodem knihy. Hvezdicku strhavam za unahleny zvrat ke konci knihy. Prislo mi to desne nasilne, ve smyslu ,,Nevim uz o cem psat tak to utnu takhle."

veronika9143
01.11.2017

Zajímavé téma, pěkná anotace, zpracování průměrné. Pokud si chci odfrknout, tak potom to není špatné. Ten konec byl ale trochu přehnaný. Přesto dám autorce šanci a zkusím její další knihy, snad budou lepší.

mirunda
04.08.2017

Kniha se mi velmi dobře četla, příběh jako takový mě bavil, ale konec mi přišel přitažený za vlasy, proto ubírám jednu hvězdu ..

Aneleh
26.07.2017

Tohle je šílená noční můra všech žen - matek. Nemohlo se to nám - mně taky stát? Záměna dětí je bohužel něčím, co se stále stává. Až z toho přechází mráz po zádech, že nejen otec, ale ani matka si nemůže být jistá, že je dítě její. Spisovatelka pojala toto téma velmi zajímavě, protože na záměnu se přišlo až v nejkritičtějším pubertálním věku obou dívek. Všechny postavy a jejich jednání jsou perfektně vykresleny a konec naprosto nepředvídatelný.

Laf
24.06.2017

Zajímavý příběh k zamyšlení... Hlavně plno zvratů a nečekaných konců... Jednou si to přečíst stojí za to :)

Nunynka
02.04.2017

Za zacatek ubiram hvezdicku. Ale druha polovina se rozjela a melo to rychly spad. U nekterych kapitol jsem si rikala,ze by se mohla autorka vice rozespat. Celkove se mi kniha moc libila.

katka9574
30.03.2017

Mám knihy Tess Stimson ráda, ale tohleto bylo jakési až moc překombinované, sem tam až přitažené za vlasy a celé hodně málo uvěřitelné - byť se podobné případy se záměnou miminek už staly. Ale to, co se dělo okolo, už bylo místy hodně přes čáru - tak tedy dnes jen za tři hvězdy :-)

kercah
24.03.2017

Kniha se lehce čte, ale nijak me nenatchla. Nevim jestli si od autorky ještě neco přečtu. Nenadchlo

Zuzanka46
26.02.2017

Čtivá a napínavá kniha. Téma záměny dětí nutí člověka zamyslet se, jak by se ve stejné situaci zachoval on sám. Nicméně závěr na mě působil překombinovaně. Měla jsem dojem, že autorka se do děje zamotala až tak, že smrt jedné z postav bylo jediné možné řešení, jak vzniklou situaci zvládnout. Kniha mě ale i přesto bavila a ráda si přečtu od autorky i něco dalšího.

Kacula8
31.01.2017

Knížky téhle autorky mne vážně baví, neobvyklá témata, která člověka nutí zamyslet se, jak by se v dané situaci zachoval on.

Toňula
04.01.2017

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, a musím říct, že jsem byla naprosto spokojená. Zajímavý příběh vyprávěný pohledem každého z hrdinů, nechybí lidskost, vášeň, láska,zkrátka ideální koktejl, který stojí za přečtění.

dom.ini
14.10.2016

Další knížka od této autorky, která se mi velmi líbila.

hanča34
07.10.2016

Shodnu se s niknikitou na 4 hvězdách, je to Stimson, ale dovede být lepší.

yetti74
26.09.2016

Dobrý námět, hezky napsané, ale jak již v komentářích zaznělo, konec trochu podivný. Jako rodiči mi při čtení neustále probíhalo hlavou, jak by se člověk v takové hrozné situaci zachoval sám. Také by mě v této souvislosti zajímalo, jak se vyvíjí osud dvou stejně zaměněných holčiček před pár lety v Čechách. Jak žijí, jak se se situací srovnali rodiče, ony samy atd.

