Katova dcera a černý mnich

Katova dcera a černý mnich https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86998/bmid_katova-dcera-a-cerny-mnich-WDx-86998.jpg 4 292 68

Katova dcera série

Volné pokračování 1. části trilogie Katova dcera. Druhá část historické krimi trilogie, v níž se hlavní aktéři schongauský kat Jakob Kuisl, jeho dcera Magdaléna a medik Fronwieser vydávají po stopách spáchaných zločinů. V lednu roku 1660 zemřel dramatickým způsobem v Altenstadtu blízko bavorského města Schongau farář. Před svou smrtí stačil ještě upozornit na prastarý hrob, který objevil pod svým kostelem. V obrovském sarkofágu jsou nalezeny pozůstatky templářského rytíře a tajemný vzkaz, který mrtvý zanechal budoucímu světu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der schwarze Mönch , 2009

hankapimi
07.04.2021 3 z 5

Středověká odpočinková"detektívka" o hledání pokladu, šifry, odkazy a znamení. Hlavní postavy známe z Katovy dcery. Napsáno poutavě a čtivě, včetně zajímavého a rozsáhlého doslovu. Takové počteníčko s nohama v teple s horkým čajem a jen přes okno kouknout ven. Počasí stejné venku i v knize....

Šnek86
22.03.2021 4 z 5

V tomto pokračování se kat a medik pouští do vyšetřování otravy faráře. Přičemž řeší hádanky, které je zavedou až k pokladu templářů. Cestou se musí vypořádat s nástrahami v podobě loupežníků, nebo sektou tajemných mnichů. Opět zdařilý příběh a doslov autora.Pokračuji v sérii.

zahradnice18
04.02.2021 3 z 5

Nejlepší byl doslov autora. Hlavní hrdinka mě chvílemi rozčilovala.

Siege03
05.01.2021 5 z 5

Vynikající,čteno jedním dechem ????

Luigi1
01.01.2021 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu,kde se prolíná minulost s přítomnosti

hanzmb
02.12.2020 5 z 5

Ani 2. díl neztratil nic na své čtivosti. Samozřejmě se nejedná o nějakou "velkou" literaturu, ale to se od tohoto typu ani neočekává. Hlavní je, že strávíte pár příjemných hodin při její četbě. Rozdělení na 3 hlavní hrdiny, jejichž osudy se paralelně prolínají, jen čtivost podporuje. Autor zvládl elegantně i templářský poklad, což je téma, na které už jsem alergický.

ERIK 2
07.04.2020 5 z 5

Super počteníčko s množstvím záhad i s dodnes existujícími místy kde se děj této knihy odehráva. Sem tam jsem se v ději i zamotal ale pak se to všechno krásně vysvětlí. Templářský poklad jak je to lákavé, ale není všechno zlato co se třpytí.

moudivlacek
01.03.2020 5 z 5

Krásná ukázka náboženské šílenosti a zvrhlosti a vražd lehce omluvitelných ve jménu Boha. Jde jen o to, jakého "Boha" kdo vyznává. Zde je hlavní linkou příběhu hledání ztraceného či dobře ukrytého pokladu Templářů. Simon spolu s Benediktou - údajnou sestrou zavražděného faráře pátrají spolu po pokladu. Ale zaplete se do toho i kat a jeho dcera Magdalena.
Navíc město sužují dvě loupežnické tlupy a navíc smrtící horečka. Zvládnou tohle vše naši hrdinové? No - každý tak, jak může dle svých sil.
Těším se na další díl.

evilunicorn
24.02.2020 5 z 5

Vždycky jsem si říkal,jak by asi vypadal příběh typu Šifra mistra Leonarda,kdyby se narouboval na věk středověku.Nu a vida,zde leží odpověď! Výborný strhující příběh bez hluchého místa s výraznými postavami.Kat je tak akorát obhroublý,lehce cynický muž avšak s bystrým úsudkem, stejně tak jako mnoho dalších postav.A kdo četl doslov musí uznat,s jakou péčí se autor přípravě této knihy věnoval.Naprostá pecka, neuvěřitelně čtivé,bravo.

