Sochař smrti

kniha od:

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 4.6 2410

Robert Hunter série

< 4. díl >

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Death Sculptor , 2012


více info...

Komentáře (538)

Komentáře 538 Recenze 5

Tara81
Tara81
předevčírem 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od Chrise Cartera. Zatím jsem přečetla všechny jeho knihy a prostě úžasný autor.

Arella
Arella
30.10.2023 5 z 5

Výborné. Chris Carter si drží vysoký standard a jeho detektivové Hunter a Garcia mě hodně baví! Děkuji


Klesňa
Klesňa
20.10.2023 4 z 5

Jsem moc rád, že jsem našel konečně trochu času a mohl si přečíst dalšího Cartera. Jeho detektivky se vyznačují hlavně brutalitou a nechutným zacházením s ostatky obětí. No a co si budem to je to, co nás na tom baví. Tady mě zaujal hlavně nápad, proč vrah ostatky skládá do podivných sousoší a jakou formou tak předává zprávu vyšetřovatelům. Trochu mě překvapilo, že jsem se dočkal i jednoho známého vzkazu na zdi. Tuhle větičku už jsem znal jako malý, když jsme si vykládali strašidelné příběhy, takže mě u tak originálního autora trochu zklamala. Je to ale tím, že ji opravdu znám z více historek. Pro ty co si ji přečtou poprvé to ale bude děsivá zkušenost. Druhá chybička je trochu zásadnější, ale rozhodně za ni nemůže autor. Díky překladu totiž budete mít dojem, že už znáte pohlaví vraha. Bohužel se na konci tenhle dojem vyvrátí. Ale i tuhle překladatelskou chybičku jsem odpustil, protože a jednoduše jde prostě o Chrise Cartera! I v tomto čtvrtém pokračování jsem dostal přesně to, co jsem chtěl – brutalitu a napětí. A i když to zní trochu zvráceně – už se těším na další jeho řezničinu. ... můj instagram: @klesnacte

666Jitka
666Jitka
18.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Další nadupaný a nechutný carterovský thriller, kterému opět nechybí napětí, akce, nápaditost a notná dávka odpornosti. Kniha se jako vždy skvěle čte a člověk ani neví, jak se dostal na konec. Jediné, co mi vrtá v hlavě je, jak to ty ženské přeinteligentní, přesilné, plné zvrácené fantazie, můžou všechno úplně samy a bez sebemenší chybičky všechno vždycky zvládnout ?

GaleW
GaleW
17.10.2023 4 z 5

Mám ráda styl psaní Chrise Cartera, mám moc ráda Roberta Huntera a mám ráda i detektivky, ale tentokrát to na plný počet nebylo z poměrně jednoduchého důvodu. Oproti předešlým dílům jsem tenhle tak nehltala, nesahala jsem po knížce každou volnou minutku. Čtení bylo dobré, ale minulé díly byly za mě o fous lepší.

P3_tis
P3_tis
10.10.2023 5 z 5

S každým dílem narůstá morbidita. Určitě u této knihy nedoporučuji
jíst :-D
Vrah je velkým překvapením!

Knihomolka_176
Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Další případ, nová úroveň brutality. Chris Carter opět nezklamal - naservíroval nám vyšinutého sériového vraha, co se nezastaví před ničím, jen aby naplnil svou touhu po pomstě.
A taky musím říct, že v tomhle díle jsem byla z toho, kdo byl pachatelem, nejvíc překvapená.
Už čtvrtý díl série s Robertem Hunterem je stejně dobrý jako ty předchozí. Těším se, až se pustím do dalšího!

terimila
terimila
02.10.2023 5 z 5

U Cartera se rozhoduju obvykle mezi "absolutní trhák" a "super". Tohle byl trhák. Plně to naplnilo očekávání, která čtenář od Cartera má - extrémní dávka nechutnosti, hnusu a utrpení, napínavé pátrání, rozplétání kořenů zločinu v minulosti menší či větší. A závěrečnej Hunterův boj o život. Sice už to není tak děsně wow jako u prvních věcí, co jsem od Cartera četla, spíš to jede podle zaběhnuté šablony... ale jede to podle ní parádně.
Odhalení vraha bylo hodně velké překvapení - i když tomu hodně pomohlo to drhnutí v překladu, co si budeme povídat. Ale nekritizuju, sama jsem dumala, jak to formulovat jinak, a na nic jsem nepřišla...
Pět hvězd. A roste ve mně odhodlání naházet celou tuhle sérii do svýho seznamu dárků :-)

