Kacířství

Simon Hathaway, člen templářské Vnitřní svatyně, vnáší coby nový šéf do oddělení historického výzkumu Abstergo Industry chladný rozum a nezaujatý přístup. Jenže Simon je rovněž neukojitelně zvědavý a fascinovaný představou, že by historické dění zažil na vlastní kůži, prostřednictvím svého předka, Gabriel Laxarta, který bojoval po boku legendární Johanky z Arku. Když se zúčastní pilotního projektu nově vytvořeného Animu, odhalí Simon něco, na co nebyl připraven: Jak hluboko do minulosti konflikt mezi templáři a asasíny vlastně sahá. A co všechno je Gabriel ochotný udělat pro ženu, kterou miluje a které si hluboce váží. A přijde také na nejnebezpečnější pravdu ze všech: Kdo je kacíř… a kdo skutečný věřící....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334229/kacirstvi-7zs-334229.jpg 4.129

Assassin's Creed 9.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Heresy, 2016

Kniha Kacířství

IYv

Nevím o hře zhola nic, ale miluji historii. V první chvíli jsem byla nedůvěřivá a říkala jsem si, co z toho asi vzejde, ale historické pasáže s Johankou mě docela okouzlily. Ty jsem si vychutnala víc než soupeření templářů a asasínů. Nemám ambice pokračovat ve čtení série, ale ve čtení o Janě z Arku ano.

Yokolobuna
31.08.2018

Kacířství pro mne bylo příjemným překvapením. Osobně nejsem vyloženě fanoušek her, jsou si na můj vkus příliš podobné. Spojení tragického příběhu Johanky z Arku a fiktivního soupeření asasínů a templařů přitom v knižní podobě funguje skvěle a pátrání Simona Hathawaye v minulosti i současnosti dokáže vtáhnout. Jen škoda, že celá konspirace kolem Rikkina minimálně v téhle knize vyšumí a otázky zůstanou. Jinak šlo ale o nadočekávaní zajímavé čtení. Přečtení předešlých dílů série nepůsobí jako vůbec špatný nápad. Kdo by si to u knih podle tak masové serie jako AC pomyslel...

Bess.h
23.08.2018

Tak tahle kniha se ke mě dostala opravdu velkou náhodou. Sice o světě AC něco vím, dokonce jsem zkoušela hrát úplně první hru, ale nejsem hráč, o to víc mě tahle kniha překvapila, zaujala a nahlodala, jestli nemám zkusit i další knihy z toho universa i když jsou od jiného autora. Celý ten koncept asasínů, templářů a úlomků ráje mě nadchl a k tomu to využití historie je, pro mě jako milovníka dějepisu, něco úžasného. Téhle knížce se podařilo mě zaujmout, i když nehraju hry a tak jí může jen vřele doporučit. Dávám čtyři hvězdy, což je u mě hodně dobrý (pět dávám jen topovkám) :-)

Janičta
17.09.2017

Změna autora je jasně vidět. Struktura textu mi přijde lepší, ale hodně mi chybí souboje a řádné akce jako u Bowdena. Je tu mnohem víc řečí a politiky, ale vyprávění mělo spád a zaujalo mě. Škoda, že tu nebylo moc komu fandit. Konec na mě neměl ten wow efekt, jak asi bylo zamýšleno. 3* jsou tak akorát :-)

michal999
13.07.2017

Na novou knihu ze série Assassin´s Creed jsem čekal jako na smilování a děj odehrávající se na pozadí příběhu o Johance z Arku to jen podpořil. Počítám se za velkého fanouška AC série ať už knižní, tak herní. Trošku mě zarazila změna autora a nevím, jestli jsem si to přenesl i do četby, ale nějak jsem čekal víc. Knihy od pana Bowdena hltám bez zastavení, ale u této jsem se přistihl, že se občas musím do četby i nutit. Né že by to bylo vyloženě špatné, naopak. Ale úrovně knih od původního autora to prostě nedosahuje. Alespoň podle mě.

Alex.Barunka
02.04.2017

Nový příběh ze světa templářů a asasínů má na svědomí jiná autorka a kniha už nemá podklad ve hře. Nemohu se ubránit pocitu, že z toho šlo vytřískat trochu víc. Příběh je sice čtivý, ale naprosto předvídatelný a nerada bych použila slovo nudný, ale nějaké to uživení v podobě akce a napětí tam prostě neuvěřitelně chybělo.

Highlander
22.03.2017

V podstatě se jedná o fantasy životopis Johanky z Arku.
Do jejího příběhu jsou dobře zakomponovaní asasíni a templáři, nicméně se o nich nic extra zajímavého nedozvídáme. Byl bych raději, kdybychom více odhalili i v současnosti asasínů a templářů.
Konec jsem víceméně čekal, už od asi poloviny knihy. A tím nemyslím Johančino upálení, o kterém jsme se učili v dějepise. :)
Ale děj pěkně odsýpal, napětí nechybělo a myslím si, že mohu docela s klidem prohlásit, že je to jedna z lepších knih série, takže dávám mých obligátních 5 hvězdiček. :)
Nemuset chodit do práce, přečetl jsem ji na jeden zátah.