fayne fayne komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Další skvělá kniha od Jojo - je to geniální spisovatelka, nepíše žádné přehnané slaďáky a zabývá se opravdovými problémy z našeho života. Toto byla trochu "road-book", ale skvěle se četla od začátku do konce, s happy endem :-)

15.10.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Zbytečně přechválená kniha...pro náctileté to může být fajn jednoduché čtení, ale mně už je přes 20 a jsem asi trochu jinde. Navíc Hazel a její povaha mi lezla na nervy. Průměrná knížka. Nic, co by mě nutilo zamyslet se a to u knížek potřebuji.

19.02.2015 3 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Jsem moc ráda, že jsem se dostala k této knize právě díky Čtenářské výzvě a že mi dala něco do života, nové vědomosti a zkušenosti :-) A můžete si tisíckrát říkat, jak byly ženy v příběhu hloupé a naivní (Renátka dvojnásob), ale před přečtením této knihy, byste se možná zachovaly stejně jako ony a mohlo by se to stát právě i vám. Něco málo jsem o arabské kultuře a nátuře věděla a přesto mě další informace šokovaly, hodně cenná a čtivá kniha :-)

14.10.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jak tohle dilo perfektne sedi a vystihuje minuly rezim, genialni, az z toho mrazi.

28.02.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nedočetla jsem ani k půlce knihy, nějak jsem četla a nevím co, pořádně si ani nepamatuji, co v knize bylo a to je prostě u knihy průšvih. Škoda, někdy je lepší zůstat jen u blogu...

05.10.2016 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Paradoxně čekáte nějaký hezký příběh s happy endem vzhledem k veselé pestrobarevné obálce a místo toho dostanete depresivní příběh o nevyrovnané třicátnici Elišce, co se neumí poučit ze svých chyb a tak je pořád dokola opakuje, neví co chce, ale po návratu do rodné vsi na Moravě se začíná v životě konečně hledat.
Neurazí, ale ani nenadchne :-)

14.03.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Možná se pletu, ale tipuji, ze autor začal se psaním u Jáchyma, u kterého jsem začala i ja a bez něhož by mi druha část Veroniky nejspis nedávala smysl, protože byl detailněji napsaný. Takže nemyslím si, ze je jedno, odkud začnete a muzu upřímně rict, ze obe části me bavily stejně, i když už jsem tusila, co a jak dopadne.
A hlavne jsem si zamilovala pro me dvě nová nezapomenutelná slova - gištiribiligi a nedomazlena!
Proste oddychovka na složitější období života, kdy toužíte vypnout :-)

09.03.2021 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Miluji tyto inspirativni knihy. Cheryl ve mne probudila chuť vyrazit na túru (i kdyby to melo byt treba jen na Sněžku) a to k prirode vubec netihnu :-) Vazne silny pribeh s dojemnym koncem, tesim se jeste na film.

30.01.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pribehu z koncentracnich taboru jsem už cetla hodne, v jadru jsou vsechny hodne podobne a presto je Tater zase trochu necim jiny. Lale mel strach se svym zivotnim pribehem prijit, odkryt ho svetu, aby nevypadal jako kolaborant (Cilka to bohuzel odnesla), ale vsechno delal jen proto, aby on a jeho blizci prezili. Kazdy chtel prezit a nekdo proste to stesti nemel. Krasna knizka!

24.01.2019 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Alespoň dvě přání se Anne splnila - touzila dal zit i po sve smrti a stala se spisovatelkou (bezpochyby jednou z nejslavnejsich).

26.03.2018 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

S takovým vysokým hodnocením jsem trochu čekala, že si sednu z této knihy na zadek, ale ono se to bohužel nestalo. Přijde mi trochu přeceňovaná, spíše pro lidi politikou moc nepolibene. Nicméně doporučuji jako povinnou četbu pro všechny, kdo volí komunisty a vzpomínají na náš minulý režim s nostalgií a láskou.

