Will Grayson, Will Grayson

V jeden studený večer sa na najnepravdepodobnejšom mieste v Chicagu stretnú dvaja neznámi chlapci s rovnakým menom. Od tej chvíle sa ich životy prepletajú. Hoci žijú na rozličných predmestiach jedného mesta, akoby žili na rozličných planétach. Keď ich osud zaveje na prekvapujúcu križovatku, životy Willov Graysonov sa uberú nečakaným smerom. S pomocou nových aj starých priateľov vrátane obrovského Drobca Coopera, futbalového útočníka a nevšedne nadaného autora muzikálu, Will a Will začnú smerovať k romantickému rozuzleniu, ktoré vyvrcholí najúžasnejším stredoškolským muzikálom v dejinách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276950/will-grayson-will-grayson-SkG-276950.jpg 3.7812
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Ikar (SK)

Will Grayson, Will Grayson (2010)

Kniha Will Grayson, Will Grayson

Romča11

Tahle knížka mi fakt nesedla. Od začátku se mi četla pomalu a celkem mě i nudila. Musela jsem se nutit do toho, abych ji dočetla. Některé Greenovi knížky jsou dobré a některé ne. U Levithana je to pro mě zklamání. Kniha má sice originalní nápad a dost krásné filozofické myšlenky a opět podává osvětu o homosexualitě a snaží se jí brát jako něco normálního, ale absolitně jsem se nedokázala do postav vžít, vůbec mi kniha neodsýpala a celkově mě nebavila. Takže za mě 2*/5*, alespoň za snahu o osvětu a za ty filozofické myšlenky.

Roscata

Od Johna Greena jsem už pár knih četla a byla z nich nadšená, proto mě překvapilo že mě v tomto příběhu mnohem více zaujaly části Davida Leviathana. Asi je čas si přečíst také něco čistě jen od něj.
Ale i tak mě kniha jako celek bavila a zanechala spoustu námětů k přemýšlení.

LiLinka

Kdybych knihu četla o pár let dříve, určitě bych z ní byla víc unešená, stejně jako z ostatních knih od Johna Greena. Příběh je pěkný, kniha se čte dobře, jen jsem se ze začátku (a vlastně asi celou dobu...) trošku v ději ztrácela. Doporučuji spíše mladším čtenářům cca 12-16.

lenka0383

Neuvěřitelně čtivá kniha, začátek pro mě byl horší, ale tak od třetí kapitoly jsem dočetla jedním dechem. Přátelství Willa a Drobka a spousta dalších drobností mě neskutečně dojala a nemohla jsem se odtrhnout.

Izi167

Nejmenuji se Will Grayson, ale Drobka Coopera si vážím.

Oba autoři jsou - jak jen to říct jemně - "jednodušší". Jejich knihy jsou skvělé, promyšlené, ale co si budem, jsou také dost předvídatelné. Možná proto jsem od Willů Graysonů nečekala úplně kdovíco, ale ve výsledku má očekávání předčili. Což je jedině dobře.
Nejste-li detektiv zrozený z několika načtených kriminálek, budete občas i některými zvraty lehce překvapeni. To také knihu posouvá zase o kousek výš. Stejně tak různé pohledy na téma homosexuality (ano, není žádnou novinkou o tomto psát, ale osobně jsem zatím nenarazila na knihu, která by popisovala oba pohledy - jak gaye tak i "heteráka").

Dalším plusem by se asi dal považovat i lehce psychologický podtext, ale spíše mi připadá jako mínus. Ne, že by zpracování bylo nepovedené, jen mi přijde, že je to podle autorů až příliš jednoduché. Davidův Will ve mě lehce vzbudil pocit, jako by bylo normální, že vám jednoho dne někdo nakrásně zkazí iluze a vy si hned uvědomíte, že rodina je důležitá a bla bla bla. (Je důležitá, to ano, ale nic se neděje z minuty na hodinu...)

Nicméně je to fajn počteníčko, které oceníte mezi jednotlivými díly nějaké například hodně propracované fantasy série (pokud nejste fantasy milovník a nehltáte draky pětadvacet hodin týdně) nebo i jen mezi prací, jako takový jednodenní oddych.

nikca0568

Tuto knihu jsem četla s velkým časovým odstupem od doby, kdy jsem četla naposled Johna Greena. Knihu hodnotím jako fajn a čtivou, nápad se 2 Willy se mi líbil. Avšak ani jeden Will mě nezaujal a ten od Levithanta na konci trochu otravoval. Co cením jsou ženské postavy Jane a Maury, protože mě tam bavily. Kniha mě jen utvrdila v tom zůstat u historických románů a k young adult se už nevracet.

Daxania

Knížku mi půjčila kamarádka, že prý "taková fajn četba k vínu na zahradě, při jasném letním večeru. "
Ale nemůžu souhlasit. Hrozně mě rozčiloval Drobek, některým přišel super rozkošný a kouzelný, mi trapný a na facku.
Dávám jednu hvězdičku za nápad dvou Willů a spojení dvou autorů, ale to je tak vše.

NancyBlack

Mám zásadní problém s touhle knihou a to je ten, že popis ve vás vyvolá nějakou představu, jak asi děj bude probíhat. V tomto případě je domněnka taková, že Will potká Willa, zamilujou se do sebe, budou řešit nějaký blbosti a pak přijde závěr.

Jenže, SPOILER!

Tak to vůbec není. Není to kniha o lásce mezi Willem a Willem, ale mezi Willem a Jane a Willem a Drobkem, což mě teda úplně, ale úplně zklamalo, protože jsem zkrátka měla jiná (lepší) očekávání. Kdybych si chtěla číst o hetero románku, vyberu si sakra hetero literaturu, ale že mi to budou nutit i v lgbt literatuře, tak to fakt ne.
KONEC SPOILERU.

Takže za nedosažené očekávání hvězdu dolů, ale jinak to bylo velmi příjemné počtení, zvlášť teda will od Davida, ale ani Greenův Will mi nevadil. V polovině knihy jsem přemýšlela o tom, že dám i pět hvězdiček, protože mě ten příběh opravdu bavil, bylo to originální, postavy celkem sympatické.
Moc nechápu, proč lidem vadí Drobek, mně přišel skvělej. Hrozně stereotypní gay, kterej paradoxně stereotypy láme. Fakt mě bavil.
A konec byl taky parádní, ten to zachránil na čtyři hvězdy. Knížku jsem si užila, styl Davidova psaní jsem si zamilovala, malá písmena mě při čtení vůbec nerušila, právě naopak. Je to sice kniha pro mladší čtenáře, ale čerstvým dospělákům taky má co dát, i kdyby to měl být jen oddech nebo nostalgie.
70%.