Sharpův ďábel

Setkání Sharpa a Patricka Harpera s císařem Napoleonem na ostrově Svaté Heleny odstartuje nové dramatické události, jež prožijí v dalekém Chile. Poslední kniha sharpovské série se odehrává v roce 1820. Sharpe žije na statku v Normandii, ale jeho poklidný život je náhle narušen. V dalekém Chile zmizel jeho dávný přítel don Blas Vivar a Sharpe, kterého požádala o pomoc Vivarova žena, se spolu s Patrickem Harperem vydává na dalekou cestu. Na jejím začátku se však zastavují na ostrově Svatá Helena, kde je internován sesazený francouzský císař Napoleon. A setkání s ním je zatahuje do komplotu plného nepředstavitelných nebezpečí, která je v Chile čekají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320490/big_sharpuv-dabel-nL2-320490.jpg 4.652

Sharpe 21.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Oldag

Sharpe's Devil, 1992

Kniha Sharpův ďábel

Petrrr

Poslední kniha skvělé série. Celá série je napínavá a hlavně všechny události se odehrávají ve skutečných historických kulisách. To, že hrdinové každé z jeho knih jsou trochu nadlidé vůbec nevadí, byl jsem odkojen Old Shatterhandem. Přál bych si, abychom také měli autora, který by se k tomu alespoň přiblížil. Pokud se týká tohoto posledního dílu, je trochu nadbytečný. Podle mě měl autor sérii ukončit knihou Sharpovo Watterloo a nepokračovat.

Luigi1
27.05.2020

Moc mě mrzí,že už se Sharpem nebudu bojovat a ponocovat.Moc mi pomáhal.

Ferry9
08.05.2019

Super série, super kniha.

druzickaster
07.02.2018

Richar Sharpe je pro mě zatím nejdelší přečtená série knih. Bylo to vzrušující, divoké, smutné, ale i veselé. Nelituji jediné přečtené knihy a panu Corwellovi patří velké díky za všechny příběhy Richarda a Patricka a vůbec všech spolubojovníků, jejich přátel i nepřátel. Rozšířil jsme si i dějepisné a vlastivědné obzory, no prostě jedním slovem, paráda.
Takže, buďte sbohem pane Sharpe a pane Harpere.

eva-lupen
20.09.2017

Tenhle díl mne teda totálně zklamal. Sharpe asi na farmě zblbnul, že mu to vůbec nepálí a všem sedá na lep (přitom jsou to tak průhledné lsti).
Také děj mi přijde takový nějaký zrychlený, jako kdyby se autor nemohl dočkat až se Sharpa konečně zbaví. Tuhle knihu tedy do své knihovny nezařadím a sérii ponechám bez závěrečného dílu.

Francois17
28.08.2017

Se Sharpem jsem strávil posledních asi 6 let. Nejdříve jsem si vytvořil zásobu asi deseti knih a pustil jsem se
do čtení. Na konci jsem ale stejně nedočkavě čekal na
každé další vydání.
Žádný z dílů mi nepřišel jako nastavená kaše a jenom
lituji, že jich není víc. Nakladatelství OLDAG patří díky
za to, že celý projekt dotáhlo do úspěšného konce.
Není to u nás zvykem, většinou to skončí pár díly a dost. I poslední díl byl stejně skvělý jako ty předešlé.

bertrand
04.08.2017

Začal jsem s touto sérií jako opatrný nápadník, pokračoval coby vášnivý milovník a končím jako monotónností vztahu unuděný manžel. Cornwell, třebas stále strhující vypravěč akčních sekvencí, už pro mne vyčerpal veškerý potenciál, který v Sharpovi byl (nebo ho, jako v případě setkání s Napoleonem, zdaleka nevyužil). Nechme tedy našeho hrdinu pokojně farmařit....

tenax
03.07.2017

Ani chronologicky poslední díl série nezklamal, opak by mě velmi překvapil. Zajímavý popis malé části chilských dějin. Sharpe je opět neprůstřelný, i když se do bojů moc nehrne, jen se snaží splnit svou povinnost vůči starému příteli. Ale když už musí, jeho válečnické zkušenosti a instinkty se zase projeví v celé parádě při dobývání španělských pevností Puerto Crucero a Valdivia.
A když je to závěrečný díl, sluší se vyjádřit k celé sérii. Přesto, že jednotlivé díly byly psány jaksi na přeskáčku, vyplatí se ji číst podle chronologie dějů, knihy na sebe logicky navazují, včetně vývoje charakterů postav. To se Cornwellovi (až na nepatrné výjimky) skutečně povedlo dodržet. Díky nakladatelství je kompletní série jistě ozdobou knihovny každého milovníka historické literatury. Stejný formát a grafické provedení obálky, kvalitní překlad jedním překladatelem, dodržení pořadí vydávaných knih podle děje, relativně rychlé vydávání (2006-2016), to znamená zhruba 2 díly za rok a hlavně dokončení kompletní série. Paráda!