Já, legenda

Já, legenda je jedním z nejslavnějších upírských románů dvacátého století. Svět postihla hrůzná epidemie a ti, kdo neměli to štěstí a přežili, byli přeměněni v krvechtivá stvoření noci. Až na Roberta Nevilla. Zdá se, že pouze on byl vůči nákaze imunní, jenže krutá ironie z něj učinila vyvržence. Ve dne zabíjí a v noci se schovává s nadějí na další den prázdného života. Je legendárním monstrem, které musí být zabito, protože se odlišuje od všech ostatních....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19056/ja-legenda-v7Y-19056.jpg 4342
Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)

I Am Legend, 1954

Kniha Já, legenda

Ronnie68

Knihu jsem si vzala až po shlédnutí filmu ... jedná se vlastně o knihu více příběhů ... mě zaujal bohužel pouze a jen ten titulní příběh ...

HockeyGirl

Knížku Já, legenda jsem chtěla přečíst už jen i kvůli tomu, že jsem jednou viděla film. Ten si už moc nepamatuji ale vím, že tam hraje Will Smith a taky kvůli tomu jsem film chtěla vidět. Když jsem zjistila, že je to i knížka, chtěla jsem si ji přečíst. Ale od filmu uběhlo několik let a knížku jsem dostala až vloni k Vánocům (spíš jsem si ji vybrala). Myslím si, že ostatní povídky a novely v knížce být nemusely, docela jsem se divila, že jsou to úplně jiné příběhy a vůbec to nemá co společného s Já, legenda. Takže kdyby tam nebyly, tak knížka není tak tlustá. Ostatní povídky jsem nečetla, jen první dvě, ale pak jsem už knížku odložila. Hodnotím ji 3*, protože příběh Já, legenda jako takový mi nepřišel tak moc hororový, některé pasáže byly nudné, zbytečné a hlavně se tam víc popisovalo, než mluvilo. Pro mě trochu zklamání, čekala jsem od toho víc a ostatní povídky bych možná dala do jiné knížky zvlášť. To je ale můj názor.

evickakyticka
15.12.2020

Pokud bych měla hodnotit jen Já, legendu - budu velmi pozitivní a nebudu šetřit chválou. I když se předloha liší od filmu, nevadilo. Moc jsem si přála, aby vyprávění pokračovalo a já mohla s "Willem Smithem" pokračovat v jeho dobrodružstvích. Ostatní povídky mě vůbec nezaujaly, přišly mi brakové.

KubaHanzelin
23.11.2020

Těžko hodnotit..
Ke knize jsem se dostal jen díky tomu, že zbožňuju film s Willem Smithem, i když by se nemohl více lišit od knížní předlohy. Původní novela "Já, legenda" je z roku 1954, což už je skoro 70 let, ale je napsaná na takové úrovni, že čtivá i dnes - kdybych měl tedy hodnotit samotnou Legendu, tak za 4*, ale jen kvůli konci, ten mi přišel lehce odfláknutý, dřívější kapitola se psem mě dostala do hluboké deprese a musím říct, že se jedná asi o to nejlepší z celého svazku.
Povídky, které následují po novele.. některé jsou stejně kvalitní jako novela samotná u některých se mi zavíraly při večerním čtení oči, nejvíce se mi líbila "Za pět minut dvanáct" a "Kdo je na drátě?", takže samotným povídkám bych dal průměrné hodnocení, ale "Já, Legenda" svazek vylepšuje o stupínek výš:)

svarnyp
18.09.2020

Bohužel v této sbírce jsou i jiné a, dle mého soudu slabší povídky, avšak "Já, legenda" je dle mého názoru výborná a stojí za přečtení. Přidanou hodnotou je dnes i to, že povídky jsou scifi psané v padesátých letech. Avšak často mi přišlo, že závěr povídky je zbrklý a nejasný, nejspíš ve snaze o větší volnost výkladu.

EllenQa
17.08.2020

Ačkoliv jsem si myslela, že se kniha bude týkat filmu, ale ve výsledku je to jen jedna povídka, tak mi to nevadilo. Celkově jsou povídky zajímavé, dobře popsané a čtivé, takže si ráda některé přečtu znovu.

lucie3145
09.08.2020

Kdybych mě k přečtení neinspiroval film, tak by mě ani nenapadlo, že spolu ta dvě díla mají něco společného, jsou to úplně jiné příběhy. Celkem se mi kniha a pojetí upírů líbilo a bavila mě snaha o vědecké vysvětlení, i když dneska už to není tak převratné jak v té době. Zajímavý byl i náhled do mysli hlavního hrdiny a celkový příběh včetně konce. Z ostatních povídek se mi líbily hlavně ty delší, co měly nějaký pořádný vývoj a překvapivou pointu, některé byly o ničem. Tak celkově stojí za to si přečíst i povídky.

pokusny_clovek
17.07.2020