Katova dcera

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/big_katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4.3336

Katova dcera 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Henkerstochter, 2008

Kniha Katova dcera

Atlantis
předevčírem

Taková o fous lepší tuctovka. Jsem si docela jistý, že za pár týdnů nebudu mít nejmenší tušení, o čem Katova dcera byla. Celý děj se totiž neskutečně motá v kruhu. Najde se mrtvé dítě - porodní bába je čarodějnice - nebojte, upálíme ji - najde se mrtvé dítě - porodní bába je čarodějnice atd. atd. Bavil mě kat jako hlavní postava (odmítám fakt, že by hlavní postavou měla být katovic Magdaléna), dalšímu dílu se bránit nebudu, ale vyloženě jej ani nevyhledám. 3,5*

ivoiro

Objevil jsem novou sérii. Musím přiznat, že první díl se mi hodně líbil.

Martina291086

Velice čtivé, dobře napsané, byť místy překombinované a těžko uvěřitelné... Ke konci velice napínavé a čtete prostě pořád dál, aby jste zjistili, kdo za tím vším stál... :-) Takové knížky mám ráda. Historický základ a k tomu "snesitelná porce omáčky", jak já říkám. Jsem zvědavá na další díly, jestli se autorovi podaří navázat nebo překonat...

netopýrek1985

Naprostá spokojenost. Další série kterou bych si pořídila jen už není k sehnání a když už jo tak za neuvěřitelný peníz. Moc hezký ten rok 1659 no nadšenost a Jakob Kuisl těším se na další díl.

morava

Namet knihy me zaujal, protoze proste carodejnice :-) Treba mou velmi oblibenou knihu "Kladivo na carodejnice", kterou zde asi netreba predstavovat, mam prectenou jiz mnohokrat :-)
Zpracovani pribehu je velmi zajimave a poutave , a ja si cteni uzila. Dalsi knihy od autora me urcite neminou. Mohu jedine doporucit.

Awča

Pěkná historická dektivka se kterou si dal autor práci, navíc zajímavé čtení jak to chodilo ve městech v době, kdy byl potřeba kat a o něco méně doktor.
Na mě trošku moc zamotané, ale zkusím další díl, jsem moc zvědavá na osud hlavních postav.

LucieT

Čtivé, občas sice možná trochu překombinované, taky jsem se občas ztrácela v postavách (v úvodu je naštěstí jejich přehled, který mi dost pomáhal v orientaci), i tak se ale pouštím do dalšího dílu, hlavní postavy mě celkem bavily:-).

jprst
29.11.2021

Zajímavá a čtivá historická detektivka, není to sice bůhvíjaký trhák, ale má všechno, co jsem jako čtenář od takového příběhu očekával, takže docela zasloužené čtyři hvězdy a asi si v dohledné době dám nějaké to pokračování.