Katova dcera

Katova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76178/bmid_katova-dcera-Gjq-76178.jpg 4 470 128

Katova dcera série

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Henkerstochter , 2008

janik6969
21.04.2021 5 z 5

mám ráda knihy s historickou tématikou, tajemnem, dobrodružstvím... tato kniha je dobře napsaná, napínavá od první do poslední stránky. Sice zatím nevím, proč série nese souhrnný název Katova dcera, když hlavní postavou je její otec - kat, ale věřím, že to byl autorův záměr a v dalších dílech dostane výraznější úlohu. Přidávám si celou sérii do plánu přečtení a velmi se na ni těším. Všem vřele doporučuji

hankapimi
06.04.2021 3 z 5

Dobře napsaná a napínavá středověká "detektívka" pro příjemné chvíle oddychu. Líbí se mi pěkně vykreslené hlavní postavy historického románu, zvláště netradičně pojatý schongauský kat. Vzdělaný, spravedlivý, rozumí léčení, bylinám i jedům a snaží se zachránit nevinné a potrestat padouchy. A tak to má být...

Šnek86
13.03.2021 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo.Mistr kat, jako Sherlock Holmes se svou dýmkou a medik Simon, jako jeho pomocník Watson.Jako jediní mají něco v hlavě a snaží se osvobodit neprávem vězněnou porodní bábu a přijít na kloub tajemným znamením a vraždám malých dětí.A tak potrestat pravé viníky.Zajimavý doslov autora vše jen pěkně shrne a uzavře.Už teď se těším na další díl.

Marcik7
12.02.2021 5 z 5

Tak napínavou knihu jsem už dlouho neměla v ruce (ty současné thrillery mě zatím míjejí) a určitě si přečtu všechna pokračování. Příběh pozoruhodného kata ze Schongau, jeho půvabné dcery, porodní báby - bylinkářky podezírané z čarodějnictví, tehdejšího "lékaře" a jeho syna medika a samozřejmě místní honorace v čele s radními města. Určitě doporučuji!

Luigi1
31.12.2020 4 z 5

Tato historická detektivka je zajímavá svým příběhem,který mě zaujal.idyž detektivní žánr mě moc netakuje

Johana
23.12.2020 3 z 5

Taková solidní, pomalejší historická detektivka, podle mne vhodná na večery na chatě, potažmo k jídlu. Okořeněno čarodějnictvím.

Sarah01
15.10.2020 4 z 5

Zajímavý středověký příběh, jehož hlavní postavou je spíš kat, než jeho dcera. Líbí se mně, že autor napsal tuto sérii na základě pátrání po svých předcích - katech. Z hlediska některých dobových reáliích je knížka určitě zajímavá, ale ten závěr mi připadá taky takový až překombinovaný a těžko uvěřitelný. Určitě se ale pustím do dalších dílů.

malkina11
14.05.2020 5 z 5

Přišlo mi příhodné začít číst v předvečer filipojakubské noci knihu o čarodějnicích. Příhodné to nakonec bylo i vzhledem k současné situaci - městská rada v románu řeší výstavbu chorobince (leprosária) pro nemocné leprou, kteří zvonili zvony a řehtali řehtačkami, aby se jim zdraví lídé zdaleka vyhnuli. Příjemná historická detektivka, kde kat a medik zamilovaný do katovy dcery pátrají po vrahovi dětí, které hledaly útočiště u porodní báby, falešně obviněné z čarodějnictví.
Příjemné, pohodové čtení, ráda si přečtu další díl.

