HockeyGirl HockeyGirl komentáře u knih

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Třetí knížka, kterou jsem od Darcy přečetla. Jejích styl psaní se mi líbí a proto jsem byla zvědavá na další knížku. Mám ještě Tajemství sídla Craven Manor tak jsem na ni zvědavá, jak se mi bude nebo nebude líbit. V této knížce se opět objevily duchové a příběh byl napínavý, zajímavý a taky trochu strašidelný. I když to není takový typ hororu, že by se tam pořád dělo něco strašidelného a měli jste z toho pak noční můry nebo špatný pocit, že je někdo za Vámi. Přesto mám takové horory ráda, protože tam nejsou jenom duchové, co je na rodině Folcroftů, zvláštní a tajemné. Tara s Kylem nakonec zjistí, že v domě nevidí jen duchy, ale že jim prarodiče neřekli pravdu o jejich matce a co se všechno stalo, než za nimi jejich vnoučata dorazila. Dávám 4*, protože některé pasáže byly dost přitažené za vlasy, ale jinak se mi knížka líbila a těším se na další díla od Darcy.

16.01.2021 4 z 5

Smečka Smečka Tomáš Polenský

Knížku Smečka jsem četla až po filmu, ale i tak jsem byla ráda, že jsem ji dostala jako dárek. Knížka je slabá a čte se moc moc dobře. Rozhodně doporučuji pro všechny, kteří mají rádi hokej anebo viděli film. Knížka je naprosto stejná, není tam nic změněného nebo nenapsaného, knížka je naprosto totožná s filmem. Dávám 5*, protože se mi knížka četla skvěle a není nic, co bych vytkla. :)

01.01.2021 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

První díl Stínu krkavce a taky první knížka, kterou jsem od Ryana, četla. Byla jsem na tuto knížku zvědavá, jestli mne bude bavit a jestli ji hned na 100 stránce neodložím. Je to taková moje "tradice", že pokud se mi knížka do sté stránky nelíbí a nemůžu se začíst, tak ji nečtu dál a pustím se do jiné. Ale Písni krve jsem dala šanci a nakonec mě zaujala, byla jsem mile překvapena a nakonec jsem ji i dočetla. Sice jsem ji četla docela dlouho, ale knížka má přes 600 stránek a na to potřebuji více času. Ale jsem moc ráda, že jsem ji ještě dočetla v tomto roce a tak můžu slavnostně napsat, že je to moje 20 knížka v tomto roce!! ♥ Jinak knížka se mi líbila, ale i ne. Nebyla sice jako např. Hobit od Tolkiena, že by se tam něco zbytečně moc popisovalo (to mě hned odrazuje), ale hodně pasáží tam bylo divných a hlavně ten konec jsem moc nepochopila. Docela zvláštní konec, proto jsem dala jen 3*, ale jinak dobré čtení. Na další díly se nejspíš taky dostanu, ale až později.

27.12.2020 3 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Knížka s hlavním "hrdinou" Loganem McRae mne ze začátku moc neoslovila. Nemohla jsem se začíst, bylo to takové zmatené a navíc mi přišlo, že dost věcí se tam opakuje, např. Steelová, která pořád kouří, chce něco přinést nebo nemá dobrou náladu, o té se tam píše docela často. Myslím, že kdyby se tam občas vynechaly pasáže, jak je kdo naštvaný a že nemá daleko k infarktu, vůbec by mě to nevadilo a knížka by byla čtivější. Ale tak to je jen můj názor. Postava Logana se mi zdá pořád sympatická jako v předchozích dílech a pořád je to moje nejoblíbenější postava. Po větší půlce jsem se do knížky už začetla víc a už mě bavila víc, než na začátku. Četla jsem knížku docela dlouho a tak jsem byla zvědavá na konec. Docela otevřený, ale proč ne. :) Dávám 4* za ty "repeat" pasáže, které tam být nemusely, jinak super čtení.

29.10.2020 4 z 5

Pouštní přísaha Pouštní přísaha Oliver Bowden (p)

Další díl asasínů, který jsem četla. Už jsem přečetla všechny díly předtím a všechny se mi líbily moc. Tato kniha mne zaujala, byla akční, pořád se tam něco dělo a nenudila jsem se moc. Příběh Bayeka jsem "hltala" jedním dechem a byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne. Hru jsem nikdy nehrála, takže jsem byla překvapená, jak vše dopadlo. Dávám 4*, protože některé pasáže byly zvláštní anebo se mohly více rozvinout, ale jinak super čtení.

