HockeyGirl HockeyGirl komentáře u knih

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

První díl z další série od Ricka Riordana, tentokrát s Apollónem. Od Riordana jsem četla komplet s Percy Jacksonem a taky s Magnusem Chasem. Nejvíc se mi líbily knížky s Percym, protože byly i dva díly zfilmované a tak jsem aspoň mohla vidět, jak postavy vypadají doopravdy. Magnus Chase taky nebyl špatný, ale už to nebylo jako s Percym. Proto, když jsem viděla další Riordanovy knížky, musela jsem si hned koupit tento díl (první) s Apollónem. Apollón je Bůh slunce, ale v knížce je svým otcem Diem svrhnut na Zemi jako smrtelník za to, že způsobil válku. Ze začátku byla knížka nic moc, ale pak to bylo zajímavější, i když některé pasáže byly nudnější a nic moc se tam nedělo. Přesto Riordan nezklamal tím, že jeho díla mají napínavé pasáže a taky člověk nemůže knížku jen tak odložit, protože musí číst dál. Hlavně jsem byla zvědavá, jak dopadne "rozhodující" bitva, aby Apollón zachránil Tábor polokrevných. Kniha má další dva díly, hned jsem se pustila do druhého. Díly na sebe navazují, takže je lepší číst je hned po sobě, aby pak čtenář nezapomněl, co bylo v tom předchozím. Jsem zvědavá na pokračování.

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Apollón se se svou partou kamarádů vypravuje hledat Orákulum, aby získal proroctví. Jeho kamarádka Meg ale není tak, jak se na první pohled může zdát. I ona si prošla peklem s jejím otcem a také se Zrůdou a Neronem. Apollón jí věřím a někdy se i on dostane do nepříjemných situací, kdy se ocitá na hranici života a smrti, jelikož je stále jako smrtelník na Zemi.

19.08.2019 4 z 5

Jak vycvičit draka - Celý příběh o mně a Bezzubkovi Jak vycvičit draka - Celý příběh o mně a Bezzubkovi kolektiv autorů

Všechny díly Jak vycvičit draka v jedné knize. Je to sice knížka spíše pro děti a mladší, než jsem já, ale i tak jsem si ji chtěla přečíst. Viděla jsem i filmy a moc se mi líbily, byť je to animovaný film. Knížka byla tenká a taky jsem ji měla za pár dní přečtenou. Nečetla jsem samozřejmě každý den, protože některé dny trávím s přítelem a na čtení tak není čas, ale i tak se kniha četla moc dobře. Navíc je proložená obrázky, kterých je tam opravdu hodně. Knížka byla dost zkrácená, mnoho pasáží chybělo. Ve filmech uvidíte víc, než když si přečtete tuhle knížku. Ale je mi jasné, že pokud je to kniha spíše pro děti, že nebude mít 400 stránek... :-) Za mě by mohla být delší a víc rozepsaná, chyběl mi tam větší popis a děje, ale přesto se mi knížka líbila. Bezzubka je můj oblíbený drak.

19.08.2019 4 z 5

O Černobyl se zajímám už docela dlouho. Viděla jsem spoustu dokumentů, fotek a četla jsem mnoho článků o této katastrofě, která postihla celý svět. Knihu jsem ale ještě nečetla, dokud jsem nenarazila na tuto. Začátek knihy a vlastně skoro celá půlka knihy mě bavila opravdu hodně (bavila nemyslím dějově, ale že se mi četla dobře). Kniha je uprostřed proložena fotografie, což se mi líbí ještě víc. Mám ráda, když můžu vidět v knize nějaký obrázek, např. osoby, o které kniha vypráví nebo nějaké místo, které je zde popisováno. V případě této knihy se jedná o skutečné fotografie pořízené před katastrofou, během ní i po ní. Je to opravdu historie jaderné katastrofy, je zde popsané doopravdy vše. Jak Černobyl vypadal a fungoval před havárií, co se vlastně 26. dubna 1986 stalo a co se dělo po havárii. Je zde popisová dopodrobna i funkce komunistické strany tehdejší SSSR a její rozpad. Politika hrála v roli Černobylu velkou roli a proto je na mnoha stránkách vysvětlena její chod a pád. Tyto části mě už tolik nebavily, ale chápu, že měly s havárií mnoho společného. Hlavně se mi líbí ta časová linie, která se protíná celou knihou. Konec knihy poukazuje až na rok 2017, což je jen před dvěma lety, takže čtenář opravdu "jede" celou historií Černobylu až donedávna.

14.08.2019 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Smutný a silný příběh o ženě, která za nic za světě neopustím svou rodinu, i když to pro ni znamená odjet s nimi do Osvětimi. Četla se jedním dechem a konec byl velmi dojemný.

12.07.2019 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Nedočetla jsem, nelíbila se mi

12.07.2019 odpad!

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Vůbec mě tato kniha nezaujala, i když jsem čekala, že mě nadchne a bude čtivá. Bohužel nebyla a musela jsem přestat číst. Velké zklamání.

12.07.2019 odpad!