Katova dcera

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/big_katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4.3317

Katova dcera 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Henkerstochter, 2008

Kniha Katova dcera

jprst
29. listopadu

Zajímavá a čtivá historická detektivka, není to sice bůhvíjaký trhák, ale má všechno, co jsem jako čtenář od takového příběhu očekával, takže docela zasloužené čtyři hvězdy a asi si v dohledné době dám nějaké to pokračování.

boeink
26. listopadu

Jsem nadšená. Kniha se mi moc líbila, byla napsána svižně a čtivě. Nejdříve mě rozhodilo velké množství postav, ale není třeba se zatěžovat, v těch důležitých není složité se zorientovat. Od prvních stránek mě pohltil příběh s detektivní zápletkou odehrávající se ve městě Schongau v půlce 17. století, jehož středověká atmosféra tady byla dobře popsána, při čtení jsem to všechno úplně viděla, jako ve filmu. A k tomu moc krásné, živé postavy. Určitě si přečtu další díl.

sestraJoy
02. listopadu

…“ACH ANO KUISLE, VÍM, ŽE JI DOBŘE ZNÁŠ. PŘIMĚJ JI K ŘEČI. TO UŠETŘÍ TOBĚ I JÍ ZBYTEČNÉ UTRPENÍ“… Historická kriminálka. Autor ví, o čem píše, protože pochází z „katovské“ dynastie rodiny Kuislů (hlavní hrdina příběhu Jakob byl jeho prapraprapraděd). Je tady dobře vykreslená atmosféra středověkýho maloměsta, který řeší vraždy dětí. V tý době často rozumný úvahy neměly proti pověrám a strachu, šanci. K tomu si samo přidejte vykonstruovaná obvinění vlivných občanů… Samozřejmě, že se víc dovíme o tom, kdo byl kat, jak žil, jaký k němu měla společnost vztah. Příběh je takový vyšetřování s dramatickými a akčními pasážemi, kterých je na konci (asi jako u mnoha prvotin) možná až zbytečně moc. Ale od dalšího dílu mě neodradí…

Iki1

Autor psal knihu výborně připraven. Zde podané reálie i charakteristika postav jsou velmi dobře popsané. Ovšem děj mi přišel příliš překombinovaný, takže jsem v přestávce na spaní snadno ztratil nit. A závěr už byl málo uvěřitelný. Takže se jedná o průměrnou oddechovku.

Petrasuvicka

Akční, čtivé! Taková katovská, napívaná detektivka ze 17. století. Krvavější než Čachtická paní. Plus a malé překvapení pro mě je příbuzenství autora s katovskou dynastií. Co se týká katovství, čarodějnictví a dění v Bavorsku... je to pro mě nové a dosud nepropátrané téma. Takže přínos a plus i v tomto směru. Dobré, dobrodružné čtivo s bonusem nějakých nových znalostí.

ještěrka38

Inkvizice, čarodějnice a kati mě vždy fascinovali. Kniha je výborně napsaná a určitě si přečtu všechny ze série. Doporučuji.

keselylenka

Moc příjemný příběh, o když teda narovinu mě nejvíce zaujala poznámka autora na konci knihy.

loskarlos

Styl psaní výborný, příběh nudný