05.10.2020 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Zůstaň se mnou jsem poprvé viděla jako film. A viděla jsem ho několikrát, protože se mi moc líbil a vždycky jsem měla slzy na krajíčku. A pak jsem se dozvěděla, že existuje i knížka. Chtěla jsem si ji původně půjčit v knihovně, ale spíš čtu vlastní knížky, které jsem si koupila anebo dostala a pak bych teprve chodila do knihovny. Když jsem nedávno objednávala knížky jako dárky pro rodinu, objednala jsem si pro sebe i Zůstaň se mnou. Knížka je opravdu hodně autentická jako film, jen je tam víc popsaný čas, když je Mia v nemocnici. Jinak je knížka s filmem hodně stejná. Navíc není tak tlustá, takže jsem ji měla přečtenou za pár dní. Dávám určitě 5*, protože se mi četla skvěle a navíc se mi líbí příběh Mii a její rodiny. Smutný, dojemný, ale i pěkný příběh.

19.09.2020 5 z 5

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Druhá knížka, kterou jsem od Prestona, přečetla. První knížka byl Kráter, ale tu jsem četla už dřív takže si ji moc nepamatuju. Projekt Kraken má sice tento název, ale rozhodně nečekejte, že v knížce je nějak moc velká zmínka o tomto projektu. Vlastně je to hlavně na začátku, proč vlastně program Dorothy vznikl, ale dál už o projektu neuvidíte ani slovo. Proto si myslím, že by se knížka mohla jmenovat trochu jinak. ;) Ale toť můj názor. Jinak se mi knížka moc líbila, četla se moc dobře a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Nikdy jsem si nebyla totiž jistá koncem a taky jsem byla překvapená, jak to všechno dopadlo. Dávám 4*, snad jen kvůli pár místům, kdy mne knížka moc nebavila, ale jinak super čtení a těším se na další knížky, které si od Prestona přečtu.

12.09.2020 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Smutná, děsivá a napínavá knížka. Takto bych popsala svými slovy knížku Krvavé jahody. Věra tehdy ještě mladá, žije se svou matkou a sestrou Naďou v Brně. Bohužel díky tomu, že matka utekla z Ruska, byl jejich osud takový, jaký nakonec byl. Všechny tři zatkly a jejich životy tak získaly úplně jiný směr a smysl, než byl předtím. Kniha mne velmi vtáhla do děje, nemohla jsem se od ní odtrhnout a byla jsem napjatá, jak osud paní Věry, nakonec dopadl. Opravdu se mi knížka moc líbila a jsem ráda, že jsou tyto knížky víc a víc publikovány. Aby čtenáři věděly, že v době během války, nebylo nic lehké a že nikdo netušil, jak dlouho ještě bude naživu.

22.08.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Druhý díl a pokračování knížky Než jsem tě poznala. Nečetla jsem knížky hned po sobě, ale první díl jsem si pamatovala dobře i vzhledem k tomu, že jsem několikrát viděla film. Tento druhý díl se mi líbil stejně tak moc, jako ten první. Jojo opět nezklamala a její styl psaní se čte velmi dobře. Trochu mi připomíná Sparkse, který píše romantické knížky, které v sobě mají i nějaké to drama a není to jen romantika od začátku do konce. A to se mi líbí. Knížky od Jojo se mi čtou opravdu skvěle a nedá se od nich odtrhnout. Těším se na další knížky, které si od ní přečtu. Rozhodně 5*!

06.08.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Viděla jsem film jako první a chtěla jsem vědět, jaká bude knížka. A byla úplně stejná, jako film. Malé dítě celou dobu ani jednou nepromluvilo, ve filmu řeklo doopravdy asi jen tři věty, ale jinak byl němý. Dávám 3* za to, že je to z druhé světové války, ale jinak mne kniha moc neoslovila. Moc popisu, žádná přímá řeč. Ani mi nevadí, že jsem na film nešla do kina, protože bych vyhodila peníze za nic. Bohužel, Nabarvené ptáče se mi moc nelíbilo a knížku jsem dočetla spíš ze zvyku, než abych byla natěšená a "hltala" stránky jedním dechem. Jsou mnohem, mnohem lepší knížky, které stojí za přečtení (můj názor).

