Podsvětí

Podsvětí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275373/bmid_podsveti-NjD-275373.jpg 4 88 14

Assassin's Creed série

< 8. díl >

Píše se rok 1862 a v Londýně, kde je Průmyslová revoluce v plném proudu, se staví první podzemní dráha. Když je na stavbě objevena mrtvola, znamená to začátek nejnovější smrtící kapitoly ve staletí dlouhé bitvě mezi asasíny a templáři. Temnými tajemstvími obestřený asasín pracuje hluboko v utajení, aby ukončil nadvládu templářů nad hlavním městem. Bratrstvo ho brzy pozná jako Henryho Greena, učitele Jacoba a Evie Fryeových. Prozatím je však znám pouze jako Duch…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Underworld , 2015


více info...

Komentáře (14)

Komentáře 14 Recenze 0

DraculasLady
DraculasLady
26.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Kvalita série stoupá s každým dílem. Soucit a odpor s jednotlivými postavami si člověk vytvoří mávnutím proutku - v tomto díle je totiž od počátku jasné, kdo je na čí straně. Jen mě možná opravdu trochu mrzí, že není více propracováno propojení s přechozími asasíny/templáři trochu více. Vždy jsou jen zmíněni, nastíněna linka příběhu, ale tím to většinou končí. Džadajíp byl od začátku sympaťák. Proč? Protože i mezi dokonalou elitní skupinou lidí se najdou černé ovce. A proč jedné z nich nevěnovat zajímavý příběh, který se odvíjí s pozadím stavby londýnského metra.

Alex.rrr
Alex.rrr
14.05.2023 3 z 5

Konečně díl, kde byl už snesitelný slovosled. Příběh mám ráda i v herním prostředí, za mě fajn čtení. Pro nefandu série to nebude žádná osvěta, nečekejte nic převratného.


adevr
adevr
14.05.2023 4 z 5

Docela dost, samozřejmě mimo akčního děje, jsem se dozvěděl i o výstavbě londýnského metra. Dnes vlastně běžného dopravního prostředku. Vlastně mne, předtím nenapadlo, přemýšlet o tom, jak těžké bylo přenést, pro drtivou většinu lidí, tento, v té době, tak nesmyslný a utopistický nápad, do praxe.

FerryTaz
FerryTaz
01.03.2022 4 z 5

Jako fanouškovi celé série se mi knoha velmi líbila. Velká škoda, že se Jacob a Evie dostali do akce až ke konci knihy, ale oceňuji příběh Ducha, který ve hře byl dvojčatům k ruce a jeho příběh byl popsán právě až teto knize.Je fajn, že se knihy každým dílem zlepšují a jen stroze nekopírují příběh ze hry.

ash3672
ash3672
16.11.2020 5 z 5

Za mě nejlépe napsaný díl doposud ze všech, které jsem četl. Kniha se prolíná v několika letech, které na rozdíl od předešlých mají hlavu i patu. Těším se na 9. díl.

daudurhundur
daudurhundur
01.11.2020 2 z 5

Větší část knihy, která se odehrává před příběhem Evie a Jacoba, který známe ze hry je opravdu zábavná, napínavá a v rámci AC světa dává smysl. Kdyby s příběhem Ducha skončila i celá kniha, dal bych snad i 4 hvězdičky.
Bohužel druhá část, byť kratší, výrazně sráží kvalitu celé knihy. Zběsilý popis příběhu ze hry, ve kterém spousta epizod chybí, takže na mnoha místech to nedává úplně smysl, chybí motivace všech - kladných i záporných - postav, a oproti hře chybí i jakékoliv napětí a zábavnost.

Mé druhé setkání s knižním světem AC dopadlo sice lépe než to první - Renesanci jsem nenávratně odložil po několika úvodních kaptolách - nicméně mne přesvědčilo, že se mu budu nadále vyhýbat. (Což se koneckonců po generické výplni openworldu Origins týká i toho, kdysi originálního, světa AC her.)

StarPopcorn
StarPopcorn
22.05.2020 5 z 5

Podsvětí je jeden z nejlépe napsaných dílů

Tomsimas
Tomsimas
12.01.2018 4 z 5

Výborná kniha, která ale měla skončit o 50 stran dříve. V poslední části je pouze velice stručně odvyprávěn děj hry Syndicate. Jakoby autorovi došel čas nebo nápady.

Ekiara
Ekiara
25.12.2017 5 z 5

Sice jsem prozatím četla pouze tři knihy z této série, ale musím říct, že tento díl byla pecka.
Postavy se nepletly, mělo to hezký děj, úžasnou atmosféru, u které jste si mohli představovat Londýn v době průmyslové revoluce, prostě super :O

Janičta
Janičta
01.06.2017 5 z 5

Líbilo se, hodně :-)
Velké plus za Duchovu postavu, která svými vlastnostmi vybočuje a přesto je pro příběh přínosem.
Jacob a Evie by si zasloužili vlastní knihu. Jakmile se dostali na scénu, děj běžel opřekot, což je podle mě škoda.

bukiet
bukiet
30.10.2016 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jde už o druhý příběh, který jsem neznal z herní podoby, připadal mi asi ze všech nejliterárnější. Je dobře, že Bowden jen tupě nepopisuje děj her, ale přidává své příběhy ze hry vycházející a děje série doplňující. Není to dokonalé, ale je to dost dobré, zejména ve srovnání s první knihou. Obecně u celé série mne mrzí, že autor víc nepracoval s tématem Prastarých a artefakty. Jinými slovy, chybí mi Desmond Miles, přes jehož příběh jsme se o těchto záhadách dozvěděli ve hrách nejvíce. Nu a teď si musím počkat, co s tématem udělají ve filmu.

mirkol
mirkol
10.10.2016 5 z 5

4,5 hvězdiček

PetraMe
PetraMe
08.06.2016 5 z 5

Opět moji oblíbení asasíni :) Kniha čtivá, jako ostatní knihy série.
Jen mě trochu mrzí, že nedostal prostor Jacob, ale jinak bez výhrad :)

Highlander
Highlander
21.04.2016 5 z 5

Asi bych měl nějaké výhrady k tomuto dílu, ale nic vážného - bavil mě asi nejvíce z posledních několika dílů. :)
A hlavně - konečně zase díl, který není psaný formou deníku. :)
Za mě si těch 5 hvězdiček zaslouží. :)