HockeyGirl HockeyGirl komentáře u knih

Michelangelova inkvizice Michelangelova inkvizice Matteo Strukul

Zajímá mě historie, mám ráda Řím a taky knížky, které nějak souvisí i s papežem i církví (jako např. Andělé a démoni od Browna) a když jsem narazila na tuto knížku, koupila jsem si ji a byla zvědavá, jak se mi bude líbit. Začátek byl docela náročný, skoro jsem knížku odložila, ale dala jsem jí šanci a nakonec jsem ráda, že jsem tak učinila. Nedávám 5*, protože zase tak super knížka to nebyla, ale pak jsem se do ní začetla a byla zvědavá na další a další kapitoly. V pár pasážích jsem se ztrácela, protože tam bylo více postav, ale nebylo to tak hrozné. Dávám 3*, takový průměr.

25.12.2021 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Celou tu dobu bylo takové příjemné a lehké čtení. Pět kroků od sebe se mi tedy líbilo více, proto jsem této knížce nedala plné hodnocení. Všechno bylo super, jenže pak ten zlom a náhlý obrat, to jsem opravdu nečekala. Pro mne to bylo trošku zmatené, musela jsem o tom přemýšlet a pak mi došlo, že to bylo jen vyprávění, stav, který Kyle prožíval během kómatu. Bylo to trochu divoké, ale nakonec to dopadlo moc dobře a i ten konec byl hóóódně překvapivý a napínavý. Vůbec jsem netušila, jak to všechno skončí.

29.11.2021 4 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Fantasy od Scotta se mi moc líbilo. Byla to první knížka, kterou jsem od něj přečetla. Svět, kde jsou fénixové a Dostih, kde se setkají nejlepší jezdci na těchto koních, kteří se v noci změní v popel a ráno opět povstanou, je velmi dobře a pečlivě vymyšlený. Knížka se mi četla sama, byla napínavá a až do konce jsem netušila, jak Dostih dopadne, kdo vyhraje a jak dopadnou všichni jezdci. Nejvíc se mi líbila postava Imeldy, té jsem fandila nejvíc, i když nemohla vyhrát, byla mou oblíbenou postavou. Dávám 4*, zase taková TOP knížka to nebyla, ale Scottův fantasy svět si mne připoutal a líbil se mi.

14.11.2021 4 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Smutné, napínavé, těžko uvěřitelné, čtivé. Takto bych shrnula knížku Byla jsem doktorkou v Osvětimi. Na téma "holocaust" jsem četla spoustu knížek, ale tato byla jedna z těch, u které jsem i po tolika přečtených knížkách, nemohla věřit vlastním očím. Popisování táborů, podmínek, kde Gisella byla, bylo opravdu do detailů a krutosti a špatné podmínky táborů mne zamrazily. Člověk si dokáže představit, jak to tam mohlo vypadat (zvlášť i po nějakých filmech a případné osobní návštěvy tábora), ale takový popis od člověka, který to opravdu zažil a byl tam, je něco jiného - drsnějšího, krutějšího a smutnějšího. Gisellu zachránil z posledního tábora kněz, který ji poslal do Paříže. Knížka se četla sama, za pár dní jsem ji měla přečtenou. Rozhodně 5*, neměla jsem co vytknout.

27.10.2021 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Třetí knížka od Jojo, kterou jsem přečetla. Musím říct, že jsem viděla film během rozečtené knížky. A i když jsem viděla jak to dopadne, tak se to s knížkou úplně neshoduje, takže klidně můžete vidět film a číst během té doby i knížku. Zápletka je stejná, stará doba a moderní do toho. V knížce je teda spíš víc ta stará doba, ta moderní je tam spíš až ke konci. Jinak se mi děj moc líbil, mám takovéto typy příběhů moc ráda. Není to jen "sladké" od začátku až do konce, ale je to i smutné, což mám ráda. Jednoznačně Anthony byla moje nejoblíbenější postava, bylo mi líto Jenny, že měla takový život s chlapem, který se jí ani nevěnoval. Dávám 4*. :o)

