Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116402/mid_sila-vzdoru-nv6-116402.jpg 4 5105 5105

Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)
Originální název:

The Hunger Games: Mockingjay , 2010


více info...

Přidat komentář

Teddy2023
20.05.2024 2 z 5

Říká se, že třetí díl by měl být nejlepší. U této série se mi zdál nejslabší...

zirafinec
12.05.2024 5 z 5

Jsem beze slov.
Jediná škoda je toho podivně zrychleného konce...


tereza5675
02.05.2024 3 z 5

Miluju se nejdřív podívat na film a teprve poté si přečíst knížku. Docházejí mi pak souvislosti, které mi z filmu unikaly a dozvím se i věci, které se do něj nedostaly. Tady jsem bohužel ten pocit neměla. Bylo tam něco jinak a dozvěděla jsem se pár maličkostí navíc, ale nemělo to ten wow efekt. Občas jsem se v tom ztrácela a najednou tam bylo tolik postav, že jsem vlastně nevěděla, která zrovna umřela. Zároveň jsem tam měla i oblíbené postavy, které když zemřely, tak jsem neměla možnost, aby mě to nějak zasáhlo. A i když to skončilo přesně tak jak jsem chtěla, nezanechalo to ve mně pocit uspokojení. Z filmu jsem ho však měla a z předchozích knížek také. Celé to na mě působí, jako honem honem, ať už je to napsané, ať už to chtěla mít spisovatelka prostě už za sebou nebo na ni tlačilo nakladatelství. Je to strašně velká škoda.

Njangu
18.04.2024 5 z 5

Došli mně slova.

Budu-li hodnotit jenom knížku, tak super, příběh se neskutečně povedl a já jsem z celé série nadšená.
Ale....
V souběhu současné světové situace bylo přečtení tohoto díla trošku peklem. Protože současná světová situace, jakoby tomuto příběhu z oka vypadla. Lidé zapomínají a války se vracejí.......
BOHUŽEL :(

apq
13.04.2024 1 z 5

No, co k tomu říct?
První díl byl skvělý, druhý vcelku dobrý, ale tohle bylo fakt strašný.
Prvních asi dvacet stránek jsem se marně snažila začíst, ale pak jsem to vzdala a už jen listovala. Chaos nad chaos a strašně prekombinované a k tomu ještě nudné.
Jakkoliv jsem si sérii docela oblíbila, k tomuto dílu se už rozhodně nevrátím.

Janulica
08.04.2024 5 z 5

Krásné zakončení strhující trilogie.

Bookworm345
24.03.2024 3 z 5

A takhle, dámy a pánové chcípá dokonalý potenciál na epické zakončení dystopické trilogie.
Doslova první dvě třetiny se děje úplný kulový. Potom následujou celkem napínavé části, to uznávám. Ale tomuhle chybí pořádné vyvrcholení(a já miluju epický bitvy), takže mě to zklamalo.
Já nevím, já prostě nemám ráda žádnou z postav. Tady nikdo nemá pořádný charakter a osobnost.
A totálně zbytečných smrtí je tady hafoo.....už to budí dojem, že se jich autorka jenom prostě chtěla zbavit.
Chápu, že to má asi bejt myšleno tak, že ve válce umírají lidi a může natáhnout bačkory kdokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Tak to chápu já. Ale teď už nejsme v aréně, jako v aréně, takže asi zbytečnost.
Jinak celý svět a systém je dobře napsaný a dost zaujímavý. I Katnissina doslova v prdeli psychika stojí za zmínku. Tady to působí reálně a uvěřitelně.
..............................
Celkově: Hunger Games stojí za přečtení. První dva díly jsou skvělé. Tenhle už tolik ne.

SáraR.
10.03.2024 4 z 5

Tak na to, že mě kniha na začátku moc nebavila, chyběla mi tam ta akce Hladových her, konec všechno vynahradil. Rozhodně jsem nečekala, že to dopadne takhle, až mrazivě reálně. Líbilo se mi, jak se tento díl hodně točil kolem Katnissiny psychiky, to tomu dodávalo uvěřitelnost.

risha03
25.02.2024 3 z 5

Nejslabší díl série. Zatímco první dva se četli jedním dechem, zde jsem se docela i nutil číst. Ono reálně je zde minimum děje, Katniss je otravná. Pár světlých chvil to má, jak jsem již psal dříve, je to skvěla antiutopie pro teenagery, která mě baví i v dospělosti. Moment kdy nová vláda má úspořádat nové hladové hry je prostě parádní a obdobné světlé chvíle zachraňují celou knihu od špatného hodnocení. Takhle za mě průměr.

