Temné proroctví

Apollón dál trčí v kůži Lestera Papadopoulose. Z jeho nadpřirozených schopností mu nezbyla ani jedna a tělo nemotorného teenagera, ve kterém se nachází, je jen pro zlost. Diovo odpuštění a místo na Olympu získá zpět, jen pokud najde starověké zdroje proroctví a osvobodí je. Naštěstí na to není sám – po boku má starého známého Lea Valdeze, jeho draka Festuse a bývalou nymfu Kalypsó. Cesta za dalším Orákulem vede na Středozápad!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353137/temne-proroctvi-jZS-353137.jpg 4.4110

Apollónův pád / Apolónov pád (2.)

The dark prophercy (2016)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Temné proroctví

meredith6677

Bylo milé opět mít zpět Lea, i když mu nebyl dán takový prostor, jako u Bohové Olympu, ale to je logické. Apollón coby Lester stále baví svými egoistickými myšlenkami i hláškami, stejně jako šíp z Dodóny. Kniha celkově bavila, ale některými místy se trochu táhla, takže mi zatím z knih Ricka Riodana trvalo nejdéle jí dočíst, přesto jedu dál a vrhám se na Zrádný labyrint. :)

Ahmose
22.12.2018

Pri kúpe tejto knihy som vedel do čoho idem a kniha nesklamala,bolo to vtipné , jednoduché, pár napínavých momentov a obľúbené postavy opäť v akcií. Na druhú stranu, toto rozhodne nie je to najlepšie, čo Riordan napísal a tentokrát sa mi záver knihy veľmi nepáčil a hlavne sa mi doteraz v žiadnom predchádzajúcom diele nestalo, že by mi niektorá postava liezla tak neskutočne na nervy ako Meg, fakt mi tam nesedí. Uvidíme čo prinesie pokračovanie. :-)

25veronika3
27.06.2018

Rick Riordan nikdy nezklame! Další naprostá pecka! :) Vážně se divím, že v tom světě, který nám už tolik odkryl, se dá objevovat pořád něco nového.. každopádně, na konci se mi vážně líbila narážka na ostatní božstva a Jamieho, zřejme poloboha z jiného pantheonu .. no vážně super!

Ketesh
11.06.2018

Trochu mě kniha zklamala a to knihy strýčka Ricka zbožňuji. Možná už mě unavil stále stejný koncept, nebo jsem neměla náladu, a nebo jsem z těchto příběhů možná nadobro vyrostla :-(

Market116
11.06.2018

Hrozně ráda se vracím do světa Percyho Jacksona.
Další díl o Apollónovi byl i tentokrát úžasný. Kniha je neuvěřitelně zábavná a plná báječně vtipných hlášek, zároveň je i velmi napínavá, zajímavá, poutavá a překvapivá (co se týče známých postav). Opravdu si říkám, kam na to Rick chodí...nebyla chvilka abych se nesmála. Apollóna jsem si oblíbila ještě víc, sice je pořád dost namyšlený, ale přesně to, mám na něm ráda :) je hezké sledovat, jak se mění a snaží se být statečný. Myslím, že ještě hodně zmoudří a hodně věcí si uvědomí. A Meg? Ta nemá chybu, je velmi statečná a lehce nevychovaná...a to její oblečení alá semafor :D
Rozhodně se těším na další díl, určitě bude stejně skvělý. Moc doporučuji.

MaggyAn
05.06.2018

Opět jsem knihu od R. Riordana přečetla jedním dechem a netrpělivě budu vyhlížet další díl. Jen si říkám, jestli postava Jamieho/ Olujime bude autorem více rozvedena (třeba nová série nigerijských božstev - voo-doo? :-) )

Apoška
20.05.2018

Kniha se mi líbila, ale přijde mi jakoby autor přešel na jiný styl psaní...

pilipp
16.04.2018

Opět skvěle napsaná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Líbí se mi, že autor zapojil do knihy i zmínky hrdinů ze série Bohové Olympu. Kniha je opět pojednávaná jako dialog se čtenářem a Apollón je prostě středem všeho :-) Doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout a zasmát se. Rozhodně bych v další knize uvítala více Percyho, chtěla bych se dozvědět jak se mu daří. Už se těším na další díl, a netrpělivě ho vyhlížím v knihkupectví, jelikož nejde nemít knihu doma.