18.10.2021 4 z 5

Určitě kniha, kterou musí každý přečíst, pokud se zajímá o smrt Djatlovovy expedice. I já jsem o zániku této výpravy, četla nějaké články, viděla fotky a taky jsem viděla video přímo s panem Lavayem na YouTube Badatelé, kde podrobně mluvil o této záhadě a taky o tom, že napsal tuhle knížku. Samozřejmě jsem si ji musela přečíst, takže jsem šla do knihovny a půjčila si ji. Knížka se mi líbila velmi, je tam spousta faktů, od začátku výpravy, až po otázky, jak a kdy a proč se to mohlo stát. Je tam spousta fotek, teorií atd. Některé pasáže jsem přeskakovala (např. popis rakety, vrtulníku, apod.), to mne moc nebavilo. Knížku jsem měla přečtenou za pět dní (na mě rekord!! :-D). Doporučuji, pokud Vás tato záhada zajímá. :-)

20.09.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Hodně lidem se pod slovem "karanténa" vybaví právě Covid 19. Ale kniha Karanténa je o jiném viru, který zabíjí lidi a jeho epicentrum je v Londýně. Kniha je spíše krimi, ale je v ní odrážená i zmiňovaná nemoc. Smutný příběh malé holčičky, která se nechtěně zapojila do celosvětové pandemie. Aby jedna společnost mohla "přežít" a nezkrachovala, musela vymyslet, jak zase prodávat a tak vypustili vir, na který už měli lék a mohli tak začít zase vydělávat. Kniha se mi líbila moc, byla to první knížka od Maye, kterou jsem přečetla (a taky snad nebyla poslední). Dávám 4*, knížka se mi četla sama, nebyla moc dlouhá, kapitoly byly krátké a navíc nemá knížka popsané stránky od shora až dolů, což je taky plus.

15.09.2021 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Několikátá knížka od Sparkse, kterou si mohu připsat na seznam přečtených knížek jak za tento rok, tak i u toho autora, který je jeden z mých oblíbených. Líbí se mi, že jeho knížky mají v sobě vždy lásku, romantiku, ale i smutek, bolest a trápení. A proto je Sparks mým oblíbeným autorem. Život ve dvou byla trochu delší knížka, než jsem u Sparkse zvyklá, proto jsem ji taky četla skoro měsíc (bez jednoho dne), ale přesto jsem byla napnutá, překvapená jejím obsahem a četla se mi dobře. Nebyla zase ta "top" knížka od Sparkse, ale nebyla nejhorší. Rozhodně doporučuji, dávám ale 3*, protože některé pasáže byly zbytečně dlouhé a přišlo mi, že se i dost opakovaly.

24.08.2021 3 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Trochu jsem měla strach, jestli mne tak tlustá knížka bude bavit. Příběh Drákuly samozřejmě znám, viděla jsem i novější filmy na zpracování o tomto stvoření, které se bojí slunce, pije z lidí krev a jeho rány se hojí během mrknutí oka. Nikdy nestárne a dokáže se proměňovat na cokoliv. Příběh Brama Stokera mě opravdu velmi překvapil, líbil se mi od začátku do konce a ani u jedné části knížky jsem se nenudila. Když jsem se začetla, tak jsem nemohla přestat. Dracul si mě obmotal kolem prstu a takový strašidelný a hrůzostrašný příběh, který se opravdu stal, mi nedával spát. Jsem ráda, že jsem si knížku koupila, byť jsem si opravdu nebyla jistá, jestli se začtu. Nakonec ano a jsem ráda, že mám Draculu ve své knihovně. Bez rozmýšlení 5*!

23.07.2021 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Smršť od Kariky se mi četla sama od sebe. Je to třetí knížka, kterou jsem od něj četla. Smršť nebyla ta nejlepší knížka, kterou jsem od Kariky četla, ale zase to nebyla nejhorší knížka, kterou jsem četla. Byla to klasická knížka od Kariky - obyčejný začátek, pak se stane nějaká záhada a postava se o tu záhadu začne zajímat a pak se do té záhady sama dostane a pak konec je už hodně psycho-mysteriózní a dost nepochopitelný lidskému myšlení. Za ten konec dávám jednu hvězdičku dolů, ale jinak zajímavá knížka, líbila se mi a četla se mi sama. Dávám 4* a těším se na další Karikovo čtení. :o))

29.06.2021 4 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Příběh bratrů Mosese a Jacoba pojednává o tom, jak bratři hledají svoje rodiče. Jejich cesta k nim je nelehká, vede je přes překážky, které jsou pro ně těžké a jsou rádi, když jim někdo pomůže. Ale není to vždycky pomoc, které se dočkají. Někteří je přijmou s otevřenou náručí, někdo je ale vidí jako hnusnou havěť a špínu kvůli tomu, že jsou Židé. Kolik lidí jim pomáhalo a kolik utrpení pak museli snášet, se kluci už nikdy nedozvěděli. Příběh je čtivý, napínavý, poutavý a smutný. Jen číst to, že příběh se opravdu stal jiným dětem, je smutné a bolestivé. Ale to byla válka... Dávám 4*, určitě se mi víc líbila Osvětimská ukolébavka.