16.07.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Druhá knížka, kterou jsem od Darcy, přečetla. Docela se v některých pasážích shoduje s knížkou Duch domu Ashburnů. Jsou tam duchové v nějakém domě a jsou zlí, ale nakonec to dobře dopadne. Tak podobně mi zněla i knížka Přízraky domu Carrowů. Knížka se mi líbila, ale dala jsem 3*, protože ty pasáže, kdy je Edgar posedlý a zlý, se mi zdály dost nereálné a přitažené za vlasy. Vím, není to podle skutečnosti, ale i tak to by lo přehnané. Jinak byla knížka tajuplná, záhadná a někdy i opravdu strašidelná. Třetí knížku Tajemství sídla Craven Manor si taky někdy určitě přečtu, abych měla opět s čím porovnávat. :-)

06.07.2020 3 z 5

Černobyl 01:23:40 Černobyl 01:23:40 Andrew Leatherbarrow

Další knížka o Černobylu, kterou jsem přečetla. Vždycky mě atomová energie zajímala a chtěla jsem i pracovat v elektrárně, bohužel jsem na to neměla školu a tak jsem vždycky jezdila do Dukovan jako nadšenec, který toho ví myslím si dost na to, aby o tom mohl mluvit. Nejsem Legasov, ale přečetla jsem již mnoho článků o Černobylu, atomové energii a viděla jsem mnoho dokumentů a filmů o této katastrofě, abych byla "v obraze".
Na knihu od tohoto autora jsem narazila náhodou na internetu, když jsem se dívala na knížky na toto téma. A pak jsem nedávno cestovala knihkupectvím Luxor a našla jsem ji tam. Ihned jsem si ji koupila, bez váhání. Musím říct, že to bylo trochu jiné, než číst Černobyl: Historie jaderné katastrofy od Serhii Plokhyho. Tahle knížka se mi líbila mnohem víc. Hlavní rozdíl byl v tom, že Andrew osobně navštívil elektrárnu a Pripjať. Serhii Plokhy v knížce hlavně popisoval stavbu elektrárny, co přesně se stalo 26. dubna 1986 a jak to bylo po havárii. Knížka od Andrewa se mi také líbila, ale nedala jsem plný počet * za to, že jedna kapitola byla o havárii a další zase zážitky z jeho cesty. Možná by bylo lepší udělat jednu část knihy jen o Černobylu a druhou samostatně jen o výletu + fotky hned za tím. V knížce se kapitoly střídají a fotky jsou až za zdroji, které jsou na X stránkách. Ale jinak skvělé čtení!

21.06.2020 4 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Danielle Steel

První knížka, kterou jsem od Danielle, četla. Nikdy mě takové typy knížek nelákaly, ale dostala jsem ji od nejlepší kamarádky a tak jsem si ji chtěla přečíst. Vždycky jsem ji mohla odložit, kdyby mne nebavila. Ze začátku mě knížka opravdu moc nebavila, některé pasáže byly dost nudné a nic moc se tam nedělo. Až někdy v půlce knížky se tam konečně něco začalo dít, bylo to zajímavé, napínavé a smutné zároveň. Taková mladá dívka a kolik toho prožila, jak špatně se k ní choval její bratr a co všechno musela prožít, aby se ke konci mohla zase vrátit domů. Tam, kde prožila své dětství a odkud byla vyhnaná. Konec se mi líbil, jinak ten začátek nic moc. Dávám 3*, protože se mi knížka až tak moc nelíbila.

11.06.2020 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

První knížka, kterou jsem od Cartera, přečetla. A byla jsem mile překvapena. Určitě si ještě od něj něco přečtu, protože se mi jeho psaní opravdu líbí, vtáhlo mě do děje a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Navíc jsem ani nevěděla, kdo je vrah. Opravdu jsem ani na chvilku netušila, kdo to je. A to je úžasné, protože jsou knížky, kde třeba vraha tušíte, máte nějaké postavy, které by to mohly být, ale tady vůbec. Rozhodně dávám 5*, protože jsem si ze čtení "sedla na zadek". Navíc je fajn, že Carter má sice další knížky, ale nemusím je číst po sobě, nenavazují na sebe, takže to je taky plus. ;)

