V zahradě zášti

V zahradě zášti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484548/bmid_v-zahrade-zasti-Jud-484548.jpg 4 385 112

V Chicagu se o ní leccos povídalo. Dobrým sousedům v Indianě se možná občas něco nezdálo, ale kdo by čekal něco zlého od dobromyslné vdovy, které v životě nepřálo štěstí, je vzorná matka a poctivě chodí do kostela? Kdyby jen věděli, čím prošla... Muži k ní přijížděli plni očekávání a nadějí s celým svým majetkem, avšak odjíždět je nikdy nikdo neviděl. Belle Gunnessová na farmě v La Porte totiž dávno přišla na to, že muži nejsou složití. Že žena se na tomhle světě musí o sebe postarat sama. A že nesmí zaváhat a pohrdnout jakýmikoli prostředky, třeba i krvavými, jinak nedosáhne toho, po čem touží a co si zaslouží.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

In the Garden of Spite , 2021

Renatecka
21.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo fakt husté! Velmi čtivé a kdejaký horror se může jít oproti této knížce zahrabat. A když si člověk uvědomí, že je napsaná podle skutečné předlohy - BRRR.

Lena78537
18.01.2023 4 z 5

Velmi čtivý životopis černé vdovy Belly Gunnessové, kdy ji stejně jako její sestra máte tendenci neustále omlouvat, ale postupem času ji odsuzujete. Chvílemi ji fandíte a vzápětí zase nesnášíte, protože Belle byla děsivá, ale měla v sobě i cosi dobrého. Skvěle napsáno od začátku, až do poslední stránky.

Mona-Lisa
16.01.2023 5 z 5

Toto je šťavnatý kousek. Plný pomsty a spravedlivého hněvu, který tě prostoupí celého jako hlavní hrdinku a málem ji vedeš ruku při její cestě.
Počáteční nadšení ne že opadlo, ale postupně mé porozumění jejího počínání, jako spravedlivého hněvu, kterým jsem ospravedlňovala její činy- s každou stránkou vyprchávalo.
Přestala jsem fandit, ale vůbec kniha neztratila čtivost.
Dál se naplno projevila její povaha a svojí zášti dala náležitý prostor. Rostla, vzkvétala, hlodala ji v kostech jako rakovina.
Ke konci, kdy se to hrozné tajemství stává neudržitelné přichází krásně vyostřené situace, když si myslíte, že už to užuž praskne a ono nic a tak strašně vtipné to ke konci bylo. Pasáže Belly se střídají s pohledem její sestry Nellie, která ji do Ameriky pomohla a jsou stále v kontaktu. Zbožná Nellie se snaží svou sestru milovat, ale jakmile začne odhalovat její dráhu je to těžší a těžší .
No, prozrazovat víc nebudu. Za mě to není klasický horor, kdy se bojíš otočit každou stranu (max posledních 100 stran). Spíš takový rozsáhlý román o zrodu psychopata díky těžkým životním podmínkám a jedné křivdě. Jak obětí přibývá, je to krvavější a místy na husí kůži ale zařadila bych to spíš do světové literatury.

magic11
12.01.2023 5 z 5

Bella byla prostě hustá....

evilunicorn
11.12.2022 5 z 5

Hodně dobré! Smekám před autorkou, která dokázala využít bílých míst v životopise Belly Gunnessové, a stvořila příběh, který působí realisticky a uvěřitelně. Celé je to velmi čtivé a vlastně velmi pravdivé.. Násilí se často točí v kruzích.Mimochodem, tohle je jedna z knih, kde se vyplatí přečíst i poznámku autora na konci.

