Utajené orákulum

kniha od:

Utajené orákulum https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310517/bmid_utajene-orakulum-tpu-310517.jpg 4.4 434

Apollónův pád / Apolónov pád série

1. díl >

Jak nejlíp potrestat boha? Tím, že z něj uděláte smrtelníka! Přesně tak dopadl bůh slunce Apollón. LUP! - a z nesmrtelného boha je šestnáctiletý kluk. Bez božských schopností a se spoustou nepřátel za zády se válí ve smradlavé newyorské popelnici. Pokud chce z téhle bryndy vyváznout se zdravou kůží a dostat se zpět mezi bohy, musí přesvědčit Dia a získat jeho ztracenou přízeň. Existuje jen jediné místo, kde může hledat pomoc: základna moderních polobohů známá jako Tábor polokrevných.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

The Hidden Oracle , 2016


více info...

Komentáře (70)

Komentáře 70 Recenze 8

Elea
Elea
18.08.2023 4 z 5

Zajímavý návrat do světa polobohů, líbí se mi postupný vývoj a posun v uvažování hlavní postavy.

MilanKop
MilanKop
14.01.2023 5 z 5

Za mne velice příjemné vyvedený počin ze světa Percyho. Příjemně se kniha čte a jsem zvědavý na další zkoušky boha Apollóna. A hlavně, vrátil se Leo :-D.


voody99
voody99
12.07.2022 5 z 5

Ach.... Tohle bylo přesně takové jaké sem chtěla. SKVĚLÉ.
Apollón trochu sebestředný a lehce drzí přesně jak bůh slunce má být (na začátku).
Jsem ráda že Meg je dcera bohyně která v tomhle Řecko - Římském světě od Ricka ještě nebyla. Trocha Percyho a Lea byla také milá, víc Willa a Nica by bylo ještě lepší. :-*:-*
Miluji to

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
16.02.2022 4 z 5

Pro mě po letech návrat do tábora polokrevných. Autor tak trochu vykrádá sám sebe, ale s tím se podle mě u jeho sérií počítá. Změna hlavního hrdiny na Apollóna mi nevadila. Ze začátku je to takový samolibý hejsek, ale postupem času samozřejmě musí projít určitou proměnou. Děj letí kupředu a akce střídá akci a i na nějaké to odhalení a překvapivý moment dojde. Líbí se mi, že autor dokáže navázat a naroubovat nové knihy na ty starší až to vypadá jako záměr úplně od začátku. Za mě určitě super oddechovka a doporučení. Rád si přečtu další díly.

lukaskmn1
lukaskmn1
02.02.2022 5 z 5

Geniální.

LucyBlack
LucyBlack
16.01.2022 5 z 5

Jsem obrovský fanda Riordana. Jeho knihy jsem objevila před třemi roky a když se vracím k jeho sériím, je to hlavně z nostalgie. Podobná díla už nevyhledávám, protože Percy Jackson je úžasný, ale pro děti. Když jsem si před třemi lety přečetla Apollónův pád, bylo to dost zklamání. Najednou to nebylo tak zábavné a nešlo to tak rychle, jako Percy Jackson, nebo Bohové Olympu. Teď jsem se k sérii vrátila a všimla si něčeho, co moje dětské já kvalitně přehlédlo. Apollónův pád obsahuje mnoho kulturních narážek, narážek z oboru hudby, filmu, zeměpisu, dějepisu atd. Zatímco v Percy Jacksonovi nebyla zmínka o politice, Apollónův pád má na ni mnoho narážek. Je tam zmíněno mnoho informací k Percy Jacksonovi, co se v předešlých sériích vůbec nevyskytovali. Proč? Protože se do dětského příběhu vůbec nehodili, děti by je neměli šanci pochopit.
Dávám této knize pět hvězd, ale z trochu jiných důvodů než předešlým sériím autora. Doporučuju spíše čtenářům s kulturním rozhledem, nebo těm, kterým nevadí trochu popřemýšlet - Apollónúv pád je pět knih, ale ne o bojování s monstry. Spíš o změně, vývoji a psychologii boha, co najednou zakusí smrtelnický život. Není lehké takovou situaci uvěřitelně napsat, ale Rick to dokázal.

