Deník Anny Frankové

Tmavovlasá dívka s plachým úsměvem. Když si ve třinácti letech začne psát deník, přemýšlivá Anna netuší, jak se její osud dramatický změní. Ocitne se s židovskými rodiči a dalšími lidmi v přísně utajené skrýši. Venku zuří 2. světová válka, ona se v deníku svěřuje vymyšlené kamarádce Kitty: upřímně, se stopami pubertálního vzdoru i zbytků dětské bezelstnosti, líčí sny, touhy a naděje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352211/big_denik-anny-frankove-PTl-352211.png 4.32862
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Alpress

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch, 1947

Kniha Deník Anny Frankové

MartaTkanička
23. listopadu

Velice smutné nahlédnutí do života jedné židovské dívky,

Romanka89
22. listopadu

Myslím že vše už bylo řečeno, člověk si na jednu stranu přijde nepatřičně, když čte cizí deník, na druhou je to velmi čtivé svědectví války pohledem puberťačky, se všemi jejími sny, touhami, náladami.

IvetaZ
22. listopadu

Je moc náročné číst, když víte okolnosti a jak to dopadne. A také musím přiznat, že jsem se cítila zahanbeně a nesvá, že zaprvé: čtu cizí deník, zadruhé: takhle poutavě psala taková malá holka, a to si psala jen svůj deník. Mrzí mě, Anno, že jsme ti nakoukli do soukromí, ale věz, že generace lidí po tobě moc potřebují příležitost vědět, pochopit, soucítit a nedopustit podobnou nespravedlnost, jako se stala tobě.

lazenskaveverka
16. listopadu

Neuvěřitelné čtení. Skláním se hluboce před těmito lidmi zavřenými v zadním domě. Do muzea, které z něj teď je, se musím jet podívat. Se svými dětmi. Aby si vážily svobody a míru.

Dyna08
10. listopadu

Deník byl podle mého názoru o krutosti některých lidí. Ale zároveň o statečnosti lidí. Anne se musela společně s dalšími lidmi schovávat v zadním traktu, jednu dobu neměli co jíst, Anne zažívala osamělé pocity, ake zároveň i šťastné, třeba když byla s Petrem. Strávili několik let v úkrytu, báli se, hladověli, nedýchali skoro čerstvý vzduch,...nakonec je odvezou do SS, kde i zemřou....Ale její dobro, ukrývající se v jejím srdci bude žít navěky.

Hanaluna
06. listopadu

Obdivuhodná kniha tak mladé dívky. Velmi těžký a smutný příběh. Je až neuvěřitelné, ze v takových podmínkách dokázala najít i radost, štěstí a lásku. Opravdu buďme rádi za naši svobodu.

milkara

Krásný a strašně smutný příběh. Četla jsem poprvé teprve nedávno ve svých skoro padesáti letech, protože dříve bych to asi přes slzy nedočetla. Važme si, že je mír a že naše děti mají tak bezstarostné a hezké dětství.

helena842

Po celou dobu čtení mě nepřestávalo fascinovat, jak moc mladá dívka tu knížku napsala. Opravdu velmi povedené, zobrazuje to jak její svět a pocity, ale také širší kontext doby, takže se dozvíte i něco zajímavého o druhé světové válce v Nizozemsku. Některé věci mě v knížce překvapily, například již v roce 1942 zde hovoří o tom, že Němci židy plynují, myslela jsem, že tyto zvěsti vyšly na povrch až mnohem později. Knížku opravdu všem moc doporučuji, je skvělá!
"Chci být lidem, kteří žijí okolo, a přitom mě neznají, užitečná nebo jim přinášet radost, chci žít ještě dál, i po smrti"!