HockeyGirl HockeyGirl komentáře u knih

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Knížku jsem dostala o sestry. Dle popisu se měla přibližovat ke Karikovi, kterého čtu a je jeden z mých oblíbených. Kariku to trochu připomínalo, ale s mnohem detailnějším popisem děje a dlouhými kapitolami. Jelikož to byl dárek, knížku jsem předtím nějak nesledovala a koupě mne nenapadla. Přesto jsem se začetla, i když byly některé pasáže "na hlavu" a konec v nedohlednu, byla jsem zvědavá na závěr a na toho, kdo za tím stál. Zamilovala jsem si jednu postavu - psíka Imbuse.

23.07.2023 3 z 5

Odysea Odysea Gordon Doherty

Tento díl ze série Assassin's Creed nebyl ten nejlepší. Někdy se pasáže moc opakovaly, byly nudné a zdlouhavé, některé tam byly zbytečné. Kassandra, jakožto hlavní postava, neměla s asasíni vůbec nic společného, jenom to byla válečnice, ale neměla s nimi nic. Takže bych to k sérii ani moc nepřirovnávala, např. knížky s Altairem nebo Eziem byly 100% asasínské. ;) Takže dávám 3*, nebylo to hrozné ale taky to nebyla bomba.

30.06.2023 3 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Jedním slovem - DOKONALÉ! Nebyla to moc dlouhá knížka, prostě taková oddechovka. Četla se sama, vůbec jsem se ani u jedné pasáže nenudila, pořád jsem musela číst dál a těšila jsem se na další a další kapitoly. Ze začátku se nemuseli, spíš jeden druhému lezli na nervy, ale pak se z toho stala láska. Krásné čtení, opravdu komu nevadí téma lgbt nebo gayové, tak doporučuji. Přesně čtení na letní období, nemůžu vůbec nic vytknout. Krása

08.06.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížku jsem si vzala z důvodu, že byla v akci. A taky jsem věděla, že je seriál, kde hrají moje oblíbené herečky. Byla jsem tedy zvědavá na knížku. Je to spíš čtení pro ženy, které mají dítě/děti a mohou se tak lehce víc vcítit do role maminek a s tím i spojené trable, starosti a radosti kolem dětí. Přesto knížka byla napsaná dobře, četla se pěkně. Ke konci kapitoly se setkáme s vyšetřováním vraždy, která se ke konci knížky promítne. A zjistíme tak i celou pravdu o jednom záhadném tatínkovi.

29.05.2023 3 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Slabá knížka, která se četla sama. Trochu přitažené za vlasy, ale člověk nikdy neví, jestli nemůže taková situace nastat po celém světě. Knížka byla tenká a napínavá. Škoda, že ten konec byl tak otevřený, takže nevíte, jak to pokračovalo dál. Přesto jsem dala nižší hodnocení, 3* protože sice se mě knížka četla sama a byla dobrá, ale četla jsem už i lepší knížky na podobné téma.

14.05.2023 3 z 5

Město dívek Město dívek Elizabeth Gilbert

Bohužel jsem musela odložit, knížka nezaujala a ani mne nebavila. Dostala jsem ji jako dárek od nejlepší kamarádky, ale můj oblíbený žánr to není.

14.05.2023 odpad!

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Dojemný příběh, který se mi četl skvěle. Sparks píše moc dobře a jeho styl psaní mi vyhovuje. Rozhodně mám jeho knihy ráda.