DK197
DK197
30.11.2021 3 z 5

E-KNIHA: Autora mám ráda, na tom se nic nemění. Je pro mě zárukou zábavy a vstupenka do světa bohů a polobohů... Ale přiznám, že tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako dříve. Hlavní postavy - Apollón i Meg - mi většinu času lezli spíš na nervy. A přestože nechyběly akční a bojové scény, působilo to celé... já nevím... jako bych celou dobu čekala, kdy začne ta epická výprava, ten dechberoucí příběh... a ano se to pořád jen rozjíždělo, až byl konec... Nehledě na to, že Apollónův způsob boje a schopnosti jsou... no specifické, leč ne tak super. Na druhou stranu je to třetí série z řecko-římského prostředí a vyrovnat se dvěma předchozím sériím tak, aby byly stejně dobré, ale i originální už dá zabrat. A třeba jsem to jen já otevřela ve špatné době... Navíc je to první část pentalogie a než dočtu na úplný konec, můj pohled na celou sérii se může diametrálně změnit.

Pokud se mi něco líbilo, tak setkání - leč mnohdy krátká, bohužel - s mnoha předchozími známými postavami. Příjemně to série propojilo. Taky jsem se párkrát zasmála. A radost mi udělal i mluvící šíp - cokoli neživé, či od přírody němé, když v knížkách mluví, je naprosto boží, všimli jste si? A hned po mluvícím šípu se mi vybaví Myrmékové a... zbytek si přečtěte sami.

kačuleee29
kačuleee29
30.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě moc bavila a byla fakt suprová, vtipná, napínavá.., ale hlavně vtipná a úžasně napsaná :D. V knihovně jsem ji párkrát viděla a přemýšlela zda se do ní opravdu pustit a udělala jsem dobře když jsem ji začala číst :). Určitě doporučuji!
Jo a užila jsem si tu část s mravenčí mámou :D.

EDIT: Tak předtím jsem dala 4 hvězdičky, protože jsem tak 80% knížky nechápala :D. Tak co jsem taky mohla čekat, předtím jsem si nepřečetla Percyho Jacksona ani Bohy Olympu ;-). Teď dávám 4,5*. Autor pořád úžasně píše, všechno bylo napsáno velmi vtipně :D ..do boha Apollóna se opravdu vžil a pomalu ho i “napravuje” nebo-li mění k lepšímu :). Také musím říct, že se mi líbí přátelský vztah mezi Meg a Apollónem. V několika scénách jsem ale i pocítila Apollónův smutek a žal. Každopádně se mi hrozně líbily chvilky Willa a Nica.. jsou prostě hrozně cute :D. A návrat Lea byl taky boží. Jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne s těmi Orákuly.

zirafinec
zirafinec
22.08.2021 4 z 5

Kniha mě bavila i když za mě tedy pořád vede Percy Jackson. Jelikož jsem byla zvyklá na Percyho pohled, ve scénách, kde se s ním Apollón bavil, jsem byla hodně zmatená. Líbí se mi styl psaní, všechno vypráví sám Lester.

AnetLickova
AnetLickova
07.05.2021 5 z 5

Po dočtení série Bohové Olympu už jsem ani neplánovala další sérii rozečítat. Když jsem ale do této knihy nakoukla a přečetla si první větu, věděla jsem, že mě bude bavit. :D
Nelituji toho, je to asi nejlepší kniha, jakou jsem zatím četla. ☀️

Moc se mi líbí styl psaní, u kterého má čtenář dojem, že Apollón příběh opravdu vypráví jemu a „povídá si s ním“. Překlad je skvělý a humor humorný – i ty pasáže, kde to vypadá na něčí smrt. Jsou totiž psané extrémně vtipně. :D

romca4180
romca4180
28.04.2021 5 z 5

Musím říct, že jsem se dlouho u knížky tak nebavila. Těším se na další díly :)

hana4834
hana4834
19.02.2021 4 z 5

Pěkná kniha jsem rada ze se tam objevili postavy z předešlých sérii a jsem zvědavá na pokračování

mili8953
mili8953
16.02.2021 5 z 5

Miluju Ricka Riordana.
Ano, další série. Jasně, kniha se tváří, že příběh začíná, ale Riordánovci lehce poznají, že jde o další návaznost sérií Percy Jakson a Bohové Olympu. Ano, můžete číst samostatně, ale prostě to asi nebude to ončo. Už se těším na další díly :-D

