Zeď vzpomínek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Povídková kniha Anthonyho Doerra se odehrává na čtyřech světadílech. Titulní novela získala ocenění National Magazine Award v kategorii krásné literatury, druhá povídka byla označena za „mistrovské dílo vynikajícího pozorovatele a ukázku intuitivního smyslu pro poetiku“, čtvrtá povídka dostala Cenu O. Henryho a za pátou povídku autor obdržel cenu The Pushcart za rok 2011. U proslulého autora a čerstvého držitele Pulitzerovy ceny se ostatně není čemu divit. Navzdory tomu, že Doerr získal prestižní Pulitzerovu cenu za román, považují někteří kritici za vrchol jeho dosavadní tvorby právě povídky a novely....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274719/big_zed-vzpominek-Xp4-274719.jpg 3.6454
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Memory Wall, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (127)

Kniha Zeď vzpomínek

zuzana1471
22.11.2022odpad!

Anthony Doerr prostě není můj šálek čaje. Dala jsem šanci této knize po tom, co mě zklamal bestseller Jsou světla, která nevidíme. Ale teď už vím, že Doerr prostě není autor, kterého budu vyhledávat.

mythos91
29.08.2022

Zajímavé povídky s prvky tajemna, tvrdých osudů lidí, nebo i působící celkově velmi smutně. Povídky dokáží ve čtenáři vyvolat velkou škálu emocí. Autor používá velmi obratný sloh a povídky se tak čtou příjemně a lehce. Je to zajímavá kniha, která stojí za přečtení.


BUBINA1971
15.02.2022

Povídky o vzpomínkách, o životě i k zamyšlení.

Pavlaj
19.11.2021

Slum v jižní Africe, zanikající čínská vesnice, jihokorejské vojenské pásmo, americký venkov - každá povídka se odehrává na jiném místě zeměkoule a každá skvěle zachycuje jeho genius loci. Žádné propojení postavami ani událostmi jako třeba u Davida Mitchella, zato jsou všechny propojené motivem, jak důležitá je pro nás paměť. Ať už ve formě osobních vzpomínek nebo právě genia loci. Některé mají téměř happy end, některé jsou bez konce, jako by to byly jen náhodné výseče paměti, zachycené na disk v motivu z hlavní povídky. Přišlo mi, že se autor snaží říct, že i když je spousta vzpomínek bolestných, bez nich bychom to nebyli my.

ibs
24.07.2021

Pre mna jeho najslabsia kniha.

kalache
17.11.2020

...každá kniha si najde svého čtenáře...

Pavlína79
11.11.2020

neznáme, poznáme, prožijeme, zapomeneme .... koloběh života. První povídka zajímavá, ale jaký má význam si připomínat něco, co zase hned zapomeneme ...

Inka063
01.11.2020

Ve všech povídkách hrají nějakou roli vzpomínky, vzpomínání, zapomínání. Obecně, na bývalé manželské štěstí, na děti, rodiče, kamarády, rodiště. Vzpomínky, které někdy udržují při životě a někdy drásají vnitřnosti. A to vše s typickým doerrovským citem pro detail, citlivostí, introvertismem, nostalgií, křehkostí a láskou. Přesto se mi některé (zvlášť Zeď vzpomínek a Život po životě) zdály zbytečně rozvleklé. Naopak taková Řeka Nemunas, Vesnice 113 nebo Hlubina, to jsou krásy. 4* si toto dílko podle mě bez pochyby plně zaslouží.

1