Katova dcera a král žebráků

Schongauský kat Jakob Kuisl spadl do nastražené pasti. Při návštěvě v Řeznu najde svou sestru a švagra v lazebně mrtvé. Městské stráže zatknou Kuisla jako podezřelého a uvrhnou ho do vězení. Nyní jemu, katovi, hrozí mučení a poprava. Jeho dcera Magdalena a medik Simon horečně hledají skutečného pachatele a narazí přitom na komplot, při němž je ohrožena budoucnost císařské říše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113786/katova-dcera-a-kral--113786.jpg 4.5146

Katova dcera 3.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Knižní klub

Die Henkerstochter und der König der Bettler, 2011

Kniha Katova dcera a král žebráků

evickakyticka
31.10.2019

Hodnotím plným počtem, protože z historických detektivek, které jsem četla, se mi zdá nejlepší. Asi to bude z důvodu, že hlavní postava - kat - se ocitá v nebezpečí. Taky se mi líbil jako chlapská postava:) A jak to tak v historických románech bývá, každá páchnoucí ulička, každý žebrák, mastičkář a jiné postavy zde najdete a tak to mám ráda.

Standa24
28.10.2019

Napínavý příběh, který se dobře čte, jen těch šťastných náhod na konci bylo trochu moc ...

TeaPeter
12.08.2019

Tenhle díl mi proti předchozím dvěma přišel už nějak příliš překombinovaný. Zejména vyvrcholení si nijak nezadalo s béčkovým akčním filmem na samotném konci říznutém dobrou dávkou mýdlové opery. Zajímavá byla naprosto okrajová zmínka o anglickém potu. O téhle mysteriozní chorobě jsem četl poprvé, i když se jednalo o katastrofu srovnatelnou s mořem. A dodnes nikdo neví, co to bylo za nemoc, protože sama vymizela.

pingu1
28.02.2019

Další napínavá detektivka, třetí v pořadí. Opět měla švih, pěkně se četla a nalákala na další díl :-)

Mufa
30.07.2018

Tenhle autor mě prostě baví, nedá se od toho odtrhnout. Možná jsou některé momenty neuvěřitelné, ale není to naučná literatura, ale detektivka ze 17. století. A ducha doby to má. Dva díly přečtené, další dva zbývají.

DuncanIdaho
21.04.2018

Příběh plný zvratů. Četlo se to docela dobře, jen určité části knihy byly dosti neuvěřitelné. To, co přežili některé postavy, je dosti přehnané.

Jack Bauer
07.01.2018

Třetí kniha ještě lepší než předchozí dvě. Dá se číst samostatně, bez předchozích dílů. Napínavé od první stránky do poslední, od knihy jsem se nemohl odtrhnout, ani jsem nejedl jen četl a četl. Historická detektivka plná intrik a podrazů ne nepodobná krimi v naší době. Největší zločinci jsou ti nahoře, poslanci, soudci a jiní takzvaní vážení občané, kteří musí soudit lůzu a obyčejné občany, aby sami skryli své zločiny.

alzbetaf3
14.12.2017

Za mě zatím nejlepší kniha ze série. Velice poutavý děj s rychlým spádem a nepředvídatelnými zápletkami. Až mě mrzelo, když jsem se ocitla na konci. Jsem zvědavá na další :)