Katova dcera

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4.4282

Katova dcera 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Henkerstochter, 2008

Kniha Katova dcera

Sarah01

Zajímavý středověký příběh, jehož hlavní postavou je spíš kat, než jeho dcera. Líbí se mně, že autor napsal tuto sérii na základě pátrání po svých předcích - katech. Z hlediska některých dobových reáliích je knížka určitě zajímavá, ale ten závěr mi připadá taky takový až překombinovaný a těžko uvěřitelný. Určitě se ale pustím do dalších dílů.

malkina11

Přišlo mi příhodné začít číst v předvečer filipojakubské noci knihu o čarodějnicích. Příhodné to nakonec bylo i vzhledem k současné situaci - městská rada v románu řeší výstavbu chorobince (leprosária) pro nemocné leprou, kteří zvonili zvony a řehtali řehtačkami, aby se jim zdraví lídé zdaleka vyhnuli. Příjemná historická detektivka, kde kat a medik zamilovaný do katovy dcery pátrají po vrahovi dětí, které hledaly útočiště u porodní báby, falešně obviněné z čarodějnictví.
Příjemné, pohodové čtení, ráda si přečtu další díl.

Vik40

Historická skorodetektivka. Moc komplikovaný až ujetý závěr. Jinak číst se dala, ale jestli půjdu do dalšího dílu, zatím nevím. Takže asi takto.

vila_z_lesa

Čtivá knížka, měla pár chyb, místy jsem ztrácela nit, konec takový překombinovaný. Přesto si ráda přečtu další díly.

moudivlacek

Fantastická kniha s příběhem na základě skutečných událostí, i když lehce upraveným. Kat, který dělá dobře své řemeslo, je velice inteligentní, čestný a zároveň nešťastný. Teď je obviněna stará porodní bába, která je údajnou čarodějnicí a vražedkyní. Tomu ale on nevěří, rozhodne se jí pomoci. Musí velmi opatrně, aby sám se svou rodinou nebyl v ohrožení. A nebyl by to příběh, kdyby tu nebyla i trošku láska, i ta tehdy zakázaná. A je tu medik, který už tehdy chápe, že pravá medicína je o něčem jiném, než kterou vykonává jeho otec městský felčar.
Až na konci příběhu jsem si oddechla, mrazení v těle konečně skončilo. Ráda jsem si přečetla i dovětek autora, velice poučné. Po přečtení vím jen jediné jistě - jsem ráda, že jsem nikdy nezažila dobu mistra kata Jacoba a ani čarodějnické procesy.
Doporučuji

pavlinka0250
14.11.2019

Zajímavý příběh z dávných časů, místy hodně napínavý , až strašidelný.
Určitě si přečtu pokračování.
****

Lucik94
25.10.2019

Jedna z knih, co člověka obohatí. Autor nas hezkym popisem vtáhne do středověkého městečka. Jako bych tam byla! Postavy mají propracovane charaktery. Příběh je čtivý.
Chybka, že se svazanyma nohama se blbe beha, příběhu nesluší.
Celkove hodnotim plnym počtem, protoze jsem si pěkně početla. A o to přece jde!

hanzmb
08.10.2019

Velmi čtivě napsané. Není to typická detektivka, spíš historický román s krimi zápletkou. Výborný popis prostředí. Zazní i pár věčných pravd např. v závěrečné diskuzi s Lechnerem. Jen nechápu, proč katova dcera v názvu, když to je spíš až druhořadá postava.

Relikvie mrtvých
Relikvie mrtvých