Utajené orákulum

Jak nejlíp potrestat boha? Tím, že z něj uděláte smrtelníka! Přesně tak dopadl bůh slunce Apollón. LUP! - a z nesmrtelného boha je šestnáctiletý kluk. Bez božských schopností a se spoustou nepřátel za zády se válí ve smradlavé newyorské popelnici. Pokud chce z téhle bryndy vyváznout se zdravou kůží a dostat se zpět mezi bohy, musí přesvědčit Dia a získat jeho ztracenou přízeň. Existuje jen jediné místo, kde může hledat pomoc: základna moderních polobohů známá jako Tábor polokrevných....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310517/utajene-orakulum-tpu-310517.jpg 4.5332

Apollónův pád / Apolónov pád 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Hidden Oracle, 2016

Kniha Utajené orákulum

hana4834

Pěkná kniha jsem rada ze se tam objevili postavy z předešlých sérii a jsem zvědavá na pokračování

mili8953

Miluju Ricka Riordana.
Ano, další série. Jasně, kniha se tváří, že příběh začíná, ale Riordánovci lehce poznají, že jde o další návaznost sérií Percy Jakson a Bohové Olympu. Ano, můžete číst samostatně, ale prostě to asi nebude to ončo. Už se těším na další díly :-D

Riordan má skvělé popisy, líčení. Představa prastarého Orákula je jak živá. Při představě vyznávání lásky Apollóna k matce mravenčici jsem se skutečně zasmála. Kniha je úsměvná, lehký humor neustále všechna díla provází.

Mimochodem... Zeus a Dia je jedna osoba! (viz komentář níže). 1. pád Zeus, 2. pád Dia ... :-D

rycccy

(+ SPOILER) Začátek knihy fajn, ale stále tam byli dvě postavy které ho poslali na zemi mezi smrtelníky - nejdříve to byl otec Dia a pak zase otec Zeus z toho sem byl trochu zmatený a musel sem se vracet a hledat jestli sem něco přečetl špatně a když sem zjistil, že sem nic špatně nepřečetl, tak sem z toho byl zmatený. A nikde sem nehledal např. v řecké mytologii kdo je tedy jeho otec. Měl jsem za to, že to tam bude napsáno. No mýlil sem se.

Nějak se nemůžu dovtípit tomu stylu psaní. Chápu - byl, je a asi ještě nějakou dobu bude (aspoň v této knize), bůh, který byl svržen na zem jako skoro obyčejný chlapec, ale stále se utápěl v aroganci a povrchnosti a stálé to bylo dokola - já byl někdo, já byl nejlepší, já byl atd. atd. atd.  ... byl jsem na 75 straně a už mi to začínalo i vadit. Asi to mělo i působit humorně, ale mě to vadilo. A po zbytek knihy se to jen velmi málo změnilo.

Sem tam jsou super hlášky (jako např.)  "Artemis do mě věčně strkala, šťouchala mě do žeber, prostě byla mizerný děložní spolubydlící".

Myslím že postava Meg je velmi zajímavá a je mi celkem sympatičtější než Apollón ... (toto sem psal v průběhu čtení, než sem zjistil jak to s ní je ... bohužel)

A na konci knihy - kde jsou "božstva" popsána jsem asi zřejmě pochopil jak to bylo myšleno s těmi dvě otci ... no comments ... další pokračování opravdu ne - stačilo.

sydneysage04

Kniha je vtipná, jsem ráda, že se autor rozhodl napsat další sérii z prostředí tábora polokrevných a těším se na další díl.
Doporučuju všem, kdo četli předchozí dvě série a zamilovali si je stejně jako já :)

LillyM.
30.12.2020

Ze začátku mě kniha opravdu hodně bavila. Tak nějak jsem doufala, že po první stovce stran se stane nějaké větší vzrůšo, jenže to mi bohužel nějak nevyšlo. Neříkám, že mě kniha potom už nebavila, ale zapůsobila na mě trochu jiným dojmem než Percy Jackson nebo Bohové Olympu.

Rollman
05.10.2020

Na třetí sérii ze světa Percyho jsem se těšil, ale měl jsem obavy. Tyto obavy se bohudík nevyplnily, ale úplně spokojený taky nejsem. Tak hlavně se vracíme k ich formě, za což jsem hodně rád. Kniha je také velice vtipná a dlouho jsem se tak nenasmál. Největší mínus jsou pro mě tentokráte postavy, ale jelikož se jedná o první díl, dám jim šanci se rozvinout. I akce není moc, ale když se něco děje, stojí to za to. Každopádně, potěší pár menších pomrknutí i shledání a konec značí konečně nějaký spád. Určitě jsem se bavil, ale zatím jsem jen spokojený, ne nadšený. I tak se těším na to, co bude dál.

suchča
10.07.2020

Skvělé pokračování prvních dvou sérií s Persy Jacksonem. Velmi se mi líbila, je plná dobrodružství a náhlých zvratů i tajemna. Já mohu jen doporučit, alespoň tomu, kdo má rád fantasy.

ElikaS
29.05.2020

Na novou sérii od Riordana jsem se moc těšila, ale musím říct, že mi chvíli trvalo než jsem se začetla a zvykla si na nové postavy. Ale po chvíli už jsem se vrátila do světa polobohů a děj jenom hltala.