Michelle13
21.02.2024 3 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil z celé série asi nejmíň. Přišlo mi, že z hlavní hrdinky chtějí udělat nemocnou holku, která furt brečí, trpí na úzkosti a deprese. Měla jsem z toho pocit, že ji nutí do něčeho co ona nechce, ale stejně šla a udělala to, protože neměla na výběr. Popravdě mě to tak nebavilo jako první dva díly a taky trvalo déle než jsem tu knihu dočetla. Už od začátku jsem měla problém, abych knihu dočetla, v tomto díle mi Katniss opravdu lezla na nervy, všem se když tak omlouvám, ale tento díl je nejslabší z celé série.

Zuzka_Zuu
01.02.2024 5 z 5

Nádherné zakončení série i když o něco málo slabší než předešlé díly. Válka, vyvrcholení a nevyhnutelné oběti. Katnissiny myšlenky dávaly opět větší smysl k tomu proč co dělala a jak se chovala. Stojí za přečtení.

lištička123
26.01.2024 4 z 5

Malinko slabší díl, nicméně výborné zakončení.

Mala-liska
03.12.2023 5 z 5

Krásné zakončení trilogie, kniha jako všechny ostatní byla čtivá a mistrně psaná

Ristridin
30.11.2023 5 z 5

Tak třetí díl je u mě sice nejslabší a dal bych spíš 4/5, ale za ten závěr si to zaslouží nakonec plný počet. Mrazivé ukončení celé série.
Popis a průběh války mi přišel trochu příliš rychlý a zde je asi dobře, že filmově vznikly dva díly, které dokázaly ukázat válku s Kapitolem i o něco detailněji v jiných krajích (takže za mě plus filmů oproti předloze, která byla stručnější). Stejně tak z pohledu emocí, Katniss už v knize působí příliš vyprahle, což je nakonec ale pochopitelné.
V závěru v epilogu už jí vlastně žádné pocity nezbyly a jede spíš na automatiku jako stroj.
Nutno dodat, že u žádné postavy si nemůžete být jistí, že vše přežije, smrt střídá smrt. Ukončení skvělé a vlastně by mě zajímalo, zda si vítězná strana nakonec pomohla. Vedlo to všechno ke zlepšení nebo se jen přerozdělila moc mezi jiné osoby, které umně schovávají vlastní ambice? Těžko nastartovat něco po takové dlouhodobé tyranii.

Nathally
06.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Celá tato série mě moc bavilo, jen mě neskutečně štval Peeta, i když vím, že ho Kapitol mučil, ale i tak ho to neomlouvá. Celkově bych byla asi raději, kdyby Katniss skončila s Hurinákem. Obrovský šok byl u Prim.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Tak jako ANO, první a druhý díl bavil určitě více. Děj se hodně posunul: válka, chudák Katniss musí hodně rychle dospět a přijmout spousty vážných rozhodnutí. Pořád velmi nadprůměrné vyprávění, možná by to šlo odvyprávět trošku rychleji... jako rozloučení více než důstojné, celá série se povedla.

m2056
01.09.2023 5 z 5

Třetí díl bohužel poslední nečekal jsem takový závěr aspoň je to zajímavé až do konce. Čte se vážně dobře.

puczmeloun
29.07.2023 4 z 5

CITACE: "Kolektivní vědomí má ale obvykle krátkou paměť. Jsme vrtkavé pošetilé bytosti s výjimečným darem ničit samy sebe."

...válka, vojenská a lidská dilemata, dystopie a vývoj lidstva pohledem spisovatelky. A ona zmíněná válka (spolu s přímou "hladovo-herní" akcí), která je v celé knize jen málo, slouží jako pozadí rozhodování o tom, kdy je možné obětovat lidské životy, jak vybírat mezi dvěma špatnými možnostmi, jak osobní cíle ustupují obecnému "blahu", jak jednotlivé osobnosti rozhodují v celkovém dění posouvané mnoha nebo jaké detaily rozhodují posun dějin. Celý příběh sice přímo navazuje na předchozí dva díly, ještě víc než předtím je to ale celé možné brát jako metafora toho, jak šílené lidstvo může být. Ona "individuální" dystopie hladových her a skupinová čtvrtoher se tady mění v chaos občanské války a řadu hutného psychologického pesimismu. A i optimističtěji laděné zakončení se mu nevyhýbá...

18LenkA12
10.07.2023 4 z 5

Třetí díl série, začíná přesně tam kde skončil díl předchozí. Hlavní hrdinka opět popisuje spoustu situacích z předešlých dílů. Nějaké detaily případně vysvětlení chování damych postav je k závěru dobře vysvětleno a ve srovnání s filmem rozhodne lepší. Ač nějaké detaily byly překvapivé, stále je pro mě lepší filmové zpracování než knižní předloha.

stelka_knihomol
21.05.2023 5 z 5

Všichni povinně přečíst