Katova dcera a černý mnich

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Volné pokračování 1. části trilogie Katova dcera. Druhá část historické krimi trilogie, v níž se hlavní aktéři schongauský kat Jakob Kuisl, jeho dcera Magdaléna a medik Fronwieser vydávají po stopách spáchaných zločinů. V lednu roku 1660 zemřel dramatickým způsobem v Altenstadtu blízko bavorského města Schongau farář. Před svou smrtí stačil ještě upozornit na prastarý hrob, který objevil pod svým kostelem. V obrovském sarkofágu jsou nalezeny pozůstatky templářského rytíře a tajemný vzkaz, který mrtvý zanechal budoucímu světu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86998/katova-dcera-a-cerny-mnich-WDx-86998.jpg 4.3205
Série

Katova dcera 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Henkerstochter und der schwarze Mönch, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Katova dcera a černý mnich

Přidat komentář
hankapimi
07. dubna

Středověká odpočinková"detektívka" o hledání pokladu, šifry, odkazy a znamení. Hlavní postavy známe z Katovy dcery. Napsáno poutavě a čtivě, včetně zajímavého a rozsáhlého doslovu. Takové počteníčko s nohama v teple s horkým čajem a jen přes okno kouknout ven. Počasí stejné venku i v knize....

Šnek86
22. března

V tomto pokračování se kat a medik pouští do vyšetřování otravy faráře. Přičemž řeší hádanky, které je zavedou až k pokladu templářů. Cestou se musí vypořádat s nástrahami v podobě loupežníků, nebo sektou tajemných mnichů. Opět zdařilý příběh a doslov autora.Pokračuji v sérii.


zahradnice18
04. února

Nejlepší byl doslov autora. Hlavní hrdinka mě chvílemi rozčilovala.

Siege03
05. ledna

Vynikající,čteno jedním dechem ????

Luigi1
01. ledna

Výborné pokračování prvního dílu,kde se prolíná minulost s přítomnosti

hanzmb
02.12.2020

Ani 2. díl neztratil nic na své čtivosti. Samozřejmě se nejedná o nějakou "velkou" literaturu, ale to se od tohoto typu ani neočekává. Hlavní je, že strávíte pár příjemných hodin při její četbě. Rozdělení na 3 hlavní hrdiny, jejichž osudy se paralelně prolínají, jen čtivost podporuje. Autor zvládl elegantně i templářský poklad, což je téma, na které už jsem alergický.

ERIK 2
07.04.2020

Super počteníčko s množstvím záhad i s dodnes existujícími místy kde se děj této knihy odehráva. Sem tam jsem se v ději i zamotal ale pak se to všechno krásně vysvětlí. Templářský poklad jak je to lákavé, ale není všechno zlato co se třpytí.

moudivlacek
01.03.2020

Krásná ukázka náboženské šílenosti a zvrhlosti a vražd lehce omluvitelných ve jménu Boha. Jde jen o to, jakého "Boha" kdo vyznává. Zde je hlavní linkou příběhu hledání ztraceného či dobře ukrytého pokladu Templářů. Simon spolu s Benediktou - údajnou sestrou zavražděného faráře pátrají spolu po pokladu. Ale zaplete se do toho i kat a jeho dcera Magdalena.
Navíc město sužují dvě loupežnické tlupy a navíc smrtící horečka. Zvládnou tohle vše naši hrdinové? No - každý tak, jak může dle svých sil.
Těším se na další díl.

1