V zemi korálového stromu

V létě roku 1863 se při plavbě do Buenos Aires poznají dvě mladé ženy Anna a Viktoria. Obě jsou na cestě za svými manžely, kteří tam cestovali před nimi. Viktoriina muže povolaly naléhavé obchody na jeho usedlost na severu Argentiny. Annina rodina naopak nebyla schopná dát dohromady prostředky na společnou plavbu. V daleké zemi, s níž si obě spojují velké naděje, se jejich cesty na čas rozejdou. Avšak Viktoriina zdánlivě šťastná budoucnost se utváří jinak, než čekala, a Annu očekává po příjezdu hrozná zpráva......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157175/v-zemi-koraloveho-stromu-157175.jpg 3.9109

V zemi korálového stromu 1.

Vydáno: , Knižní klub

Im Land des Korallenbaums, 2011

Kniha V zemi korálového stromu

JarkaM

fajn, ale třetí díl byl už moc

Dreisii
29.07.2020

Kniha se mi moc líbila, děj se četl celkem svižně. Krásná knížka na letní čtení.

ANDY28
04.06.2020

nejdřív jsem si říkala, uf! tolik stránek a když jsem to dočetla tak mi bylo málo

petrulkaa
17.04.2020

Opravdu nádherné kniha. Četla se skvěle. V této nelehké době koronovirové karantény to bylo úžasné rozptýlení. Měla jsem problém knihu odložit a každou volnou chvíli jsem se k ní vracela. Příběh chudoby a bohatství byl plný napětí, lásky i zla. Barvitě byla vykreslena nekonečná plavba po moři z Německa do Argentiny, kde měl hrdinku čekat lepší život s manželem a rodinou, ale samozřejmě ji čekalo nemilé překvapení v podobě na smrt nemocného manžela, věčně opilého otce, zbídačené matky a sestry, které těžko hledaly práci a nakonec dvou bratrů, kteří od nich odešli a živili se jako zločinci. Bylo to moje první setkání s touto spisovatelkou a jsem moc ráda, že jsem ji objevila. Hned otevírám druhý díl Laguna plameňáku a věřím, že napínavý a úžasně líčený příběh bude pokračovat ve stejném duchu. . Rodinné ságy čtu moc ráda. Doporučuji

danka13
29.03.2020

Za mě úžasná věc. Před pár lety jsme v našem městě potkali Argentince, který mluvil německy a hledal dům, kde kdysi bydlela jeho babička. Měl už málo času, nechal mi vizitku. Dům jsem našla a poslala jsem mu fotku. Měl obrovskou radost. Teprve po přečtení této knihy jsem pochopila, kdy se vzali Němci v Argentině. Už se těším na další díl a pak ještě na další.

josska
05.02.2019

Knížka se moc líbila,ságy mám moc ráda,bylo to i napínavé,těším se na další díly,,,

bábuška
26.12.2018

První část obsáhlé trilogie se odehrává v druhé polovině devatenáctého století, kdy bída v Evropě nutí odvážnější obyvatele ke stěhování do dosud neprozkoumaných jihoamerických krajin. Tak se stalo i německé rodině Brunnerových, která se vydala do Argentiny, následovalo ovšem kruté zklamání. Místo vysněného statečku, musí každé z dětí brát jakoukoliv práci a žijí v bídném obydlí v Buenos Aires. Stěžejní postavou je houževnatá dcera Anna a její přátelé Viktoria Santosová a Julius Mayer. Poznáváme ráz krajiny, bohatá květenství, ale i tvrdou realitu života v novém domově.

Danago
07.04.2018

Příběh začíná v roce1863 hlavní hrdinky Anna a Viktoria se poznají při plavbě do Argentiny, kam cestují za svými manžely. Viktorie je bohatá a její manžel má usedlost na severu Argentiny. Annina rodina naopak očekává, že v Argentině na ně čeká lepší budoucnost než v Německu. Cesty obou dívek se po připlutí do Argentiny rozdělí.
Knížka je opravdu plná děje , velice dobře se čte , rozhodně to není sladká romantika, spíš bych ji zařadila mezi dobrodružný román pro ženy.
Mě se líbila a určitě si přečtu další díly.