TessieP
TessieP
01.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Slušná porce krve a nechutností, jak jsme u Cartera zvyklí. Mám ráda, jaký mají knihy spád a čtou se prakticky samy. Nyní přichází SPOILER! Díky uživatelce Shax za objasnění, že "změna pohlaví vraha" u druhé vraždy je bohužel vina českého překladu (abyste nemuseli hledat: v angličtině není nikde specifikováno, že mechanik je muž/žena, u ČJ to bohužel muselo být přeloženo tak, jak to bylo přeloženo a proto se nám může zdát, že jde o chybu. V AJ to ale funguje.). Nicméně i tak to byla hodně slušná jízda a zasloužené 4*.

Tracyenka
Tracyenka
24.09.2023 3 z 5

Tohle je první díl ze série, kterému nedávám plný počet a to z prostého důvodu. Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale rozuzlení mi nějak nesedí k případům, respektive ke způsobu jedné z vražd a k tomu, jak byla v knize popisovaná.
První půlka super, Carter opět nešetřil brutalitou, ale druhá polovina nějak ztratila spád a přestávalo mě to bavit. Vraha jsem tentokrát ani zdaleka neodhadla, možná kvůli nesrovnalostem. Pevně doufám, že další díl bude lepší.

ctenarDana
ctenarDana
22.09.2023 2 z 5

Nepochopila jsem v knize jednu věc a mám pocit, že to autorovi moc nevyšlo. Jako kdyby až na konci knihy se rozhodl, kdo bude nakonec tím vrahem, protože jinak mi tam nezapadá jedna věc a to, že druhou oběť na lodi, musel zabít někdo jiný

ninano
ninano
18.09.2023 4 z 5

V této knize jako by chtěl tento mistr brutality a morbidity překonat sám sebe. Snaha o vytvoření nejdrsnějšího a nejúchylnějšího thrilleru je ovšem příliš patrná, takže se ve finále trochu míjí účinkem. Ale autorův styl je čtivý, psát rozhodně umí a množství příznivců vypovídá o tom, že jim zmíněná negativa nevadí.

Bediczek
Bediczek
12.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Popravdě řečeno, moc nechápu proč si tu někteří čtenáři stěžují na pokles kvality v sérii Robert Hunter. Ty knihy jsou od prvního dílu až do nejnovějšího pořád stejný brak, akorát jste si toho dříve nevšímali, protože jste ještě neznali Carterovu formuli :-). Je to brak, ale guilty pleasure jak vyšitý.

btw. změnil si vrah na druhou vraždu na chvíli pohlaví, nebo jak to mám chápat?

archivářka115
archivářka115
04.09.2023 4 z 5

To je třetí knížka, kterou jsem přečetla. Ze začátku byla skvělá. Potom mi začal vadit popis "uměleckých děl", který jsem moc nepochopila. Nevím, kdo byla poslední oběť´, která zůstala naživu. Jeho chování v této situaci bylo dost nepravděpodobné. Jakou měla Olivie nemoc ? Asi jsou
to naivní otázky, ale vadilo mi, že nebyly zodpovězeny.

nikca1994
nikca1994
27.08.2023 5 z 5

Další super knížka od Chrise Cartera budu pokračovat v dalších dílech.

Anonymkahink
Anonymkahink
24.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Napínavý děj, překvapivý motiv, hromada krve a násilí

A do toho stínové divadlo! Tohle se Carterovi fakt povedlo. Navíc se do vyšetřování zapojili i další členové vyšetřování, takže to dostalo zase úplně nový rozměr.

ElizPetrova
ElizPetrova
22.08.2023 5 z 5

Tak toto byla jízda. Příběh byl místy tak detailní a brutální, že jsem si musela dávat mezi čtením alespoň krátké pauzy na rozdýchání. Vrah byl pro mě tentokrát naprosto šokující a nikdy by mě nenapadl. Hunter naprosto báječný, jako vždy. Muže, kteří čtou a jsou děsně chytří, nejde nemilovat. :D

Airelle
Airelle
10.08.2023 5 z 5

Je to oficiální. Stal se ze mě fanoušek Chrise Cartera a Jakuba Saice. Víte proč? Chris Carter totiž píše neuvěřitelně reálně a Jakub Saic zas naprosto famózně celou sérii Roberta Huntera načetl a já se u každého dílu snad bojím víc a víc.