20.06.2021

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

České autory moc nečtu, protože obecně mám radši zahraniční autory. Ale Zmizení Sáry Lindertové se mi dle hodnocení nezdál tak špatný, takže jsem si knížku koupila. A jsem ráda, že jsem si ji koupila, protože knížka mne pohltila a nemohla jsem přestat číst. Když jsem se už jednou začetla, tak jsem za den přečetla i 40 - 50 stránek, což je (na mě) hodně. :-D Knížka je trochu i mysteriózní, není to jen o zmizení Sáry, ale i jejím hledání a co se vše ukrývá pod zemí. Dost mi místo dění připomíná Prahu, možná těmi názvy metra. Hodnotím určitě 5*, protože knížka se mi moc líbí, četla se sama a i když děj nebyl reálný, měla jsem pocit, že aspoň místo je pravdivé a to ostatní dodalo děju nádech fantasy.

29.05.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Za pět let mi trochu připomíná knížky od Jojo Moyesové. Je to i na obálce vzadu napsané, že je to pro fanoušky jejich knížek. A tak jsem ani já nemohla odolat a knížku jsem si vybrala jako dárek k narozeninám. Určitě musím hodnotit 5*, klidně bych dala více, kdybych mohla. Opravdu jsem nečekala jak bude děj pokračovat a byla jsem (ne)mile překvapena, opravdu se mi knížka četla sama, skvěle, nemohla jsem od ní odtrhnout oči a za den jsem byla schopna přečíst klidně i 50 stránek. Romantické, ale i smutné čtení, to je prostě můj šálek čaje. Doporučuji si tuto knížku přečíst nejen kvůli tomu, že je tak oblíbená, ale pro její krásné zpracování obálky a děje uvnitř. Krása! :')

09.05.2021 5 z 5

Špionka z Bastily Špionka z Bastily C. S. Quinn

Historický román z období francouzské revoluce se mi velmi líbil. Byla to snad asi první knížka, kterou jsem na toto téma četla. Líbil se mi příběh Attiky Morganové, která byla pro mne sympatickou postavou po celou dobu příběhu o tom, jak padla Bastila. I postava Jemmyho se mi líbila, protože byl spojenec Attiky. Knížka se mi četla velmi dobře, nebyla nějak zbytečně dlouhá, nebyly tam nudné pasáže a pořád se tam něco dělo. Určitě dávám 5*, protože nemám co vytknout.

01.05.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Druhá knížka, kterou jsem od Kinga přečetla. Film jsem neviděla, protože horory nemám ráda ve filmovém podání. Stejně mám skoro furt zavřené oči, takže bych z toho nic neměla. :D Ale jako knížka v pohodě, takže jsem si chtěla přečíst i Řbitov zviřátek. Knížka se mi líbila, bylo to opravdu strašidelné, ale i psychicky strašidelné, takže taková kombinace. Konec byl trochu přitažený za vlasy, a některé pasáže byly zbytečně dlouhé, občas mi přišlo, že se tam něco opakovalo (některé fráze, pasáže), ale nebylo to tak moc. Dávám 4*.

10.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel se objevoval na každé stránce s knihkupectvím, které sleduji na Facebooku. Říkala jsem si, že knížku každý chválí a že je to skvělá knížka, kterou si musí každý přečíst. Tak jsem samozřejmě neodolala a knížku si taky koupila. Četla se mi dobře, skoro nikdy jsem se nenudila a četla jsem knížku jedním dechem. Musím říct že dost pasáží mě i překvapilo, některé tam byly trochu zbytečné a slabší, ale to nic nemění na tom, že Šikmý kostel i já mohu doporučit už jen z toho důvodu, že se tyto historické události opravdu staly a Karin Lednická je skvěle zasadila do života obyčejných rodin. Rozhodně se těším na další díl!