Lucik94
01.12.2019 5 z 5

Lepší než první dil. Propracovanější zápletka. Jedním dechem jsem to nečetla. Pozvolna jsem se propracovavala texty. Někdy jsou popisne casti zdlouhave. Líbilo se mi vykreslení postav, bylinkářství a léčitelství středověku, uvažování lidi... Doporučuji :-)

Kamuniak
24.10.2019 4 z 5

Zajímavá historická detektivka která se odehrává na skutečných místech .

Standa24
25.08.2019 4 z 5

Zdařilé pokračování prvního dílu, i když ten se mi líbil o něco více. Vzhledem k náboženské tématice a tajemstvím mi příběh trochu připomíná knihy od Dana Browna s prof. Langdonem. Některé pasáže byly trochu neuvěřitelné :-)

TeaPeter
31.07.2019 4 z 5

Dobré pokračování série. Konec byl možná trochu na hraně představitelnosti a uvěřitelnosti, ale zajímavý.

pingu1
28.02.2019 5 z 5

První díl se mi líbil víc, ale i tenhle se četl pěkně svižně a můžu doporučit :-)

evickakyticka
22.01.2018 3 z 5

Docela jsem se těšila na historickou detektivku. Tu jsem dostala. Ale musím si odmyslet náboženský podtext a jeho fanatismus. Jinak jsem spokojená. Nejvíc mě bavilo číst o léčitelství, které se v knize jen mihlo. Ale musím hodnotit třemi hvězdami, předchozí díl se mi líbil víc a v tomto bylo přepánbíčkováno.

karolina7748
21.01.2018 5 z 5

Další skvělý detektivní příběh,jsem nadšená i ze závěru,kde autor popisuje skutečná místa,kde se děj odehrává, taková pozvánka se do těch míst vypravit.

Jack Bauer
29.12.2017 5 z 5

Mnozí tu píší, že je to slabší než první díl, já tvrdím opak. Od první stránky mě hned vtáhla do děje a nepustila až do konce, žádné sebemenší hluché místo. Napsáno tak, jako bych se díval na film, každý detail se mě neustále vybavuje. Kniha má velký spád, nenudí ani chvíli. Krásně jsem se vnořil do tehdejší doby. V Augsburgu jsem byl, moc krásné město do které po dočtení celé série znovu rád zavítám, abych ho viděl v jiném světle. Přenést se do tehdejší doby. Autor v závěru knihy sám uvádí, která místa navštívit.

Art82
08.10.2017 5 z 5

Další opravdu skvělá kniha. Tahle série mi fakt nedá spát. Prostě přečteno jedním dechem.

DuncanIdaho
04.07.2017 4 z 5

Zajímavá "detektivka" ze 17. století. První díl byl asi opravdu lepší, ale i tento se dal dobře číst. Hlavně to není střílení od začátku do konce, jako nějaké dnešní filmové detektivky.

Juri81
28.04.2017 4 z 5

S templáři se dřív nebo později popere každý autor historických románů či detektivek. Ať chce nebo ne, jednou dojde na lámání chleba. Ne vždy se to ale povede. Někdo se s tím vypořádá bez ztráty kytičky, zatímco jiný (třeba Vlastimil) přecení své síly (rozuměj znalosti). Templářská témata jsou vždy těžce uvěřitelná. Většinou je to nad hranou věrohodnosti. Samé hádanky, křížovky a zahalená tajemství, které si sami nachází svého hledatele a přesně i to zde knížce ubírá jednu hvězdu. Všechno ostatní však drží pevně jako samotné templářské tajemství. Autor ví, o čem píše. Historicky a geograficky je neprůlomný a to je u těchto témat co říct. Nejenže všechna místa před tím navštívil a skládal do příběhu, ale i se radil s odborníky na konkrétní problematiku. Kniha má opět silný úvod s rodícím se strhujícím příběhem. Pötzsch zde ani napodruhé nezklamal a pokud se vám líbila Katova dcera, bude se vám líbit i černý mnich.