Pokud jsem u Popravčího psala, že jsem věděla, kdo je vrah, tady už to zase neplatí a já při poslouchání odhalení stála v dešti na zastávce autobusu s otevřenou pusou a z výrazem OMG! Nechci ani domýšlet, co si o mě lidi kolem mysleli.

Každopádně Carter opět dokázal, že je skvělý spisovatel thrillerů a Robert Hunter, že je naprosto fenomenální, děsivé inteligentní a neskutečně přitažlivý detektiv.

Některé popisy vražd a vraždění jsem musela doslova rozdýchávat, protože to je tak věrně napsané, že máte pocit, jako byste byli součástí dění.

Zatímco tady píšu, už poslouchám další díl a všude svítím, protože jsem doma sama a tma je nebezpečná :-D

Bewiz
Bewiz
09.08.2023 5 z 5

Prvú knihu od Chrisa ktorá sa nám doma objavila bola Zloba (6. časť tejto série, zatiaľ som ju nečítal). Proste sa zapáčil obal knihy mojej manželke keď sme boli v kníhkupectve. Tak vyberá knihy ona. Ja si ich musím naštudovať napríklad aj tu. Obsah, hodnotenia, komentáreproste všetko a musí sa mi páčiť. Povedala že je super tak som sa na to pozrel bližšie. Bola to už 6. časť série :-O. Znova niečo čo by som ja neurobil. Veď predsa sa to má čítať od jednotky. A tak som začal od jednotky a už som na štvrtej časti a ďalšie časti sú u v depe u kuriéra a čakám na ne. Chrisove knihy sú úžasné, vždy prekvapia, vytvára veľmi príjemné postavy a napjdu sa tu dosť brutálne opisy vrážd. Táto časť znova prekvapila. Ako vrahom tak aj dôvodom vrážd. Mali by si v tej Amerike rýchlejšie digitalizovať archívy a Alice by to všetko trvalo kratšie. Dúfam že sa sňou stretneme aj v budúcnosti aj keď to nemusí byť hneď ďalšia kniha. Joooj už sa teším na ďalšie neprespaté noci s Robom. Veď ani on toho moc nenaspí tak sme vtom spolu.

jfialova
jfialova
07.08.2023 1 z 5

Ano, je to tím, že jsem byla líná, dočetla jsem všechny zásoby ve čtečce a přišla chvíle, kdy nebylo co číst a kde ji nakrmit a jediné, co zůstalo od minula, byla tato kniha. Takže uznávám, že jsem do toho šla přesto, že jsem se dušovala, že už nic dalšího z této série číst nebudu. Co dodat, "nezklamalo" mě to. Kniha podprůměrná, překlad strašný, místy to nedává ani smysl a čeština trpí. Slohově bych to chápala tak u žáka šesté třídy. Možná v tomto opravdu pomůže AI, protože platit někomu za takovou práci jsou vyhozené peníze. Autor se drží opět stejného scénáře, kdy čtenáři předhodí dva vrahy s podobným stylem, takže si jako máte myslet, že to dělá ten druhý. Pak najednou se vynoří chybějící indicie, kdy se potvrdí, že vraždí někdo jiný, přičemž průměrně bystrému čtenáři už to musí být dávno jasné (z vlastní zkušenosti, rozhodně se nepovažuji za bůhví jak briskního myslitele). Do toho vstupuje uřvaná tupá seržantka, jako vždy natvrdlý Carlos, který asi má vyvyšovat božské Hunterovi intelektuální schopnosti a nová posila týmu, údajně geniální bývalá Hunterova spolužačka, která vyrostla z ošklivé intelektuálky do nádherné geniální hackerky (jak jinak). V dalším díle se dá čekat milostný románek. Vysoké hodnocení opravdu není na místě.

lucakuca
lucakuca
27.07.2023 5 z 5

Hláška dne:
"Jenom hodně čtu."
Takže! Jestli chcete být tak úžasní, skvělí, charismatičtí a hlavně děsivě chytří a geniálně mazaní jako Hunter, tak hodně čtěte!
Bylo to super, tentokrát byl Hunter krapítek zlidštěn a každý si přišel s nějakou indicií/nápadem do vyšetřování.

hanap
hanap
26.07.2023 5 z 5

Čtvrtý díl stále výborné čtení, jdu pokračovat ten detektiv Hunter a detektiv Garcia jsou návykoví.

dufkys
dufkys
26.07.2023 5 z 5

Další ze série, kterou proste miluju. Ani tentokrát nezklamala.

