V zemi korálového stromu

V létě roku 1863 se při plavbě do Buenos Aires poznají dvě mladé ženy Anna a Viktoria. Obě jsou na cestě za svými manžely, kteří tam cestovali před nimi. Viktoriina muže povolaly naléhavé obchody na jeho usedlost na severu Argentiny. Annina rodina naopak nebyla schopná dát dohromady prostředky na společnou plavbu. V daleké zemi, s níž si obě spojují velké naděje, se jejich cesty na čas rozejdou. Avšak Viktoriina zdánlivě šťastná budoucnost se utváří jinak, než čekala, a Annu očekává po příjezdu hrozná zpráva......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157175/v-zemi-koraloveho-stromu-157175.jpg 3.9123

V zemi korálového stromu 1.

Vydáno: , Knižní klub

Im Land des Korallenbaums, 2011

Kniha V zemi korálového stromu

Jonna
18.10.2022

Knihu jsem teď četla podruhé, jelikož jsem zapomněla o čem je. A nedivím se. :-) Dočetla jsem jen silou vůle, naštvaná na spoustu nesmyslů (osmi měsíční dítě běhá, roční plynule mluví, a další dítě během pár měsíců zestárne o několik let apod.) Sbírám odvahu přečíst si druhý díl.

broskev28
09.09.2022

Souhlasím s komentářem zandu - docela čtivé a svižné čtení, ale místy trochu nelogické (Gustav jako kavalír pro Estelle? Byl sice mladší bratr a jeho věk není zmíněn, ale z textu to vidím nejméně na třicátníka, a to je pro dívku Estellina věku jen krůček před hrobem!) a nedotažené (na s.356 se objeví věta: "Přiveďte svědky!" Na dvoře? A co se dělo dál?).
Když jsem navíc zjistila, že druhý díl rozvíjí osudy jiné rodiny, nechystám se něj.
Děkuju za komentáře adrianna0305 a Gabetka, které taky napadlo srovnání s novozélandskou ságou Larkové, ta je určitě povedenější. Ale oceňuju exotičnost argentinského prostředí i slovník, od nynějška pro mě sombrero má úplně jiné kouzlo a Andy jakbysmet!

Kenan
06.02.2022

V r. 1863 nasedají Anna, Viktorie a Julius na loď, která je odveze do Argentiny, kde všichni očekávají lepší zítřky. Anna jede za svou rodinou, která odplula již dřív, Viktorie míří za svým manželem a Julius chce dokázat svému otci, že je stejně schopný jako on. Ačkoliv jsou z jiné společenské třídy, na lodi se skamarádí a i když je zpočátku jejich osud zavede každého jinam, jejich životy se protínají. Nejen historická romance, která se moc dobře četla a líbila se mi po celou dobu čtení. Jen ten akční závěr nebyl v mém stylu, ale každopádně se pouštím do dalšího dílu.

zandu
29.12.2021

Nic světoborného, přesto příjemné, svižné čtení. Ráda se pustím do druhého dílu.

Szilvia1
26.12.2021

Začátek knížky,kde ještě dívky plují na lodi do Argentiny není zajímavý,ale když se Anna shledá s rodičema a manželem,tak od té stránky je to napínavější.Je to pěkně napsaná knížka,kde není nouze o romantiku,o životě chudí i bohatích,je tam pěkně popsaná krajina a neposlední řadě nakonec i nějaká t přestřelka s dobrým a pěkným koncem.Přečtu i druhý ale i třetí díl,a přečetla bych i další knížky od téhle autorky,kdyby jí vyšly i další.

JarkaM
27.05.2021

fajn, ale třetí díl byl už moc

Dreisii
29.07.2020

Kniha se mi moc líbila, děj se četl celkem svižně. Krásná knížka na letní čtení.

ANDY28
04.06.2020

nejdřív jsem si říkala, uf! tolik stránek a když jsem to dočetla tak mi bylo málo