mirek93
25.11.2022 5 z 5

Hlavní postavy - Belle - mi bylo ze začátku líto, když zažívala strasti ve své domovině a držel jsem ji palce. Bavil mě také popis života v Chicagu v předminulém století.
Později se z ní stal vraždící maniak, se kterým jsem se už ztotožnit naštěstí nedokázal. Poprvé co jsem nějakému padouchovi, který byl hlavní hrdina, přál ať ho konečně dopadnou.
Na konci velké a dost smutné překvapení.
Kniha se celkem dobře četla. Inspiruje se skutečnými událostmi, i když je dost upravuje.
Po dočtení se člověk musí zamyslet čeho všeho jsou lidé schopni.

maja8148
10.11.2022 3 z 5

Na obálce je napsáno, že Belle miluje muže, miluje je k smrti. A taky, že kniha je o mužích, kteří z ní udělali to co je (nebo tak nějak).
A já ani s jedním tímto výrokem nesouhlasím. Belle nemilovala ani jednoho z těch mužů, které během příběhu potká. No u jednoho by se možná dalo s hodně přivřenýma očima o lásce mluvit, ale u většiny to byla vypočítavost, nebo v některých případech prostě chtíč, či nuda, nebo kombinace těchto tří. O lásce se rozhodně mluvit nedá.
A co se týká toho, že ji k tomu dohnali? Jako vážně? Oni ji k tomu dohnali?Tedy ano, ten první si o to říkal a zasloužil si to, ale u těch ostatních za to mohla ona sama. Nikdo z nich ji nedal důvod pro to, aby je zabila, ale ona je prostě začala vraždit. A to jen proto, že ji přestali bavit. A nebo protože se ji to zrovna hodilo do krámu.
Ale i když odhlédnu od těchto z vnějšku nastavených očekávání, tak musím říci, že kniha je celou dobu taková nemastná neslaná. Přijde mi taková.... neosobní. To je asi to správné slovo. Belle - i její sestra - nám sice celou dobu vykládá o svých pocitech, jak ji něco bolí, jak je rozčílená, zlomená, jak se bojí a podobně, ale já ji nic z toho nevěřila. Ani její sestře. Přišlo mi to, jako když lhář říká naučené fráze. Díky tomu jsem nedokázala s Bellou (ani žádnou jinou postavu) souciti, fandit ji nebo být jejím chováním znechucena či pohoršena.
No a poslední co bych knize vytkla, tak je pohled Nellie, který byl za mně osobně v knize úplně zbytečný a o nějakých 100 stran ji prodlužoval a přitom, kdyby tam tento pohled nebyl, tak se vlastně vůbec nic nestalo.

lenik284
07.11.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila,né,že bych byla vyloženě nadšená,ale bavila mě a doporučuji si ji přečíst.Belle mě fakt chvílemi rozčilovala,až jsme si říkala,to snad není možné se takto chovat a všechno jí vycházelo bez problémů a já ji na začátku knihy chudáka i litovala.Ten konec mě fakt dostal,to jsem tedy nečekala.

Terez25
01.11.2022 5 z 5

Kniha je super, i když některé pasáže byly možná trochu zdlouhavé. Přesto se ale kniha četla dobře a byla záživná. Belle chvílemi fandíte a pak nechápete, jaká zrůda se z ní stala. Konec je hodně nečekaný. Rozhodně doporučuji.

wotana
17.10.2022 4 z 5

Zhruba do poloviny byla kniha docela nuda, nemohla jsem se záčíst a knihu jsem dost část odkládala. Po odstěhoválí Belle na farmu už se to rozjelo no a ten konec... I přes nudný začátek hodnotím 4*.

DreamerX9
08.10.2022 4 z 5

A tak se z obyčejné dívky stala chladnokrevna vrazedkyne. Musím říct že kniha ačkoliv není můj žánr tak byla čtivá. Prostě chcete vědět co bude dal. Zaujalo mě jak zkušeně a věrohodně autorka popsala myšlenky hlavní postavy protože byly dost reálné. Prošlo to jednou tak proč by ne znova? A pak už jako na běžícím páse. Bez soucitu, pocitu viny, empatie a i přes pohnutky absolutní chladnokrevnost. Zároveň se mi líbila i postava její sestry která ačkoliv někdy měla zdlouhavé kapitoly tak do děje zapadla. Celkově dej byl dobře zpracovaný ale čím déle jsem četla tím více mi to připadalo zvrácené takže člověka ani nepřekvapilo když byl zabit další.
Celkově hodnotím knihu jako krutou a zvracenou ale čtivou.

