Katova dcera a král žebráků

Schongauský kat Jakob Kuisl spadl do nastražené pasti. Při návštěvě v Řeznu najde svou sestru a švagra v lazebně mrtvé. Městské stráže zatknou Kuisla jako podezřelého a uvrhnou ho do vězení. Nyní jemu, katovi, hrozí mučení a poprava. Jeho dcera Magdalena a medik Simon horečně hledají skutečného pachatele a narazí přitom na komplot, při němž je ohrožena budoucnost císařské říše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113786/big_katova-dcera-a-kral-zebraku-QjK-113786.jpg 4.5176

Katova dcera 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der König der Bettler, 2011

Kniha Katova dcera a král žebráků

Petrasuvicka
17.10.2021

Masakr. Kromě toho, že mrtví tam padají jak mouchy, je děj velice dobře propracovaný, taky pěkně zamotaný a překvapivý v mnoha ohledech. Třeba v tom, co Jakob všechno dokáže přežít :D :) Dokonce mám chuť se podívat do Řezna, takže se mi líbí autorův bonus v podobě "turistického průvodce" na konci každé knihy.

keselylenka
25.08.2021

Opět další skvělé pokračování. Zajímavý příběh, kde jako plus vidím to, že nejen prožíváme nové příběhy, ale také skládáme mozaiku minulosti. Hned jdu na další.

evilunicorn
15.04.2021

Tohohle sveřepého, podmračeného a zabejčeného kata a jeho prostořekou a vznětlivou dceru prostě nejde nemilovat! Oliver Pötsch mi opět naservíroval úžasný příběh plný spiknutí, mučení,lesku i bídy Řezna a zajímavých postav.Tohle je prostě slast číst.. Originální,se skvělou zápletkou,nenudil jsem se ani minutu.

Šnek86
26.03.2021

Tak tohle byla jízda, opět skvělý příběh.
Tentokrát je kat falešně obviněn z vraždy své sestry a švagra, přičemž ho trápí démoni z válečné minulosti. Simon s Magdalenou utíkající před lynčujícím davem se ho z toho snaží vysekat.
Zápletka střídá zápletku.Nikdo neví komu se dá věřit a komu ne, důmyslné komploty a intriky na každém kroku, záhadný prášek a politika. Příběh promyšlen do detailů, opět jsem se bavil.A cestovní průvodce na konec.

moudivlacek
17.11.2020

Krutý a děsivý další příběh kata Kuisla a jeho rodiny, obzvláště jeho dcery Magdaleny a jejího milého Simona. Vyprávění o krutosti té doby, o minulosti Jakoba, před kterou není úniku, a která stojí málem Jakoba, a nejen jeho, život. Zpočátku člověka mohou mást tajemní lidé beze jména, ale velice rychle rozdělíte dobré a zlé i svým instinktem.
Jakob je mistr kat a tentokrát pozná mučírnu z té druhé strany. Rovněž pro životy svých milovaných je ochoten obětovat vše, i svůj život. A Magdalena pozná, jak moc miluje Simona, a jak moc touží žít poblíž své rodiny. Doporučuji tuto knihu.

evickakyticka
31.10.2019

Hodnotím plným počtem, protože z historických detektivek, které jsem četla, se mi zdá nejlepší. Asi to bude z důvodu, že hlavní postava - kat - se ocitá v nebezpečí. Taky se mi líbil jako chlapská postava:) A jak to tak v historických románech bývá, každá páchnoucí ulička, každý žebrák, mastičkář a jiné postavy zde najdete a tak to mám ráda.

Standa24
28.10.2019

Napínavý příběh, který se dobře čte, jen těch šťastných náhod na konci bylo trochu moc ...

TeaPeter
12.08.2019

Tenhle díl mi proti předchozím dvěma přišel už nějak příliš překombinovaný. Zejména vyvrcholení si nijak nezadalo s béčkovým akčním filmem na samotném konci říznutém dobrou dávkou mýdlové opery. Zajímavá byla naprosto okrajová zmínka o anglickém potu. O téhle mysteriozní chorobě jsem četl poprvé, i když se jednalo o katastrofu srovnatelnou s mořem. A dodnes nikdo neví, co to bylo za nemoc, protože sama vymizela.