Vlk samotář

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině. Když po vážné dopravní nehodě upadne do komatu, musí o jeho osudu rozhodnout Edward a Cara, jeho již dospělé děti, kteří jsou tak nuceni se znuovu konfrontovat s mužem, kvůli němuž Edward utekl z domova - ale který stále zůstává jejich otcem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373183/vlk-samotar-jfI-373183.jpeg 4.3564

Lone Wolf (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Vlk samotář

domihruzkova

To co jsem si já odnesla z knihy, nebyl příběh o otci a dvou dětech, které se nemohou rozhodnout, zda otce odpojit od přístrojů, či ne, ale nahlédnutí do života vlčí smečky. To mě opravdu fascinovalo a autorce za toto moc děkuji.

Přesto mi na konci chyběl nějaký nečekaný zvrat, moment překvapení, na který jsem u Jodi zvyklá.

Barbora216

Jodi jako vždy nezklamala. Parádní vyprávění o rodině, která volí mezi neplnohodnotným životem nebo smrtí. Do toho vsazené vyprávění o vlcích, které bylo velmi poutavé. Jodi píše knihy vážně skvěle, příběh vás od první stránky vtáhne do děje. Jen mi na konci chyběl "moment překvapení", který ve svých knihách často mívá. I tak hodnotím 5*, Jodi prostě psát umí a témata vybírá a kombinuje naprosto pefektně.

Lemurka

Příběh se mi moc líbil, nejvíce vyprávění Luka o vlcích. Na konci mi ukápla slza dojetím. Jodi umí psát, vybírá si složitá témata. Opět mě nezklamala.

soukroma

Velmi rozporuplná kniha, která ve mně vyvolala velmi rozporuplné pocity: zaujaly mne popisy života vlků, ale nelíbila se mi plánovaná a zrealizovaná snaha klíčové postavy s nimi žít - jako vlk. Člověk je člověk a nemůže žít jako vlk, není k tomu určený, stejně jako nemůže létat jako pták, nebo žít pod vodou. Brala jsem to sice tak, že autorka zvolila extrémní přístup ve své knize pro zvýraznění extrémní situace, o niž v knize jde, ale rodina jako vlčí smečka to zase bylo moc. Povedlo se jí celkem vzato postavu, o niž jde především, zošklivit, sympatie jsem poztrácela záhy. Ostatní hrdinové, aspoň ti výrazní, si moje sympatie také nezískali - zejména dcera byla příšerná, nesnesitelný sedmnáctiletý rozumbrada vzteklý a tvrdohlavý jako tříleté děcko.
Eutanázie nakonec nebyla nosným tématem, tím zůstala psychologie a (jak to tak v Americe bývá) nejrůznější právní tahanice, obvinění, spory, soudy, které mě taky dost štvaly: právník se ujme zastupování nevlastního syna proti nevlastní dceři? Zase extrém, který by možná ani v reálu neprošel.
Zkrátka autorka nastolila tolik témat a pepřila příběh novými informacemi tak, že pro mě bylo čím dál těžší knihu dočíst (a epilog už jsem nestrávila vůbec) a rozhodně ji nemohu hodnotit.
Kniha mi taky vadila odlišováním stylu písma pro jednotlivé aktéry (což nakonec stejně nestačilo) - rušilo mne to, fyzicky se mi některé pasáže pak četly hůř a oddělování nebylo nutné, každá pasáž jasně naznačila, kdo mluví.

Evaho73

Knihu Vlk samotár zaraďujem medzi čitateľské TOP delikatesy.
Páčil sa mi originálny námet, jeho spracovanie, vyprofilovanie charakterov, ale hlavne prerozprávanie dejovej zápletky z pohľadu viacerých postáv.
Fascinovali ma opisy zo života vlčej svorky s prísnou hierarchiou, kde každý jeden člen ma stanovené svoje postavenie a pravidlá zaručujúce ich prežitie. Koľkokrát sa môžeme my ľudia od nich učiť a je až neuveriteľné, aká múdra dokáže byť naša matka príroda.
V prípade hlavného hrdinu to však bol extrém, ktorý bol do určitého okamihu na škodu nielen jemu, ale aj jeho "ľudskej štvorke"....

martina.culik

Autorka se nebojí rozebírat témata, která nejsou úplně jednoduchá a jednoznačná. Nejedná se o první knihu, kterou jsem od této autorky četla a byla jsem opět spokojená.
Vyhovuje mi styl psaní, kde je příběh vyprávěn z pohledu několika osob. A dozvěděla jsem se také spoustu informací o vlcích, o kterých jsem netušila.

Termina

Autorčino psaní jsem si zamilovala. Krásná kniha se silným tématem a poznatky o vlcích jsou plusové body k hodnocení :)

sycek

Kniha se mi moc líbila,mám ráda tuto autorku.