Riordan má skvělé popisy, líčení. Představa prastarého Orákula je jak živá. Při představě vyznávání lásky Apollóna k matce mravenčici jsem se skutečně zasmála. Kniha je úsměvná, lehký humor neustále všechna díla provází.

Mimochodem... Zeus a Dia je jedna osoba! (viz komentář níže). 1. pád Zeus, 2. pád Dia ... :-D

rycccy
rycccy
15.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Začátek knihy fajn, ale stále tam byli dvě postavy které ho poslali na zemi mezi smrtelníky - nejdříve to byl otec Dia a pak zase otec Zeus z toho sem byl trochu zmatený a musel sem se vracet a hledat jestli sem něco přečetl špatně a když sem zjistil, že sem nic špatně nepřečetl, tak sem z toho byl zmatený. A nikde sem nehledal např. v řecké mytologii kdo je tedy jeho otec. Měl jsem za to, že to tam bude napsáno. No mýlil sem se.

Nějak se nemůžu dovtípit tomu stylu psaní. Chápu - byl, je a asi ještě nějakou dobu bude (aspoň v této knize), bůh, který byl svržen na zem jako skoro obyčejný chlapec, ale stále se utápěl v aroganci a povrchnosti a stálé to bylo dokola - já byl někdo, já byl nejlepší, já byl atd. atd. atd.  ... byl jsem na 75 straně a už mi to začínalo i vadit. Asi to mělo i působit humorně, ale mě to vadilo. A po zbytek knihy se to jen velmi málo změnilo.

Sem tam jsou super hlášky (jako např.)  "Artemis do mě věčně strkala, šťouchala mě do žeber, prostě byla mizerný děložní spolubydlící".

Myslím že postava Meg je velmi zajímavá a je mi celkem sympatičtější než Apollón ... (toto sem psal v průběhu čtení, než sem zjistil jak to s ní je ... bohužel)

A na konci knihy - kde jsou "božstva" popsána jsem asi zřejmě pochopil jak to bylo myšleno s těmi dvě otci ... no comments ... další pokračování opravdu ne - stačilo.

sydneysage04
sydneysage04
06.01.2021 4 z 5

Kniha je vtipná, jsem ráda, že se autor rozhodl napsat další sérii z prostředí tábora polokrevných a těším se na další díl.
Doporučuju všem, kdo četli předchozí dvě série a zamilovali si je stejně jako já :)

LillyM.
LillyM.
30.12.2020 4 z 5

Ze začátku mě kniha opravdu hodně bavila. Tak nějak jsem doufala, že po první stovce stran se stane nějaké větší vzrůšo, jenže to mi bohužel nějak nevyšlo. Neříkám, že mě kniha potom už nebavila, ale zapůsobila na mě trochu jiným dojmem než Percy Jackson nebo Bohové Olympu.

Rollman
Rollman
05.10.2020 4 z 5

Na třetí sérii ze světa Percyho jsem se těšil, ale měl jsem obavy. Tyto obavy se bohudík nevyplnily, ale úplně spokojený taky nejsem. Tak hlavně se vracíme k ich formě, za což jsem hodně rád. Kniha je také velice vtipná a dlouho jsem se tak nenasmál. Největší mínus jsou pro mě tentokráte postavy, ale jelikož se jedná o první díl, dám jim šanci se rozvinout. I akce není moc, ale když se něco děje, stojí to za to. Každopádně, potěší pár menších pomrknutí i shledání a konec značí konečně nějaký spád. Určitě jsem se bavil, ale zatím jsem jen spokojený, ne nadšený. I tak se těším na to, co bude dál.

suchča
suchča
10.07.2020 5 z 5

Skvělé pokračování prvních dvou sérií s Persy Jacksonem. Velmi se mi líbila, je plná dobrodružství a náhlých zvratů i tajemna. Já mohu jen doporučit, alespoň tomu, kdo má rád fantasy.

