HockeyGirl HockeyGirl komentáře u knih

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl Hunger Games a opět super čtení. Tak jako u první dílu, ani u druhého jsem se nenudila, knížka se četla sama a navíc jsem ji mohla porovnat i s filmem. Konec jsem dočetla během večera, tuto trilogii mám prostě ráda a jsem ráda, že jsem se do ní konečně pustila. Dávám 4*, nemám co vytknout.

02.11.2022 4 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Slabá knížka, přečtená za pár dní. Bohužel nebyla tak skvělá, jako další díla. Tento byl takový skoro samostatný, příběhy ze světů byly krátké, ale nedávaly moc smysl. Nic moc čtení, naštěstí krátká knížka, takže mi to ani nevadilo. V každém je poznámka o Thorovi.

21.10.2022 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Carter, ten prostě nezklame! Jako vždy skvělé čtení, nemám co vytknout. Knížka se četla sama, příběh jako takový byl napínavý. Vůbec jsem nevěděla, kdo je vrah, takže jsem byla překvapená a to se mi líbí. Není to první ani poslední knížka, kterou jsem od Cartera četla, takže se těším na další a nemohu jinak, než dát plné hodnocení.

18.10.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hunger Games jsem viděla několikrát jako film, ale ke knížkám se dostávám až nyní. Jelikož si filmy pamatuji docela dobře, tak nebudu číst hned všechny tři díly po sobě. Jinak hodnotím 4*, knížka byla čtivá, napínavá, sice jsem věděla, jak první díl dopadne, ale knížka obsahovala samozřejmě víc pasáží a třeba i jinak formulovaných, než ve filmu. Těším se na další dva díly. ;)

08.10.2022 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Konečně! Tak jsem ji dočetla. Ne, není to myšleno jako pozitivní, nýbrž negativní slovo. V zahradě zášti byla knížka, se kterou jsem se spíše trápila, než aby mne bavila. Proto jsem ráda, že jsem ji dneska konečně dočetla. Začátek byl nudný, nic moc se tam nedělo, knížku jsem skoro odložila. Ale byla jsem už skoro u poloviny, takže jsem jí dala šanci a četla dál. Jak už se blížila druhá polovina, už se ukazoval ten pravý obsah, proč jsem si knížku kupovala. Už tekla krev, už se zabíjelo. Takže, kdyby byla knížka slabší a některé kapitoly tam ani nebyly, nic by se nestalo. Dávám 3*, více bohužel ne. ;)

25.09.2022 3 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Těšila jsem se na tuto další knížku od Samanthy a byla jsem opět mile překvapena. I Bez rozloučení se mi moc líbila, Struny lásky na tom nejsou jinak. ;) Knížka má sice trochu víc stránek, než čtu běžně, ale to mi nevadilo. Nenudila jsem se, příběh byl napínavý, zajímavý, poutavý, romantický (i se sexuálními pasážemi :-P), všechno bylo od začátku do konce skvělé a celý příběh neměl chybu. :) Určitě si od Samanthy přečtu i další knížky, už teď se na ně těším a věřím, že nezklame. :)

02.09.2022 4 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Bohužel tento "horor" byl pro mne zklamáním. Čekala jsem opravdu horor, ve stylu Darcy Coates, Žena v černém, apod.... Kdy se budu bát jít v noci sama na záchod. Nestalo se tak. -_- Ačkoliv obálka tak vypadá, zdání klame. Ta trochu děsivá část přišla až ke konci knížky, jinak celá knížka jen zápisky pomateného otce, který viděl, slyšel, cítil ďábly, ale sám byl na hlavu a navíc bral nějaké drogy (v té době ne takové drogy jako dnes). Slabota, škoda. Těšila jsem se na super horor.

