Katova dcera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76178/katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4.4239
Série:

Katova dcera (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Henkerstochter (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (71)

Kniha Katova dcera

Přidat komentář
TeaPeter
10. května

Celkem slibný začátek série historických detektivek. Moc mě zaujalo líčení zběsilé pověrčivosti a potlačování normálního úsudku, kterých tahle doba byla plná.

pingu1
28. února

Historická detektivka, která se velmi dobře čte. Nic náročného, ale děj odsejpal, za chvíli jsem byla na konci a šla na další díl :-)

DuncanIdaho
21. února

Bylo to moje první setkání s katovou rodinou. Tato kniha mne povzbudila, abych si přečetl další knihy této série. Je zde nenáročný ale zábavný detektivní případ. Kniha také popisuje život a jednání lidí v době po třicetileté válce. Je to poměrně pěkná a čtivá kniha.

mil
08. ledna

Úžasná kniha s bonusem, že autor pochází z rodu tohoto kata :-)

helča5
28.07.2018

Napínavý příběh,plný vzácných rad,týkajících se použití bylin,nevědomost lidí a jejich odsouzení druhých.Zajímavé čtení

Mufa
29.05.2018

Náhodný výběr v knihovně a myslím, že si ráda přečtu i další díly. Takové čtivé detektivka z dob minulých. Když si člověk uvědomí, jak bylo jednoduchý skončit na hranici a jak kdysi některá povolání člověka úplně vyloučili ze společnosti, je rád, že žije teď

karolina7748
04.01.2018

Na knížku jsem se těšila a nezklamala mě, mám nové oblíbené hrdiny už se těším na další díly

lindapinda
24.11.2017

Přečteno jedním dechem!