Děs sídla Wake's End

„Cosi se vynořilo z temnot…“ Suffolk, eduardovské období. Osamocené panství v odlehlém koutě mokřadu: třpytící se divočiny, jejíž šeptající rákosí střeží dávná tajemství. A Maud, osamělé děvče vyrůstající bez matky, vychovávané pouze přísným otcem. Když otec na hřbitově najde středověký obraz ďábla, probudí se bezbožné síly. Maudina bitva začíná. Musí přežít ve světě plném čarodějnictví, odvěkých legend jejího milovaného mokřadu a děsivých démonů otcovy minulosti. Román Wakenhyrst, odehrávající se v průběhu pěti staletí, je temný gotický thriller o vražedné posedlosti a touze jedné dívky roztáhnout křídla a být volná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458881/big_des-sidla-wake-s-end-Yx9-458881.jpg 3.481
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Fobos

Wakenhyrst, 2019

Kniha Děs sídla Wake's End

NikiGrouse
předevčírem

Je to spíše takový temný příběh jedné rodiny. Hlavní hrdinky Maud mi bylo celkem líto. Šílený otec jí v podstatě vzal téměř vše, co měla v životě ráda. Až na mokřad. Zajímavé bylo, jak mokřad viděla Maud- krásný, plný zajímavých živočichů a rostlin. Naproti tomu její otec vnímal mokřad jako temného protivníka plného démonů a neutišitelného smradu. Úplně jsem ho z knížky cítila:-). Počtení dobré, takže dávám za tři.

mona.benny
23. listopadu

Jednu hvězdu musím ubrat za zavádějící označení horor. Jinak pro mě odpočinkové čtení, příběh plynule ubíhal. Život v sídle byl zajímavý.

gabriela0002
18. listopadu

Skvělá kniha.

Zmitko.m
15. listopadu

Skvělé, skvělé, skvělé...Horor to spíše není, ale to nevadí. Příběh Maud mě velice bavil a bylo zajímavé sledovat pomocí deníků psychologickou proměnu jeího otce. Maud mi byla sympatická hend od prvních řádek knihy. Hodně mě brala její láska k mokřadu i ke všemu živému. Opravdu příjemná kniha, která plyne.

handulli
01. listopadu

Myslím, že knize hodně ublížilo zavádějící označení horor. Chápu, že pak bylo mnoho čtenářů zklamaných. Já už z recenzí věděla, že horor to není. Řekla bych, že je to mysteriózní historický román nebo jak o knize píše sama autorka: gotický román odehrávající se v mokřadech.
A možná právě proto, že jsem spíš čekala, že knihu odložím, jsem byla nečekaně překvapená jak byla čtivá, tajemná a navzdory pomalému tempu i napínavá. Hlavně v závěru, kde jsem otáčela jednu stránku za druhou.
Kniha byla zlověstná a se všemi těmi démony, biblickou tématikou a pověrami jsem si někdy připadala jako uprostřed středověku. V knize nečekejte žádné zvraty. Děj plyne svým tempem a přesto mě to bavilo.

knihomolkaMist

Na úvod bych chtěla říct, že bych to asi nezařadila mezi horor. Jo, jsou tu nějaké démonické věcičky, ale že bych se u toho bála se říct nedá.
Něco tak čtivého jsem už ale fakt dlouho nečetla. Jak dlouho už se mi nestalo, že bych nedokázala přestat číst a četla prostě pořád a pořád dál. A navíc jsem to měla přečtené raz dva.
Celkem mě zaujal doslov, ve které autorka píše, že Edmund Stearne skutečně žil a dokonce to byl „spolupracovník“ Matthewa Hopkinse, největšího lovce čarodějnic, o kterém jsem mimochodem nedávno četla knihu Sestra lovce čarodějnic. Je až neuvěřitelné, jak je to všechno propojené a jakou náhodou se mi tyto dvě knihy dostaly pod ruku necelý měsíc po sobě.
Každopádně jsem si to užila a pokud od autorky vyjde něco dalšího, asi nebudu váhat s koupí :)

Nina291

Nudila jsem se, fakt hodně

Fallenyard

Nechápu nízké hodnocení, kniha má hlavu i patu, dobře se čte a ačkoli je dost předvídatelná, považuju ji za ideální odpočinkové čtení. Jedinou výhradu mám k řazení do žánru horor, je to spíš velmi lehký psycho-thriller.