Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta

1486: Knittlingen platí za klidné místo v hornaté oblasti Kraichgau do té doby, než do města vkročí komedianti. Najednou se v okolí začnou ztrácet děti. Johann Georg, zvaný „Faustus“, Šťastlivec, to nevnímá. Jeho zajímá jen kejklíř a mág Tonio del Moravia, který mu předpovídá velkou budoucnost. Johann se připojí k záhadnému společníkovi a společně táhnou zemí. Mladík lačně vstřebává vše, co ho Tonio učí. Avšak v Toniových ponaučeních se tají netušené nebezpečí a Johanna se brzy zmocní pocit, že jeho Mistr je ve spojení s temnými mocnostmi. Silami, které začnou určovat jeho další život… Oliver Pötzsch, autor bestsellerové série o Katově dceři, se nechal historickou postavou doktora Fausta inspirovat k jedinečnému dobrodružnému románu, který představuje úžasný čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434447/big_kejklir-MQ1-434447.jpg 4.271

Faust 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Brána

Der Spielmann: Die Geschichte des Johann Georg Faustus, 2018

Kniha Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta

keselylenka

Je pravda, že z pohledu děje je kniha možná pomalejší, ale přesně to ji pro mě dělalo zajímavou. Vlastně mi až vadil akční závěr. Kniha se dobře četla, příjemně ubíhala a být jde o fikci, vnímala jsem ji jako takové memoáry.

Sůvazknihovny

Zpočátku jsem se musela smířit s nějakými informacemi, se kterými jsem moc nesouznila, pak se všechno ostatní rozjelo a četlo se jedním dechem. Je to mistrně napsané, děj má spád, žádné nudné pasáže. Vzápětí jsem přečetla i druhý díl (Mistr) a ten byl ještě lepší.

essene
14.11.2021

Pěkná,čtivá...

KuroHaru
14.11.2021

Lepší tři hvězdičky. Faustem se tak trochu zabývám v rámci svojí dizertace, takže mě moc zajímalo, jak se této látky Oliver Pötsch zhostí. Výsledný dojem mám takový, že mě kniha místy nudila, místy zase bavila, ale postava Fausta, dělající jeden fail za druhým, mi lezla neskutečně na nervy. Líbilo se mi satanistické ladění některých scén a jakési osudové "znamení zla", které Fausta provázelo jeho životem už od narození.
Další věc, která mě však vytáčela, bylo to, jak autor místy tlačil na pilu, až (hlavně dialogy) působily hrozně strojeně a nepřirozeně, a do toho ještě prapodivně hovorový a do daného období absolutně nezapadající překlad některých výroků.
Druhý díl si už (také vzhledem k jeho rozporuplné hodnocení zde na databázi) nejspíše nepřečtu.

fisa14
22.10.2021

Kniha se moc dobře četla. Těším se na pokračování.

Valdora
18.10.2021

Od autora jsem nejdříve četla Katovu dceru. Sága mě velmi zaujala, přečetla jsem všechny díly, proto jsem sáhla i po této knize. Příběh je určitě zajímavý, ale na můj vkus zbytečně natahovaný, bylo tam dost pasáží, které by se daly vynechat. Příběhu by to přidalo na dynamičnosti, tak jsem občas i některé stránky přeskakovala.

Pavlína2019
12.10.2021

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je velice napínavá, zajímavá, krásně se čte. Dozvěděla jsem se zase nové věci. Popisy dávných dob jsou také velice zajímavé. Autor mě opět nezklamal. Ze série "Katova dcera" jsem přečetla také všechny díly. Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila. Nechápu negativní komentáře, jsem opravdu nadšená. A všem doporučuji!!

ajaworld
23.08.2021

Kniha je opravdu čtivá, ale to tak nějak nestačí. Žádná hlubší myšlenka, v podstatě jednoduchý nenáročný text, některé situace se stále v obměnách opakují, což se posléze stává nudným a unavujícím. Méně je někdy více. Navazující díl Mistr si již pravděpodobně nekoupím.
Byla to moje první kniha od autora. Časem zkusím tzv. katovskou sérii.