"Zabíjela jsem prasata pro maso a muže pro peníze"

Kanimůra2
03.10.2022 4 z 5

I já jsem s knihou spokojená. Ne nadšená, ale spokojená. Dobře se mi četla, ale je to těžký kus. Neuvěřitelný, jak jí mohly takový jatka pořád procházet.
Ráda bych si přečetla i další knihy

beata-betsy2310
29.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Príbeh o jednej najtemnejšej, najkrutejšej a najnebezpečnejšej ženskej sériovej vrahyne Belle Gunnesovej - výborne spojený skutočný príbeh s fikciou. Všetko sa začína v rodnom Selby v Nórsku kde mladá Brynhilda žije smutný život v chudobe ako slúžka na statku. Osud sa s ňou nemaznal, ťažko pracuje, poctivo chodí do kostola, napriek tomu je šikanovaná a znevažovaná. Už v mladom veku zisťuje, že svet je stvorený len pre mužov, ktorí všetko vlastnia. Keď zistí, že čaká dieťa s Andersom, synom statkára, vezme si do hlavy, že v hanbe nezostane a chce, aby si ju Anders zobral za manželku. Ale ona je mladá chudobná žena, nemá právo niečo také žiadať!!! Anders ju brutálne napadne a zlomí ju. Brynhilda nenávidí svoj doterajší život a odíde do Chicaga za svojou staršou sestrou Nelly, ktorá jej chce pomôcť začať nový život.
Nový život znamená nové meno a tak sa z Brynhildy stáva Bella. Jej pýcha, chamtivosť a túžba ovládať mužov ju postupne vedie k temným rozhodnutiam.
Bella je manipulatívna, šialená, plná zloby... jediné vzrušenie ktoré ju uspokojovalo hoci iba na krátko, bolo zabíjanie.
Pôda na farme bola mäkká a lačná. Mrtví jej vôbec nevadili. Belle to pripadalo zázračné, keď lopatou utlačila hlinu, jej hladký povrch nič nevyzradil.

Nikto jej neprišiel za celé roky na činy ktoré napáchala: "Nikdo, jen Bůh, ale ten už se pěkne dlhouho neobtěžoval."
"Tak teda ďábel. Ach ten. Ano, ten je všude kolem nás."

Bella: "V zášti jsem dobrá, a ďábel mě ješte na holičkách nenechal."
James: "Nenechal. Předpokládám, že na to ho tvoje kousky až moc baví."

Príbeh je vyrozpávaný z dvoch pohľadov. Ten prvý sú Belline myšlienky a činy, druhý rozpráva jej staršia sestra Nelly. Nelly ktorá svoju "malú sestričku" miluje, snaží sa ju chápať, pomáhať, no napriek tomu má podozrenia.
Nelly, sestre chcela veriť. Verila jej? Čo iného sa dalo robiť, než veriť? Bola koniec koncov Bellina krv.
Tento príbeh čiernej vdovy z farmy v La Porte bol pred 100 rokmi morbidnou turistickou atrakciou a nočnou morou vtedajšej polície. Aj po tak dlhom čase, ktorý od týchto udalostí uplynul, stále táto žena z pekla, priťahuje pozornosť.

