Kacířství

Simon Hathaway, člen templářské Vnitřní svatyně, vnáší coby nový šéf do oddělení historického výzkumu Abstergo Industry chladný rozum a nezaujatý přístup. Jenže Simon je rovněž neukojitelně zvědavý a fascinovaný představou, že by historické dění zažil na vlastní kůži, prostřednictvím svého předka, Gabriel Laxarta, který bojoval po boku legendární Johanky z Arku. Když se zúčastní pilotního projektu nově vytvořeného Animu, odhalí Simon něco, na co nebyl připraven: Jak hluboko do minulosti konflikt mezi templáři a asasíny vlastně sahá. A co všechno je Gabriel ochotný udělat pro ženu, kterou miluje a které si hluboce váží. A přijde také na nejnebezpečnější pravdu ze všech: Kdo je kacíř… a kdo skutečný věřící....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334229/big_kacirstvi-7zs-334229.jpg 4.147

Assassin's Creed 9.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Heresy, 2016

Kniha Kacířství

Claudius

(+ SPOILER) Historická exkurze do období Stoleté války a výběrový životopis Johanky z Arku. Kdo v tom čeká asasíny, bude možná trochu zklamaný, protože tam vlastně skoro žádní nejsou. Hlavní postava v historické linii se asasínem vlastně nikdy nestane a hlavní postava v "současné" linii je, no, templář. A akademik. Vraždy, parkur a skryté čepele tak spíše absentují.
Linie v současnosti je, jak bývá u Assassin's Creed zvykem, taková nijaká a nezaujme. Simon dostane absurdní časový termín, který je tam jen proto, aby tam vůbec byl nějaký tlak na hlavní postavu; a přestože všechno dělá správně, tak po něm z nějakého důvodu ostatní templáři jdou, aby se pak stejně všechno vysvětlilo. Nějak.
Historická linie spíše láká na načtení více textů o samotné La Pucelle než k čemukoliv jinému. Tradičně nesouvislý, jen do důležitých událostí rozkouskovaný text brání bližšímu souznění s postavami. Přerod Gabriela z prostého vesničana na ostříleného bojovníka tak nemáme postupný, ale tak nějak skokový.
Nicméně potěšilo mě, že jsme se podívali někam mimo herní sérii - kniha zavádí nové postavy a je tak přístupnější ne-hráčům. Kladné body připisuji i za překvapivě optimistický konec.

HockeyGirl

Bohužel u této knížky Assassin's Creed nemůžu říct, že by byla nějak moc lepší, než ty předchozí od Olivera Bowdena. Líbí se mi, že se příběh (simulace) odehrává v době Johanky z Arku, což je zajímavé a líbilo se mi číst její příběh. Její život nebyl vždycky pěkný a Johanka čelila i nepřízni a nenávisti, proto ji nazývali kacířkou. Jenže nebylo vše tak, jak se můžeme dočíst o Johance v historii doopravdy. Ale je to jen knížka, takže není skoro nic pravdivé. 3* za to, že je to ze série Assassin's Creed a za příběh Johanky.

Turlogh
12.12.2021

Za mě zatím nejlepší z celé série. Howgh.

ash3672
18.11.2020

Dám polovinu alespoň, jelikož mi přijde, že je to spíš román o Johance z Arku, než kniha Assassin's Creed. Je velice dobře napsaná, ale chybí mi tam Asasínský zápal.

StarPopcorn
21.05.2020

Je jedno jestli jste nečetli asasínské knihy od O. Bowdena, tahle kniha je pro všechny fandy světa Assassin's Creed a historie.

IYv
20.08.2019

Nevím o hře zhola nic, ale miluji historii. V první chvíli jsem byla nedůvěřivá a říkala jsem si, co z toho asi vzejde, ale historické pasáže s Johankou mě docela okouzlily. Ty jsem si vychutnala víc než soupeření templářů a asasínů. Nemám ambice pokračovat ve čtení série, ale ve čtení o Janě z Arku ano.

Yokolobuna
31.08.2018

Kacířství pro mne bylo příjemným překvapením. Osobně nejsem vyloženě fanoušek her, jsou si na můj vkus příliš podobné. Spojení tragického příběhu Johanky z Arku a fiktivního soupeření asasínů a templařů přitom v knižní podobě funguje skvěle a pátrání Simona Hathawaye v minulosti i současnosti dokáže vtáhnout. Jen škoda, že celá konspirace kolem Rikkina minimálně v téhle knize vyšumí a otázky zůstanou. Jinak šlo ale o nadočekávaní zajímavé čtení. Přečtení předešlých dílů série nepůsobí jako vůbec špatný nápad. Kdo by si to u knih podle tak masové serie jako AC pomyslel...

Bess.h
23.08.2018

Tak tahle kniha se ke mě dostala opravdu velkou náhodou. Sice o světě AC něco vím, dokonce jsem zkoušela hrát úplně první hru, ale nejsem hráč, o to víc mě tahle kniha překvapila, zaujala a nahlodala, jestli nemám zkusit i další knihy z toho universa i když jsou od jiného autora. Celý ten koncept asasínů, templářů a úlomků ráje mě nadchl a k tomu to využití historie je, pro mě jako milovníka dějepisu, něco úžasného. Téhle knížce se podařilo mě zaujmout, i když nehraju hry a tak jí může jen vřele doporučit. Dávám čtyři hvězdy, což je u mě hodně dobrý (pět dávám jen topovkám) :-)