Strach

Vyhorený tridsiatnik sa po rokoch vracia do prímestskej štvrte na úpätí hory ukrývajúcej mrazivé tajomstvo – vo výnimočne studených zimách sa tam strácajú deti. Spolu s bývalou láskou a kamarátmi musí čeliť nielen zlomyseľnej sile, ale aj tieňom vlastnej minulosti. Všetky pády a sklamania, ktoré dovtedy zažil, sú ničím oproti peklu striehnucemu na miestach, kde vyrastal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223435/big_strach-sJR-223435.jpg 3.91340

Kniha Strach

veronika9761

Knizku mam rozectenou asi mesic. Je to moje prvni knizka autora, a nebyla jsem pripravena na to, co me ceka. Pribeh neuveritelne ctivy, ale! bojim se pak v noci jit i na zachod. Po vhodnem oddechu
a uklidneni knizku moc rada doctu.

Vesmich

Dřív jsem četla Šepot z lesa než Strach, takže to pro mě nebylo nějak překvapivě namíchané a vypointované, a proto jsem se mohla nechat pěkně unášet dějem a chytit šelmu za ocas. Krásná mrazivá bezútěšná hnusota od začátku do konce. Na konec jsem byla zvědavá, protože u autora nikdy nevím, co s tím koncem hodlá udělat. Jestli z toho vyleze něco překombinovaného, anebo parádní trefa. Tak toto byl ten druhý případ. I když, s kamarádkou jsme to četly paralelně a ona ten konec považovala za jakýsi rychlý...Inu, až zavítám na předměstí Ružomberoku, tak si dám majzla, aby to nebylo v zimě.

Gabča67

Mám dočteno. Strach je moje třetí knížka od pana autora a jistě ne poslední. Musím si ale jeho tvorbu dávkovat postupně..., čas od času. Knížka byla karikovsky ,,temná" prostředí slovenských hor dodává příběhu na autentičnosti. Závěr knihy mi nedokázal vše vysvětlit a tím mě trošku zklamal. Proto i celkový dojem z knížky mám takový nedokončený. Přesto zůstávám věrnou čtenářkou pana Kariky a těším se na jeho další knihu.

ikvok

Knížka se mi četla dobře a rychle. Celou dobu mě držela v napětí. I když mi místy přišla, nevím jak to popsat, trošku nesmyslná. Co mě ale zklamalo byl konec. Nebyla špatná, ale po Trhlině jsem čekala víc. Nejspíš bych je neměla srovnávat, ale zkrátka se tomu nemůžu ubránit.

TomD

Kniha se četla jak po másle, za tři večery. Detailní popisy se povedly, jak kdyby tam čtenář byl. Děj byl mrazivý a to doslova. Dokonce jsem i na mapách hledal místo, kde se to odehrává. Některá rozuzlení byla překvapivá, ale konec. Ten konec. Osobně bych to viděl na několik variant, jak to ukončit. Ale takhle. Tímto koncem se toho moc nevysvětlilo, nebo jsem to nepochopil a tím mě to trochu zklamalo. Ale jinak moc pěkně napsáno a už se těším na Trhlinu.

Přečti_si
30.12.2022

Nečíst, když jste sami doma - pak svítíte na chodbě do tří do rána. :D Drsný a překvapivý konec, jako všechny knihy od Kariky i tahle se četla jako po másle.

Aya81
28.12.2022

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Klasická Karikovina plná tíživé mrazivé atmosféry, číhající tajemné "cosi". Za mne z mnou zatím přečtených autorových knih (prozatim Trhlina, Smršť, Tma) ta nejlepší. A musím říct, že s každou další knihou se zužuje seznam míst na Slovensku, kam jsem v zimě ochotná jet :)
"To" jsem nečetla, ale nedávno jsem přečetla prvotinu české autorky Kateřiny Surmanové Šepot z lesa, a jestli holka trochu neopisovala, tak je podobnost dost zarážející.

MM_Master
12.12.2022

Jozef Karika zmenil môj negatívny pohľad na súčasnú slovenskú literárnu tvorbu. Po dlhých rokoch márnych nádeji som konečne objavil slovenského spisovateľa, ktorý sa vyrovná autorom svetových bestsellerov. Po dychberúcej "Trhline" som si teraz prečítal rovnako strhujúci, silne atmosferický a nepríjemne desivý román "Strach". Určite sa v blízkom čase vrhnem aj na jeho ďalšie knihy.

Trhlina
Trhlina