FerryTaz
FerryTaz
18.07.2023 5 z 5

Robert Hunter opět předvedl svou inteligenci a důvtip. Opět skvěle napsaná kniha, závěr mě osobně hodně překvapil a vůbec jsem to nečekal. Určitě stojí za přečtení, stále si nedokážu vynachválit dobře rozdělené kapitoly na kratší úseky. Jednu kapitolu máte třeba na 4-6min.jinou maximálně na 10min.Což je za mě naprosto chytré, neboť můžete vždy rychle přečíst kapitolu, jít dělat něco jiného a pak přečíst další, která zabere pár minut. Nebo se samozřejmě můžete zabrat a přečíst jim vícero náraz,to je už na vaší volbě.

kikizubik
kikizubik
15.07.2023 3 z 5

Po Nočním lovci jsem se rovnou vrhla na další případ a bohužel to u mě nenaplnilo očekávání. Případ nebyl špatný, zase byl brutálnější v podobném razu jako dvojka, ale nic moc se tu nedělo, jako chápu, že každý případ se vyšetřuje odlišným způsobem, ale ta akce, která byla v Nočním loveci mi chyběla, jelikož jsem se nedokázala od něho odtrhnout, ale tady mi to vůbec nevadilo klidně jsem knihu odložila. Nicméně to nebylo tak zlé, abych se ke knize nevrátila a nedočetla, nicméně pro mě zatím nejslabší díl.

Allla9
Allla9
14.07.2023 5 z 5

Připojuji se všem kladně hodnotícím čtenářům. Opět skvěle.

Majuš333
Majuš333
12.07.2023 4 z 5

"Nikdy jsem tě neměl za znalce umění."
"Taky že nejsem. Jenom hodně čtu."


Carterovky ma nabíjajú neskutočnou energiou a myseľ počas dovolenky úplne vypla! Každá jedna časť tejto série nesie originálny námet a neopičí sa po iných autoroch, čo je obrovské plus! A počas svojho maratónu s Robertom a Carlosom si uvedomujem, že Carter je jediný autor, pri ktorom ma ani nenapadne hádať vraha, proste sa len nechávam unášať na tých búrlivých a šialených vlnách :)
Jednu * opäť uberám za Čmuchala :(

PS: Tiež Vás tak od polovice knihy začali bolieť bradavky? :)


"Masku není třeba, Roberte," poznamenala doktorka Hoveová a v koutcích úst jí zahrál náznak úsměvu. "Není tu riziko kontaminace a tělo opravdu nepáchne." Zarazila se a zamyslela se nad svými slovy. "Možná jen maličko."
"Uvědomujete si, že váš čich je naprosto mrtvý jako smažené kuře, viďte, paní doktorko?" opáčil Hunter a navlékl si zbrusu nový pár latexových rukavic.
"To mi manžel říká pokaždé, když vařím."

Mišák240
Mišák240
03.07.2023 4 z 5

Opět další opravdu brutální příběh a pachatel byl pro mě velkým překvapením.

Kateřina259
Kateřina259
02.07.2023 3 z 5

Toto je moje první kniha od autora, slyšela jsem na něj samou chválu, a tak jsem měla vysoké nároky, kterým bohužel moje kniha nedostála. Na začátku mě příbeh nadchnul, v polovině knihy jsem se ale začala nudit a čekala jsem na konec. Kapitoly byly krátké a celkově kniha byla čtivá, jen mě tolik nenadchla.

KnihoSny
KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

Tak tenhle příběh byl jeden z těch brutálnějších vůbec jsem nevěděla kdo by to mohl dělat a hlavně proč tak brutalně :( Knihy od Chrise se čtou uplně samo...