ElikaS
ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Na novou sérii od Riordana jsem se moc těšila, ale musím říct, že mi chvíli trvalo než jsem se začetla a zvykla si na nové postavy. Ale po chvíli už jsem se vrátila do světa polobohů a děj jenom hltala.

Annkag
Annkag
16.03.2020 4 z 5

Ďalšie dielo jedného z mojich oblíbených spisovatelov,ktorý sa svojským ale úžasným spôsobom zahráva s gréckou mytológiou.Tentokrát sa však dej príbehu týka priamo jedného z Olympských bohov....a to samotného Apolóna.
Znova nechýba krásny smysel pre humor,trefné narážky a v neposlednom rade zaujímavý príbeh ktorý na stránkach knihy oživuje samotného Apolóna ako puberťáka s akné,brušnými tukami a poslaním zachrániť orákulum.

Jass
Jass
22.02.2020 4 z 5

Komentuji dost zpětně, takže tentokrát žádný elaborát...
Popravdě mě už spíš trochu děsilo, že se autor chce zase vrátit do "stejného příběhu" - jakože jasně, že ne úplně, jiný vypravěč a tak, ale... no rozumíte... Nicméně musím říct, že vytěžování mu jde líp než Johnu Flanaganovi, ten se opakuje daleko víc... Vůbec by tomu neublížilo, kdyby na začátek dal drobné shrnutí děje minulých knih, něco si pamatuju, ale nejsem Mnémosyné, a rozpoznat některé postavy mi chvilku trvalo... Ocenila jsem malé nahlédnutí do Nicova života...
Apollón jako hlavní postava byl brilantní nápad, chápu, že to nesedne každému, ale v kolika knížkách máte hlavní postavu, která je skutečně nesympatická? Plusové body za Apollónovo setkání s jeho dětmi a vývoj jejich vztahu, to se mi vážně líbilo. Celkově uspokojivé a zábavné.

Halt468
Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super!

MartySchattawa
MartySchattawa
13.01.2020 5 z 5

Skvělé pokračování Bohové Olympu, je to zas něco jiného, když to vypráví bývalí bůh...
jinak si myslím že tahle kniha je spíše pro dospělí, protože ty písničky a postavy co jsou tam zmíněné, mládež moc nezná...

Francesca14
Francesca14
04.10.2019 3 z 5

Bylo to pro mě takové poslední navrácení do Tábora polokrevných a jako takové nezklamalo. Po určité pauze jsem svět bohů zase ocenila a Apollo byl sympatický vypravěč, navíc zbožňuju Nica. Ale už jsem se Riordanových knih trochu přejedla a ačkoliv mě fascinuje, co všechno je ještě schopný z tématu "vytřískat", první knihy podle mě byly nejlepší a vzhledem k tomu, že mi Percy přišel do cesty příliš pozdě, asi už ho teď opustím. Ale tenhle díl určitě není špatný, takový průměr vhodný na odreagování.

DUNIKO
DUNIKO
30.09.2019 5 z 5

Naprosto dokonalé!!!Další skvělý hrdinové.Moc mě potěšilo že tam vystupuje i Nico♥️.Také se mi líbila zmíňka o předešlých hrdinech jako aby sme se o ně nebáli že jsou v pořádku.SKVĚLÉ.Za víkend přečteno.

Terva
Terva
11.09.2019 3 z 5

VĚNOVÁNO MŮZE
Kalliopé
Měl jsem to udělat
už dávno
Neubližuj mi, prosím.

MUSÍM KONSTATOVAT, že Maghnus Chase bylo lepší počtení. Víc zábavy i akce. Apollón alias Lester Papadopoulos mi moc neseděl. Jeho ICH forma a trapné vtípky jsou spíš …...inu trapné. Jen málo jsem se zasmál a příběh mnohdy spadal do nudných pasáží a podivných nedořešených situací. Většinou to končí slovy: to nechtějte vědět, nebo: to je jiný příběh. Bohužel, promiň Apollóne, slabej průměr.