15.08.2022 3 z 5

Dcera hlubin Dcera hlubin Rick Riordan

Ani jsem netušila, že Riordan bude vydávat tuto novou knížku. Ale když jsem ji viděla, musela jsem ji mít. Knížku jsem přečetla docela rychle, počet stránek nebyl tak hrozný. Bohužel samotný děj nebyl tak "top", jako třeba Percy Jackson. Ten se mi tedy líbil víc. Bylo to fajn, v duchu Dvacet tisíc mil pod mořem, akorát tady Nema Riordan ukazoval jako člověka, který existoval a Nautilus jako ponorku, která je super vybavená. Knížka byla dobrá, ale dávám "pouze" 3* - nesedla jsem si z ní na zadek. ;)

02.08.2022 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Knížka byla zajímavá, napínavá, až do konce jsem netušila, kdo byl Strašák. Navíc se mi líbilo, že se jednalo o vraždy na konci 2. světové války, což dávalo knížce super kombinaci. Ale někdy jsem se dost ztrácela, sem tam jsem tápala ve čtení a někdy to nebylo úplně tak "wow", jak jsem si myslela. Proto jsem nedala plné hodnocení. Od autora to byla první knížka, nebylo to zklamání, ale spíš takový typický průměr.

16.07.2022 3 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Sparks opět nezklamal, tak jako každou svou knížkou, do které se vždy ráda začtu a jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet. Ani knížka Ve tvých očích nebyla výjimkou. Pěkný a romantický začátek, kde se seznamují dva lidé, začnou spolu chodit a plánují spolu, co budou podnikat. Skoro ke konci knížky pak nečekaný obrat, děj je skoro jak detektivka a začnete hltat stránku po stránce. Sem tam byly některé pasáže zmatené, daly by se pozměnit, ale to nic nemění na tom, že skoro plné hodnocení si tato knížka zaslouží. Těším se na další Nicholasovi knížky.

30.06.2022 4 z 5

Před přečtením této knihy jsem o Životicích nevěděla, ani že se tam stala taková tragédie. O těchto menších vesnicích a jak to měly během války se obecně asi moc nepíše nebo nemluví. Karin Lednická příběh Životic popsala do své knížky a opravdu musím říct, že skvěle, čtivě, stručně, ale bylo tam vše, co čtenář potřebuje znát o tragédii, jak to bylo před ní, během ní a po ní. Jsou tam i fotky, což jen knížku vytrhne z klasického popisu a člověk má tak možnost vidět obyvatelé Životic, vesnici jako takovou a další zajímavosti. Při čtení ohledně tragédie jsem občas nechápala, jak mohli být Němci tak krutí, bezcitní, zlí a posedlostí vraždit hlavně nevinné jen tím, že nebyli Němci anebo měli kontakt s partyzány anebo (jako v případě Životic) jen "chutí po krvi". Dávám 5*, protože knížka byla prostě super, i když tragédie pěkná nebyla.

03.06.2022 5 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

Metro 2033 a další díly jsem zatím nečetla, ale jelikož Mramorový ráj na ně nenavazuje, koupila jsem si ji samostatně. Postapokalyptické knížky mám ráda, není to ani moc složité a navíc si v tomto směru může spisovatel vymyslet jakoukoliv hrozbu, která zahubí lidstvo a zanechá nějaké mutanty. Mramorový ráj se mi četl sám, líbilo se mi, že knížka nebyla moc složitá na pochopení, byla tenká a zápletka napínavá. Kdo má rád fantasy a sci-fi, pak doporučuji Mramorový ráj.

23.05.2022 4 z 5

Odložený život Odložený život Dita Krausová

Odložený život byla knížka psaná hlavně jako vyprávění, což není můj "šálek čtení". Raději mám i přímou řeč, což v této knížce byla minimálně. Dočetla jsem ji, ale docela jsem se s ní trápila. Naštěstí nebyla tak tlustá, takže se to dalo. Konec byl moc dojemný, pěkný a navíc se mi líbilo, že měla knížka i fotky. Bohužel jsem dala jen 3*, protože styl psaní mi moc neseděl. Jinak pěkné čtení, plné hrůzy, ale reality, která se stala.

07.05.2022 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Oddechové, pohodové a pěkné čtení. To mám ráda. Nic komplikovaného, složitého na přemýšlení, ale taky ne nic "sladkého" od začátku do konce. Samozřejmě, ne každý by si chtěl přečíst knížku o homosexuálním princi z Anglie a prvním synovi prezidentky USA. Ale mě se to líbilo a bylo to super čtení. Jenom ty volební pasáže byly na mne trochu složité, ale to bylo také součástí příběhu.

