V zahradě zášti

V zahradě zášti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484548/bmid_v-zahrade-zasti-Jud-484548.jpg 4 385 112

V Chicagu se o ní leccos povídalo. Dobrým sousedům v Indianě se možná občas něco nezdálo, ale kdo by čekal něco zlého od dobromyslné vdovy, které v životě nepřálo štěstí, je vzorná matka a poctivě chodí do kostela? Kdyby jen věděli, čím prošla... Muži k ní přijížděli plni očekávání a nadějí s celým svým majetkem, avšak odjíždět je nikdy nikdo neviděl. Belle Gunnessová na farmě v La Porte totiž dávno přišla na to, že muži nejsou složití. Že žena se na tomhle světě musí o sebe postarat sama. A že nesmí zaváhat a pohrdnout jakýmikoli prostředky, třeba i krvavými, jinak nedosáhne toho, po čem touží a co si zaslouží.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

In the Garden of Spite , 2021

Bustedka
17.04.2022 4 z 5

Samá nadšená hodnocení. Čtivé to bylo, ne že ne, postavy krásně vykreslené, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Možná kdyby těch 500 stran bylo trochu zkrácených, mělo by to větší spád, těžko říct.

brunettlibrary
16.04.2022 4 z 5

Tuto knihu o sériové vražedkyni můžu jen doporučit. Text je psaný velmi čtivě. Postavy vás hned zaujmou a i když jich tam je poměrně hodně, neztrácíte se v nich. Já jsem v knize našla pouze jednu chybku a to byl asi prostředek děje, který se mi chvíli zdál nepotřebný. Poté se ale celý děj zase rozjel a držel mě v napětí až do posledního slova. Opravdu skvělé dílo, ve kterém se mistrně kloubí realita s fikcí. Jsem ráda, že jsem si knihu do své knihovny pořídila!

Shaxx
12.04.2022 3 z 5

3,5* bez zaokrouhlení :)
Zajímavý pokus předložit příběh Pekelné Belle z jejího úhlu pohledu.
Vyprávěčky jsou dvě - Belle a její sestra Nellie, která jí pomohla dostat se do Ameriky.
Některé prvky jsou čistě fiktivní - například postava Jamese Leeho nebo užší vztah sester - ve skutečnosti Nellie údajně se sestrou ztratila kontakt. Jak sama autorka přiznala v doslovu - toto není román o pravdě, je to pokus pochopit, jak se mohl vyskytnout někdo jako Belle. Jakožto správný zločinožrout jsem s příběhem Belle obeznámena, takže jsem věděla, jakým směrem se bude vyprávění ubírat.
Největším problémem bylo, že se příběh po nějaké době odvíjel velmi monotónně, jakoby Belle odříkávala naučenou říkanku. Úplně ji vidím, jak sedí u stolu a neměnným hlasem vypráví o svých skutcích, z kterých normálního člověka mrazí.
Celkově to bylo fajn, jen to v průběhu ztratilo jiskru...

tyna_01
12.04.2022 5 z 5

O této sériové vražedkyni jsem neměla ponětí a po přečtení knihy jsem byla v pěkném šoku. Kniha se mi moc líbila, byla psána čtivě, zhltla jsem ji jako malinu. Nejen, že to byla kniha čtivá, ale díky ní si jdu vyhledat více informací o Belle, protože mne to fakt zajímá. Klobouk dolů.

Mišulka331996
04.04.2022 5 z 5

Po opravdu dlouhé době kniha, která mě chytla od první strany, až do poslední. Případ černé vdovy jsem znala, ale tohle je mistrovsky zpracované. Neuvěřitelné nahlédnutí do hlavy sériové vražedkyně. Pořád jsem musela otáčet stránky, abych se dozvěděla víc a víc. Jsem nadšená, kdyby to šlo klidně bych dala mnohem více hvězd. Moc doporučuji pro všechny "milovníky" zločinů.

sioux
03.04.2022 5 z 5

Paráda! Čtivé, zajímavé, přesvědčivé. Perfektně zpracované charaktery postav. Kdyby se to opravdu nestalo, tak bych si kladl otázku, jak jí to mohlo všechno tak projít a ta naivita těch mužů pro mě byla až neskutečná. Ale zde realita přebila fikci.

mysterygirl
03.04.2022 4 z 5

Knihu jsem hltala, neslo se odtrhnout. Ale bylo to tak ponure amorbidni, ze se mi nekdy, hlavne ve 3.casti knihy, zvedal zaludek. Presto doporučuji a nelituji, ze jsem ji cetla

Pitbullka
01.04.2022 5 z 5

Kniha mě hodně překvapila v dobrém slova smyslu. Velice čtivý, morbidní a ponurý příběh o vražedkyni, která skutečně existovala. Některé věci by oproti skutečnosti pozměněny, ale příběhu to prospělo. Moc se mi čtení líbilo a i když je kniha poradna bichle, dost to ubíhalo.

Leona333
30.03.2022 5 z 5

Kniha by se klidně mohla i jmenovat: Zloba, Nevraživost, Nepřátelství, Zaujatost, Odpor, Faleš, Podlost, či Chamtivost... To vše je totiž v tomto příběhu velice dobře popsané a dotažené do samého konce...
Ač je kniha - Zášť, zřejmě autorčina prvotina, tak je nesmírně zdařilá. Velice mrazivé a bolestivé čtení to bylo. Výběr a skok v tématu do dob z minulosti..., beru za sebe jako dobrou volbu. Přečteno jedním dechem. Pokud bude i příští kniha takto výtečná, rozhodně se nebudu bát, dát plný počet.

LenkaMacak
20.03.2022 5 z 5

Neskutečná kniha o lidské zášti a o tom, jak muže ovlivnit životy spousty lidí. Na knihu jsem se moc těšila už nějakou dobu a musím říct, že vůbec nezklamala, líbila se mi moc. Jak jsem se začetla, nešlo se od ní odtrhnout a musela jsem ji dočíst.

Mikik
17.03.2022 5 z 5

Tak musím říct, že po dlouhé době jsem sáhla po knize, kterou jsem nemohla odložit. Parádní zpracování. Skutečný příběh vražedkyně zasazený do románové fikce. Velmi podařené dílo. Postavy skvěle vykreslené, děj poutavý, skvěle popsané události. Vážně se četlo velmi dobře

Mayla
12.03.2022 5 z 5

Opravdu perfektně zpracovaný skutečný příběh se všemi zajímavostmi, psychologií postav a popisem života v té době - pro mne opravdu čtenářský požitek.Autorka na konci připojila poznámky o tom,co byla fikce a co ne,což mi přijde super. Doporučuji.