27.05.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Viděla jsem jako první film, než jsem četla knížku. Jelikož není tak úplně moje, ale sestry, tak jsem ji neměla kdy jindy dřív přečíst. Navíc ji pak měla půjčenou i jedna známá, takže jsem si musela počkat, až se dostane i do mých rukou. Jsem moc ráda, že jsem knihu mohla přečíst. Mám i názor na film X kniha. Film je v mnoha věcech jiný, ale v podstatě je stejný, jako kniha. V knize je například postava jako Willova sestra, ve filmu nikdo takový není. Navíc v knize jsou i některé pasáže, které taky nebyly ve filmu. Nějací novináři, kteří chtěli s Louisou udělat rozhovor, to tam taky nebylo. Anebo sousedská hádka, ta mi tam přišla docela nepodstatná. Ale tak to je knížka, vždycky se něčím liší od filmu. Doporučuji přečíst prvně knížku a pak kouknout na film. Já jsem to udělala obráceně a pak jsem přišla o moment překvapení. Přesto se mi knížka moc líbila a dávám jednoznačně 5*, jinak to nejde. Willův život a Louisi mě prostě okouzlil. ♥

13.05.2020 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Sparks je jeden z mých oblíbených autorů. Přečetla jsem od něj už pět knih a když jsem byla v knihkupectví koupit si něco za poukázky, ihned jsem věděla, že další kniha od Sparkse musí být moje. Těšila jsem se na to, až si od něj zase něco přečtu. Vždycky se mi jeho knihy líbily, protože to není ten typ knihy, že je tam jen romantika a že se tam neděje nic smutného a dramatického, napínavého. Sparksovy knihy obsahují jak lásku, romantiku, tak i smutek, napětí a většinou i smutný konec. V tomto případě to nebylo jinak a opět jsem nebyla zklamaná, že jsem si Spřízněnou duši koupila. Měla jsem ji přečtenou během 10 dní a kniha se mi četla velmi dobře. Ani jednou jsem se nenudila, vždycky jsem hltala stránky jedním dechem. Sparks nezklamal, těším se na jeho další knížky, které si moc ráda přečtu.

01.05.2020 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Bohužel jsem musela kolem 160 stránky, knížku odložit a přestat číst. Bohužel druhý díl mne nezaujal, docela jsem se u čtení nudila. Čekala jsem, že se tam už konečně něco stane, ale vlastně se tam nedělo nic, jen že byli všichni na táboře. Žádná akce, napětí, kniha mě vůbec nepohltila a nenadchla. První díl jsem přečetla celý, ale další díly už číst nebudu. Zklamání, nejspíš jsem od toho čekala víc.

22.04.2020 1 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

(SPOILER) Koupila jsem si první při díly série Časodějů. Zaujal mě obsah knihy a taky že je to zase jiný žánr, než čtu obvykle. Fantasy obecně mám ráda a ráda si přečtu nějakou knihu a tak jsem si koupila Časodějové. První díl jsem přečetla, ale bohužel mne tak moc nezaujal. Proto jsem dala pouze 3*, protože děj byl místy zmatený, bylo tam moc postav a taky samé divné pojmy. Vasilisa najednou uměla "kouzlit" s časem a měla křídla, během děje vůbec nevěděla, kde je a co se s ní bude dít. A pak najednou měla křídla, dva klíče a měla i střelu. Nevím, čekala jsem od toho více... Uvidím, jaký bude druhý díl. ;)

11.04.2020 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Já, Simon je sice knížka spíše pro teenagery, ale to neznamenalo, že bych si ji taky nechtěla přečíst. :) Koupila jsem si ji za poukázky na Vánoce. Ze začátku jsem nevěděla, jestli si ji mám vůbec koupit. Jestli nebudu zklamaná atd., ale nakonec jsem ráda, že jsem si ji koupila. Jenom tam na mě bylo moc postav a občas jsem vlastně nevěděla, kdo je kdo (Simona jsem znala celou knížku). Dala jsem hodnocení 4*, protože tam na mně bylo moc postav a taky protože některé části mě ani tak moc nebavily a byly trochu divné. Ale jinak knížku můžu doporučit, četla se mi moc dobře a měla jsem ji přečtenou za 6 dní.

27.03.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Brownovy knížky se mi vždycky moc líbily. Brown je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Četla jsem do něj již všechny knížky a na Počátek jsem se dostala až letos v únoru. Vždycky jsem si říkala, že bych ji už měla přečíst, protože ji mám doma dlouho, ale pak jsem popadla jinou knížku. Ale už jsem se na ni dostala a byla jsem mile překvapena, jak se mi moc líbila. Když je hlavní "hrdina" Robert Langdon, tak se mi ta knížka čte moc dobře. Četlo se mi moc dobře, hltala jsem děj jedním dechem. Bohužel nedala jsem 5*, protože konec mi přišel (na mně) moc komplikovaný, plný slov, kterým ani nerozumím. :D Prostě takový moc odborný a zmatený. Jinak se mi knížka moc líbila. ;)

21.03.2020 4 z 5