eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha.
Už jsem si zvykla na styl téhle série a občas mne to i baví. Jen je to tak nějak "na jedno brdo", takže se přistihuju, že místy neposlouchám. Ale najdou se tam i zajímavá místa :-).

28.12.2017 3 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Místy lepší než 1. díl, místy spíš pohádka. Ale je to čtivé, takže pokračuju dalším dílem :-).
Obávám se, že husitské války opravdu vypadaly takhle a s Husovým učením měly pramálo společného.

14.11.2017 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha.
Za první díl jsem si zvykla na styl knihy, a dá se říct, že se jsem se chytla a docela mne to i baví. Poslechnu si i další díly, ač vlastně nejsem vůbec zvědavá jak to bude dál :-).

07.11.2017 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha, protože k přečtení bych se nikdy nedokopala. A pokud jo, tak bych to určitě na začátku vzdala, protože rozjezd byl hodně dlouhý a nezáživný.
Ale jo, časem jsem příběhu přišla na chuť, jak se děj rozběhl, přesto je spousta lepších historických románů. A tohle nic jiného než vymyšlený příběh není, ač se spoustou historických skutečností.
Ale poslouchám dál. Mám celou Přemyslovskou epopej koupenou za akční cenu :-). Jen ta délka...

31.10.2017 3 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Pěkná, čtivá knížka, leč - místy trochu divný sloh, čárky kde být nemají, krátké věty místo souvětí... to mi ze začátku vadilo a rušilo mne to ve čtení. Jinak se mi ale tenhle styl líbí. Žádná přeslazená romantika a děj pěkně ubíhá.

16.10.2017 4 z 5

Sharpův ďábel Sharpův ďábel Bernard Cornwell

Tenhle díl mne teda totálně zklamal. Sharpe asi na farmě zblbnul, že mu to vůbec nepálí a všem sedá na lep (přitom jsou to tak průhledné lsti).
Také děj mi přijde takový nějaký zrychlený, jako kdyby se autor nemohl dočkat až se Sharpa konečně zbaví. Tuhle knihu tedy do své knihovny nezařadím a sérii ponechám bez závěrečného dílu.

20.09.2017 3 z 5

Píseň vodopádu Píseň vodopádu Sofia Caspari

Hezké, ale závěry jednotlivých lidských příběhů to pokazily. Jsou až moc sladké. Nejvíc se mi líbil prostřední díl ságy. Tohle už zas bylo slabší. Přesto jsem si to ráda přečetla.

04.09.2017 3 z 5

1813: Válečný požár 1813: Válečný požár Sabine Ebert

Opravdu historicky hodnotná kniha. Líbila se mi i ohledně románového děje, a ten konec... ten byl přesnej :-). Jediné, co mi na ní vadilo, bylo to, že jsem vlastně vůbec nebyla zvědavá co bude dál, takže jsem ji četla dost dlouho. Na druhý díl se ale moc těším.

15.08.2017 4 z 5

Rozumíme psům? Rozumíme psům? Eberhard Trumler

Nejlepší knížka o psech a jejich přirozenosti. Moc doporučuju.

28.07.2017 5 z 5

Laguna plameňáků Laguna plameňáků Sofia Caspari

Zajímavý příběh z Argentiny 19. století. Tenhle díl se mi líbil víc než ten první. Bylo to čtivé, bylo tam víc postav, tj. víc příběhů a nebylo to až tak romantické. I když... :-).

07.05.2017 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak jsem se tím konečně prokousala :-). Je to opravdu dost náročné čtení se spoustou postav a jmen, v nichž se člověk lehce ztratí. Taková trochu bible a naučná historie Středozemě pro ty, kteří chtějí znát podstatu a důvot toho, co se dělo v Hobitovi a Pánu prstenů. Rozhodně to není žádný román, takže vlastně trochu nuda. Mám ilustrované vydání, ale obrázky jsou tam tak nesmyslně zařazené, že mne to spíš rozčilovalo než potěšilo.

03.04.2017 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha načtená Vladimírem Kudlou. Zprvu se mi to načtení nelíbilo, bylo to monotónní, čtené jako dokument, ale doporučuji vydržet. Od prvních skřetů je to lepší a lepší a pak už skvělé :-).
K téhle knize jsem se dostala až po shlédnutí filmů, protože jsem chtěla vědět jak to bylo doopravdy. Kniha je samozřejmě lepší, mnohem vtipnější a s jasným poselstvím, které z filmu tak nevyznívá. Film je víc akční, takový Matrixový, ale jo, je také hezký, ale na knihu nemá. Moc se mi líbila a jen lituji, že jsem se k ní odhodlala až tak pozdě.

23.02.2017 5 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Romantický historický román - tedy první díl ságy. Trochu lepší průměr, ale je to psané čtivě a docela napínavě. Pro mne atraktivní prostředí Agentiny, protože jsem tam byla.

25.01.2017 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-).
P.S. (6/2017): Konečně jsem se také podívala na filmy a musím říct, že mne hodně zklamaly. Kdybych je viděla ještě před knihou, tak by se mi možná i líbily (i když by mi to asi přišlo celé divné), ale takhle... Chybí mi tam celá podstata, myšlenka příběhu. Vlastně zůstal jen hrubý, osekaný a dovymyšlený děj :-(. Znovu už se na to dívat nebudu, zato ke knihám se určitě ještě vrátím.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle načtená Pavlem Rímským.
Krásná kniha! Člověk má pak pocit jakoby znal Churchilla osobně. Tedy aspoň já ten pocit mám a jen lituju, že to tak není. Jak by se nám teď takový Churchill hodil! I se všemi - v dnešní době prý neakceptovatelnými - názory.

27.10.2016 5 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Tahle knížka se mi líbila mnohem víc než Zimní moře a jsem ráda, že jsem ji nezavrhla předem a jen lituji, že jsem ji neobjevila dřív. Zimní moře na mne bylo moc přeslazené. Tohle je sice také romantika (ale v normě), je to vtipné a tak čtivé, že jsem nemohla přestat číst. I slzička ukápla :-). A konec - nebylo to úplně překvapení po slovech "Nedívej se očima...".
Tohle téma je mi prostě blízké a věřím (doufám?), že minulé i budoucí životy existují. Bylo by to spravedlivé.

24.10.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak jsem chtěla k této knize napsat něco svého, ale tatjana1737 už za mne všechno napsala. Nemám co dodat.

20.10.2016 5 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

No, nedočetla jsem. Půjčila jsem si ji, protože to téma je zajímavé a mám ráda historické knihy, i ty s trochou romantiky, ale... Co k tomu napsat - je to prostě německý. Jako se skoro nedá koukat na většinu německých filmů, tak tohle je úplně ve stejném stylu. Nesympatické postavy, divný styl vyprávění... vlastně mi bylo úplně jedno jak to bude dál a jak to dopadne. Čím víc jsem četla, tím víc mi byla knížka protivná. Nemohu jí dát ani jednu hvězdu. Prostě to nejde.

18.10.2016 odpad!