Deník Anny Frankové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tmavovlasá dívka s plachým úsměvem. Když si ve třinácti letech začne psát deník, přemýšlivá Anna netuší, jak se její osud dramatický změní. Ocitne se s židovskými rodiči a dalšími lidmi v přísně utajené skrýši. Venku zuří 2. světová válka, ona se v deníku svěřuje vymyšlené kamarádce Kitty: upřímně, se stopami pubertálního vzdoru i zbytků dětské bezelstnosti, líčí sny, touhy a naděje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352211/denik-anny-frankove-gtF-352211.jpg 4.32539
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Alpress
Orig. název

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch, 1947

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (413)

Kniha Deník Anny Frankové

Přidat komentář
pige
předevčírem

Na začátku knížky jsem si říkala, že to celé bude jen popis toho, co mladá dívka zažila. Ovšem záznamy Anne jsou především plné toho, co prožívala. Kromě toho, co všechno musela přetrpět, je hrozné, že nenašla spřízněnou duši. Přesto byla neskonale silná a uvědomělá. Až mi to vyrazilo dech. Samozřejmost, se kterou psala, mě dokázala vtáhnout do prožívaného. Škoda, že se jí nesplnil sen a nestala se tím, po čem toužila.

Aliii
26. května

Ani nevím, co napsat, kniha mi vzala všechna slova. Anne byla neuvěřitelně zajímavou osobností a ještě jsem se u náctileté(ho) nesetkala s takovou mírou životní moudrosti, sebereflexe a nezdolné chuti pracovat na své osobnosti a na tom stát se lepším člověkem. Velká škoda jejího tragického osudu, mohla toho opravdu hodně dokázat...


Katka2382
23. května

S touhle úžasnou knížkou jsem se setkala prvně už v dětství.Spíš než válečné hrůzy nám odkrývá dívčiny niterní pochody a citové dozravání.

P1e2t3e4r5k6o
20. května

Megahustý, co ta holka prožila v 13 letech!!!!

pavla.ba
10. května

Nejklasičtější klasika, kterou by si dle mého měl každý alespoň jednou za život přečíst!

mevi92
06. května

K Deníku Anne jsem se s podivem dostala až v dospělosti a jsem tomu ráda. Nedá se říct, že by šlo o knížku poutavou, ale byla pro mne velmi hodnotná. Ke konci jsem si Anne oblíbila a obdivovala jsem obrovský vývoj v její osobnosti, který nastal v průběhu dvou let strávených v úkrytu. Poslední měsíce deníku jsem četla pomaleji, abych ji "udržovala naživu".

"Každý den cítím, jak vnitřně rostu, jak se blíží vysvobození, jak krásná je příroda. ... Proč bych tedy měla být zoufalá?"

frantisek0724
28. dubna

Nelze jinak, než plný počet hvězd. Můj názor- nelze hodnotit jako běžnou knihu. Vždyť Anne Frank psala svůj vlastní deník, takže jak je kniha napsaná, je vedlejší. Je to deník dospívající dívky, tečka. Je to výpověď o době pronásledování a strachu,o smrti v koncentračním táboře. Jeden příběh z těch milionů dalších, jejichž deníky se nedochovaly. Každá kniha, podávající pravdivé svědectví o holocaustu, zaslouží milion hvězd.

mclenin
26. dubna

Silné svedectvo pohnutej doby očami dospievajúceho dievčaťa, zintenzívnené osudom samotného dievčaťa a jej blízkych, ktorý je v absolútnom kontraste s jej snami, plánmi a vyjadrenou nádejou v očakávaní konca vojny, ktorý však pre mnohých ľudí napokon nikdy neprišiel.

1 ...

Doporučujeme

Bez dcerky neodejdu
Bez dcerky neodejdu
Imámova dcera
Imámova dcera
Pohyblivý svátek
Pohyblivý svátek
Vlastní životopis
Vlastní životopis