Gladiátoři z táborů smrti

V Osvětimi zněl jen jeden zvuk stejně jako na svobodě. Byl to bouřící potlesk následující po vítězném zápase. V německých táborech smrti končili také sportovci, včetně legend světového boxu. Jako všichni vězni byli odsouzeni k pomalému umírání. Někteří z nich však v sobě i v tak extrémních podmínkách dokázali znovu nalézt sportovního ducha. Jako gladiátoři stanuli v táborovém ringu, aby zápasili – i se svými trýzniteli. Pro esesmany byly krvavé zápasy pouhým rozptýlením a kratochvilnou zábavou, ale pro ně to byl boj o důstojnost a čest všech vězňů. Skuteční sportovci, věrní zásadám fair play, za to nejednou zaplatili nejvyšší cenu. Jejich statečnost a odvaha však budily respekt i u táborových katů. JE TO PŘÍBĚH O HRDINNÝCH BOXERECH, SÍLE DUCHA A VÝJIMEČNÉ VŮLI BOJOVAT A ŽÍT....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475889/big_gladiatori-z-taboru-smrti-CJs-475889.jpg 3.915
Literatura světová, Válečné, Historické romány

Vydáno: , Kontrast

Gladiatorzy z obozów śmierci, 2020

Kniha Gladiátoři z táborů smrti

LusSyNDA

Náhodou tato kniha byla super! Dívím se, že nedostala více pozornosti od čtenářů. Box není nijak můj oblíbený sport, ale bylo ohromně zajímavé, dočíst se o dalším úhlu pohledu na téma 2SV. Líbilo se mi i provedení knihy, každý boxer měl svoji kapitolu, která byla asi tak dostatečné dlouhá. Dokonce se někteří boxeři i prolnuli do kapitol jiných boxerů. Moc pěkná kniha, doporučuji

Ivushaak

Nemám ráda box a přesto byla knížka poměrně čtivá. Líbilo se mi, že to bylo něco trošku jiného, jak klasické knihy na téma 2. sv. války. Je pravda, že jednotlivé příběhy byly více méně pořád o tom samém, ale naštěstí má kniha jen nějakých 270 stran.