11.05.2023 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Katova dcera je i první knížka, kterou jsem od autora, četla. Zprvu jsem si musela zvyknout na autorovo psaní a také že děj se odehrává po třicetileté válce, v malém městě Shongau v Německu v 17. století. Příběh pojednává nejen o smrti dětí, ale i o penězích, majetku a dětských hrách, kde mohla zemřít nevinná osoba, kterou označili radní za čarodějnici. Jenže pravdu musel odhalit kat spolu s felčarem (medikem) Simonem. Děj měl spád, pořád se tam něco dělo, sem tam nějaká pasáž, která mne moc nebavila, ale nakonec se knížka četla dobře. Původně jsem chtěla dát nižší hodnocení, ale nakonec jsem dala 4. ;)

01.05.2023 4 z 5

Gladiátoři z táborů smrti Gladiátoři z táborů smrti Andrzej Fedorowicz

Jiný pohled na válku a život v koncentračních táborech. Kniha popisuje v každé kapitole život a boxerskou kariéru daného muže a jak boxoval i v táboře smrti. Je to zajímavé čtení, není moc těžké a u každé kapitoly je navíc i fotka boxera, což aspoň umožňuje vědět, jak kdo vypadal, což je taky plus. Četla jsem i lepší příběhy, ale ani tento nebyl špatný.

13.04.2023 3 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Fantastická zvířata jsem viděla jak filmy, tak jsem četla i původní scénáře na všechny díly. Moc se mi líbí v knížce ilustrace, celkový vzhled knížky je moc pěkný a povedený. Film je ale daleko lepší, ale i tak se knížka četla sama a měla jsem ji přečtenou za pár dní. Což je plus, není to ani tak složité na čtení a navíc jsou to jen pasáže, kde někdo mluví anebo se tam něco děje, nejsou to hustě popsané stránky. Opět hodnotím 3*, série Harry Potter je stejně nejlepší. :)

30.03.2023 3 z 5

Seznam pro štěstí Seznam pro štěstí Rachael Lippincott

(SPOILER) Od autorky jsem již četla Celou tu dobu a také Pět kroků od sebe. Obě dvě knížky se mi moc líbily, ale Seznam pro štěstí už bohužel tolik ne. Líbila se mi obálka a také ornamenty u každé nové kapitoly, že byla knížka krátká a četla se sama, ale to bylo asi tak jediné. Příběh byl zajímavý, o dívce bez matky žijící jen s otcem a navíc o přestěhování do levnějšího bydlení, ale jinak mi přišlo, že se některé věci zbytečně opakovaly a to se mi už moc nelíbilo. Autorka jinak píše čtivě, zajímavě a hezky. :o))

24.03.2023 3 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Tuto knihu jsem dostala a aniž bych o ní nějak moc věděla, tak jsem si ji vzala s nadšením, že to bude super čtení a bude se mi líbit. Filmy o Jurském parku jsem viděla jak ty starší, tak i ty novější, takže jsem od knížky očekávala dost podobný styl a nadšení. Bohužel začátek se četl těžce, byl spíše technického a vědeckého rázu a knížku jsem tak skoro odložila. Nakonec jsem jí dala šanci a pokračovala ve čtení, těšila jsem se (snad) na lepší pasáže, které se naštěstí dostavily. Byl tam i doktor Grant, Lex a Tim, které známe z filmů a konečně se tam začalo něco dít. I tak se mi knížka četla pomaleji, nudněji a těšila jsem se na konec. Slabší čtení, dávám 3*.

12.03.2023 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Záhada domu Marwicků je jedna z těch knížek, které jsou od Darcy nejlepší. Zatím jsem moc knížek nečetla, ale tato je asi zatím ta nejlepší. Klasický hororový děj, kdy sousedka, která se přestěhuje do strašidelného domu pozná Jo, která bydlí ve stejné ulici. Jo se se sousedkou Annou seznámí a začnou tak zjišťovat, co se v domě děje a proč předchozí rodina odjela tak narychlo a už si ani nepřijeli pro své věci. Dívky se potkají s Helen, zlým duchem domu, kde sama žila s manželem a po nich je také dům pojmenovaný. Duch řádí víc a víc a dívky se snaží ho z domu dostat, nakonec se to podaří a dům je tak od Helen, osvobozen. Skvělá knížka a četla se sama.