Leskodka
17.09.2016

Druhá polovina knihy dostala spád, četla se svižně a se zaujetím, jak to celé dopadne, přesto se mi "Co je tvoje, je i moje" líbila mnohem více. Autorku si ale s chutí přečtu zase.

evca7271
17.09.2016

Ze zacatku sem se tosku v knize ztracela,ale pak se to rozjelo a bylo to super.Moc se tesim na dalsi knihu od teto autorky.

mschmidtova
26.07.2016

Tess mě opět nezklamala. Její knihy jsou pro mě zárukou dobrého příběhu, zajímavé zápletky, čtivosti, mám její knihy prostě ráda.

Do poslední chvíle jsem netušila, jak se hlavní hrdinové dostanou z toho, co si natropili. Rozuzlení mě překvapilo, vůbec mě to nenapadlo.

locin
15.07.2016

Musím říct že už je to u mě několikátá kniha od této autorky a opět mě příběh naplno pohltil.
Opravdu neotřelé téma a i se zakončením sem moc ráda souhlasila.

Helena Lacková
30.06.2016

Jeden velký zapltenec

anibeni
27.06.2016

Co dodat - kniha přečtená jedním dechem a s tak silným tématem, že ani nedokážu říct, kdo mi byl svým postojem sympatičtější či protivnější, protože absolutně nevim, jak bych se zachovala já, kdyby se mi toto stalo...

playada
04.05.2016

Je to takové americké.... Ale jinak čtivé, takže proč ne...

Jana09
25.03.2016

Tahle knížka mi asi dlouho nepůjde z hlavy :-(
Nejhorší noční můra všech rodičů - vůbec nevím, jak bych v té situaci reagovala. Zajímavý námět, napínavý děj, šokující konec. Určitě doporučuji !

Terry11
17.01.2016

První třetina knihy, v níž se rozvíjí záměna dcer, je velmi dobře rozehrána. Ovšem s příjezdem Londýňanek do Vermontu se najednou tak radikálně mění charaktery některých zúčastněných, že se mi tomu nechtělo uvěřit. Poslední třetina pak už je melodrama, žánrově neodpovídající úvodu. Navíc autorka zařazuje podle mne zbytečně explicitní sexuální scény, které mi do povahy vyprávění vůbec organicky nezapadaly. Závěrečné, všemi osobami rozebrané analýzy stávající situace, jsou psány snad jen proto, aby autorka měla jistotu, že jsme všichni opravdu správně pochopili.

Smiley96
07.01.2016

Námět je velmi dobrý, ale na můj vkus moc postav, sama jsem se v ní ztrácela, kdo je kdo... knihu jsem ani nedočetla.

Christienne
26.12.2015

Obyčejná kniha. Zápletka předvídatelná, na konci se toho stalo najednou příliš moc. Neurazí, nenadchne.

Alienn
25.11.2015

Kvůli závěru, který tak trochu "shodil" celý příběh, dávám hvězdičku dolů. Ale i tak jsem knihu přečetla jedním dechem a mohu doporučit dál.

DK197
25.11.2015

Tato kniha byla příjemné překvapení.

Plusy:
Téma záměny dětí
Vykreslenost emocí
Ne-černobílé postavy (vážně bylo těžké vybrat si jednu oblíbenou)
Děj
Konec (mám totiž pocit, že jiný by knihu degradoval, ačkoli nebyl ideální)
Erotická linka (vážně, ty erotické popisy bylo to poslední, co bych v knize s touhle tématikou čekala)

Mínusy:
Styl vyprávění
Počáteční plitkost děje

kirsten6214
16.11.2015

Jestli reakce hrdinů byly nebo nebyly divné či přiměřené nemohu soudit. A ani nechci, neboť každý člověk vnímá různé věci jinak. Možná by se mi to líbilo víc psané Ich-formou a nebýt toho chaosu na konci a nepříjemného vyřešení problému jménem Zoe, dala bych pět hvězd. Autorka si tak důvěryhodně dokonale vyhrála s charakterem postav i jejich vniřními pohnutkami plus také vnímavá analýza situací zbůsobila, že mě kniha neskutečně zaujala a překvapila.

jluky
12.10.2015

Ľutujem, táto mi nesadla......Snažila som sa, ale vzdávam to.....očakávala som veľa, lebo "Kdo miluje nejvíc", "Manželka, která utekla" a "Co je tvoje, je i moje" sú výborné knihy.