Mrtvá zóna

3. vydání Hlavní hrdina, John Smith, se jako malé dítě při bruslení ošklivě praštil do hlavy. Na záblesk jasnovidectví, který se u něj v té chvíli projevil, sice zapomene, ale tato schopnost se znovu přihlásí o mnoho let později. Na pouti, kde je se svou dívkou Sárou, nejprve zázračně vyhrává v kole štěstí, ale vzápětí ho strašlivá autonehoda uvrhne na pět let do kómatu. Když se z něj probudí, probouzí se spolu s ním i jeho jasnovidecká schopnost. John nedokáže svůj dar nijak ovládat, netuší, kdy znovu z pouhého dotyku něčí ruky dokáže odhalit minulost i budoucnost. Pro okolí se ovšem stává monstrem, příšerou vhodnou tak pro bulvární plátky, od které je lepší se držet dál. Když si jednoho dne náhodou potřese rukou s vlivným politikem, spatří budoucnost celé Ameriky, která je temná, velmi temná…, a John je postaven před nelehké rozhodnutí, co má s touto svou znalostí udělat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415608/big_mrtva-zona-rvi-415608.png 4.31317
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Dead Zone, 1979

Kniha Mrtvá zóna

luksky

Kniha se dobře četla, trošku bych vytkl ten rychlý a podivný konec, ale jinak super 4*

GYROTOURBILLON

Velice zajímavá kniha. Budu souhlasit se všemi 4 -5 *

kyssling
10.10.2021

Zajímavá kniha, prostřední část mě připadá jakoby autorovi docházel dech, ale ten úplný závěr a poslední dva dopisy mě vehnaly slzy do očí, asi už stárnu ...

faba
04.10.2021

Audiokniha. Čte Jan Hyhlík dvorní "předčítač" S. Kinga. Jeho přednes mně vyhovuje a zvykl jsem si na to. Vlastně jsem od něj slyšel nejvíce knih.
Mrtvá zóna je opět skvělá látka a musím předeslat, že si to určitě někdy přečtu. Typické téma S.Kinga. Žádný horror, jen tichá hrůza, co se s člověkem děje, psychologie postav a nic tu není náhodně a zbytečně popsáno. Stejně tak to ukázal v Duma Key, Dolores Claiborneová, Doktoru Spánku a pod. A opět reálie z americké společnosti daného období, kdy se děj odehrává.

Rania
25.09.2021

Trochu jiný King. Více psychologie. Dej pomalu plyne, krasne se čte, bude jedna z mých oblíbených Kingovek (To se mi nelíbilo).

Raddkaa
24.09.2021

Tak trochu netypická Kingovka. Žádné potoky krve, tajemno ani husí kůže, ale jednoznačně to mělo něco do sebe. Klobouk dolů před vykreslení psychologie postav. Ta byla opravdu na vysoké úrovni. A jak už to u Stephenových knih bývá opět se četla velice dobře a závěrečná část byla naprosto fenomenální.

MíšaS.
20.09.2021

Jediné, co knize mohu vytknout je ten rychlý konec, ke kterému se vlastně plížíme 90% knihy. Ale je to moc pěkné plížení, na které jsem u Kinga zvyklá a mám ho ráda. Za ten rychlý konec bych možná ubrala tak 0,5 *, ale na půlky se tady nehraje, takže za mě 5*.

lukas5944
03.09.2021

Moje prvotina od Kinga. Ano stydím se a kaju se:-) Neuvěřitelně napínavé a čtivé. Občas jsem i otevřel pusu údivem. King je génius. Chystám se teď na Osvícení ale stejně jsem Johnymu Sáru fakt přál. Proč sakra tenkrát večer odjížděl?? :-D