11.04.2022 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Tak bohužel tato kniha od Kariky nebyla tou nejlepší, kterou jsem četla. Dávám 2* hodnocení a to jen z toho důvodu, že začátek byl dobrý, zajímavý a napínavý. Ale pak, jak byla postava už "zaseknutá" pořád dokola ve smyčce, to už nebylo tak dobré čtení a spíše jsem se těšila, že už knížku dočtu. Nic moc čtení, knížka byla tenká, takže jsem dočetla, ale taktak. Snad budou další Karikovy knížky lepší, než Propast.

24.03.2022 2 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Málokteré knížce dávám plné hodnocení, ale tato knížka si ho zaslouží a to bez debaty. Eddieho příběh je smutný, silný a neubráníte se slzám (hlavně na konci knížky). Eddie si prošel několika koncentračními tábory, přežil je i dokonce pochod smrti. Jelikož měl vzdělání, mohl být mnohdy užitečný a proto přežíval prací. Po válce se oženil, měl děti a vnoučata a pravnoučata. Dožil se nádherného věku a po válce byl šťastný, usmíval se, protože přežil všechna ta zvěrstva.

15.03.2022 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Napínavý, zajímavý a historicky pravdivý příběh o dvou děvčatech, která musí kvůli Černobylské jaderné havárii opustit Prijpať. Jejich životy jsou rozdílné, ale Oksana musí odjet bez matky a tak si ji na starost vezme Valentinina matka a pak i babička. Mísí se do toho i příběh samotné babičky během války. Knížka se mi četla velmi dobře, měla jsem ji přečtenou za 2 týdny a jeden den k tomu, což je na mne docela rychle. :-D Děj se mi líbil, nemám co vytknout. Hvězdička dolů za občasné věty, které se (dle mého) občas opakovaly, ale to není důvod, abych knížku nedoporučila.

11.03.2022 4 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Dala bych plné hodnocení, kdyby nebyly v knížce španělské výrazy, které nebyly nikde přeloženy, takže jsem netušila, co postavy říkají. To jediné mi tam vadilo, jinak byla knížka zajímavá, poutavá, měla dobrý spád a příběh samotný byl zajímavý a pěkný. Byla to první knížka s trans tématikou, kterou jsem četla a určitě doporučuji. Konec byl hodně nečekaný a byla jsem mile překvapena, jak knížka dopadla. Dávám 4*, kdyby byly i překlady španělštiny, tak bych dala plné hodnocení. :o)

25.02.2022 4 z 5

Kacířství Kacířství Christie Golden

Bohužel u této knížky Assassin's Creed nemůžu říct, že by byla nějak moc lepší, než ty předchozí od Olivera Bowdena. Líbí se mi, že se příběh (simulace) odehrává v době Johanky z Arku, což je zajímavé a líbilo se mi číst její příběh. Její život nebyl vždycky pěkný a Johanka čelila i nepřízni a nenávisti, proto ji nazývali kacířkou. Jenže nebylo vše tak, jak se můžeme dočíst o Johance v historii doopravdy. Ale je to jen knížka, takže není skoro nic pravdivé. 3* za to, že je to ze série Assassin's Creed a za příběh Johanky.

02.02.2022 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kořist je na rozdíl od duchařských knížek od Darcy, trochu jiná, ale to se mi právě líbilo. Duchařské knížky mám taky ráda, ale Kořist se mi líbila moc a když jsem se začetla, tak jsem byla napnutá a natěšená na pokračování. Až do konce knížky jsem netušila, kdo je opravdu to "monstrum", které zabíjí turisty v lese. Bylo to tedy překvapení. Jinak se mi knížka četla dobře, sem tam byly pasáže, které bych ani nemusela číst a nic by se nestalo. Taková ta zbytečně dlouhá omáčka, ale jinak určitě doporučuji. Já, jakožto čtenářka knížek od Darcy, jsem byla spokojená.

15.01.2022 4 z 5