Zeď vzpomínek

Povídková kniha Anthonyho Doerra se odehrává na čtyřech světadílech. Titulní novela získala ocenění National Magazine Award v kategorii krásné literatury, druhá povídka byla označena za „mistrovské dílo vynikajícího pozorovatele a ukázku intuitivního smyslu pro poetiku“, čtvrtá povídka dostala Cenu O. Henryho a za pátou povídku autor obdržel cenu The Pushcart za rok 2011. U proslulého autora a čerstvého držitele Pulitzerovy ceny se ostatně není čemu divit. Navzdory tomu, že Doerr získal prestižní Pulitzerovu cenu za román, považují někteří kritici za vrchol jeho dosavadní tvorby právě povídky a novely....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274719/zed-vzpominek-Xp4-274719.jpg 3.7352
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Memory Wall (2011)

Kniha Zeď vzpomínek

sarekaslukova

Úžasné povídky, každá o něčem jiném a přece trochu všechny stejné, za srdíčko mě chytla každá z nich. Ale nejvíce se mi líbila Zeď vzpomínek a Život po Životě.

Petra21

Vzhledem k tomu, že jsem dosud nečetla Jsou světla, která nevidíme, jsem si říkala, že budu mít větší nadhled a povídky se mi zalíbí. Nebyly špatné, ale... čekala jsem... no ano, proč si to nepřiznat, čekala jsem, že budou zkrátka lepší, především čtivější. Takže za mě průměr, ale v hloubi duše kapka hořkého zklamání.

Luca235

Přesně 3,5 hvězdičky dávám této knize. Před čtením jsem se cítila trochu dotčená negativními komentáři pod knihou. Přece A. Doerr, autor "Světel", nemohl napsat nic tak hrozného! Hrozné to rozhodně není, ale výborné také ne. Víc než ponurost, či otevřené konce mi vadily opakující se motivy, které už jsem znala ze "Světel" nebo je četla o dvě povídky dříve. Proč motiv rádia, houslí, sirotčince (Život po životě), horníků a hospodářské krize (Hlubina). Stačilo by změnit tak málo a znamenalo by to hodně. Nejvíce mě nakonec nadchly povídky Zeď vzpomínek pro svůj nápad, Milujte se a množte se pro svou aktuálnost, syrovost i naději a Vesnice 113 pro svou zvláštní poetiku.

fayne

A.Doerr je PAN spisovatel. Dokonala knizka k zamysleni, o zivote a ze zivota. Bez pameti a vzpominek se zit neda. Kazdou hodinu mizi na zemi spoustu vzpominek a kazdou minutu vznikaji tisice vzpominek novych.
Nejvic me zasahly povidky Zivot po zivote a Zed vzpominek, krasa :-)

OneBas

Doerr mě oslovil hlavně kvůli úžasným světlům. Co se týče Zdi vzpomínek, nemůžu říct, že by se mi všechny povídky šíleně líbily. Na druhou stranu za přečtení určitě stojí Život po životě a samotná Zeď vzpomínek. Určitě jsem s Doerrem neskončila.

Janadvorackova

Depresivní příběhy, přesně moje gusto. Krom "Milujte se a množte se," se mi líbilo vše. Každá povídka svým způsobem popisuje život. A to není nuda, prostě není.

Popravdě nechápu některé negativní komentáře. Asi lidé, kteří vnímají jen sami sebe :), dojemné.

jadwiga

Některé příběhy byly poutavé, jiné zvláštní. Z tohoto souboru povídek, upřímně řečeno, neoplývám nadšením.

martina.culik

Nejsem úplně fanda povídek, raději mám delší příběhy, kde se mohou postavy i děj více rozvíjet.
Tato kniha mě bohužel utvrdila v tom, že povídky pro mě nejsou to pravé.
Příběhy měly sice zajímavé zápletky, ale nijak zvlášť mě nebavily.

Anthony Doerr
americká, 1973