V zahradě zášti

V Chicagu se o ní leccos povídalo. Dobrým sousedům v Indianě se možná občas něco nezdálo, ale kdo by čekal něco zlého od dobromyslné vdovy, které v životě nepřálo štěstí, je vzorná matka a poctivě chodí do kostela? Kdyby jen věděli, čím prošla... Muži k ní přijížděli plni očekávání a nadějí s celým svým majetkem, avšak odjíždět je nikdy nikdo neviděl. Belle Gunnessová na farmě v La Porte totiž dávno přišla na to, že muži nejsou složití. Že žena se na tomhle světě musí o sebe postarat sama. A že nesmí zaváhat a pohrdnout jakýmikoli prostředky, třeba i krvavými, jinak nedosáhne toho, po čem touží a co si zaslouží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484548/big_v-zahrade-zasti-Jud-484548.jpg 4.7163
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

In the Garden of Spite, 2021

Kniha V zahradě zášti

Nixa
předevčírem

Tahle kniha se mi moc líbila! Je to pěkná bichle a docela jsem se bála jak se bude číst, ale úplně zbytečně. Bylo to skvěle napsané, napínavé a já jen hltala jednu stránku ze druhou. Začátky této knihy vás nutí Belle litovat, ale později jen kroutíte hlavou co vše si dokázala sama před sebou omluvit a vlastně úplně chladnokrevně spáchat to, co spáchala...

kiraa

Nejdříve to byla Brynhilda Størsetová, která se narodila v roce 1859 do těch nejchudších a nejnuznějších norských poměrů. Po příjezdu do Ameriky se stala Bellou a umínila si, že už nikdy nechce plnit žaludek nevábně vonící vodovou kaší a oděvem jí nebudou stokrát látovaný hadry. Začala si plnit svůj americký sen. Milovala vůni peněz, plnou spíži a sladký karamely. To, že za sebou zanechávala mrtvolky, který padaly jako figurky ve hře “Člověče”, byl detail, který pro Bellu nebyl podstatný. Vdaná byla dvakrát a dvakrát se stala předčasně vdovou. Samozřejmostí před jejich skonem byly uzavřené vysoké životní pojistky, které Belle zajistily víc než pohodové žití a nákup její vysněné farmy s prasaty. Tam už ty hlavy lítaly jedna za druhou a prasátka si chrochtala nad přísunem lahodných plíčků :) Dodnes se neví, zda těch maníků bylo čtrnáct nebo čtyřicet. Ani není úplně jisté, zda Bella došla trestu a uhořelé tělo patřilo jí a nebo se jí podařilo svět opět oklamat a vypařit jinam. V závěru autorka perfektně popisuje, co je popsaná prokázaná realita a co a koho si do příběhu přidala. Jedna z nejlepších, co jsem pro tento rok četla a kvůli který jsem nejedla ani nespala. A to už je co říct :)

kramlinka88

Knihu hodnotím jako skvělou, vůbec jsem netušila, že taková historická postava jako Bella Gunessová vůbec existovala :-O
Kniha mi přišla svým způsobem fascinující, přečetla jsem i doslov autorky a chápu, že z celého příběhu je dle prokázané skutečnosti relativně málo událostí, i tak mi přijde, že se autorce povedlo skvěle vykreslit postavu Belly, že začátku vám jí přijde líto, na konci už ne. Zajímavé proniknutí do mysli vražedkyně...A dlouhé mi to nepřišlo, myslím, že to bylo tak akorát ;-)

ArwenAragorn

81%
Pokaždé to bylo jiné. Když jsem měla hádavou náladu, dala jsem jim chloral. Na ten neumřeli, pouze usnuli. Někdy jed nezabral tak, jak jsem chtěla, a oni se vzbudili a zápasili, dokud se nad nimi nesmiloval sekáček. Někdy jsem je musela usmrtit několika silnými údery, protože šlachy a maso mohou být tvrdé a tuhé. Jindy jsem nadělala spoustu nepořádku, celá podlaha byla od krve.
Když jsem na boj neměla náladu, dala jsem jim svůj osvědčený kyanid. Pak zemřeli sami, nedělali žádné problémy...
_____________________________________________________________________________________________

Dokonale zpracovaný příběh o jedné ženské zrůdě. Velice čtivé a velice temné a brutální. Kniha nejde odložit, ale nedoporučuji u ní něco konzumovat. O Belle jsem si vyhledala informace i na internetu. Přečtěte si určitě autorčinu poznámku, tam se dozvíte něco z toho, co byla asi pravda a co je fikce.
K přečtení doporučím. Trefný název knihy.

Andrée

Skvěle napsaný román o vražedkyni Belle Gunnessové. Doporučuji přečíst i doslov autorky, protože hodně věcí je na závěr objasněno, vysvětleno.

Pro tuhle kreaci ženy nemám žádné slitování, ani trochu empatie. Mrzí mne, že za svoje činy nebyla nikdy potrestána. Doufejme, že se smaží v pekle.

Poměrně obsáhlá kniha, ale velmi čtivá. Možná by mohla být o pár kapitol chudší, ale rozhodně čtení, které nenudí.

Bramhr

Opravdu skvělá kniha, maximálně propracovaná. Sýrové vyprávění. Téměř 500 stran ubíhá jakoby nic.
Prychologicky podložené, člověku by až bylo Bell líto, až by si odůvodnil její činy.
Bavilo mně také moc střídání vypravěčů, pohled z více stran, vyprávění od dětství.

zdenicka586

Tahle knížka je mistrovské dílo. Po jejím přečtení se ve mně perou rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem znechucená z toho, co Belle dělala, ale na druhou zase chápu, proč a co jí k tomu vedlo.
Autorka si skvěle hraje se slovy, kapitoly jsou krátké a líbilo se mi, že je zde i pohled Belliny sestry Nellie. Příběh skvěle plynul, už od začátku jsem měla celkem nahnáno. Celou dobu příběh pronásleduje temná atmosféra. Nemohla jsem přestat číst, musela jsem vědět, jak to dopadne a jak se Belle dál zachová.
K samotnému obsahu - jsem uchvácena. O Belle jsem předtím neslyšela, ale musím říct, že její život byl vážně zajímavý. Obecně miluju příběhy podle skutečné události a musím říct, že tohle je jeden z nejlepších, co jsem četla.

jjanca

Uf, poriadna mrcha to bola, tá Belle. Tú by človek nechcel v skutočnosti stretnúť. Kniha sa čítala dobre, autorka sa a tým dobre popasovala, keď vezmeme do úvahy, že postava Belle je stále opradená rúškom tajomstva. Jediné, za čo strhávam jednu hviezdičku, je počet strán. Mať o 100 strán menej, udeľujem plný počet.