Katova dcera a černý mnich

Volné pokračování 1. části trilogie Katova dcera. Druhá část historické krimi trilogie, v níž se hlavní aktéři schongauský kat Jakob Kuisl, jeho dcera Magdaléna a medik Fronwieser vydávají po stopách spáchaných zločinů. V lednu roku 1660 zemřel dramatickým způsobem v Altenstadtu blízko bavorského města Schongau farář. Před svou smrtí stačil ještě upozornit na prastarý hrob, který objevil pod svým kostelem. V obrovském sarkofágu jsou nalezeny pozůstatky templářského rytíře a tajemný vzkaz, který mrtvý zanechal budoucímu světu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86998/katova-dcera-a-cerny-mnich-WDx-86998.jpg 4.3205

Katova dcera 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Henkerstochter und der schwarze Mönch, 2009

Kniha Katova dcera a černý mnich

hankapimi

Středověká odpočinková"detektívka" o hledání pokladu, šifry, odkazy a znamení. Hlavní postavy známe z Katovy dcery. Napsáno poutavě a čtivě, včetně zajímavého a rozsáhlého doslovu. Takové počteníčko s nohama v teple s horkým čajem a jen přes okno kouknout ven. Počasí stejné venku i v knize....

Šnek86

V tomto pokračování se kat a medik pouští do vyšetřování otravy faráře. Přičemž řeší hádanky, které je zavedou až k pokladu templářů. Cestou se musí vypořádat s nástrahami v podobě loupežníků, nebo sektou tajemných mnichů. Opět zdařilý příběh a doslov autora.Pokračuji v sérii.

zahradnice18

Nejlepší byl doslov autora. Hlavní hrdinka mě chvílemi rozčilovala.

Siege03

Vynikající,čteno jedním dechem ????

Luigi1

Výborné pokračování prvního dílu,kde se prolíná minulost s přítomnosti

hanzmb
02.12.2020

Ani 2. díl neztratil nic na své čtivosti. Samozřejmě se nejedná o nějakou "velkou" literaturu, ale to se od tohoto typu ani neočekává. Hlavní je, že strávíte pár příjemných hodin při její četbě. Rozdělení na 3 hlavní hrdiny, jejichž osudy se paralelně prolínají, jen čtivost podporuje. Autor zvládl elegantně i templářský poklad, což je téma, na které už jsem alergický.

ERIK 2
07.04.2020

Super počteníčko s množstvím záhad i s dodnes existujícími místy kde se děj této knihy odehráva. Sem tam jsem se v ději i zamotal ale pak se to všechno krásně vysvětlí. Templářský poklad jak je to lákavé, ale není všechno zlato co se třpytí.

moudivlacek
01.03.2020

Krásná ukázka náboženské šílenosti a zvrhlosti a vražd lehce omluvitelných ve jménu Boha. Jde jen o to, jakého "Boha" kdo vyznává. Zde je hlavní linkou příběhu hledání ztraceného či dobře ukrytého pokladu Templářů. Simon spolu s Benediktou - údajnou sestrou zavražděného faráře pátrají spolu po pokladu. Ale zaplete se do toho i kat a jeho dcera Magdalena.
Navíc město sužují dvě loupežnické tlupy a navíc smrtící horečka. Zvládnou tohle vše naši hrdinové? No - každý tak, jak může dle svých sil.
Těším se na další díl.