Temné proroctví

Apollón dál trčí v kůži Lestera Papadopoulose. Z jeho nadpřirozených schopností mu nezbyla ani jedna a tělo nemotorného teenagera, ve kterém se nachází, je jen pro zlost. Diovo odpuštění a místo na Olympu získá zpět, jen pokud najde starověké zdroje proroctví a osvobodí je. Naštěstí na to není sám – po boku má starého známého Lea Valdeze, jeho draka Festuse a bývalou nymfu Kalypsó. Cesta za dalším Orákulem vede na Středozápad!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353137/big_temne-proroctvi-jZS-353137.jpg 4.4241

Apollónův pád / Apolónov pád 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Dark Prophecy, 2016

Kniha Temné proroctví

DK197

E-KNIHA: Druhý díl této série jsem asi četla v daleko lepší dobu. Chtěla jsem si odpočinout od náročných knih, a tak jsem zabrousila do světa polobohů. Sice je Meg ze všech postav, které kdy autor vymyslel, pro mě ta nejotravnější, na Apollóna si začínám zvykat a vlastně mě ty jeho úvahy celkem baví, tedy většinou. Navíc se tu objeví starý známý Leo a Kalypsó. A taky Artemidiny lovkyně. Takže příjemných setkání tu máme dost a nové postavy jsou také sympatické. Výprava i akce mě baví. A ačkoli mi ten konec přijde trochu jako Deus ex Machina, protože si Apollón najednou uvědomí, že udělá to, co udělá, a ono to jde najednou, celkový dojem to naštěstí tolik nekazí. Takže za mě tenhle díl dobrý a už se těším na další, abych zjistila, jaké staré postavy nám autor do cesty postaví tentokrát (když minule to byl například Percy).

kačuleee29

Tak tohle mě bavilo víc než první díl! U prvního dílu jsem se bála, jaká další série bude, ale, no, tenhle díl mi to rozhodně vynahradil. Rick Riordan fakt dobře (tak jak jinak) vylíčil pocity bývalého boha shozeného z Olympu jako smrtelníka. Pořád jsem hrozně zvědavá, co bylo s Apollonem těch šest měsíců po válce s Gaiou. Jdu hned na další díl :).

LucyBlack

Jsem obrovský fanda Riordana. Jeho knihy jsem objevila před třemi roky a když se vracím k jeho sériím, je to hlavně z nostalgie. Podobná díla už nevyhledávám, protože Percy Jackson je úžasný, ale pro děti. Když jsem si před třemi lety přečetla Apollónův pád, bylo to dost zklamání. Najednou to nebylo tak zábavné a nešlo to tak rychle, jako Percy Jackson, nebo Bohové Olympu. Teď jsem se k sérii vrátila a všimla si něčeho, co moje dětské já kvalitně přehlédlo. Apollónův pád obsahuje mnoho kulturních narážek, narážek z oboru hudby, filmu, zeměpisu, dějepisu atd. Zatímco v Percy Jacksonovi nebyla zmínka o politice, Apollónův pád má na ni mnoho narážek. Je tam zmíněno mnoho informací k Percy Jacksonovi, co se v předešlých sériích vůbec nevyskytovali. Proč? Protože se do dětského příběhu vůbec nehodili, děti by je neměli šanci pochopit.
Dávám této knize pět hvězd, ale z trochu jiných důvodů než předešlým sériím autora. Doporučuju spíše čtenářům s kulturním rozhledem, nebo těm, kterým nevadí trochu popřemýšlet - Apollónúv pád je pět knih, ale ne o bojování s monstry. Spíš o změně, vývoji a psychologii boha, co najednou zakusí smrtelnický život. Není lehké takovou situaci uvěřitelně napsat, ale Rick to dokázal.

zirafinec
22.08.2021

Tak tahle kniha mě bavila snad ještě víc než první díl. Až tedy na to, ASI SPOILER že oni splní jedno proroctví, aby dostali další proroctví.

LillyM.
16.04.2021

Na knihu jsem se po 1. dílu těšila. Ale po přečtení nějak nevím... Jediný zážitek který jsem z příběhu měla, byl Leův humor. Kniha nebyla tak napínavá jako předešlé autorovi série, a začínám si myslet, že je tato naprosto zbytečná.

hana4834
05.03.2021

Dobrý příběh už se stíhám s postavami ale na sérii perciho jacksona to nemá

Andyinbooks
17.02.2021

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Podle mě je lepší než první rozjezdový díl, ve kterém mě Apollón občas dost vytáčel. Tady už se pomalu, opravdu pomalu sžívá s lidskými problémy. Netrpělivě budu čekat až se mi do rukou dostane 3. díl.

Rollman
17.10.2020

Oproti prvnímu dílu menší zlepšení. Příběh se už tolik netáhne, je zde víc, velice dobře napsaných konfrontací a také postavy jsou více hmatatelnější. Apollón se pomalinku sžívá s lidskými problémy a začíná být více snesitelnější. Stejně tak Meg a další postavy okolo. Každopádně je druhý díl mnohem vtipnější a za mě např. scény se šípem z Dodóny patří k tomu nejlepšímu. Konec je klasicky našlapaný a opět končí pěkným cliffhangerem, který navnadí na věci budoucí.