25.02.2023 4 z 5

Ztracená Bílá kniha Ztracená Bílá kniha Cassandra Clare (p)

Druhý díl o Magnusovi a Alekovi už nebyl tak úplně "top", jako ten první. Ne, že bych knížku nedočetla, to ano, ale už to bylo více o bojování, Samaelovi a jak získat zpět Bílou knihu, o kterou tam skoro moc nešlo a zmínka o ní byla jen v pár částech knížky. Romantika byla skoro malá, spíše to bylo divné a občas nudné, těšila jsem se na konec knížky. Je to škoda, těšila jsem se na super pokračování, ale bylo to slabší.

14.02.2023 4 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

Skvělý a čtivý gay fantasy příběh o Alekovi, který je lovec stínů a Magnusovi, který je čaroděj a syn samotného vládce pekel. Knížka se četla sama, počet stránek byl takový ten normál, ale nenudila jsem se a každá kapitola měla nějakou akci, takže jednoznačně paráda! Tyto typy knížek mám ráda, gay a fantasy dohromady, to je moje gusto. ;)

23.01.2023 5 z 5

Sabotér z Osvětimi Sabotér z Osvětimi Colin Rushton

Četla jsem o koncentračních táborech mnoho knížek, ale Sabotér z Osvětimi byla ta slabší. Jedná se o vyprávění Arthura, který jako britský válečný zajatec skoční v Osvětimi, kde vidí hrůzy, které nacisté páchají na nevinných lidech. Další části obsahují další svědectví lidí, kteří byli také v táboře "hrůzy", jsou tam i fotky Arthura a jeho života. Slabší čtení, které mne moc nevtáhlo, ale dalo se to přečíst za pár dní.

10.01.2023 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Únikovka byla taková průměrná knížka. Na tyto typy knížek moc nejsem, thrillery mám sice ráda, ale spíše se jednalo o hru a únikovou místnost. Osobně bych tuto hru nikdy nehrála, je to moc náročné a asi bych si to neužila. Bylo to docela zamotané, moc postav a navíc Janus, který byl vymyšlený a někdy jste nevěděli, kdo je opravdu Janus anebo kdo je s kým v "týmu". Dočetla jsem do konce, ale nebyla to knížka, kterou bych si někdy znovu přečetla.

30.12.2022 3 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Krásná a opravdu vánoční knížka, která je snad nutno přečíst během Vánoc anebo svátků. Četla se sama, kapitoly byly krátké a navíc samotná knížka byla tenká, takže jsem ji měla přečtenou za pár dní. Sice jsem ji nedočetla přímo během Vánoc a svátků, ale aspoň jsem ji dočetla ještě tento rok a mohu si ji tak zapsat jako další letos přečtenou knížku. Je to opravdu atmosféra a duch Vánoc, naprosto doporučuji.

17.12.2022 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl trilogie Hunger Games a jako u předchozích dílů to bylo super čtení. Jsem ráda, že jsou tyto díly všechny zfilmované, takže jsem mohla vždy porovnat knížku s filmem. V něčem jsou samozřejmě filmy jiné, v knížkách je něco více nebo trošku jinak popsané, ale to hlavní se neliší. Za mne super trilogie, nenudila jsem se a jsem ráda, že jsem se ke čtení konečně dokopala. Konec jsem už dočetla během jednoho večera.

04.12.2022 4 z 5

Rytíři vypůjčené temnoty Rytíři vypůjčené temnoty Dave Rudden

Fantasy knížka, která je spíše pro mladší čtenáře. Knížku jsem si koupila náhodou, protože byla ve slevě, ale jinak bych si ji asi nekoupila. Byla to knížka typu Percy Jackson, ale ten se mi líbil víc. Toto bylo o sirotkovi, který nakonec má někoho z rodiny, kdo žije a navíc ovládá moc. Denizen čelí s rytíři nástrahám a nebezpečím od krále z jiného světa. Slabší čtení, ale dobře se to četlo.

20.11.2022 3 z 5