Kacířství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Simon Hathaway, člen templářské Vnitřní svatyně, vnáší coby nový šéf do oddělení historického výzkumu Abstergo Industry chladný rozum a nezaujatý přístup. Jenže Simon je rovněž neukojitelně zvědavý a fascinovaný představou, že by historické dění zažil na vlastní kůži, prostřednictvím svého předka, Gabriel Laxarta, který bojoval po boku legendární Johanky z Arku. Když se zúčastní pilotního projektu nově vytvořeného Animu, odhalí Simon něco, na co nebyl připraven: Jak hluboko do minulosti konflikt mezi templáři a asasíny vlastně sahá. A co všechno je Gabriel ochotný udělat pro ženu, kterou miluje a které si hluboce váží. A přijde také na nejnebezpečnější pravdu ze všech: Kdo je kacíř… a kdo skutečný věřící....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334229/kacirstvi-7zs-334229.jpg 4.129
Série

Assassin's Creed 9.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Heresy, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Kacířství

Přidat komentář
IYv
20. srpna

Nevím o hře zhola nic, ale miluji historii. V první chvíli jsem byla nedůvěřivá a říkala jsem si, co z toho asi vzejde, ale historické pasáže s Johankou mě docela okouzlily. Ty jsem si vychutnala víc než soupeření templářů a asasínů. Nemám ambice pokračovat ve čtení série, ale ve čtení o Janě z Arku ano.

Yokolobuna
31.08.2018

Kacířství pro mne bylo příjemným překvapením. Osobně nejsem vyloženě fanoušek her, jsou si na můj vkus příliš podobné. Spojení tragického příběhu Johanky z Arku a fiktivního soupeření asasínů a templařů přitom v knižní podobě funguje skvěle a pátrání Simona Hathawaye v minulosti i současnosti dokáže vtáhnout. Jen škoda, že celá konspirace kolem Rikkina minimálně v téhle knize vyšumí a otázky zůstanou. Jinak šlo ale o nadočekávaní zajímavé čtení. Přečtení předešlých dílů série nepůsobí jako vůbec špatný nápad. Kdo by si to u knih podle tak masové serie jako AC pomyslel...

Bess.h
23.08.2018

Tak tahle kniha se ke mě dostala opravdu velkou náhodou. Sice o světě AC něco vím, dokonce jsem zkoušela hrát úplně první hru, ale nejsem hráč, o to víc mě tahle kniha překvapila, zaujala a nahlodala, jestli nemám zkusit i další knihy z toho universa i když jsou od jiného autora. Celý ten koncept asasínů, templářů a úlomků ráje mě nadchl a k tomu to využití historie je, pro mě jako milovníka dějepisu, něco úžasného. Téhle knížce se podařilo mě zaujmout, i když nehraju hry a tak jí může jen vřele doporučit. Dávám čtyři hvězdy, což je u mě hodně dobrý (pět dávám jen topovkám) :-)

Janičta
17.09.2017

Změna autora je jasně vidět. Struktura textu mi přijde lepší, ale hodně mi chybí souboje a řádné akce jako u Bowdena. Je tu mnohem víc řečí a politiky, ale vyprávění mělo spád a zaujalo mě. Škoda, že tu nebylo moc komu fandit. Konec na mě neměl ten wow efekt, jak asi bylo zamýšleno. 3* jsou tak akorát :-)

michal999
13.07.2017

Na novou knihu ze série Assassin´s Creed jsem čekal jako na smilování a děj odehrávající se na pozadí příběhu o Johance z Arku to jen podpořil. Počítám se za velkého fanouška AC série ať už knižní, tak herní. Trošku mě zarazila změna autora a nevím, jestli jsem si to přenesl i do četby, ale nějak jsem čekal víc. Knihy od pana Bowdena hltám bez zastavení, ale u této jsem se přistihl, že se občas musím do četby i nutit. Né že by to bylo vyloženě špatné, naopak. Ale úrovně knih od původního autora to prostě nedosahuje. Alespoň podle mě.

Alex.Barunka
02.04.2017

Nový příběh ze světa templářů a asasínů má na svědomí jiná autorka a kniha už nemá podklad ve hře. Nemohu se ubránit pocitu, že z toho šlo vytřískat trochu víc. Příběh je sice čtivý, ale naprosto předvídatelný a nerada bych použila slovo nudný, ale nějaké to uživení v podobě akce a napětí tam prostě neuvěřitelně chybělo.

Highlander
22.03.2017

V podstatě se jedná o fantasy životopis Johanky z Arku.
Do jejího příběhu jsou dobře zakomponovaní asasíni a templáři, nicméně se o nich nic extra zajímavého nedozvídáme. Byl bych raději, kdybychom více odhalili i v současnosti asasínů a templářů.
Konec jsem víceméně čekal, už od asi poloviny knihy. A tím nemyslím Johančino upálení, o kterém jsme se učili v dějepise. :)
Ale děj pěkně odsýpal, napětí nechybělo a myslím si, že mohu docela s klidem prohlásit, že je to jedna z lepších knih série, takže dávám mých obligátních 5 hvězdiček. :)
Nemuset chodit do práce, přečetl jsem ji na jeden zátah.