Katova dcera a černý mnich

Volné pokračování 1. části trilogie Katova dcera. Druhá část historické krimi trilogie, v níž se hlavní aktéři schongauský kat Jakob Kuisl, jeho dcera Magdaléna a medik Fronwieser vydávají po stopách spáchaných zločinů. V lednu roku 1660 zemřel dramatickým způsobem v Altenstadtu blízko bavorského města Schongau farář. Před svou smrtí stačil ještě upozornit na prastarý hrob, který objevil pod svým kostelem. V obrovském sarkofágu jsou nalezeny pozůstatky templářského rytíře a tajemný vzkaz, který mrtvý zanechal budoucímu světu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86998/big_katova-dcera-a-cerny-mnich-WDx-86998.jpg 4.3224

Katova dcera 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Henkerstochter und der schwarze Mönch, 2009

Kniha Katova dcera a černý mnich

Cheynn

Naprosto dechberoucí příběh, který jsem přelouskala za dva dny. Vykreslení 17. století a života kata a jeho rodiny, jak žili, jak se léčili, co zažívali - super. "Honba" za pokladem templářů má spád, někde jsem až tajila dech, co se stane dál s Magdalenou. Ke konci jsem už tušila, jak to dopadne, ale to mi na zážitku z knihy nic neubralo.

netopýrek1985

No prostě paráda. Asi další série kterou bych brala. Tenhle Kuisl jeho dcera Magdaléna i Simon mi hodně přirostli k srdci. Líbí se mi to prostředí rok 1660. Jak se žilo jak se lidi na sebe koukali hodně bylo zakázáno prostě super.

LucieT

Druhý díl se mi líbil o trochu méně, než první - proto ubírám hvězdičku. Často jsem se v ději ztrácela, zejména v závěru. Také pořád tápu, proč se série jmenuje "Katova dcera", když ona sama tolik prostoru v knize nemá... třeba se to dozvím příště, další díl si určitě ještě přečtu.

ještěrka38
05.11.2021

Templáři mě baví vždy, ale tentokrát to bylo na mě moc překombinované a zdlouhavé..

Petrasuvicka
28.09.2021

Na 4,5*
Něco z dravosti prvního dílu tady chybělo, přesto je i pokračování Černých mnich super dobrodružnou podívanou. Loupežnická linie mi připoměla Hospodu ve Spessartu, templářská zase posledního Indiana Jonese.
Nicméně, jako čtenáři mi přijde docela vtipný fakt, jak téměř všechny postavy do jedné mají vždycky tušení, že už to či ono někde slyšeli, četli, viděli, a nemůžou si sakra vzpomenout kde! A je to tam tak často, že už se musím smát. Stejně jako Simon a káva. Na to, že je to exotický artikl, co stál nemalé peníze, ji rozlévá poměrně často :D

Marcik7
30.08.2021

Super, okamžitě si půjčuji další díl!

keselylenka
22.08.2021

Skvělé čtení, za mě dokonce lepší než první díl.

hankapimi
07.04.2021

Středověká odpočinková"detektívka" o hledání pokladu, šifry, odkazy a znamení. Hlavní postavy známe z Katovy dcery. Napsáno poutavě a čtivě, včetně zajímavého a rozsáhlého doslovu. Takové počteníčko s nohama v teple s horkým čajem a jen přes okno kouknout ven. Počasí stejné venku i v knize....