Utajené orákulum

Jak nejlíp potrestat boha? Tím, že z něj uděláte smrtelníka! Přesně tak dopadl bůh slunce Apollón. LUP! - a z nesmrtelného boha je šestnáctiletý kluk. Bez božských schopností a se spoustou nepřátel za zády se válí ve smradlavé newyorské popelnici. Pokud chce z téhle bryndy vyváznout se zdravou kůží a dostat se zpět mezi bohy, musí přesvědčit Dia a získat jeho ztracenou přízeň. Existuje jen jediné místo, kde může hledat pomoc: základna moderních polobohů známá jako Tábor polokrevných....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310517/big_utajene-orakulum-tpu-310517.jpg 4.4392

Apollónův pád / Apolónov pád 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hidden Oracle, 2016

Kniha Utajené orákulum

INCOGNITOREADER

Pro mě po letech návrat do tábora polokrevných. Autor tak trochu vykrádá sám sebe, ale s tím se podle mě u jeho sérií počítá. Změna hlavního hrdiny na Apollóna mi nevadila. Ze začátku je to takový samolibý hejsek, ale postupem času samozřejmě musí projít určitou proměnou. Děj letí kupředu a akce střídá akci a i na nějaké to odhalení a překvapivý moment dojde. Líbí se mi, že autor dokáže navázat a naroubovat nové knihy na ty starší až to vypadá jako záměr úplně od začátku. Za mě určitě super oddechovka a doporučení. Rád si přečtu další díly.

lukaskmn1

Geniální.

LucyBlack

Jsem obrovský fanda Riordana. Jeho knihy jsem objevila před třemi roky a když se vracím k jeho sériím, je to hlavně z nostalgie. Podobná díla už nevyhledávám, protože Percy Jackson je úžasný, ale pro děti. Když jsem si před třemi lety přečetla Apollónův pád, bylo to dost zklamání. Najednou to nebylo tak zábavné a nešlo to tak rychle, jako Percy Jackson, nebo Bohové Olympu. Teď jsem se k sérii vrátila a všimla si něčeho, co moje dětské já kvalitně přehlédlo. Apollónův pád obsahuje mnoho kulturních narážek, narážek z oboru hudby, filmu, zeměpisu, dějepisu atd. Zatímco v Percy Jacksonovi nebyla zmínka o politice, Apollónův pád má na ni mnoho narážek. Je tam zmíněno mnoho informací k Percy Jacksonovi, co se v předešlých sériích vůbec nevyskytovali. Proč? Protože se do dětského příběhu vůbec nehodili, děti by je neměli šanci pochopit.
Dávám této knize pět hvězd, ale z trochu jiných důvodů než předešlým sériím autora. Doporučuju spíše čtenářům s kulturním rozhledem, nebo těm, kterým nevadí trochu popřemýšlet - Apollónúv pád je pět knih, ale ne o bojování s monstry. Spíš o změně, vývoji a psychologii boha, co najednou zakusí smrtelnický život. Není lehké takovou situaci uvěřitelně napsat, ale Rick to dokázal.

DK197
30.11.2021

E-KNIHA: Autora mám ráda, na tom se nic nemění. Je pro mě zárukou zábavy a vstupenka do světa bohů a polobohů... Ale přiznám, že tentokrát jsem nebyla tak nadšená jako dříve. Hlavní postavy - Apollón i Meg - mi většinu času lezli spíš na nervy. A přestože nechyběly akční a bojové scény, působilo to celé... já nevím... jako bych celou dobu čekala, kdy začne ta epická výprava, ten dechberoucí příběh... a ano se to pořád jen rozjíždělo, až byl konec... Nehledě na to, že Apollónův způsob boje a schopnosti jsou... no specifické, leč ne tak super. Na druhou stranu je to třetí série z řecko-římského prostředí a vyrovnat se dvěma předchozím sériím tak, aby byly stejně dobré, ale i originální už dá zabrat. A třeba jsem to jen já otevřela ve špatné době... Navíc je to první část pentalogie a než dočtu na úplný konec, můj pohled na celou sérii se může diametrálně změnit.

Pokud se mi něco líbilo, tak setkání - leč mnohdy krátká, bohužel - s mnoha předchozími známými postavami. Příjemně to série propojilo. Taky jsem se párkrát zasmála. A radost mi udělal i mluvící šíp - cokoli neživé, či od přírody němé, když v knížkách mluví, je naprosto boží, všimli jste si? A hned po mluvícím šípu se mi vybaví Myrmékové a... zbytek si přečtěte sami.

kačuleee29
30.10.2021

(+ SPOILER) Kniha mne moc bavila a byla fakt suprová, vtipná, napínavá.., ale hlavně vtipná a úžasně napsaná :D. V knihovně jsem ji párkrát viděla a přemýšlela zda se do ní opravdu pustit a udělala jsem dobře když jsem ji začala číst :). Určitě doporučuji!
Jo a užila jsem si tu část s mravenčí mámou :D.

EDIT: Tak předtím jsem dala 4 hvězdičky, protože jsem tak 80% knížky nechápala :D. Tak co jsem taky mohla čekat, předtím jsem si nepřečetla Percyho Jacksona ani Bohy Olympu ;-). Teď dávám 4,5*. Autor pořád úžasně píše, všechno bylo napsáno velmi vtipně :D ..do Boha Apollóna se opravdu vžil a pomalu ho i “napravuje” nebo-li mění k lepšímu :). Také musím říct, že se mi líbí přátelský vztah mezi Meg a Apollónem. V několika scénách jsem ale i pocítila Apollónův smutek a žal. Každopádně se mi hrozně líbily chvilky Willa a Nica.. jsou prostě hrozně cute :D. A návrat Lea byl taky boží. Jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne s těmi Orákuly.

zirafinec
22.08.2021

Kniha mě bavila i když za mě tedy pořád vede Percy Jackson. Jelikož jsem byla zvyklá na Percyho pohled, ve scénách, kde se s ním Apollón bavil, jsem byla hodně zmatená. Líbí se mi styl psaní, všechno vypráví sám Lester.

AnetLickova
07.05.2021

Po dočtení série Bohové Olympu už jsem ani neplánovala další sérii rozečítat. Když jsem ale do této knihy nakoukla a přečetla si první větu, věděla jsem, že mě bude bavit. :D
Nelituji toho, je to asi nejlepší kniha, jakou jsem zatím četla. ☀️

Moc se mi líbí styl psaní, u kterého má čtenář dojem, že Apollón příběh opravdu vypráví jemu a „povídá si s ním“. Překlad je skvělý a humor humorný – i ty pasáže, kde to vypadá na něčí smrt. Jsou totiž psané extrémně vtipně. :D

romca4180
28.04.2021

Musím říct, že jsem se dlouho u knížky tak nebavila. Těším se na další díly :)