Laguna plameňáků

Životní cesty tří rodin z 1. dílu trojdílné argentinské ságy V zemi korálového stromu pokračují. Argentina roku 1876. Mladá ovdovělá Annelie Wienandová se odstěhuje s dcerou Minou z Frankfurtu, aby se znovu provdala. Její manželství je však pro ni hořkým zklamáním. Pro čtrnáctiletou Minu jsou světlými okamžiky nevlídného rodinného života pouze setkání s chlapcem Frankem ze sousedství. Jednoho dne se však stane něco hrozného a Frank musí uprchnout......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189328/big_v-zemi-koraloveho-stromu-laguna-pla-7xD-189328.jpg 4.179

V zemi korálového stromu 2.

Vydáno: , Knižní klub

Im Land des Korallenbaums, 2012

Kniha Laguna plameňáků

zandu
10.01.2022

Pěkné pokračování. Jsem zvědavá na závěrečný díl.

Szilvia1
29.12.2021

Druhý díl argentínské ságy byl o víc postav než v prvním díle,ale bylo to pěkné čtení.Líbilo se mi číst zase o Anně a Juliusovi,jak si žily dál pěkně,Viktorií,jak se navzdory potížím s jejím prvním manželem nevzdá svoji druhé lásky.Je tady i hodně politiky,která je do příběhu pěkně zasazená,a naknec všechno dobře dopadne.Jsem zvědavá na třetí díl,doufám,že i ten díl bude pěkný.

renisla
27.10.2020

Velmi dobře vžitelný příběh ve kterém se dozvídáme o životě chudé vrstvy, která míří za lepším a zjišťuje, že se musí snažit změnit své myšlení více než si mysleli.

klarka61
14.06.2020

Krásně jsem si početla. Doporučují všem. Hezký rozvětvený příběh, který měl spád, nedalo se od toho odtrhnout

danka13
10.04.2020

Kniha se mi opět moc líbila, zajímavé pokračování, už jsem se pustila do třetího dílu, takové rodinné ságy mám moc ráda, čím delší, tím lepší.

babiočka
03.01.2019

Moje první "setkání" s touto autorkou na základě zdejších hodnocení.
Pozoruhodné líčení Argentiny koncem devatenáctého století se mi moc líbilo, přestože jsem měla v aktérech příběhů místy docela chaos.

bábuška
03.01.2019

V druhé polovině devatenáctého století pokračuje příliv vystěhovalců z Evropy, bohužel málokomu se podaří splnit své sny a neděje. Začíná boj o přežití, země je nepodajná, indiánské kmeny brání svá území. Setkáváme se s osudy postav z první části knihy kterým děti dorůstají a mají touhu jít svou vlastní cestou. Bohatí majitelé půdy stále tvrdě zotročují původní indiánské obyvatelstvo a právo má ten, kdo má peníze. Tvrdý život.

Danago
11.04.2018

Moc pěkné pokračování argentinské ságy. Autorka přidala o moc více postav a jejích životních příběhů . Postav bylo opravdu hodně a bylo nutné se dost soustředit , aby se v tom dalo dobře vyznat, ale šlo to. Tento díl ukazuje už pokrok , který se v Argentině prosazuje a už je zde i trošku politiky.