eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Taxmeni Taxmeni Jaroslav Čvančara

Krásná kniha, nejen pro milovníky Taxmenů a country.

03.09.2015 5 z 5

Kovbojové z papíru Kovbojové z papíru Ludvík Štěpán

Fajn čtení pro dětské milovníky koní.

03.09.2015

Levoboček Levoboček John Jakes

Příběh je dost naivní - spíš jakoby pro děti -, ale to zase není, protože je v ní dost sexu. Další díly číst nebudu, i když historické postavy a události jsou popsány vcelku slušně. Kam se to ale hrabe na Sever a jih, Láska a válka nebo Nebe a peklo od stejného autora.

25.08.2015 3 z 5

Horatio Nelson: Hrdina od Nilu Horatio Nelson: Hrdina od Nilu Monika Bandasová

Zajímavá kniha pro ty, co se chtějí něco dovědět o životě Nelsona. Jsem ráda, že jsem jí přečetla, ale zrovna čtivá není.

25.08.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha mne docela zklamala. Podle recenze jsem čekala něco víc napínavého a vtipného, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem to dočetla. Vůbec si nedovedu představit, jak podle tohodle natočí film.

30.05.2015 2 z 5

Vojna a mír IV. Vojna a mír IV. Lev Nikolajevič Tolstoj

Teda ty svoje věčné komentáře si opravdu mohl autor odpustit. Myslela jsem, že to zvládnu, ale ke konci už jsem je také přeskakovala. Jinak příběh super.

16.05.2015 3 z 5

Napoleonův kavalerista Napoleonův kavalerista Denis-Charles Parquin

Zajímavý deník jednoho Napoleonova kavaleristy. Ještě zajímavější mi ale připadal doslov o jeho pozdějším životě. Super zpracování.

06.05.2015 4 z 5

Volání dálek Volání dálek Robert James Waller

Jedna z mých srdečních knih. Někomu může připadat zmatená, ale už jsem ji četla několikrát a vždy mne uchvátí.
"Slovo svoboda je jenom jiný výraz pro to, že už nemáme co ztratit..."
"Vrátit se jako divoká husa Raymond a letět v čele hejna podzimní oblohou..." Takové sny mívám taky. Miluju Banditu a Tanečnici, a nejvíc asi Vaugna Romera...

15.04.2015 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Jedna z mála knih u kterých se povedla i filmová verze. Jen je škoda, že nenatočili i pokračování. Komu připadá, že je příběh neúplný, tak ať si přečte i Prach tisíce cest.
" Existují písně, které se rodí z trávy a prachu tisíce venkovských cest...". A o tom to je. Žádná červená knihovna, ale úchvatný příběh.

15.04.2015 5 z 5

Satori v Paříži Satori v Paříži Jack Kerouac

Dobrá knížečka do batohu :-).

10.04.2015

Baby Driver Baby Driver Jan Kerouac

Musím říct, že tahle knížka je pro mne ještě čtivější a zajímavější než knížky jejího otce. Příjemně mne překvapila.

10.04.2015 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Tuhle knížku jsem si koupila někdy v osmnácti a nedočetla ji. Pak jsem to zkusila znova po třicítce a zdála se mi skvělá. V těch osmnácti jsem hodně četla westerny a tohle teda western není, ač se to může na první pohled zdát. Jak se děj přesunul do New Yorku přestalo mne to bavit. Teď mi to přijde jako skvělá knížka, protože znalosti autorky jsou neuvěřitelné. Časem jsem četla i Věčnou Ambru, ale to je proti tomuhle červená knihovna. Dlouho mi ani nedošlo, že je to od jedné autorky :-).

01.04.2015 5 z 5

Rebel Rebel Bernard Cornwell

Moje první Cornwellova knížka. Ze začátku jsem myslela, že její čtení vzdám, protože začátek je tak nějak divně napsaný, ale vydržela jsem a pak už to bylo super. Přečetla jsem všechny díly a čekám, zda se objeví další. Přesto je mi tak nějak bližší Sharpe. Že by tím, že je větší "klaďas"?

22.02.2015 4 z 5

Sláva pro dva Sláva pro dva Boris Vasiljevič Dědjuchin

Krásná knížka z které přímo čiší láska ke koním.

22.02.2015 5 z 5

Napněte všechny plachty! I. Napněte všechny plachty! I. Radu Tudoran

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Kdyby nebylo tolik jiných knížek, které ani nestíhám číst, dala bych si ji klidně znovu i teď :-). Byl podle ní natočený i pěkný seriál (Pod napnutými plachtami).

21.02.2015 5 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Tohle není western, ale Kovbojská bible! Miluju jí, i když je taková jiná - a možná právě proto. Jestli od ní někdo čeká klasický westernový příběh, bude nejspíš zklamaný. Je to spíš životopis jednoho kovboje. Prakticky od začátku do konce. Smutného, ale nevyhnutelného konce člověka - i historické epochy.
Zato všechny filmové verze jsou naprosto příšerné a bez jakéhokoliv smyslu!
Docela mne ale pobavilo, že v českém filmovém westernu Cesta na jihozápad (docela povedený, také ne zrovna klasický), jsou z téhle knihy použita některá jména a situace. Trochu vykrádačka, ale jen pro znalce :-).

21.02.2015 5 z 5

Napoleonská encyklopedie Napoleonská encyklopedie Richard Blatný

Knížka je zajímavá, rozebírá Napoleona ze všech možných stran a úhlů pohledu, určitě je velmi přínosná pro ty, co se o Napoleona a jeho dobu zajímají. Jenže - zatím jsem ji jen prolétla a už jsem tam našla chybu. Nepodstatnou, ale chybka to je :-). Napoleon i Wellington se narodili v roce 1769, tj. v roce buvola a ne krysy, jak je v knize uvedeno. Vždyť Wellington je úplně typický buvol (a býk v západním horoskopu).

23.01.2015 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, která mne hned uchvátila. Když jsem pak viděla film, musela jsem se smát, ale spíš vzteky, jak ten příběh zmršili.

20.01.2015 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Nejhorší knížka co jsem od Gordona četla. Asi mu jdou víc ty historické romány. Byla pro mne velkým zklamáním a dočetla jsem ji s nechutí. Na Šamana ani Ranhojiče nemá ani zdaleka.

20.01.2015 1 z 5

Slečna kavaleristka Slečna kavaleristka Nadežda Andrejevna Durova

Zajímavá kniha. Není psaná jako román, ale deník. Líbila se mi, ale je prostě jiná.

05.01.2015 4 z 5