HockeyGirl
25.09.2022 3 z 5

Konečně! Tak jsem ji dočetla. Ne, není to myšleno jako pozitivní, nýbrž negativní slovo. V zahradě zášti byla knížka, se kterou jsem se spíše trápila, než aby mne bavila. Proto jsem ráda, že jsem ji dneska konečně dočetla. Začátek byl nudný, nic moc se tam nedělo, knížku jsem skoro odložila. Ale byla jsem už skoro u poloviny, takže jsem jí dala šanci a četla dál. Jak už se blížila druhá polovina, už se ukazoval ten pravý obsah, proč jsem si knížku kupovala. Už tekla krev, už se zabíjelo. Takže, kdyby byla knížka slabší a některé kapitoly tam ani nebyly, nic by se nestalo. Dávám 3*, více bohužel ne. ;)

Figurka
20.09.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila tady z bazaru. Nelituji ani za mák. Četla se sama a pokud by to šlo, četla bych ji v jednom kuse bez přestávky. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Nedám, neprodám, s radostí ale půjčím, jak se hned obratem stalo a i tam to byl úspěch. Doporučuji. Kupte si, půjčte si, přečtěte si, stojí za to!

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

Tohle byla pěkně bezcitná jízda . Pro mě velké překvapení a zároveň jedna z nejlepších knih co jsem letos četla. Ještě nikdy se mi nestalo, abych na hlavní hrdinku tak často měnila názor jako právě na Bellu. Ze začátku příběhu mi ji bylo hrozně líto, protože si vážně prošla peklem které si nezasloužila. To ji podle mě dost poznamenalo a odstartovalo Belliiny krvavé choutky. Její sestra Nellie mě svoji naivitou dost vytáčela a nedokázala jsem pochopit, jak může vše přehlížet. Jako zázrakem vše procházelo bez povšimnutí a já pomalu ale jistě přestávala mít Bellu ráda. Po tom, co se na scéně objevil záhadný muž jménem James, nabral děj rychlý spád. Né jednou jsem zůstala sedět s otevřenou pusou a říkala si, že nic horšího už přijít nemůže. A víte co? Přišlo!

Dodatek autorky na konci mě trošku zklamal, doufala jsem v menší přiklášlení příběhu ale i tak to stalo za to.

Rosse
30.08.2022 5 z 5

Po celou dobu mi z Belle běhal mráz po zádech. Knihu jsem doslova hltala, protože mě zajímalo, jak se bude příběh vyvíjet dál. Překvapilo mě, jaké skutečnosti se nakonec ukázaly být pravdivé a jaké smyšlené. Camilla si s příběhem opravdu bravurně pohrála a vyšperkovala jej k dokonalosti!

Autorka má na kontě už několik knih a já tajně doufám, že u nás budou přeloženy i její další knihy.

Za mě tedy velký palec nahoru! Pokud máte chuť na příběh, který vás dostane a bude vám z něj běhat mráz po zádech, tak tahle kniha může splnit vaše očekávání! :-)

keselylenka
29.08.2022 4 z 5

Za mě to byl příjemně napsaný román a co je zvláštní, na mě z něj vyzařoval klid. Tak, jako to Bella brala tak nějak s nadhledem, stejně lehce se mi kniha četla. Takže doporučuji :-)

Niki08
28.08.2022 5 z 5

Woow! Tak tohle byl nářez!! Knihu jsem hltala doslova s otevřenou pusou. Sakra silný příběh po jehož přečtení si už pomeranče nikdy nedám :D

ctenar2846
27.08.2022 5 z 5

Prvních pár desítek stran jsem se bál, že se mi do rukou dostal nějaký ten dívčí román, ale nemohl jsem se víc mýlit...
Milá Brynhildička se mi během chvíle dostala pod kůži a rozpoutala krvavou lázeň za kterou by se nemusel stydět ani Hannibal Lecter nebo Benjamin A. Miller. Úplně jsem cítil tu železitou pachuť krve....
Chvílemi jsem se divil proč jí vlastně fandím? Zastaví ji někdo konečně? Jak to může skončit? Podtrženo sečteno kniha má pět hvězd plným právem.
Na konci autorka vysvětluje přidání postavy Jamese Leeho a prostoru pro sestru hlavní ,,antihrdinky'' za mě to byl rozhodně krok správným směrem, který přinesl kýžené ovoce (hlavně pomeranče).