Hra na lež

Hra na lež https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188190/hra-na-lez-188190.jpg 4 261 73

Harriet Lockwoodová vždy věděla, že své dceři Florence nerozumí. Že si jedna k druhé neumí najít cestu a jejich pokusy o dialog jsou vlastně dvěma nesourodými monology. Nekonečný sled nedorozumění, trvalá rozladěnost. A pak jednoho dne Harriet zjistí, proč to tak je: dívka, kterou patnáct let vychovávala, není její biologická dcera. Zoey Sandsová je pravým opakem energické Harriet. Ve svém chaotickém životě plném nejistot má jediný pevný bod: dceru Nell. A teď na jejím prahu stojí nějaká cizí ženská a tvrdí, že Nell není její? To přece nemůže být pravda! Ukáže se, že je to pravda. Ale co teď s ní? Nešťastná shoda okolností, která se odehrála před patnácti lety, teď zásadním způsobem ovlivní životy dvou rodin. Nic už nebude jako dřív. A nikdo vlastně nebude vědět, jestli se on sám zachoval správně...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The Lying Game , 2013

Susan94
28.03.2023 2 z 5

Námět knihy, včetně jejího začátku byl lákavý a čtivý. Pak se to celé neskutečně zvrtlo. Chybělo tomu jen prvky severské detektivky, jinak to mělo všechno (to není pochvala). Poslední část jsem přečetla ve stylu rychlo čtení a těšila se až bude konec. Velká škoda... letni odpočinkové čtení, ano v případě pokud jste připravení na vyšinutý děj s nezajímavý postavami.

Marcik7
22.11.2022 4 z 5

Tato autorka patří k mým oblíbeným a ani teď nezklamala. Námět záměny novorozenců jsem ještě v knize nepotkala a nevím, jak bych se sama v této situaci zachovala. Pohledy zúčastněných, jejich pocity...trochu zjednodušené řešení nakonec. Přečtěte si.

maličkán
05.06.2021 5 z 5

Přečetla jsem jedních dechem. Zajímavý námět, nutí vás k zamyšlení, co byste dělali vy v takové situaci. Druhá knížka od autorky a opět nezklamala.

Pechule
10.04.2021 4 z 5

Zajímavé téma, možná trochu překombinovaná, ale čtivá, takže v tom případě leccos odpustím.

ErčaV.
14.02.2021 4 z 5

Kniha je pěkná a dobře se četla. Parádní zápletka.

anezur33
14.01.2021 4 z 5

Pěkná kniha se zajímavou zápletkou

MiliKry
10.01.2021 3 z 5

No...takove průměrné čtení, nic složitého, záměna dětí může být reálná a musí to být pro všechny strany šílené...ten zbytek příběhu byl místy zbytečný.

MonikaV
02.12.2020 2 z 5

No hlavně že skoro všechno dobře dopadlo.

sestricka1
03.07.2019 3 z 5

Prečteno za den a půl na pláži. Četla se pekně, ale pro mě měla mnoho nedotažených momentů.

martiline
06.06.2019 4 z 5

Ale jo, celkem příjemné čtení. Ale ... ta sexuální scéna hned na začátku, kdy člověk čte o tak závažném tématu a je úplně na jiné vlně, vtažen do děje ... tak to byla darda od autorky. Erotické vsuvky v knihách miluji, ale tohle bylo fakt mimo mísu ... pak už jsem překvapená u dalších scén nebyla, protože jsem to tak nějak čekala ... ale jakousi pachuť to zanechalo.

Synysterka
11.02.2019

Kniha se mi líbila jako oddychovka, ale ten konec...ten byl až moc.

Oli1104
09.09.2018 3 z 5

Kniha byla zajimava, to kazdopadne. Me prilis nebavily ty sexualni sceny, myslim , ze to tam moc nepatrilo.
Konec se mi tedy nelibil, ale celkove, jako oddychovou dovolenkovou knihu urcite doporucuji.

Ester59
11.07.2018 3 z 5

Průměrná oddechovka, byt zapletka ze zacatku vypadala slibně. Ale pak neuvěřitelné vyústění a ty sexualni sceny :-(

Arsi007
18.02.2018 2 z 5

Hodne prumerna oddechovka o zamene deti, ktera ale nakonec ve sve podstate neni stredobodem knihy. Hvezdicku strhavam za unahleny zvrat ke konci knihy. Prislo mi to desne nasilne, ve smyslu ,,Nevim uz o cem psat tak to utnu takhle."

veronika9143
01.11.2017 3 z 5

Zajímavé téma, pěkná anotace, zpracování průměrné. Pokud si chci odfrknout, tak potom to není špatné. Ten konec byl ale trochu přehnaný. Přesto dám autorce šanci a zkusím její další knihy, snad budou lepší.

mirunda
04.08.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla, příběh jako takový mě bavil, ale konec mi přišel přitažený za vlasy, proto ubírám jednu hvězdu ..

Aneleh
26.07.2017 5 z 5

Tohle je šílená noční můra všech žen - matek. Nemohlo se to nám - mně taky stát? Záměna dětí je bohužel něčím, co se stále stává. Až z toho přechází mráz po zádech, že nejen otec, ale ani matka si nemůže být jistá, že je dítě její. Spisovatelka pojala toto téma velmi zajímavě, protože na záměnu se přišlo až v nejkritičtějším pubertálním věku obou dívek. Všechny postavy a jejich jednání jsou perfektně vykresleny a konec naprosto nepředvídatelný.

Laf
24.06.2017 3 z 5

Zajímavý příběh k zamyšlení... Hlavně plno zvratů a nečekaných konců... Jednou si to přečíst stojí za to :)

Nunynka
02.04.2017 4 z 5

Za zacatek ubiram hvezdicku. Ale druha polovina se rozjela a melo to rychly spad. U nekterych kapitol jsem si rikala,ze by se mohla autorka vice rozespat. Celkove se mi kniha moc libila.

katka9574
30.03.2017 3 z 5

Mám knihy Tess Stimson ráda, ale tohleto bylo jakési až moc překombinované, sem tam až přitažené za vlasy a celé hodně málo uvěřitelné - byť se podobné případy se záměnou miminek už staly. Ale to, co se dělo okolo, už bylo místy hodně přes čáru - tak tedy dnes jen za tři hvězdy :-)