Spřízněná duše

Hope Andersonová stojí na své životní křižovatce. Je jí třicet šest, s přítelem chodí již šest let a svatební plány jsou v nedohlednu. A aby toho nebylo málo, její otec těžce onemocněl. Hope se proto rozhodne, že stráví týden na rodinné chatě v Severní Karolíně, aby připravila dům na prodej, a zároveň si vezme čas, aby se zamyslela nad svou budoucností. V tu chvíli míří do Severní Karolíny také Tru Walls, kterému přišel dopis od jeho údajného otce, jenž by právě tady měl žít. Tru se tedy rozhodne, že odjede ze Zimbabwe, kde se živí jako safari průvodce, a odhalí všechna tajemství, jež obklopovala jeho již zemřelou matku. Náhoda tomu chtěla a cesty Hope a Truea se osudově zkříží. Jejich vztah je až nepochopitelně intenzivní, ale jejich city musí nakonec ustoupit volbám, které proti sobě drsně postaví povinnosti k rodině a osobní štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417220/big_spriznena-duse-x7c-417220.jpg 4.2220

Vydáno: , Ikar (ČR)

Every Breath, 2018

Kniha Spřízněná duše

KarinNechvata

Sparks prostě nezklame. Pro mě jsou jeho knihy sázkou na jistotu. A miluji i jejich filmová zpracování - na ty filmy se mohu koukat stále dokola. Příběhy jsou dojemné, autor ví, jak chytit za srdce.

Holly.W

Překrásný příběh od legendárního autora. Důkaz, že člověk prostě pozná, že našel svoji spřízněnou duši a potřebuje k tomu jenom okamžik. A když člověk má svoji spřízněnou duši a odloučí se od ní, tak vesmír to prostě stejně zařídí tak, že budou spolu, i když to třeba dlouho trvá. Konec smutný i krásný zároveň. Tu pláž se schránkou bych moc ráda navštívila.

Nika151

To bylo ale slz..smutku i štěstí zároveň. Úžasně vylíčené pocity, prostředí, osud postav. Celá kniha se odehrává pouze v několika dnech, ale pojme celý život hlavních hrdinů Hope a Trua. Hodně filosofické, kam nás vedou i malá rozhodnutí v životě. O lásce, ktere nezáleží na ničem jiném, než ji samotné, nesoudí podle čehokoli, proste existuje a lze ji pouze přijmout..moje první kniha od Sparkse a přidávám se do jeho “klubu”..

lucka1998

Krásná kniha, přenádherné prostředí, moc milé hlavní postavy. Sparks je jeden z mála autorů, u jehož knih pravidelně brečím.
Člověk i když ví, že to skončí dobře, tak stejně s napětím musí číst dál a dál, aby věděl, co se bude díl dál.
Určitě by každý z nás chtěl svou spřízněnou duši potkat, i přes nepřízeň osudu...

Péťa Z.

"Život se podobá nekonečné řadě kostek domina, z nichž každá ovlivňuje tu následující."

Moje druhá kniha od Sparkse a opět jsem spokojená. Jeho styl psaní mi připadá tak čtivý, že už teď ho považuju za mého oblíbeného autora.

Jako třešnička na dortu působí příběh v příběhu, jehož je autor účastníkem.

Stejně jako Zápisník jedné lásky se román drží jistých pravidel - osudovost, láska jako trám, překážky...
Přenese nás v čase a my můžeme uvažovat, jak sami budeme jednat v budoucnu, co je a co může být důležité teď a po letech, až překonáme pro nás nyní nepředstavitelné.
Ohlédneme se zpátky se stejnou pokorou k životu jako hrdinové v knize? Uvidíme stejnýma očima, co vidíme nyní?

Někdo má to štěstí, že v životě najde spřízněnou duši.
A já se klaním panu Sparksovi, že nám dokáže, jakožto muž, předávat tak silné a romantické příběhy, které se nezapomínají.

princesse

Neuvěřitelné. Nicméně skvěle jsem si početla. Romantika jako hrom, osudová naplněná - nenaplněná láska. Přesně to jsem si představovala a toho se mi také dostalo. Nedokážu si představit, že by se tohle mohlo ve skutečnosti stát, ale proto tenhle žánr přece čteme, ne? Určitě si od pana Sparkse ještě něco přečtu. Oddechovek není nikdy dost.

Lu200
14.12.2021

Klasický Sparks. Romantika, pohoda, občas nějaké drama pro zkomplikování děje.

monushka
24.11.2021

Měla jsem náladu přečíst si něco romantického, přičemž Sparks je jistota. Spřízněná duše nebyla špatná, ale příběh byl hodně naivní, zrychlený a neuvěřitelný.