Vik40
03.04.2020 3 z 5

Historická skorodetektivka. Moc komplikovaný až ujetý závěr. Jinak číst se dala, ale jestli půjdu do dalšího dílu, zatím nevím. Takže asi takto.

vila_z_lesa
02.02.2020 3 z 5

Čtivá knížka, měla pár chyb, místy jsem ztrácela nit, konec takový překombinovaný. Přesto si ráda přečtu další díly.

moudivlacek
22.01.2020 5 z 5

Fantastická kniha s příběhem na základě skutečných událostí, i když lehce upraveným. Kat, který dělá dobře své řemeslo, je velice inteligentní, čestný a zároveň nešťastný. Teď je obviněna stará porodní bába, která je údajnou čarodějnicí a vražedkyní. Tomu ale on nevěří, rozhodne se jí pomoci. Musí velmi opatrně, aby sám se svou rodinou nebyl v ohrožení. A nebyl by to příběh, kdyby tu nebyla i trošku láska, i ta tehdy zakázaná. A je tu medik, který už tehdy chápe, že pravá medicína je o něčem jiném, než kterou vykonává jeho otec městský felčar.
Až na konci příběhu jsem si oddechla, mrazení v těle konečně skončilo. Ráda jsem si přečetla i dovětek autora, velice poučné. Po přečtení vím jen jediné jistě - jsem ráda, že jsem nikdy nezažila dobu mistra kata Jacoba a ani čarodějnické procesy.
Doporučuji

pavlinka0250
14.11.2019 4 z 5

Zajímavý příběh z dávných časů, místy hodně napínavý , až strašidelný.
Určitě si přečtu pokračování.
****

Lucik94
25.10.2019 5 z 5

Jedna z knih, co člověka obohatí. Autor nas hezkym popisem vtáhne do středověkého městečka. Jako bych tam byla! Postavy mají propracovane charaktery. Příběh je čtivý.
Chybka, že se svazanyma nohama se blbe beha, příběhu nesluší.
Celkove hodnotim plnym počtem, protoze jsem si pěkně početla. A o to přece jde!

hanzmb
08.10.2019 5 z 5

Velmi čtivě napsané. Není to typická detektivka, spíš historický román s krimi zápletkou. Výborný popis prostředí. Zazní i pár věčných pravd např. v závěrečné diskuzi s Lechnerem. Jen nechápu, proč katova dcera v názvu, když to je spíš až druhořadá postava.

Standa24
16.08.2019 5 z 5

Napínavý příběh s detektivní zápletkou, který se odehrává těsně po skončení třicetileté války. Líbilo se mi vykreslení různých vrstev tehdejší společnosti včetně pověrčivosti a způsobu uvažování tehdejších lidí.

Schamila
14.08.2019 4 z 5

Pěkná historie se vším všudy, pěkný příběh, zkrátka pohodová historie

Elsinor024
03.07.2019 3 z 5

Pribeh celkem dobry, ke konci se rozbehl v napinavosti, vyborne vykresleni historickych faktu a mentality lidi v 17. stoleti. Kat lidumil a amatersky detektiv, proc ne:)
Co mi ale hodne vadilo a za to strhavam hodnoceni, je par poradnych chyb autora.
Jeden clovek je omraceny a uneseny, pak se bavi s unosci, dokonce jednoho napadne. Za par desitek stranek na to autor zapomene a vypravi, jak ten uneseny clovek stale predstira po omraceni mdloby, aby unosci nepoznali, ze uz se probral...
Uneseny premysli, ze se nejdriv zbavi pout na svazanych rukou a na nohou. Prichazi unosce, clovek se rychle zbavi pout na rukou prerezanim o ostry kamen a okamzite utika.
A mohla bych pokracovat. Tohle z romanu dela trochu amaterskou praci, pres ostatni klady..

TeaPeter
10.05.2019 4 z 5

Celkem slibný začátek série historických detektivek. Moc mě zaujalo líčení zběsilé pověrčivosti a potlačování normálního úsudku, kterých tahle doba byla plná.

pingu1
28.02.2019 5 z 5

Historická detektivka, která se velmi dobře čte. Nic náročného, ale děj odsejpal, za chvíli jsem byla na konci a šla na další díl :-)

DuncanIdaho
21.02.2019 4 z 5

Bylo to moje první setkání s katovou rodinou. Tato kniha mne povzbudila, abych si přečetl další knihy této série. Je zde nenáročný ale zábavný detektivní případ. Kniha také popisuje život a jednání lidí v době po třicetileté válce. Je to poměrně pěkná a čtivá kniha.