Will Grayson, Will Grayson

V jeden studený večer sa na najnepravdepodobnejšom mieste v Chicagu stretnú dvaja neznámi chlapci s rovnakým menom. Od tej chvíle sa ich životy prepletajú. Hoci žijú na rozličných predmestiach jedného mesta, akoby žili na rozličných planétach. Keď ich osud zaveje na prekvapujúcu križovatku, životy Willov Graysonov sa uberú nečakaným smerom. S pomocou nových aj starých priateľov vrátane obrovského Drobca Coopera, futbalového útočníka a nevšedne nadaného autora muzikálu, Will a Will začnú smerovať k romantickému rozuzleniu, ktoré vyvrcholí najúžasnejším stredoškolským muzikálom v dejinách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276950/big_will-grayson-will-grayson-3RB-276950.jpg 3.71071
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Ikar (SK)

Will Grayson, Will Grayson, 2010

Kniha Will Grayson, Will Grayson

pavla9879

Čtení mě opravdu neskutečně bavilo. Byl to přesně můj šálek sarkasmu. Ovšem konec byl dost uspěchaný a náhle utnutý, za což musím odečíst jednu hvězdičku, bohužel.

SoňaF

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a rozhodně toho nelituji. Byla velmi příjemná. Jemné nahlédnutí do duše teenagera, který neví, co s vlastními pocity a sexualitou. A že všem problémům je lepší čelit s přáteli. A ten konec...prostě krásný. A to nejsem cílová skupina :)

Lenka2533

Mně se to líbilo :) Bylo to čtivé. Sice to pro mě bylo takové zvláštní a jiné než ostatní knihy, ale i tak jsem si to užila. Byla to moje první kniha od Johna Greena a za mě dobrý :) Možná se pustím i do jeho dalších knih.

pedroK

Milý YA příběh. Nebylo to špatné, některé myšlenky vážně hezké a čtivě psané, jako vždy. To, že se přidal David Levithan, bylo supr, bylo to o realističtější. Fakt mě to bavilo, oddechovka. Myšlenka důležitosti přátelství, uvědomění si, že ideální kámoš neexistuje a nevadí to.. lidi chybují, i tak k nám mohou patřit. Fakt, který si spousta lidí neuvědomuje. Za mě přínosné.

Butterfly340

(+ SPOILER) Jednoznačně nejslabší Greenovka.

Problém s rozlišením postav jsem neměla, kapitoly Willů jdou od sebe oddělit docela snadno. Co mi však dělalo problém, byl samotný příběh. Ten je takový... Nijaký. Jiné Greenovy knihy chytnou za srdce, člověk u příběhu brečí a směje se, prožívá to spolu s postavami. Ale tady to nějak nešlo. Příběh působí kostrbatě, některé postavy jsou nesnesitelné, poselství je nejednoznačné a humor se jaksi taky nedostavil.

SPOILER

Drobek Cooper a Will Grayson (ten, který je gay) jsou protagonisti na zabití. Kdyby tam byl jen jeden z nich, tak by to příběh unesl, ale tohle už bylo prostě moc. Oba sobečtí, neschopní vidět kohokoliv jiného kromě sebe.

Nejvíc mě asi naštvalo, když Drobek vyčítal Mauře to, co udělala, a řekl jí, že je sobec. Jakože, zrovna on jí má co říkat...

V knize vlastně vyzněla jako ta nejhorší Maura. Nebyla jí dána možnost se obhájit. Přitom, to, co udělala, se i vcelku dá pochopit.
Naopak byl normalizován vztah mezi Drobkem a Willem, který prostě je toxic. Will měl skončit s Gideonem. Aspoň mně by to dávalo větší smysl.

Taky mohla dostat větší prostor Jane. Zasloužila by si to a příběhu by to jen pomohlo.

kris.docekalova

Musim říct, že tady mi dost trvalo, než jsem pochopila o co jde. Autoři, kteří spolu píší tuhle knihu, vyprávějí příběh/y z pohledů dvou různých postav (tak, teď by se vám to mělo číst lépe). Nicméně mě kniha hodně bavila. Líbilo se mi, že autoři zvýrazňovali téma deprese a jak to mladej člověk prožívá (je to i zmiňovaný na konci knihy v rozhovoru autorů). Většinou se poukáže na to, že má člověk deprese, pak že bere prášky a najednou je všechno spravený. Ano, může to tak být, ale většinou to má spoustu jiných faktorů a není to tak jednoduchý. Dál se knížka zaměřuje na gaye, kde zase proráží dnešní stereotypy a vztahy. Příběh má hlubší smysl, právě skrze tyto témata.
Určitě doporučuju, čte se rychle (četla jsem teda origoš v angličtině) a je opravdu zajímavá.

iva1154

Zatím tedy mohu konstatovat, že to byla nejhůře napsaná kniha Johna Greena ( i když samozřejmě vím, že své přispěl i David Levithan). Neříkám, že myšlenka byla špatná a také neříkám, že se mi to špatně četlo. A samozřejmě jsem si vědoma young adult nálepky, ale to přece nutně nemusí znamenat nutnost naivity v příběhu.

Martina852
24.10.2021

Ze začátku jsem byla zmatená a myslela jsem si, že pořád čtu o jednom Willu Graysonovi, kdy svůj osobní život mimo školu popisuje bez velkých písmen, jako něco osobitějšího. Pak mi došlo, že je to úplně jinak a všechno se vysvětlilo kolem sté stránky a oba Graysonové se potkají a začne se něco dít. Chci říct, nebylo to špatné, ale nejsem fanynka těchto gay románků. Ale myslím si, že oba autoři zpracovali téma o přátelství velice dobře.