Zmizení Stephanie Mailerové

V červenci 1994 je ospalé lázeňské městečko Orphea ve státě New York zburcováno děsivou událostí: ve vlastním domě je zavražděn starosta s celou svou rodinou, zabita je i svědkyně zločinu. Vyšetřování několikanásobné vraždy dostane na starost dvojice mladých ambiciózních policistů, Jesse Rosenberg a Derek Scott. Dopadnou a usvědčí vraha, za což získají povýšení i vyznamenání. Jenomže počátkem léta 2014 přijde za Jessem novinářka Stephanie Mailerová a oznámí mu, že tenkrát před dvaceti lety obvinil nesprávnou osobu. Načež ona sama za záhadných okolností zmizí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431799/big_zmizeni-stephanie-mailerove-i9U-431799.jpg 4140
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Argo

La Disparition de Stephanie Mailer, 2018

Kniha Zmizení Stephanie Mailerové

KlariN
12.12.2021odpad!

Je mi to velmi líto, ale Joëlu Dickerovi se bohužel nepodařilo navázat na velmi slušnou Pravdu o případu Harryho Queberta, a z jeho autorské dílny tentokrát vzešel kolosální paskvil, a varovné memento přebujelých ambicí. Jalové, extrémně přepálené charaktery, nulové vykreslení propletence vztahů, zvraty vycucané z prstu a Hitchcocka a tuctový příběh, který se spisovateli rozpadá pod rukama. Dočteno výhradně za účelem komentáře. Velká ostuda pro jinak pravidelně excelující Argo, od něhož jsem horší knihu ještě nečetl. Radím velkým obloukem se jí vyhnout!

sachista
01.12.2021

Pravdu o případu Harryho Queberta mám dodnes uloženu jako knihu představující mimořádný literární zážitek. Stejně jako tehdy jsem Zmizení Stephanie Mailerové hltal a obdivoval se vyprávěčskému stylu Joela Dickera. Dokáže rozvinout bohatou zápletku s mnoha postavami vzájemně provázanými a přitom se čtenář orientuje. Stejně tak si láme hlavu nad tím, proč k té vraždě došlo a kdo měl zatraceně tak silný motiv. A tápe stejně jako vyšetřující policisté v pavučině vztahů jednoho malého městečka. Mně bohužel celkovou radost zkazila myšlenka, která mě přivedla k vrahovi. Jeho pohnutku a další rozuzlení jsem však neodhalil. I tak jsem navýsost spokojen a doufám, že Argo brzy vydá nejnovější román od Joela Dickera.

Balenka
19.11.2021

Takúto vymyslenú zlátaninu som nečakala. Neskutočne naivný príbeh, v ktorom sa odhaľuje prípad vraždy spred 20 rokov a zázrakom si zrazu všetci účastníci spomenú na drobné detaily, čo im v čase vyšetrovania uniklo. Čože?
Za mňa teda určite nie.

Kája95
22.08.2021

Stejně jako obě předešlé knihy- senzační. Jakýkoliv delší komentář by jen naznačoval dějovou linii. Brilantní dílo
PS: u vzpomínky na Jesseho prarodiče jsem se fakt nasmála

ajasin
13.08.2021

Tak zase vím, co to znamená být závislý. Může za to tato kniha. Skvěle rozehraný a rozpracovaný příběh. Hlavní děj a několik doprovodných do sebe krásně zapadalo a já se daný čas úžasně bavila. Bravo. Ostatní autorovy knihy musím přečíst co nejdříve.

Bubo19
19.06.2021

Je to moje třetí kniha od Joëla Dickera, takže se mi něco podařilo uhodnout a připravila jsem se tak o jedno velké překvapení, ale kniha se mi i tak četla výborně. Vlastně jsem ji hltala každou volnou chvíli a chtěla vědět, kdo a proč to všechno udělal. Párkrát jsem si sice říkala, že není možné, že zrovna toto ve vyšetřování neřešili, a to ať už v tom minulém, tak i v tom současném, ale na napětí to neubralo.
A líbily se mi také vedlejší linky týkající se nevěrného manžela a dívky, jejíž velké přátelství se vlivem závisti změnilo v tragédii, tyto dva příběhy byly opravdu popsány výborně.

Jenny46
12.05.2021

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a za mě určitě povedená detektivka. Příběh je zamotaný, i když je tam hodně postav, neměla jsem problém se orientovat...
Postupně se odkrývají tajemství a všechno do sebe zapadlo. Vyprávění je z více pohledů - děj je promýšlený. Ráda si přečtu další knihy od autora...

Radoľa
24.04.2021

Ako chvíľkové spestrenie na precvičenie pamäte a hľadanie logicky záchytných bodov v spleti postáv a košatom príbehu: skvelé. Ako literárne hodnotné dielo: len ďalší z nesmierne trendy sa tváriacich hrubších buchlí, vezúcich sa na vlne predošlého úspechu (Quebert), neprinášajúca však nič objavné ani príliš interesantné. Rezultát: Slušný, ale stále len priemer.