Haen Haen komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Tragický, temný příběh, který možná víc osloví ty, kteří dobu před listopadem zažili, ale emoce jistě vyvolá v každém, zvláště v dnešní složité době.
Velmi doporučuji.

21.04.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Je to tak skvělá kniha, že pět hvězdiček nestačí! Nejen silný příběh, ale i výborně napsáno. Velmi doporučuji.

16.08.2017 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Skvělý koktejl vtipu, nadsázky i smutku. Všechno tu má své místo. Od bláznivé obálky, přes podivné figurky, až po závěrečný "záchranný kruh". Knížka o úzkostech v roušce humoru s tématy k zamyšlení. Moc se mi to líbilo.

07.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena píše skvěle, její předchozí knížky se mi líbily moc, tato nejvíc. Je to napínavé, spletité, všichni něco tají, všechno je jinak, než to vypadá...Mám chuť si to přečíst znovu, abych tentokrát tu pavučinu mohla v klidu sledovat a vnímat ty náznaky, které se nám tu skrytě předkládají...Za mě dokonalé. :-)

15.05.2020 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásný příběh, který mě oslovil stejně silně jako před lety. Některé knížky přečtené znovu v jiném životním období najednou neobstojí, ale tahle má pořád svoje kouzlo a naléhavost. Nadčasová kniha.

10.02.2022 5 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Příběhy zapomenuté arménské vesnice, kde dožívá jen pár starých lidí, kteří zůstávají, protože tu zažili dobré i zlé a nechtějí opustit místo, kde leží hroby jejich blízkých. Vyprávění o tom, že i přes nepřízeň osudu, může přijít zázrak. Skvělá kniha.

05.01.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor je jako zjevení. Narazila jsem na ni náhodou a jsem ráda, že jsem ji neminula. Skvělá kniha.

06.07.2018 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Zajímavý román, který začíná v roce 1948, kdy tisíce Řeků, kteří utíkali během občanské války, našlo azyl v socialistickém Československu. Lidé ztracení v cizí zemi, děti vyrůstající v dětských domovech. Velice poutavá knížka, doporučuji.

18.05.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Výborné. Téma podobné našim Kukačkám, ale v drsnějším hávu. Boj o dítě, které najednou vaše není. Je to bitva, kde jedna strana opravdu nezná slitování a k cíli neváhá jít i přes mrtvoly. Rozbor psychopatické osobnosti vyvolává husí kůži, nad tímto člověkem není možné vyhrát, pokud nechceme použít stejné prostředky. Skvěle a svižně napsáno, nudit se nebudete.

05.10.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Skvělý psychothriller, který mě neskutečně bavil. Napětí, psychologie postav, úderně krátké kapitoly, to vše vytvořilo mix, který člověka rychle vtáhne a pohltí. Kim a její tým si mě opět získali, ze tří knih Angely Marsons se mi tahle zdála nejzdařilejší,

23.09.2017 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Tahle kniha bude v mém seznamu Kinga na jednom z předních míst. Asi není úplně typickým příkladem jeho tvorby, ale protože je King skvělý spisovatel, každý má dříve nebo později možnost být některou jeho knihou okouzlen, protože jeho záběr a okruh příběhů je široký a jeho vypravěčská dovednost fascinuje. Mrtvá zóna nabízí dost témat k zamyšlení a velice sympatického hrdinu, obdařeného schopností jasnovidectví, kterou nepovažuje za dar, ale prokletí. Fandíme mu, chceme, aby dobře skončil, i když tušíme, že to asi nebude možné....

29.07.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Robert Bryndza opět nezklamal, bylo to napínavé, strhující, varující.

25.03.2018 5 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Dicker opět nezklamal. Občas se mi stane, že u tak tlustých knih mám chuť přeskakovat, když se zdá, že jde jen o nastavovanou kaši. U téhle jsem nechtěla minout jedinou větu. Tady se podařilo u takového množství postav, souvislostí a ohlédnutí udržet tempo, postupné odhalování všech tajemství, vzpomínek a úhlů pohledu ani na chvíli nenudilo, všechno co se tam odehraje s něčím souvisí a někam směřuje. Dobrá krimi, skvělá kniha.

10.05.2020 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Výborná psychologická sonda do života takzvaných bezproblémových rodin i těch, které se jim pramálo podobají. Příběh o zdánlivé idyle, která se může rychle změnit, o adopcích, rasismu, o dětech vytoužených i nechtěných. Celeste Ng nezklamala ani svou druhou knihou, opět dokázala vyvolat spoustu emocí.

26.11.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Povedená detektivka, která ani chvíli nenudí. Rychlé tempo a krátké kapitoly nutí číst dál a dál, až máte přečteno, ani nevíte jak. Už se těším na další knihu Angely Marsons, na Kim, její tým a další případ.

03.09.2017 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherná klasika, ve které si každý najde něco pro sebe, co ho osloví.

04.10.2017 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Pro mě překvapení, čekala jsem vyprávění malé holčičky, ale je tu život z různých úhlů, prožitky postav v běžných životních situacích, kdy se děj mnohdy setká ve společném bodě. Psáno lehkou rukou, kouzelným způsobem, s nadhledem. Tato drobná knížka mi nečekaně dala víc, než některé knihy se stovkami nekonečných stránek.

19.03.2023 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Skvělý debut mladé spisovatelky o ztrátě, poutu mezi lidmi a pocitu viny, když tu člověk zůstane sám. A o tom, jak se odrazit ode dna. (Jak trefně zobrazuje označení kapitol).
Knížka je psaná s nadhledem, lehkostí a humorem, je to milé i depresívní, smutné i vtipné čtení.
A nejen to. Zajímavosti o moři, hlubině a historie výpravy lodi Erebus byly pro mě nečekaně přidanou hodnotou. :-)

05.02.2022 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Skvělý thriller. Detektiv Frost Easton je fascinující postava a Brian Freeman výborný spisovatel. Vypadá to, že mám nového oblíbence.

24.02.2020 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Výborná knížka. Rodinné vztahy, život s vlky, eutanazie. Všechny roviny příběhu mě zajímaly, různé úhly pohledů zúčastněných postav vyprávění skvěle doplňovaly. Jodi Picoult opravdu psát umí.

06.03.2018 5 z 5