21.03.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Druhá kniha, kterou jsem od Kariky přečetla. Musím přiznat, že Trhlina se mi líbila asi o něco víc, ale není to zase tak o moc, protože v obou knížkách je nějaké to mysteriózno a pocit, že vás někdo sleduje. Strach se mi líbil, protože byl napínavý, za den jsem přečetla klidně i 50 stránek i když jsem nechtěla, prostě jsem musela číst dál, protože se tam pořád něco dělo a chtěla jsem konečně zjistit, jak to je a co se tam opravdu děje. Konec mne trochu překvapil, asi jsem ho takový nečekala, ale to je právě to super, když si konec jen těžko dokážete vybásnit. Určitě si od Kariky zase něco přečtu. Skvělý autor a jeho knížky si mě přitáhly jako "to něco" v knížce Strach. ;)

28.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zuzanin dech jsem si koupila a vybrala, protože mi ji doporučila kolegyně z práce. A jelikož je to knížka o 2. světové válce, tak jsem si ji koupila na Vánoce. Knížka byla dost zvláštní aspoň pro mne hlavně v tom, že tam není žádná přímá řeč. Spíš jsem zvyklá a mám radši, když je v knížce přímá řeč. Ano, také se tam mluvilo, ale bylo to jen napsané. Už tím byla knížka zvláštní. Pak to, jak byla popsaná válka samotná, spíš to bylo v pozadí. Knížka opravdu pojednává o životě Zuzany od dětství až po dospělost, kdy má dítě a je vdaná. Konec jsem takový rozhodně nečekala, nečekaný a překvapivý závěr, který jsem nečekala a byla jsem docela překvapená tím, pro co se Zuzana rozhodla. Byla milována dvěma chlapci s nichž ji jeden opustil do Ameriky během toho, kdy byla Zuzana v Auschwitzu a druhý ji chtěl, ale nemohl ji mít. A když se vrátila, byla s tím, kterého si dřív moc nevšímala. Příběh zajímavý, plný nečekaných zvratů. Zuzanin život nebyl jednoduchý a hezký, spíš byl plný války jak opravdové, tak i osobní a životní války. Dávám 3*, protože jsem četla už lepší knížky, které se mi líbily více na toto téma.

18.02.2021 3 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

První knížka od Verna, kterou jsem si přečetla. Viděla jsem už několikrát film, kde hraje Dwayne Johnson, ale chtěla jsem si samozřejmě i přečíst klasiku od Verna. Knížka je popsaná i z vědeckého hlediska, takže jsem některým slovům moc nerozuměla, ale to jsem asi nebyla jediná, která to tak měla. Jinak příběh byl opravdu dobrodružný, napínavý, zajímavý a čekala jsem, jaké pasáže budou stejné nebo podobné, jako ve filmu. Ve filmu bylo samozřejmě víc "střetů" se zvířaty, které ve středu Země, našli. Taky se tam tak nemluvilo o vědeckých objevech, ale cestu podnikali stejnou, takže to bylo stejné a mohla jsem tak porovnat knížku a film. Knížku hodnotím na 4*, protože jsem některým slovům moc nerozuměla a taky mi některé pasáže přišly ne tak moc napínavé a zajímavé, ale jinak se mi knížka líbila a těším se na další, kterou si od Verna přečtu. ;)

07.02.2021 4 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Knížku Já, legenda jsem chtěla přečíst už jen i kvůli tomu, že jsem jednou viděla film. Ten si už moc nepamatuji ale vím, že tam hraje Will Smith a taky kvůli tomu jsem film chtěla vidět. Když jsem zjistila, že je to i knížka, chtěla jsem si ji přečíst. Ale od filmu uběhlo několik let a knížku jsem dostala až vloni k Vánocům (spíš jsem si ji vybrala). Myslím si, že ostatní povídky a novely v knížce být nemusely, docela jsem se divila, že jsou to úplně jiné příběhy a vůbec to nemá co společného s Já, legenda. Takže kdyby tam nebyly, tak knížka není tak tlustá. Ostatní povídky jsem nečetla, jen první dvě, ale pak jsem už knížku odložila. Hodnotím ji 3*, protože příběh Já, legenda jako takový mi nepřišel tak moc hororový, některé pasáže byly nudné, zbytečné a hlavně se tam víc popisovalo, než mluvilo. Pro mě trochu zklamání, čekala jsem od toho víc a ostatní povídky bych možná dala do jiné knížky zvlášť. To je ale můj názor.

26.01.2021