Malá ochutnávka:
PROHLÉDL JSEM SI ČERNÉ TRIČKO, které mi dal Percy. Vpředu mělo logo z turné Led Zeppelin z roku 1977, okřídleného Ikara padajícího z nebe. Led Zeppelini mi vůbec nevadili. Inspiroval jsem je ke všem nejlepším písním. Ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že mi Percy to tričko dal jako vtip – pád z nebe......

ANO, O TOM MLUVÍM. Přesně jak je v malé ochutnávce, tak mluví Apollón skoro furt. A ono vás to po několika opakování přejde, a bude vás to nudit. Smát se přestanete někdy u třetího opakovaného vtipu a pak zjistíte, že je konec knihy a že v ní nebylo skoro žádné vzrůšo.
Slyšte mé proroctví: Za tři.

Citát: JSI BŮH PROROCTVÍ, Apollóne. Jak jsi mohl NEVĚDĚT, že se to stane?

HockeyGirl
HockeyGirl
19.08.2019 4 z 5

První díl z další série od Ricka Riordana, tentokrát s Apollónem. Od Riordana jsem četla komplet s Percy Jacksonem a taky s Magnusem Chasem. Nejvíc se mi líbily knížky s Percym, protože byly i dva díly zfilmované a tak jsem aspoň mohla vidět, jak postavy vypadají doopravdy. Magnus Chase taky nebyl špatný, ale už to nebylo jako s Percym. Proto, když jsem viděla další Riordanovy knížky, musela jsem si hned koupit tento díl (první) s Apollónem. Apollón je Bůh slunce, ale v knížce je svým otcem Diem svrhnut na Zemi jako smrtelník za to, že způsobil válku. Ze začátku byla knížka nic moc, ale pak to bylo zajímavější, i když některé pasáže byly nudnější a nic moc se tam nedělo. Přesto Riordan nezklamal tím, že jeho díla mají napínavé pasáže a taky člověk nemůže knížku jen tak odložit, protože musí číst dál. Hlavně jsem byla zvědavá, jak dopadne "rozhodující" bitva, aby Apollón zachránil Tábor polokrevných. Kniha má další dva díly, hned jsem se pustila do druhého. Díly na sebe navazují, takže je lepší číst je hned po sobě, aby pak čtenář nezapomněl, co bylo v tom předchozím. Jsem zvědavá na pokračování.

Medasek
Medasek
14.08.2019 5 z 5

Další úžasná kniha. Co na to říct? Knihy od tohoto autora naprosto zbožňuju.

Alex.Barunka
Alex.Barunka
01.08.2019 4 z 5

Jediné, co už poslední dobou Riordanovi pravidelně vytýkám je jeho stereotyp, kterého se nezbavil ani u Apollóna. Bohužel, je to pořád jedno a to samé, a už to přestává stačit (neustále čekám na ty méně známé, slíbené mytologie).

Ale jinak je to typický Rick. Neskutečné množství jeho typického humoru prostě baví od začátku do konce. Vykouzlit úsměv nebo přímo záchvat smíchu pro něj není problém. Jednoduchý styl psaní s mořem akce jdou hezky na ruku dynamice. Za pojení nového se starým má autor prostě palce nahoru, protože zrovna toto skvěle nahrává jeho vtípkům. A co víc, nenásilným stylem prostě učí a vzdělává. V tomto jsou jeho knihy nejhodnotnější.

A Apollón? I sebestředné postavy jdou autorovi na jedničku. Sobeckost a vysoké sebevědomí jsou vlastnosti, se kterými by si tato postava rozhodně vystačila. No a nezapomínejme na provázanost s Magnusem Chasem a úžasným návratem do Tábora polokrevných.

PhoebePollard
PhoebePollard
29.05.2019 2 z 5

Mám ráda Rioradnovy knihy i řeckou mytologii, ale Apollónův pád je podle mě propadák. Nudné, neoriginální, rozvláčné... Příšerné... Meg se chová příšerně, Apollón zrovna tak a děj je na nic... Vážně ne.