Kniha o Baltimorských

Kniha o Baltimorských je třetím románem švýcarského, francouzsky píšícího autora Joëla Dickera. Na rozdíl od jeho předchozího bestselleru Pravda o případu Harryho Queberta nemá detektivní zápletku, ač napětí v něm rozhodně nechybí. Děj této rodinné ságy nazíráme opět pohledem mladého úspěšného spisovatele Marcuse Goldmana, který se tentokrát vrací do dob a krajin svého dětství, aby se vyznal z obdivu a lásky k těm, kterým říká Baltimorští – tedy ke druhé větvi rodiny Goldmanů, svému strýci, tetě a bratrancům. Byly to osobnosti pro běh jeho života zcela určující: byli bohatí, úspěšní, krásní, laskaví – a zdánlivě naprosto a neochvějně šťastní. Prostřednictvím vzpomínek a reminiscencí z dětství a dospívání, objevování zasutých rodinných tajemství a vlastní rekonstrukce toho, co mu bylo zamlčováno, Marcus zkoumá důvody a osudové náhody, které přes období dostatku a harmonie nakonec vedly k rozkladu, pádu a tragédii. Je to kniha vyrovnávání se s velkou ztrátou i s rolí věčně chudého příbuzného, ale i román o ztrácené a nalézané lásce a o cestě k sobě samému....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327156/big_kniha-o-baltimorskych-iHl-327156.jpg 4.5314

Vydáno: , Argo

Le Livre des Baltimore, 2015

Kniha Kniha o Baltimorských

verculka

Miluji tento typ knih. Rodinné historie, tajemství, rivalita, domýšlivost, ... Moc smutný a zároveň krásný příběh jedné rodiny.

katerina5544
22.11.2021

Silný a smutný příběh jedné rodiny. Kniha se mi moc líbila a slupla jsem ji velice rychle, čtivá,napínavá s překvapivými zvraty. Doporučuji.

gaaabi
09.07.2021

Super románové drama! Napínavé, čtivé, nic tomu nechybí!

EL.ZA
14.02.2021

Na základě hodnocení jsem si knihu koupila a jsem zklamaná. Čekala jsem krásný světový román, ale poslední stránky jsem jen prolistovala...
Nikdy víc knihu od Dickera. Falešné, překombinované, plytké.

macer1991
26.01.2021

Keby bolo viac takých kníh a autorov.....

daniel0903
17.01.2021

Skvělá kniha. Rozhodně stojí za přečtení. Krásně ukazuje, jak si lidé dokáží závidět, a nevidí štěstí které jim je dáno.

Bubo19
10.01.2021

Je to moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že se mi líbila více než Pravda o případu Harryho Queberta. Hlavní hrdina v ní líčí příběh své rodiny a hlavně svůj vztah ke svým bratrancům, tetě a strýci z Baltimoru. Je to kniha o velkém přátelství, lásce a snech, ale i o žárlivosti, spoustě přešlapů a špatných domněnek. Kniha mě naprosto pohltila. Bavilo mě, jak často věci vypadaly úplně jinak, než byly ve skutečnosti, jak se postupně odkrývala minulost celé rodiny a jak si vlastně všichni mysleli, že ostatní jsou lepší než oni.

"Proč píšu? Protože knihy jsou silnější než život. Jsou tou nejkrásnější odplatou. Jsou to strážci nepřekonatelných hradeb našeho ducha, nedobytné pevnosti naší paměti."

"To je jenom pár věcí na památku. Vzpomínky." - "Vzpomínky jsou v hlavě. Všechno ostatní jenom překáží."

"Sláva, to je jenom takový oblek. Oblek, co je Ti nakonec moc těsný, ošoupe se nebo ti ho ukradnou. Důležité je, jaký jsi, když jsi nahý."

tamara1351
07.01.2021

Tak tahle kniha mi podlehla asi za tři dny,je to tak úžasný příběh,je to příběh o
vztazích a nedorozumění,o tom jak si vytváříme domněnky a neklademe otázky a jak to může vést až k tragédii.Na druhou stranu je to i o smíření, odpuštění a síle lásky.