17.02.2022 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

A.Doerr je PAN spisovatel. Dokonala knizka k zamysleni, o zivote a ze zivota. Bez pameti a vzpominek se zit neda. Kazdou hodinu mizi na zemi spoustu vzpominek a kazdou minutu vznikaji tisice vzpominek novych.
Nejvic me zasahly povidky Zivot po zivote a Zed vzpominek, krasa :-)

27.02.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pusobiva a ctiva kniha, i kdyz hodne podobna dalsim valecnym romanum, ktere jsem uz cetla. A mozna trochu vic bych se zamerila na 3.kapitolu - Hana, ta me bavila nejvic, skoda, ze ji nebylo venovane vic stranek. Nicmene nejsem narocny ctenar, takze 5* si bezpochyby zaslouzi, ale 2.misto v zebricku je podle me precenene :-)

17.04.2018 5 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Skvělý nápad námětu na knihu, která se ale úplně nepovedla. Pro někoho, kdo se narodil po době socialismu (v r. 90), by to mohlo být zajímavé, jak se dozvědět něco nového o době, kterou nezažil. Ale bohužel jsem si z knížky moc neodnesla - příběhy jsou krátké, přeskakují z jedné věci na druhou a v hlavě mi nezůstalo skoro vůbec nic. Některé vzpomínky zajímavé, některé vůbec. Navíc vzpomínky jsou zkreslené - už to není pohled dítěte na socialismus, ale spíš pohled dospělého na své dětství, s odstupem jiné doby. Škoda.

19.06.2015 3 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

(SPOILER) Ani nevím kolikáta přečtena kniha z koncentračního tábora a přesto zase jina, navic netradičně z cikánského tábora.
Nicméně kniha by mela byt zalozena na skutecnem pribehu, ale bohužel je to z 90% pribarveno fantazii autora a známými fakty , což jsem tak trochu pri čtení tusila, protoze spousta věcí mi nesedela. Helene zadny deník nepsala a jelikož se konce války nedozila, o jejím životě v táboře se prakticky nic moc neví.
Strhavam tedy hvězdičky za upravené historické souvislosti, aby zahrály emotivní dojem na čtenáře. Musím uznat, ze jsou lepší knihy k přečtení z tohoto prostředí, psane suroveji a realneji.

14.02.2021 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opet skvely Bryndza. Ale presto jsem musela hvezdicku ubrat oproti Divce v ledu - premyslela jsem proc - a to odhaleni vraha uz v pulce knihy, proste chybelo to napeti a srotovani v hlave, kdo by to mohl byt, jako v 1.dile. Skoda. Nicmene jsem zvedava, kam budoucnost Eriku posune dál :-)

02.05.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvela, skvela, skvela! Erika mi strasne sedla, nechybelo napeti od zacatku do konce, vraha jsem do posledni chvile netusila. Tesim se na druhy dil :-)

05.02.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Předvídatelné? Vůbec...Scénáře se mi měnily v hlavě po celou dobu čtení knihy a ani jednou jsem takový závěr nečekala. A poslední stránka? Ta mě naprosto odrovnala. 4* dávám jen proto, že jsem četla lépe napsané knížky, ale tato určitě stojí za přečtení :-)

23.07.2018 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Rozhodně to není kniha pro každému a můj šálek čaje popravdě také ne. Trochu jsem byla zvědavá na dílo od těchto dvou autorů a jaký bude výsledek, když se prolínají dva "příběhy" (úmyslně dávám do uvozovek, protože mi strašně chybí nějaký děj) dvou lidí se stejným jménem, od dvou jiných spisovatelů, kteří píší nezávisle na sobě a v půlce knihy se potkají. Na mě trochu moc gay tématiky, moc muzikálu a málo děje, který by rostl a tak nějak správně vyvrcholil. Pro mě průměr, ale po 2 knihách od Greena (Hvězdy a Papírová města), zatím nejčtivější.

22.04.2016

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Hodne ctiva prvotina autorky, zajimavy namet z taterskeho prostredi, pomerne dost nasili a krve a pachatele jsem skoro do posledni chvilky netipovala. Neco malo tomu do dokonalosti jeste chybelo, ale verim, ze pokracovani predci moje ocekavani :-)

04.03.2019 4 z 5